Koupe

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Hunter » 27 dub 2007 15:24

Tak kdyz se nic nezmeni a vse dobre pujde, pristi tyden bych si mel jet pro ten kousek, ktery jsem tu ukazal. Vypada docela pekne, jenom si budu muset zvyknou na ten svetly interier. Muzete mi kluci poradit, na co se zameit pri kontrole vozidla? Take by mne zajimalo, zda se tu v CR prodavaji ruzne origo doplnky pro Free, jako treba vana do kufru, neo potahy apod. Veskere informace jako novacek uvitam. Diky :wink:

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Hunter » 28 dub 2007 22:54

Tak kluci, nikdo nic :?: A jak se da proveit (ted v lete na suchu), zda funguje pohon 4x4, tedy zda ta spojka prenasi pohon i na zadni napravu?

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od De Lite » 29 dub 2007 11:00

Takže mé drobné postřehy a rady:
- Freelander, kterého jsi vybral vypadá dost dobře, prověř servisní historii, je na něj ještě fabrická záruka, takže na odstranění drobných závad bych toho využil - prodávajícího by to nemělo nic stát a Tebe taky ne.
- světlý interiér může být problém, pokud budeš jezdit mimo silnice a pak polezeš do auta v zablácených wellingtonkách.
- zda-li funguje 4x4 se dá zjistit na suchu a asfaltu následovně: dej plný rejd a na 1. převodový rychlostní stupeň se pomalu rozjížděj. Měl by jsi cítit určitý druh odporu. Nebo ještě lepší je zajet někam mimo silnici, najít rygol, do něj se posadit předníma kolama a pak už musíš znatelně cítit, že Ti pomáhá zadek.
- na Freelandera se prodává spoustu original i neoriginal doplňků. Vana do kufru ( load space mate ) je běžná , potahy ( cover seat ) taky ( právě takové speciální, nepromokavé, sloužící jako ochrana, když jezdíš v přírodě ). Tyto věci určitě prodává v CZ dovozce a jeho dealeři, akorát budou určitě dražší. Já sám vše pořizuji přímo v GB, kde je výběr a dostupnost všeho na LR maximální a za relativně směšný peníz. Kontakty Ti sem vypíšu, vše se dá koupit v pohodlí z CZ, platíš kartou a přijde Ti to až domů.
Freelandering - stav duše

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Hunter » 29 dub 2007 11:18

Diky moc za rady :!:
-S tou svetlou bravou, kdyz jsem shanel, tak jsem vetsinou videl jenom ten svetly interier, pokud to bylo s tmavym, tak to bylo uz hodne jete a neduveryhodne.
- zaruka - kdyz to kupuju v nemecku, tak jak pak mohu uplatnit tu zaruku? Asi zase jedine tam, nebo i u nas v CR? Jinak ten prodejce (autosalon Mercedes) nabizi jejich zaruku, podle toho se odvijii cena, s tim ale moc nepocitam, s jeji upltnovnim by to bylo komplikovane.
- ten test 4x4 diky :!: ale nepredpokladam, ze by tam mel byt nejaky problem, i kdyz jistota je jistota
- s temi doplnky uz jsem ze ziskanych informaci tady na foru koukal na nejake prodejce v GB, ty ceny byly docela prijatelne, tak se uz tesim na nakupy v GB, dovoz veci delam rad a s potesenim.
Pokud by jeste nekoho neco napadlo, uvitam to, jinak mi drzte palce, at vse dobre dopadne :wink: A pokud to dopadne, tak az uvidite Free se svetlym vnitrkem, jak z nej mava nejaky silenec na protijedouci LR, tak to budu JA :lol:

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od De Lite » 29 dub 2007 11:46

- já zase vídávám Freelandery spíše v tmavých interiérech - pomíjím tedy ty starší před rokem 2004
- záruka - záruka se poskytuje na auto, je tedy nutné získat kompletní doklady k vozu, včetně servisní knihy. Asi nejsnažší cesta by byla, že by jsi se měl dohodnout se stávajícím vlastníkem vozu o uplatnění případných vad a reklamací u jeho prodejce v Německu. Po nahlášení a uznání případných nároků si pak už na ten servis můžeš zajet sám. Nevím, jak by se k tomu stavěli CZ dealeři. Já jsem kupoval auto v CZ, těsně před vypršením záruční lhůty jsem veškeré neduhy nahlásil, slíbili mi, že to příští servis vše vyřídí ( byly to drobnosti - zámek u zadních dveří, již poněkolikáté nefungující parkovací asistent PDC, zpuchřelé, zoxidované třetí brzdové světlo, od slunce zpuchřelé gumové těsnění rámu oken v předních dveřích ). Na ten servis půjdu v nejbližších dnech, tak jsem zvědav, jak to vyřídí.
Freelandering - stav duše

Odpovědět