Voda ve schránce v kufru

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Antonín Chudera

Voda ve schránce v kufru

#1 Příspěvek od Antonín Chudera » 20 led 2007 21:07

Stalo se vám někdy někomu, že byste po vydatném dešti měli v sektoru pod poklopem na dně kufru, kaluž vody?

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v kufru

#2 Příspěvek od Admin » 22 led 2007 13:09

Antonín Chudera píše:A ještě jedna věc.
Stalo se vám někdy někomu, že byste po vydatném dešti měli v sektoru pod poklopem na dně kufru, kaluž vody?
Kdysi dávno jsme to tady řešily. Zkusím jzistit podrobnosti.

Antonín Chudera

#3 Příspěvek od Antonín Chudera » 22 led 2007 15:48

Díky za ochotu.

Antonín Chudera

#4 Příspěvek od Antonín Chudera » 24 led 2007 19:04

Povedlo se zjistit něco víc o tom zatékání do kufru?

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Admin » 25 led 2007 10:24

Antonín Chudera píše:Povedlo se zjistit něco víc o tom zatékání do kufru?
Ano povedlo. Ještě jedna doplňující otázka, je mokrý koberec v kufru okolo té schránky? Jestli je to, co jsem našel, tak by být neměl.

Antonín Chudera

#6 Příspěvek od Antonín Chudera » 25 led 2007 18:00

Přiznám se , že si to už nevybavuji. ( mám pocit, že ty stěny mokré nebyly, což ovšem může znamenat, že ta voda ze stěn už stekla...) Ale s přehledem můžu říct, že ta kaluž se vždy udělá spíše jakoby vlevé části dna schránky.

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Admin » 25 led 2007 19:31

Stává se že se ve schránce kondenzuje voda. Je to u většiny Freelanderů. Někde více, někde méně. Může být netěsný některý roh té schránky. Nejdříve bych okolo schránky zespoda, od podvozku provedl nástřik abych zamezil případné netěsnosti. Může se jednat o černý nástřik proti oštěrkování, na bázi živic, nebo nástřikem tmelu co se používá na plechové díly.
Pokud by pořád byla ve schránce voda, tak bych poradil jednu úpravu. Já vím, že mě asi zabijete zato co tady napíšu :roll: ale pomáhá to. Vezmete průbojník a kladívko a z vnitřku uděláte dobre mířenou ranou díru skrz plech cca 0,5 mm. Pochopitelně holý plech vhodně ošetříme barvou aby jsme zamezili korozi.
Docílíme dvou věcí. Ránou vedenou z vnitřku ven, nevznikne žádný otřep, který by omezoval odtýkaní kondenzované vody ze schránky. Ze spoda se voda nedostane, tedy za normálních okolností 8) asi nikdo nebrodíte s Freelanderem, že?
V tomhle případě je nejlepší těsnění díra. Něco podobného má Felicia na zadních dveřích, taky tam vzniká kondenzát, který zatýkal okolo skla. Výsledek vidíme dneska na silnicích na nejedné Felicii.
Opravdu nevím, kde udělali soudruzi z UK chybu :lol:

Antonín Chudera

#8 Příspěvek od Antonín Chudera » 26 led 2007 08:44

Máš tedy na mysli, pokud by některý roh schránky netěsnil, že se voda do té schránky dostává až za jízdy v dešti? To asi nebude ono, jelikož i když to auto stojí 3dny a mezitím zaprší, tak tam ta kaluž prostě je :(

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ALF » 26 led 2007 15:00

Antonín Chudera píše:Máš tedy na mysli, pokud by některý roh schránky netěsnil, že se voda do té schránky dostává až za jízdy v dešti? To asi nebude ono, jelikož i když to auto stojí 3dny a mezitím zaprší, tak tam ta kaluž prostě je :(
ČaOFF,podle mne někde z bočního okna,zadních dveří stéká tenký pramínek a pod kobercem v kufru si najde místo až do schránky.Doporučoval bych pod koberec do kufru dát nějakého hlídače-třeba savý papír,hadřík a uvidíš. To od podvozku není.Voda by byla i špinavá.ALF

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Admin » 26 led 2007 19:08

Je to kondenzovaná voda. Je to jako u střešního okna. Sráží se na stěnách skříňky :wink:

JirkaLR

Re: Voda ve schránce v kufru

#11 Příspěvek od JirkaLR » 01 dub 2007 12:31

Antonín Chudera píše:Stalo se vám někdy někomu, že byste po vydatném dešti měli v sektoru pod poklopem na dně kufru, kaluž vody?
čaute, můj táta vlastní také LR Freelander 1,8 a máme taky stejný problém se zatékáním do té "schránky". Objevily jsme kudy to teče, zjisily jsme to na ruční myčce a je to problém těsnících gum na obou stranách zadních dveří. Na fotce to je červeně vyznačené kudy to zatéká a teče to pod plastem tagže je to zatékání "schované", našli sme to při bližším ohledáváním. Jo a teče to dírkou v těsnící gumě u vyznačeného místa na fotce ....

