Systém HDC

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#1 Příspěvek od ALF » 24 led 2007 16:59

ČaOFF,začala zima a já mám další dotaz na admina. Zkoušel jsem systém automat.brzdění z kopce,tuším zkratka DHC. Nevím jestli špatně stáhnu část řadící páky pod madlem dolů,ale normálně zaskočí a když zatlačím na přední žlutý vypínač,vyskočí zpět nahoru.Potud vše asi dělám dobře. Zkoušel jsem to před i po zařazení 1.rych.st. i na neutrál.Ovšem,když jsem vymáčkl spojku,tak se začal Landy rozjíždět,což by se s DHC stát nemělo. Pravděpodobně Landy brzdil jen motorem a brzdový systém nefungoval. Jak píší v chytrém manuálu(mám český od DeLite na ročník 2003 a já mám 98),tak po zapnutí systému má svítit na přístrojovce zelený symbol "z kopce".Ten ale nesvítí . Přitom při zapnutí klíčku se uvedené symboly v zelené i žluté barvě rozsvítí a po nastartování oba zhasnou .Tak co dělám špatně nebo kde je chyba? Díky za radu. ALF

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Admin » 25 led 2007 08:58

Ten systém funguje jen při zařazeném 1. rychlostním stupni do 8km/h nebo při zpátečce do 6km/h.
Stisknout tlačítko a zatlačit dolů. Mělo by to zůstat v téhle poloze a rozsvítit se zelená kontrolka. :wink:

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ALF » 25 led 2007 10:39

Admin píše:Ten systém funguje jen při zařazeném 1. rychlostním stupni do 8km/h nebo při zpátečce do 6km/h.
Stisknout tlačítko a zatlačit dolů. Mělo by to zůstat v téhle poloze a rozsvítit se zelená kontrolka. :wink:
Tlačítko zatlačím dolů,zůstane v dolní poloze,ale zelená kontrolka se nerozsvítí. Ta svítí jen před nastartováním a po naskočení motoru ihned zhasne. Tak kde může být problém? ALF

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Admin » 25 led 2007 11:12

ALF píše:
Admin píše:Ten systém funguje jen při zařazeném 1. rychlostním stupni do 8km/h nebo při zpátečce do 6km/h.
Stisknout tlačítko a zatlačit dolů. Mělo by to zůstat v téhle poloze a rozsvítit se zelená kontrolka. :wink:
Tlačítko zatlačím dolů,zůstane v dolní poloze,ale zelená kontrolka se nerozsvítí. Ta svítí jen před nastartováním a po naskočení motoru ihned zhasne. Tak kde může být problém? ALF
Spínač co je na převodovce, může být špatný, nebo zoxidovaný kontakty, nebo špatné tlačítko na řadící páce.

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ALF » 25 led 2007 12:13

Admin píše:Spínač co je na převodovce, může být špatný, nebo zoxidovaný kontakty, nebo špatné tlačítko na řadící páce.
Dík za odpověď. Jak na to přijdu,co je špatně,dá se to v servise změřit?Na to,že má najeto skutečně jen 82 tisíc,tak moc spolehlivý teda Landy není.To mám Passata a najeto 181 tisíc a jediné co jsem měnil byl termostat . A Landy jezdil jen po asfaltu a blech víc než ježek. Se ani nedivím,že Rover zkrachoval. Hned mám dobrou náladu.ALF

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ALF » 25 led 2007 12:16

Možná blbý dotaz,ale nemůže být třeba špatná jen pojistka? ALF

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Admin » 25 led 2007 12:21

ALF píše:Možná blbý dotaz,ale nemůže být třeba špatná jen pojistka? ALF
Na dálku to nezjistím. To už musíš sám. Příručku jsi říkal, že máš, tak se podívej, pojistky tam určitě budou vyobrazený :wink:

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ALF » 25 led 2007 12:42

Admin píše:Na dálku to nezjistím. To už musíš sám. Příručku jsi říkal, že máš, tak se podívej, pojistky tam určitě budou vyobrazený :wink:
Jasně,kouknu a uvidím. Jen mne zajímalo,pokud to není pojistkou,jestli pak v servise pomocí třeba diagnostiky poznají kde je problém a nemusím tak vyměňovat systémem hokus pokus postupně všechno,co uvádíš.Zákon schválnosti mne provází celý život a je mi jasné,že až vyměním půl auta,tak to bude ta poslední součástka. Už Tě nebudu otravovat,stačí,že jsem otrávený já.ALF

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Admin » 25 led 2007 12:50

ALF píše:Jasně,kouknu a uvidím. Jen mne zajímalo,pokud to není pojistkou,jestli pak v servise pomocí třeba diagnostiky poznají kde je problém a nemusím tak vyměňovat systémem hokus pokus postupně všechno,co uvádíš.Zákon schválnosti mne provází celý život a je mi jasné,že až vyměním půl auta,tak to bude ta poslední součástka. Už Tě nebudu otravovat,stačí,že jsem otrávený já.ALF
Diagnostika taky není všemocná. Nejdřív bych si prošel věci, které jsem schopný posoudit i laickým okem, a pokud nic neshledám, nezbývá mi nic jiného, než se obrátit na servis.
Nebuď otrávený, nic není dokonalý ani LR :wink: Myslím, že nejeden TD5kař by měl raději problém se systémem HDC než prolínáním nafty do oleje :roll:

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ALF » 25 led 2007 17:14

Admin píše:Nebuď otrávený, nic není dokonalý ani LR :wink: Myslím, že nejeden TD5kař by měl raději problém se systémem HDC než prolínáním nafty do oleje :roll:
No mám takový pocit,že LR už dnes není ani tak spolehlivý natož dokonalý. Mně by stačilo to první. Tak snad HDC rozchodím. Dík.ALF

Tomino

PRO ALFA

#11 Příspěvek od Tomino » 26 led 2007 00:53

Zkus oddělat manžetu na řadící páce a dostaneš se na ten spínač.Vedou k němu dva drátky tak mrkni jestli nejsou upadený u mě totak bylo.Jo a ježek má blech a nevadí mu to :) .Jen to vychytat.

