Zivotny omyl - prvotne sklamani

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karab
Příspěvky: 124
Registrován: 28 úno 2007 07:57

Zivotny omyl - prvotne sklamani

#1 Příspěvek od Karab » 04 bře 2007 20:32

Musim uviest na pravu mieru toto tema. Po serii sklamani ktore som od freelandera dostal na zaciatku, a aj po precitani zopar prispevkov som si povedal ze sa do toho zahriznem. Po pozornejsej uvahe som dospel k tomu ze moja nevrazivost k free asi smeruje z akejsi obavy s technickymi problemami tohto auta, avsak pravda je taka ze vsetko prameni z neznalosti. Pretoze aj ked mam skusenosti s opravami aut, ale freelandera tu v Presove asi este nerobil nikto, alebo len malokto. Ako som uz pisal po prvotnych problemoch som bol znechuteny, z konstrukcneho riesenia free, ale potom som si spomenul na vymenu rozvodov na takom pasate, alebo Audi, ide len o to ze toto som uz robil vela krat a clovek si ani neuvedomuje aka to naprd robota a ako pani technici nedomyslely udrzbu. Asi tolko inac free zatial ide bez problemov zohnal som si aj knihu oprav chcel by som ju naskenovat a dat to na PDF, ale dufam ze ju nebudem musiet casto povyuzivat. :D :D :D
Naposledy upravil(a) Karab dne 07 bře 2007 20:37, celkem upraveno 1 x.

Jouzef

#2 Příspěvek od Jouzef » 04 bře 2007 20:41

tvrde slova. LR si vetsinou kupujou lidi kteri o nich nic nevdi ( as tvuj pripad ) a nebo z pocty a zavyslosti na LR pak jim jedno kolik ma chyb a neduhu. LR je laska :) :lol: vsechyn auta maji problemy a tak to bdue furt dokola :wink: vem si ze to je konstrukcne 10 let stare auto. :wink:

Uživatelský avatar
Karab
Příspěvky: 124
Registrován: 28 úno 2007 07:57

#3 Příspěvek od Karab » 04 bře 2007 21:21

Potreboval som nejake spolahlive auto na hory aj do mesta ale freelander nim urcite nie je, ako som uz pisal materialov je na nete malo nakolko tych aut je strasne malo, a kde sa ma clovek o tom aute dozvediet viac? :!: Vid pocet prispevkou na moje temata. A ak mozes popis mi prednosti tohto auta velmi rad uznam ze sa mylim. Ja nie som laik do aut vsetky opravy si robim sam. a niektore veci su jednoducho nepochopitelne, a mat auto v garazi v cene ktora nie je mala len preto ze sa vola Land Rover, a trpnut co skor sa na nom pokazi tak to ja asi nie som ten typ
A este k tomu konstrukcnemu veku 10 rokov je vela ci malo ?

Libor

#4 Příspěvek od Libor » 04 bře 2007 21:28

NEVES HLAVU A BUD RAD ZE JSI SI NEKOUPIL PREDPOSLEDNI MODEL JEEP GRAND CHEER.3.1 TDI.TO JSOU STAROSTI A TY BRUTALNI CENY!!!JAK NA AUTO ZANEVRES TAK SE HO RADEJI ZBAV NEBO TE BUDOU VYTACET I VECI KTERYCH BY SIS DRIVE ANI NEVSIMNUL.TOT MA RADA.

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

#5 Příspěvek od DanoDEF » 04 bře 2007 21:39

Karab píše:Potreboval som nejake spolahlive auto na hory aj do mesta
...tak si mohol skusit Discovery I. 300tdi urcite by to bola lepsia volba a aj na NETe by si sa dozvedel viac.
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Jouzef

#6 Příspěvek od Jouzef » 04 bře 2007 22:07

halvni je aby si mohl do auta sednout a jet. to ostatni co se pos.re a nevadi to zasadne prvozu se da ozelet a i opravit svepomoci. pokud Freel ani nejede kdyz potrebujes tak je lepsi se ho zbavit a opravdu za ty ceny koupit D1 nebo lepe D2...

