freelander - jazda zakrutou

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
verbo
Příspěvky: 4
Registrován: 13 zář 2009 13:08

freelander - jazda zakrutou

#1 Příspěvek od verbo » 07 pro 2009 15:37

mam takyto problem - pri jazde do zakruty sa auto nenaklana rovnomerne a plynule, ale naraz ho akokeby trhne. Sprava sa to takto hlavne pri vyssej rychlosti pri prudsej zakrute. Nevie niekto poradit co to moze byt?..dik

Uživatelský avatar
Oldman
Příspěvky: 486
Registrován: 12 led 2008 17:12
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: freelander - jazda zakrutou

#2 Příspěvek od Oldman » 07 pro 2009 17:01

Nejsi v osobáku. Sedíš výš, máš jiné těžiště. Musíš tomu přizpůsobit styl jízdy. Taky můžou být už špatně funkční tlumiče...

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: freelander - jazda zakrutou

#3 Příspěvek od Safraporte » 07 pro 2009 17:24

Oldman píše:Nejsi v osobáku. Sedíš výš, máš jiné těžiště. Musíš tomu přizpůsobit styl jízdy. Taky můžou být už špatně funkční tlumiče...
baba .. zrovna včera se divila manželka (zvyklá jezdit jen Focusem), že jí to Freečko na silnici (rozmlácené a muldovaté okresce) nějak plave. Vysvětlil jsem jí, že se to houpe a sedí výš, no a po čase už jí to nepřišlo 8)
Hlavně v těch zatáčkách je to úplně jiné a nevím proč, ale je to i jiné než s X-Trailem :shock:


2MadTom: hm, tak to já zatáčku projedu Focusem víc v pohodě než si dovolím s freečkem, ale je fakt, že Freečkem jsem zatáčku ještě ,,nestříhal"
Naposledy upravil(a) Safraporte dne 07 pro 2009 17:51, celkem upraveno 1 x.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: freelander - jazda zakrutou

#4 Příspěvek od MadTom » 07 pro 2009 17:29

No jám mám D2 a Ford Focus a mohu říci, že se každé houpá jinak - Focus žehlí díry, D2 díky ACE se zase skoro nenaklání, takže na okreskách si mohu dovolit víc než s Focusem. Dané je to ale i tím, že pokud budu muset uhýbat a najedu na krajnici, tak Focus by nějaké šutry a podobně nejspíš neustál (malá kola), ale D2 v pohodě.
Něco jiného je nad 110km/h a při brzdění, tam osobní auta vedou.
Nejvíce si rozdílu všimla žena, když se snaží za jízdy (jako spolujezdec) namalovat.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: freelander - jazda zakrutou

#5 Příspěvek od tagr » 07 pro 2009 23:51

jo jo musí se stím trochu jnak, ale především my musíme dojet kam chceme, břichoplazy kam mohou :D
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: freelander - jazda zakrutou

#6 Příspěvek od Maxsel » 24 pro 2009 15:23

Freečko se opravdu v jednom momentě jakoby víc nakloní, ale drží a drží ještě dlouho po tom. Chce to si zvyknout.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
ludarover
Příspěvky: 118
Registrován: 18 lis 2012 22:26
tel.: 606264964
auto: LR fleerander
Bydliště: Nymburk

Re: freelander - jazda zakrutou

#7 Příspěvek od ludarover » 11 bře 2017 19:07

Tady jde uplně o něco jiného než popisujete, kdyby jste to zažily v tom nejhoršim slova smyslu tak to nebudete takhle zlechčovat. Když totiž jedete po rovině a silnice se náhle zavlní opravou silnice nebo propadlinou, tak vám vozidlo jakoby z čista jasna uhne bokem, uplně nepřirozeně, tak že to nečekáte a když se budete trochu kochat tak jste ve škarpě, neni to tlumičema všechny čepy máte proběhlé montpákou a nic na nic nepřijdete, protože všechno vám připadá uplně normální. Je to jízda tak na hovno že kolikrát přijedete uplně spocení, když vám to udělá 3x za sebou. Dá se to přirovnat jako by bočnímu silnému větru když do vás z boku narazí. Zatím jsem u verze že to dělá řízení, hřeben, něco okolo toho, stabilizační tyč u jiných případů byla vyměněna a nic se nezměnilo. Kdyby s tím měl někdo zkušenosti, dejte nějakou větu. Dík.
Ten kdo si koupí LR je rázem tam kde vždy chtěl být.
autoklempíř, vyměňovač dílů, improvizátor, lakyrník, laborant, počítačové jednotky, čipování
Nymburk 606264964

Uživatelský avatar
Zizal
Příspěvky: 336
Registrován: 04 srp 2013 19:39
auto: Freelander TD4
Bydliště: Havirov

Re: freelander - jazda zakrutou

#8 Příspěvek od Zizal » 12 bře 2017 08:33

Zadní tlumiče. Nech si někde provést test tlumičů. Můžou být ok ale velký rozdíl mezi stranama a pak se zadek snaží uskakovat do strany. Pokud ti to pokaždé jde na stejnou stranu tak to pravděpodobně bude chyba v odpruzení. Tlumič, pružiny, uložení nebo ramena.