Uživatelský avatar
desmosedici-rr
Příspěvky: 256
Registrován: 04 dub 2014 17:55
auto: free
Bydliště: Plzeň-Blatná

Re:

#12 Příspěvek od desmosedici-rr » 25 úno 2017 17:45

Admin píše: 25 led 2007 19:31 Stává se že se ve schránce kondenzuje voda. Je to u většiny Freelanderů. Někde více, někde méně. Může být netěsný některý roh té schránky. Nejdříve bych okolo schránky zespoda, od podvozku provedl nástřik abych zamezil případné netěsnosti. Může se jednat o černý nástřik proti oštěrkování, na bázi živic, nebo nástřikem tmelu co se používá na plechové díly.
Pokud by pořád byla ve schránce voda, tak bych poradil jednu úpravu. Já vím, že mě asi zabijete zato co tady napíšu :roll: ale pomáhá to. Vezmete průbojník a kladívko a z vnitřku uděláte dobre mířenou ranou díru skrz plech cca 0,5 mm. Pochopitelně holý plech vhodně ošetříme barvou aby jsme zamezili korozi.
Docílíme dvou věcí. Ránou vedenou z vnitřku ven, nevznikne žádný otřep, který by omezoval odtýkaní kondenzované vody ze schránky. Ze spoda se voda nedostane, tedy za normálních okolností 8) asi nikdo nebrodíte s Freelanderem, že?
V tomhle případě je nejlepší těsnění díra. Něco podobného má Felicia na zadních dveřích, taky tam vzniká kondenzát, který zatýkal okolo skla. Výsledek vidíme dneska na silnicích na nejedné Felicii.
Opravdu nevím, kde udělali soudruzi z UK chybu :lol:
čau chlapi,dneska jsem z kufru vybral přes 4 litry vody ,sice je to jen free do lesa,ale strašně mě to rozčiluje i tak,takže jsem udělal 2 dírky průbojníkem a snad už bude schránka prázdná...

Uživatelský avatar
freecko533
Příspěvky: 68
Registrován: 09 říj 2014 12:17
auto: freelander 1.8
Bydliště: kousek od brna

Re: Voda ve schránce v kufru

#13 Příspěvek od freecko533 » 25 úno 2017 17:53

Cus.tento problem jsem resil.je to vymackana tesnici guma v miste kde konci dvere a zacina okno.Jeste skus jednu vec.vlez do kufru a nekdo druhy lije vodu v rohach zadnich dveri.zevnitr to uvidis.ja sem na to taky tak prisel.

Uživatelský avatar
Honza26
Příspěvky: 31
Registrován: 31 črc 2016 21:00
auto: Freelander 2di
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

Re: Voda ve schránce v kufru

#14 Příspěvek od Honza26 » 25 úno 2017 20:10

Taky sem se ze stejným problémem trápil týden.V těsnění je na každé straně kanálek-ty jsem měl ucpané a teklo to dovnitř auta.Voda byla až na podlaze,tak sem vyndal koberce a celý vnitřek vysušil a zrovna nastřikal. :Pohoda:

Milos
Příspěvky: 58
Registrován: 09 úno 2010 21:38
auto: freelander td4

Re: Voda ve schránce v kufru

#15 Příspěvek od Milos » 13 bře 2017 15:30

Mne v schanke kondenzovala voda, vyriesil som to 4x3cm dieramy do dekla schranky a odvtedy mam pokoj.
Inak som videl netesnost samotnej schranky, pripadne tesnenia tankovacieho otvoru, je to na youtube...

https://www.youtube.com/watch?v=ZJ37BMsxg74
https://www.youtube.com/watch?v=f4EtsYTJ8uE

Kuko
Příspěvky: 11
Registrován: 30 dub 2016 13:55
auto: freelander2.2
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Voda ve schránce v kufru

#16 Příspěvek od Kuko » 21 čer 2017 19:15

zdravim taktiez my to robilo jako vam tak mne to zatekolo z lavej strany z vnutornej strany my zatekalo jak je tlumic tam su také dve dierky slabo zatmelene staci len přetmelit a zatekat uz nebude jako som si to spravyl sam a uz je to ok

Uživatelský avatar
Petroff
Příspěvky: 117
Registrován: 19 zář 2011 11:04
tel.: 775269030
auto: Disco II,Free I a II
Bydliště: na samotě v lese (Jablonecko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda ve schránce v kufru

#17 Příspěvek od Petroff » 27 čer 2017 00:42

Měl jsem stejný problém. Myslím, že to nemůže být kondenzát, protože tam někdy byl třeba litr vody. Tak jsem našel nejnižší místo toho lavoru a vyvrtal tam myslím 8mm díru a je pokoj. Možná pořád zatéká, ale voda se tam nedrží.

Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: Voda ve schránce v kufru

#18 Příspěvek od Krasty » 28 čer 2017 05:50

...asi tak nejak... nez s tim laborovat a pripadne kupovat nejaky dily tak u meho free dedecka (rok 98) jsem taky vyvrtal 3-4 dirky a mam pokoj. Myslim si, ze to nestihne shnit drive nez se vysere neco mechanickeho, alespon teda ten muj je skoro bez koroze dulezitych casti.
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

Odpovědět