Otacky motoru

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karab
Příspěvky: 124
Registrován: 28 úno 2007 07:57

Otacky motoru

#1 Příspěvek od Karab » 06 dub 2007 13:30

Vsimol som si ze pri teplom motore mi na volnobeh kolisu otacky, robi mi to len pri nahriatom motore za studena nic, aj sa mi zda ze motor je trocu ostrejsi. Pri studenych startoch mi to niekedy zadymi na bielo. Inak za tepla startuje na skrt, ale cerpadlo som si po vymene zhavicov nastavoval len sam, moze to byt tym ze je spatne zoradene?
Dik
A este neviete niekto pod akym protokolom komunikuje free. Najlepsie by bolo spravit si diagnostiku doma, len nemam istotu s akym sw to bude komunikovat.

Uživatelský avatar
Karab
Příspěvky: 124
Registrován: 28 úno 2007 07:57

#2 Příspěvek od Karab » 08 dub 2007 08:12

Takze mal by to byt komunikacny protokol ISO 9141-2, a nasiel som na nete tento kabel s odkazom na stihnutie sw http://www.bestgsm.sk myslim si ze cena je priatelna, len to odskusat ci to bude fungovat

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od De Lite » 08 dub 2007 10:35

A máš ponětí jak to funguje? Co vše je možné diagnostikovat?
Freelandering - stav duše

Uživatelský avatar
Karab
Příspěvky: 124
Registrován: 28 úno 2007 07:57

#4 Příspěvek od Karab » 08 dub 2007 11:54

De Lite píše:A máš ponětí jak to funguje? Co vše je možné diagnostikovat?
No motor s tym pojde urcite, len by bolo treba zistit co to bude podporovat, ci len pamet zavad, alebo aj merane hodnoty, ktore su nutne k nastaveniu predvstreku, ale to moze zavisiet aj na druhu SW dolezity je podla mna ten komunikacny protokol a ten by mal byt 9141-2, keby sa vyjadril aj niekto kto diagnostikoval free original diagnostikov, aby sme vedeli ake riadiace jednotky free vlastne ma a ktore sa daju diagnostikovat cez OBD, je tam urcite motor, airbag, ABS, a nejaka konfortna jednotka, ale moze to byt aj BSI modul ako u Peugeota a to by bol dost velky problem,
Ja som to skusal nacitavat cez CAN , Vag prog, a OBD Tester, a nic akurat s CAN kablom mi vypisalo failet ISO 9141-2, no a ten protokol na ziadnom z kablov nemam takze z toho usudzujem, ze to bude podporovat tento protokol, ale mozem sa aj mylit, preto to vlastne pisem aby som si postavil diagnostiku doma, nejde o nic komercne.

Odpovědět