Uživatelský avatar
ludarover
Příspěvky: 118
Registrován: 18 lis 2012 22:26
tel.: 606264964
auto: LR fleerander
Bydliště: Nymburk

Re: freelander - jazda zakrutou

#9 Příspěvek od ludarover » 12 bře 2017 10:53

Zizal píše: 12 bře 2017 08:33 Zadní tlumiče. Nech si někde provést test tlumičů. Můžou být ok ale velký rozdíl mezi stranama a pak se zadek snaží uskakovat do strany. Pokud ti to pokaždé jde na stejnou stranu tak to pravděpodobně bude chyba v odpruzení. Tlumič, pružiny, uložení nebo ramena.
Ne a ne ta radost prichazi od predu volant drzis rovne a ano to jako uhne z predkem jako kdyby ramena byli uplne v haji ale nejsou. :Sorry:
Ten kdo si koupí LR je rázem tam kde vždy chtěl být.
autoklempíř, vyměňovač dílů, improvizátor, lakyrník, laborant, počítačové jednotky, čipování
Nymburk 606264964

Uživatelský avatar
PavelM
Příspěvky: 51
Registrován: 21 úno 2017 10:11
auto: Freelander 2
Bydliště: Liberecký kraj

Re: freelander - jazda zakrutou

#10 Příspěvek od PavelM » 12 bře 2017 10:59

Může to dělat cokoliv. Známej se koupil nový JGCH SRT za 2mega a na vyjetejch kolejích to taky furt honí :D
U mojí bejvalý Vitary to dělal blbej profil pneu (255/60/15) v kombinaci s totál KO zadníma tlumičema.
Zkusil bych ještě nechat proměřit sbíhavost předku.
last time: ...Lada Niva, Suzuki Vitara, Opel Frontera, Jeep Grand Cherokee, Jeep Commander, LR Freelander 2,2TD4, automat r.v.2012
Today: Dodge Durango 5,7 HEMI

Uživatelský avatar
Zizal
Příspěvky: 336
Registrován: 04 srp 2013 19:39
auto: Freelander TD4
Bydliště: Havirov

Re: freelander - jazda zakrutou

#11 Příspěvek od Zizal » 12 bře 2017 18:40

ludarover píše: 12 bře 2017 10:53 Ne a ne ta radost prichazi od predu volant drzis rovne a ano to jako uhne z predkem jako kdyby ramena byli uplne v haji ale nejsou. :Sorry:
Mrtvé může být i něco na předku...
Nepoznáš jestli ti auto zahlo do leva protože předek se zhoupl doleva, nebo protože zadek šel doprava. Na to bys musel mít zadek jak Schumacher :grin:
Nech otestovat tlumiče a uvidíš. pokud je to fest špatně tak když zhoupneš předek nebo zadek, tak jedna strana pujde nahoru rychleji. Můžeš to taky nechat protřepat na STK - mělo by to ukázat vůle v řízení nebo jinde kde je normálně těžko najdeš.

Uživatelský avatar
dandee
Příspěvky: 462
Registrován: 03 lis 2010 12:28
auto: Free 1.8 benz 1999

Re: freelander - jazda zakrutou

#12 Příspěvek od dandee » 21 bře 2017 21:10

Mne to robi uplne to iste ako hovoril Ludarover,a niekedy som pekne spoteny. Ale mne to robi iba na vyjazdenych kolajach na asfalte,ina nerovnost autu nevadi.Pozdlzne kolaje. Nechal som uz vymenit vsetky zadne silentbloky, aj na ramenach posledne ,zdalo sa mi ,zr to trochu prestalo,ale je to tam stale. Mechanik mi povedal,ze to moze byt aj predny homokyneticky klb,teda obidva. A dalej som si vsimol,ze ked vychadzam zo zatacky,pravouhlej alebo este ostrejsej,ale vo velmi malej rychlosti,tak do 20km/h,tak mi pri vracani volantu na rovny smer pri rozbiehani nieco bucha,nejaky rotujuci prvok na kolese. A neviem posudit,ci vpredu alebo vzadu.Prave preto som dal vymenit tie zadne veci na ramenach kolies,ale robi to stale. Tak si myslim,ked vzadu uz nie je co vymenit,ze to budu tie homokyneticke klby vpredu. Je to mozne? Dik.
LR Freelander 1,8 , Fiat Ducato obytne auto , Suzuki Samuraj 1,3 , Mercedes C 180 sport coupe kompresor .

Uživatelský avatar
ludarover
Příspěvky: 118
Registrován: 18 lis 2012 22:26
tel.: 606264964
auto: LR fleerander
Bydliště: Nymburk

Re: freelander - jazda zakrutou

#13 Příspěvek od ludarover » 14 led 2018 11:19

Ja už jsem na to přišel, uplně jednoduché, dal jsem nové pneumatiky a bylo po problému, kamarádovi to vyjebalo dvě IRD, a přední homokynetický kloub na kardance u IRD, On kuli tomu vyměnil uplně zbytečně visco, poloosy a silenbloky na motoru. Dal jsem mu tam nové pneu a problém vyřešen. Měl ve předu jiný tip pneu jako v zádu a pneu bylo ukázkově oskákané a a rohy pneu do špice.
Ten kdo si koupí LR je rázem tam kde vždy chtěl být.
autoklempíř, vyměňovač dílů, improvizátor, lakyrník, laborant, počítačové jednotky, čipování
Nymburk 606264964

Odpovědět