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: PRO ALFA

#12 Příspěvek od ALF » 26 led 2007 08:06

Tomino píše:Zkus oddělat manžetu na řadící páce a dostaneš se na ten spínač.Vedou k němu dva drátky tak mrkni jestli nejsou upadený u mě totak bylo.Jo a ježek má blech a nevadí mu to :) .Jen to vychytat.
ČaOFF,dobrá rada. Kouknu na pojistky a pod manžetu. No jo ježkovi to chodí i s blechama a z kopce se skutálí. To já bych nerad. ALF

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: PRO Tomina

#13 Příspěvek od ALF » 03 úno 2007 11:18

Tomino píše:Zkus oddělat manžetu na řadící páce a dostaneš se na ten spínač.Vedou k němu dva drátky tak mrkni jestli nejsou upadený u mě totak bylo.Jo a ježek má blech a nevadí mu to :) .Jen to vychytat.
ČaOFF Tomino,tak jsem oddělal manžetu na řadící páce a pod ní vedou dva drátky do plastové spojky a z této pokračují dva drátky,které by měly být nějak připojeny na ten bazmek-spínač na řadící páce.Ležely ale pod manžetou nepřipojeny. Pak aby systém fungoval! Teď nevím mají li být přicínovány nebo držet na svorkách,které tam ale nejsou. Nevím jestli drátky upadly nebo je někdo úmyslně oddělal,protože něco někde nefungovalo nebo se seklo.Pak ale stačilo rozpojit plastovou spojku a ne oddělávat drátky z toho spínače. Ví někdo,jak tam drátky drží? Má náš poradce Admin nějaký obrázek zapojení? Objevuje se tento problém s odpojenými drátky v servise častěji? Pak bych tomu rozumněl,že od výroby byly drátky špatně přidělány. Nevím,který drátek na který kontakt a jak se znám ,u prvního pokusu to bude právě naopak a něco odpálím. Tak poraďte,nebo budu rád i za foto zapojení pod manžetou.(mail zanavos@seznam.cz) Dík. ALF-vychytávač blech

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: PRO Tomina

#14 Příspěvek od ALF » 03 úno 2007 15:22

Tomino píše:Zkus oddělat manžetu na řadící páce a dostaneš se na ten spínač.Vedou k němu dva drátky tak mrkni jestli nejsou upadený u mě totak bylo.Jo a ježek má blech a nevadí mu to :) .Jen to vychytat.
Tomino,nafotil jsem problém s přerušenými kabely a rád bych Ti fotky poslal. Už jsi podobný problém řešil a podle fotek třeba úpně stejný. Pošli mi jestli můžeš na zanavos@seznam.cz svou mail adresu a já Ti pošlu fotky. Dík za čas. ALF

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Admin » 05 úno 2007 21:29

1. Fialovo šedý
2. Zelený

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: PRO Tomina

#16 Příspěvek od ALF » 06 úno 2007 09:01

ČaOFF Admine a dík za schéma i foto. Jen teď nechápu,proč mi dva drátky barvy fialově šedý a zelený lezou do plastové blbosti a z té už vedou modrý a černý. Podle schématu jsou kabely právě fialově šedý a zelený. Fotku jsem Ti poslal. Má to tak být,jak je na moji fotce? Dík ALF

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Admin » 06 úno 2007 15:18

Teďka mě napadlo, vždyť ten spínač ti spojí oba kabely. Takže by mělo být asi jedno kam který vede. I kdyby jsi oba kabely spojil rukou k sobě, měl by jsi systém aktivovat, úplně stejně jako tlačítkem.

Tomino

#18 Příspěvek od Tomino » 07 úno 2007 00:54

Ahoj všem,omlouvám se ale mám tak trochu fofr.Stěma drátkama je to tak jak říká ADMIN u mě to bylo úplně stejný.Drátky přiletuj ktěm kontaktům na spínači a je jedno který kam.Jen pzor na kostru jeden drátek je pořád pod proudem!

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ALF » 07 úno 2007 07:07

ČaOFF,díky všem a dnes se na drátky vrhnu. Asi to nejprve zapojím tak,že je spojím mimo spínač a uvidíme,jestli nevybuchnu. Kdybych už se neozval,tak jsem Vás měl rád a bděte. Alf

Antonín Chudera

#20 Příspěvek od Antonín Chudera » 07 úno 2007 16:00

ALF píše:ČaOFF,díky všem a dnes se na drátky vrhnu. Asi to nejprve zapojím tak,že je spojím mimo spínač a uvidíme,jestli nevybuchnu. Kdybych už se neozval,tak jsem Vás měl rád a bděte. Alf
Mě čeká to samé co Tebe, takže kdyby něco tak se mějte krásně :cry: :D

Odpovědět