Spojka

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
zilina

Spojka

#1 Příspěvek od zilina » 08 úno 2007 10:12

dobry den. uz sa nam 3 krat rozsypala spojka na nasom rovery r v 1997 . sme s toho zufaly .kto dokaze odstranit zavadu.kazda rada dobra.dakujem mi_tu@szm.sk.....

Návštěvník

Re: spojka

#2 Příspěvek od Návštěvník » 08 úno 2007 10:13

zilina píše:dobry den. uz sa nam 3 krat rozsypala spojka na nasom rovery r v 1997 . sme s toho zufaly .kto dokaze odstranit zavadu.kazda rada dobra.dakujem mi_tu@szm.sk.....
defender

Návštěvník

Re: spojka

#3 Příspěvek od Návštěvník » 08 úno 2007 10:18

Anonymous píše:
zilina píše:dobry den. uz sa nam 3 krat rozsypala spojka na nasom rovery r v 1997 . sme s toho zufaly .kto dokaze odstranit zavadu.kazda rada dobra.dakujem mi_tu@szm.sk.....
defender
typ freelander

Uživatelský avatar
erik
Příspěvky: 2869
Registrován: 16 říj 2006 19:00
tel.: +421905448329
auto: D90 td5,/D2-3/D4,D5
Bydliště: skalica
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka

#4 Příspěvek od erik » 08 úno 2007 10:21

zilina píše:dobry den. uz sa nam 3 krat rozsypala spojka na nasom rovery r v 1997 . sme s toho zufaly .kto dokaze odstranit zavadu.kazda rada dobra.dakujem mi_tu@szm.sk.....
V Ziline je odbornikem na offroadove auta Radoof, vid Sk web a konkretne v Ziline ynam iba 2 Defenderisty- Plevko,kontakt bude mit admin...
Defender 90 Td5 171k Old Man Emu,Warn 8274, M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel,2xWebasto,Garmin nuvi 660, CB.MATADOR WISENTTA M/T 235/85 R 16 MP-75., Roll cage,retezy PEWAG,2xARB uzaverky,
Discovery 3 ,bez skrabancu

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Admin » 08 úno 2007 14:06

:roll:
Tak tohle když mi někdo řekne do telefonu, tak začínám vidět červeně :evil:
Náš Rover - defender - Freelander :?:
Rover jsou osobáky. Takže dobře máš Land Rovera. A máš Defendra nebo Freelandera?
Předpokládám, že se vám rozsypala spojka motoru. Rok výroby už taky vím.
Tak nám napiš co přesně máš :wink:

Uživatelský avatar
erik
Příspěvky: 2869
Registrován: 16 říj 2006 19:00
tel.: +421905448329
auto: D90 td5,/D2-3/D4,D5
Bydliště: skalica
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od erik » 08 úno 2007 15:52

Admin píše::roll:
Tak tohle když mi někdo řekne do telefonu, tak začínám vidět červeně :evil:
Náš Rover - defender - Freelander :?:
Rover jsou osobáky. Takže dobře máš Land Rovera. A máš Defendra nebo Freelandera?
Předpokládám, že se vám rozsypala spojka motoru. Rok výroby už taky vím.
Tak nám napiš co přesně máš :wink:
Nebo naznac aspon barvu
Defender 90 Td5 171k Old Man Emu,Warn 8274, M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel,2xWebasto,Garmin nuvi 660, CB.MATADOR WISENTTA M/T 235/85 R 16 MP-75., Roll cage,retezy PEWAG,2xARB uzaverky,
Discovery 3 ,bez skrabancu

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

#7 Příspěvek od DanoDEF » 08 úno 2007 18:02

erik píše:
Admin píše::roll:
Tak tohle když mi někdo řekne do telefonu, tak začínám vidět červeně :evil:
Náš Rover - defender - Freelander :?:
Rover jsou osobáky. Takže dobře máš Land Rovera. A máš Defendra nebo Freelandera?
Předpokládám, že se vám rozsypala spojka motoru. Rok výroby už taky vím.
Tak nám napiš co přesně máš :wink:
Nebo naznac aspon barvu
Popripade velkost pneumatik.... :D
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Admin » 08 úno 2007 19:06

Málem mě omývali, když mi jedna osoba vysvětlovala co má za LR.

On: Mám toho Rovera.
Já: Osobáka?
On: Néé toho tereního rovera.
Já: Takže Land Rover.
On: Asi jó, asi to bude ten Lenž Rover.
Já: Aha, a jaký model?
On: Já nevím, takovýho malýho.
Já: Jak jako malýho?Co to je malýho?
On: No přeci stěma vlnkama.
Já: :shock: Co že? S jakýma vlnkama?
On. No na bokách to má takový vlnky.
Já: Aha Tak to bude asi Freelander.
On: Já tomu nerozumím, ale asi jo.

No a s takovým materiálem, se domluv když potřebuje něco objednat, nebo poradit. Ještě že existují faxy, e-maily a hlavně můžeš kdykoliv zavěsit :wink:

zilina

spojka

#9 Příspěvek od zilina » 09 úno 2007 06:24

omluvam sa .mame freelandera terenneho. naftaka.som starsi pan nejak som si to poplietol. motor bezi rychlost zaradena auto stoji ani sa nepohne .. stalo sa to uz 3 krat.. vzdy zacvakam cca 12000 sk. neviem co dalej ze vraj je to spojkovy valcek nevysuva....eventualne ostane visiet...ze treba prerobit konzolu..............

