Bederní opěrka

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

Bederní opěrka

#1 Příspěvek od De Lite » 14 úno 2007 04:51

Zdravím a mám hned dotaz. Tento weekend jsem zjistil, že se mi nějakým způsobem pochroumalo štelování bederní opěrky ( doufám, že to pojmenovávám dobře, myslím tím, jak v půlce opěradla sedadla je na boku otočný knoflík, kterým reguluji možnost výdutě sedadla v oblasti spodní části zad ). Mám pocit, jako kdybych strhnul " závit " toho štelování, tzn. že když s tím otáčím, tak se nic neděje, pouze skoro před koncem to trochu zabere. Než to svěřím servisu, tak bych si to radši zkusil opravit sám. Má s tím někdo zkušenost?
Freelandering - stav duše

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bederní opěrka

#2 Příspěvek od ALF » 15 úno 2007 16:56

De Lite píše:Zdravím a mám hned dotaz. Tento weekend jsem zjistil, že se mi nějakým způsobem pochroumalo štelování bederní opěrky ( doufám, že to pojmenovávám dobře, myslím tím, jak v půlce opěradla sedadla je na boku otočný knoflík, kterým reguluji možnost výdutě sedadla v oblasti spodní části zad ). Mám pocit, jako kdybych strhnul " závit " toho štelování, tzn. že když s tím otáčím, tak se nic neděje, pouze skoro před koncem to trochu zabere. Než to svěřím servisu, tak bych si to radši zkusil opravit sám. Má s tím někdo zkušenost?

ČaOFF,možná,že jsi to zkoušel-úplně povolit a snad se znova chytne. Mně to vyskočilo u Discoverze a po této operaci vše zase fungovalo. Ovšem problém může být i jinde. Pokud Tě to netlačí do zad,tak bych to neřešil. Vlez tady na foru do Land Rover Discovery a přečti si o prolínaní nafty do oleje,takový naftový Trabantrover a nějaká bederní opěrka Tě nechá klidným. ALF

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od De Lite » 15 úno 2007 20:01

Všechno jsem už zkoušel. Do zad to naštěstí netlačí, ale mám rád, když vše funguje, tak jak má. Navíc nevím, jak se mám dostat dovnitř - do sedadla. Samozřejmě, že tento můj problémek je možná směšný, ale přesto ho chci co nejjednodušeji vyřešit.
Freelandering - stav duše

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ALF » 16 úno 2007 08:05

De Lite píše:Všechno jsem už zkoušel. Do zad to naštěstí netlačí, ale mám rád, když vše funguje, tak jak má. Navíc nevím, jak se mám dostat dovnitř - do sedadla. Samozřejmě, že tento můj problémek je možná směšný, ale přesto ho chci co nejjednodušeji vyřešit.
ČaOFF,já mám taky rád,když vše funguje jak má. Můžu Ti prozradit,že jsme sim vybrali auto a značku,která se vyznačuje vyjímečnou "spolehlivostí "o které se píši legendy. Určitě se nudit nebudeš. Mám druhého LR a stále něco řeším. Však víš. A proč mám už druhého,když je tak spolehlivý? Protože je z dostupných nejlevnější a ARO nechci. Jen stále pátrám,kde ti angličáci získali pro značku takové image,bezporuchovostí to určitě nebylo. Snad jen terenními schopnostmi a to asi zabírá. V dnešní době SUVeček jen taková schopnost ale stačit nebude. Teď jsem některé ortodoxy naštval,ale aspoň tady bude živo. Tak do mne.:lol: ALF

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Admin » 16 úno 2007 13:20

Dneska již nejsou spolehlivá žádná auta. Prostě to tak je a bude. Z našich plechových miláčků se stalo spotřební zboží.

Libor

ANGLICACI

#6 Příspěvek od Libor » 16 úno 2007 20:46

Panove drive jsem vlastnil JEEP Grand CHEEROKO 3.1tdi rv 01.Kdyz jsem ho koupil byl jsem nadsen ale jiz po trech tydnech lehla pridavna prevodovka.Oprava svepomoci za 34000kc vse z orig dilu!Vydrzela MESIC!!!!!!!!!Dale hlavni prevodovka rozsypany menic oprava opet za x tisic a v neposledni rade motor!Vyrobce motoru VM je nejvetsi tragedie na svete!!!Nemohu opomenout elektroinstalaci ktera je tak na pet let a pak je napadena medenkou a to i uvnitr buzirky.Tedy impozantni Americke OFF.je naprosto k nicemu!!!Neznam nikoho kdo by stouto znackou nemel velke potize za opravdu moc velke penize!!No presto jsem si ho koupil a pak nemohl ani spat.Myslim tedy Panove ze Free Vam nikomu takove problemy neprinese i kdyz ktery off je dnes dobry ale verte ze JEEP to neni!!!Ja jsem s FREE.spokojen a az na male drobnosti hodnotim kladne.

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od De Lite » 16 úno 2007 22:21

Jsem dalek toho, abych zcela kritizoval Freelandera. Nicméně musím přiznat, že má své chybičky, které trošičku zamrzí. Zvláště, když se projeví v ten nejméně vhodný okamžik.
Freelandering - stav duše

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ALF » 17 úno 2007 16:22

De Lite píše:Jsem dalek toho, abych zcela kritizoval Freelandera. Nicméně musím přiznat, že má své chybičky, které trošičku zamrzí. Zvláště, když se projeví v ten nejméně vhodný okamžik.
ČaOFF kamarádi,jsem rád,že jsem ve Vás vyprovokoval emisi názorů na naše plechové miláčky. Pro mnohé, i nás samotné ,je každá zkušenost kolegy cenná. Já sám bych ušetřil 2000 za náklady spojené s výměnou termostatu,protože jsem nic měnit nemusel. To jsem ale neměl nikoho,kdo by mi třeba poslal fotku ukazatele teploty,kdy ve Vás ručička jdoucí "z kopce dolů" budí dojem poruchy. Jednu fotku jsem dostal,ale byla z nafty a úplně jiná. Jsem rád,že jsem sám už mohl jednomu z Vás poslat fotku a zjistil,že mu ukazuje stejně jako mně. Má v kapse min.650kč za materiál. A o tom to je. Já jsem byl zvyklý jako majitel v řadě 15ti VW (od brouka až po Tourana) na opravdu vyjímečnou spolehlivost. Musím,ale přiznat,že poslední Touran už není ten pravý kvalitní VW a o dílenském zpracování raději pomlčím. Ale Rand Lover je opravdu asi takový miláček jako dítě se všemi starostmi i radostmi. Když se nic nekazí je to podezřelé,co se stane. ALF

Odpovědět