Michal
Příspěvky: 13
Registrován: 18 úno 2007 21:23
Bydliště: Kaplice

Re:Zivotny omyl

#7 Příspěvek od Michal » 04 bře 2007 23:33

Souhlasim Jouzefem - tvrda slova. Bud jsi si chtel koupit auto na paradu nebo Land Rovera. V obouch pripadech to u tebe zrejmne nevyslo ale kdyz kupuju ojetinu a nemam zkusenosti s neznamou znackou tak se zeptam nebo nekam podivam ( ver tomu, ze moznosti je fura ). V zadnem pripade ti nepreji potize s Free, ale pokud jsem sledoval tvoje dotazy, tak razis zasadu nejdriv rozebrat a pak se ptat ( rozvody, alarm atd) a to nefunguje u zadneho auta.
V kazdem pripade ti preji hodne spokojenych km s jinym vozem

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ALF » 05 bře 2007 08:48

ČaOFF Karab,jako kdyby se viděl před dvěma roky,kdy do mého života vstoupila značka LandRover.Koupil jsem si Discoveru TDi r.97 a po 16ti letech se značkou VW jsem myslel,že se po....zlostí. Nešly otevřít zadní dveře,bylo prasklé pérko a jako náhradní díl nebylo,jen celý zámek za cca 5 tis.Kč.Někde jsem pérko sehnal a po týdnu ruplo na dveřích spolujezdce. V návalu zlosti jsem sehnal zlaté CZ ruce a ty mi udělaly 20 pérek,které jsem vozil jako Guru v autě.Od té doby žádné neprasklo. A takových kravin bylo ještě asi 10.Uklidnil mne pan Mihalíček s British Cars.který říkal,že.když to vydržím,odměnou mi bude auto s duší(ne v kole) :lol: Loni jsem Discoveru prodal a koupil pro mne vzhledově hezčího Freelandyho 1.8i. Mám najeto 88tis.km a jediná oprava byla naletování drátků HDC systému,což je bolest Světoběžníka. Je pravdou,že ho prodávám po 2 měsících,ale jen proto,že jsem měl Discoveru a to je jiný drsňák. Jinak oproti Tobě jsem na tom mnohem hůř,protože si neopravím na autě nic a ani se to nechci učit. Každý umíme něco a taky by mi přišlo divný,kdyby si každý doma plomboval zuby sám... Dobrá rada,kterou jsem dostal.když jsem dlouholetému zastánci této značky řekl,že u toho auta je všechno nějak naopak. Říkal,že buď si zvyknu a do smrti zůstanu,nebo ne. Tak já už si myslím zvykl. Kamarádi Ti radí Discoveru a já jen souhlasím. Na hory super. ALF

Uživatelský avatar
Martin_H
Příspěvky: 526
Registrován: 19 led 2007 12:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Martin_H » 05 bře 2007 09:35

S tim enthusiasmem co se značky týče se u LR vysvětlujou a omlouvaj všechy možný neduhy těhle aut. Dovedu pochopit něco jako "toleranci k chybám" u defíka ( tam bez diskuzí - sám to tak řešim), potažmo i u diskotéky - protože to jsou ještě pořád Landrovery . Ale když si někdo koupí Freelandera - tam ta historie a takovej ten patos značky chybí - a najednou zjistí, že má úplně normální auto - a navíc se spoustou much. To pak musí bejt studená sprcha :D

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od discover » 05 bře 2007 09:43

Alfe, zlata slova. Pred sedmi lety jsem sel na pudu neprobadanou, zklamani, absence stejne "postizenych" naokolo. Znam ty pocity, vsechno jen v autoriz. servise v Praze, terminy, ceny... Je to i osrdci. Vse se usadilo, vychytal jsem kdeco, asi i privykl a dnes bych nemenil. Ale Karab je asi z jineho testa. Problemy ale asi budou s kazdym autem teto kategorie. Doporucoval bych auto jednodussi bez elektron. vylepseni. S usmevem :lol: jde vsechno lip.
Aho Standa