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Admin » 09 úno 2007 09:22

Stane se. :wink:
U Freelandera, konkrétně u diesela, označovaného také jako TCie je ovládání spojky celé z plastu. Vrchní váleček, vedení a spodní váleček s ložiskem je jeden kus. Navíc nejde odvzdušnit a proto se dodává již naplněný kapalinou.
Je potřeba zjistit, zda je to opravdu ovládáním spojky. Pokud se závada již po několikáté objeví znova, je potřeba se přesvědčit proč se tak děje. To není přece normální. Problém může být v držáku pracovního válce a spojkovýho ložiska, nebo v servisu.

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ALF » 09 úno 2007 18:04

Admin píše::roll:
Tak tohle když mi někdo řekne do telefonu, tak začínám vidět červeně :evil:
Náš Rover - defender - Freelander :?:
ČaOFF kluci,ten pán je starší člověk,tam bych to bral. Ale již několikrát jsem četl v motoristickém časopise jak napíši : byly tam značky Range Rover a Land Rover.... Ti by měli vědět,že je značka Land Rover a vše ostatní jsou modely(RangeRover,Discovery,Defender,Freelander).Největší ostuda je,když Vám v servise Land Rover-Jaguar v Ostravě objednají termostat na TD5,když před nimi stojí 2.5TDi a Vy čekáte 14 dnů na díl který nepotřebujete a ten co potřebujete je ve skladu.Zjistíte to,až voláte do Prahy.To mne potkalo v r.2005. No a koncem loňského roku mi servisní technik v témže "značkovém"servise poradil ať na léto sundám celý díl mezi předkem a zadkem na Freelandym. Na takové odborníky náš admin nemá. Ten nám vždy dobře poradí a tak přicházíme o dávku adrenalinu,kterou můžeme při přestavbě Freelandyho na dvojkolku zažít. :P ALF

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Admin » 13 úno 2007 18:37

ALF píše: ČaOFF kluci,ten pán je starší člověk,tam bych to bral. Ale již několikrát jsem četl v motoristickém časopise jak napíši : byly tam značky Range Rover a Land Rover.... Ti by měli vědět,že je značka Land Rover a vše ostatní jsou modely(RangeRover,Discovery,Defender,Freelander).Největší ostuda je,když Vám v servise Land Rover-Jaguar v Ostravě objednají termostat na TD5,když před nimi stojí 2.5TDi a Vy čekáte 14 dnů na díl který nepotřebujete a ten co potřebujete je ve skladu.Zjistíte to,až voláte do Prahy.To mne potkalo v r.2005. No a koncem loňského roku mi servisní technik v témže "značkovém"servise poradil ať na léto sundám celý díl mezi předkem a zadkem na Freelandym. Na takové odborníky náš admin nemá. Ten nám vždy dobře poradí a tak přicházíme o dávku adrenalinu,kterou můžeme při přestavbě Freelandyho na dvojkolku zažít. :P ALF
Jóó já to beru, taky jsem napsal:
Stane se :wink:
S tím kardanem, to je taky docela dobrý. To co ušetříš na palivu bez kardanu, jim zaplatíš za montáž na podzim a demontáž na jaře v servisu. No každý se snaží nějak vydělávat :mrgreen:

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ALF » 22 úno 2007 16:25

Admin píše:S tím kardanem, to je taky docela dobrý. To co ušetříš na palivu bez kardanu, jim zaplatíš za montáž na podzim a demontáž na jaře v servisu. No každý se snaží nějak vydělávat :mrgreen:
Freelanmdy jezdí dobře i s kardanem a na takový rady kuchaře kuřátka nedám.ALF

Mira

#14 Příspěvek od Mira » 22 kvě 2007 07:02

Mam problem se spojkou u Freelandera 1,8i.Za urcity cas me postupne (snizuje krok pedalu)spadne pedal az na podlahu.A kdyz ho nohou zvednu na horu,tak zas nejakych cca 500km funguje.Zna nekdo odpoved?
Jak je to s tou nadobkou na kapalinu spojky,ktera by se asi nemela otevirat a otevrel jsem ji,bych se presvedcil,zda tam kapalina nejaka je?
Dekuji.

Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 96
Registrován: 22 bře 2007 17:44
Bydliště: Praha

#15 Příspěvek od Petr » 16 čer 2007 23:38

Admin píše:Stane se. :wink:
U Freelandera, konkrétně u diesela, označovaného také jako TCie je ovládání spojky celé z plastu. Vrchní váleček, vedení a spodní váleček s ložiskem je jeden kus. Navíc nejde odvzdušnit a proto se dodává již naplněný kapalinou.
Je potřeba zjistit, zda je to opravdu ovládáním spojky. Pokud se závada již po několikáté objeví znova, je potřeba se přesvědčit proč se tak děje. To není přece normální. Problém může být v držáku pracovního válce a spojkovýho ložiska, nebo v servisu.
to Admin: Prosím tě Admine o radu. Někde tady byl již popsán problém s klesajícím pedálem spojky. Mně se už dvakrát stalo, že po delší jízdě po dálnici, zastavení, jsem skoro nemohl zařadit. Jako by spojka nezabírala. Po pár kilometrech se problém sám vyřešil. Auto normálně řadí, motor normálně zabírá. Mám Td4 r.v.2003. Díky předem za radu a názor kohokoliv, kdo má podobnou zkušenost. Petr
Landy je pro fandy !!!

Odpovědět