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ALF » 05 bře 2007 10:05

discover píše:Alfe, zlata slova. Pred sedmi lety jsem sel na pudu neprobadanou, zklamani, absence stejne "postizenych" naokolo. Znam ty pocity, vsechno jen v autoriz. servise v Praze, terminy, ceny... Je to i osrdci. Vse se usadilo, vychytal jsem kdeco, asi i privykl a dnes bych nemenil. Ale Karab je asi z jineho testa. Problemy ale asi budou s kazdym autem teto kategorie. Doporucoval bych auto jednodussi bez elektron. vylepseni. S usmevem :lol: jde vsechno lip.
Aho Standa
ČaOFF,rozumná volba je TDi s lepší výbavou Klima,2xAirbag,bez Multiplexů a další elektroniky jakou má TD5 a pak je to přesně to,co náš znechucený kamarád hledá. Já s Discoverou nastartoval v -20C i když jsem měl žhavící totál KO.3-5x jsem nažhavil a motor cvrkal.Samozřejmě hned jak došly svíčky jsem je nechal vyměnit. Mechanik nechápal,jak jsem mohl nastartovat. A když jsem jel v lese ve sněhu až po světla a běžkaři koukali jak na UFO,to byl pocit a už jsem byl chycený. Kup Discoveru TDi a vydrž. Je to jako,když učíme snowboardingu.Kdo vydrží už zůstane,kdo nerozchodí počátečních 50 pádů a uteče,už se nevrátí. ALF

Jouzef

#12 Příspěvek od Jouzef » 05 bře 2007 16:14

casem se vsechny mouchy vychytaj a kdyz nevychytaj tak si an ne zvyknes a budes na ne pripraveny :lol: :lol: :lol:

Tomino

#13 Příspěvek od Tomino » 05 bře 2007 19:27

Když jsem si dovezl Freelandera tak jsem mu taky nemohl přijít na chut prostě to nebylo přesně to co jsem chtěl ale postupem času me ta znacka LR nějak chytla.Je to můj první LR a už ho mám rád a taky to nebylo hned.JINÝ AUTA MAJÍ ZASE JINÝ PROBLÉMI A NĚKDY MNOHEM HORŠÍ!

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od De Lite » 05 bře 2007 20:49

Jako vlastník Freelandera s natočenýma 118 tis. km si na něj v globále nestěžuji. Samozřejmě jsem si prošel výměnou vstřiku, sem tam někde rosí olej a samozřejmě nekonečný seriál radovánek se zadním oknem a s parkovacím systémem. Na druhou stranu, když si uvědomím, jak a v jakých podmínkách ho používám, tak se zatím drží a splnil mi to, co jsem od něj očekával. Tzn. relativně levný provoz ( spotřeba 8 l/100 km a výměna náplní po 20.000 km ), na druhou stranu slušné výkony i mimo cesty a takový ten správný pocit radosti z jízdy a pohody cestování ( používám ho jako druhé auto, převážně ve volném čase). U mne tedy 90% spokojenost.
Freelandering - stav duše

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Admin » 05 bře 2007 21:02

Land Rover je prostě diagnoza.

Libor

diagnoza

#16 Příspěvek od Libor » 05 bře 2007 21:14

LEČ PRO NEKOHO JE VELMI TEZKA .....VIZ KARAB FREE. SE MU NAPROSTO ZNELIBIL.

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Admin » 05 bře 2007 21:17

Land Rovera si buď zamiluješ nebo mu nebudeš moci příjt na jméno. Nic mezi tím není, proto je ta diagnoza. :wink:

Uživatelský avatar
Martin_H
Příspěvky: 526
Registrován: 19 led 2007 12:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Martin_H » 06 bře 2007 09:02

čemuž vydatně napomáhá i stav servisní sítě v ČR ( až na vyjímky strašný) :evil: :evil: :evil:

Jouzef

#19 Příspěvek od Jouzef » 06 bře 2007 09:39

kdyby to slo klidne otevru servisni stredisko na zapade cech, jenze LR je takovy zloduch ze mezi sebe nechteji nikoho pustit :wink: maji takvoe podminky ze doslova kazdeho zdimaji a to nema cenu.. :(((( :cry:

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ALF » 06 bře 2007 17:29

ČaOFF, člověk musí asi být tak trošičku Land Rover,tedy Světo Běžník.ALF

Odpovědět