Rada

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Tomino

rada

#21 Příspěvek od Tomino » 24 led 2007 20:41

Čau Admine,tak jsem ti poslal VIN toho mího mazla ohledne toho EKA kodu.Snad ti to přišlol.

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: rada

#22 Příspěvek od Admin » 25 led 2007 08:05

Tomino píše:Čau Admine,tak jsem ti poslal VIN toho mího mazla ohledne toho EKA kodu.Snad ti to přišlol.
Došlo a již posláno.
Ten návod jsem taky pověsím.

pitivier

pitivier

#23 Příspěvek od pitivier » 25 led 2007 19:59

Zdravím všechny . Díky za ten kod EKA jenom mě trošku zaskočilo to složení kodu .Čekal, jsem čtyři čísla a ono jsou jenom dvě a dvě písmena . Jak mám postupovat při odblokaci, kdyby náhodou došlo k poruše ovladače . CO s tím? Admine POMOOOC . Jak mam ten kod použít s klíčem v zámku . Jsem tak trochu v pasti. :cry:

Tomino

#24 Příspěvek od Tomino » 25 led 2007 20:04

DĚKUJÍÍÍÍÍÍÍ!!!!!!!Za ten EKA kod snad ho nebudu potřebovat moc brzo.

pitivier

pitivier

#25 Příspěvek od pitivier » 31 led 2007 20:30

Zdravím vas všechny a budu mít dotaz na Tomína.Ty tvé plecháče jsou super , já bych je taky bral jenom né tak vystrčené ven , měl bych asi obavy z minulé VB jak bude reagovat. Kolik to koštovalo. Díky pitivier

Tomino

Prp PITIVIERA

#26 Příspěvek od Tomino » 01 úno 2007 18:33

Je fakt že jsem taky nečekal že to tak poleze ven.Jsou tam fakt naknop.Ale né nadarmo se říká že kola dělaj auto.A FREEDÍK dostal uplně jinej vzhled :D :D .A co se týče policajtů tak to jsem byl taky po..... ale už jsem jich potkal spousty a i v dešti jeli nalepení zamnou a všecku vodu ze zadních kol měli na skle :twisted: A NIC.kamoš má pajero a leze mu to jednou tolik a taky v poho.Voni ví prdlajs.Ty moje kola jsou DOTZ DAKAR a dělají je i 7x15 ET -12 to taky stačí ale nekupuj MENGELS v chromu nestojí za nic.Já mám tytanový lesk.Ty DOTZ normalně stojí tuším 2100kč/kus.Ale mají jinou středovou díru stačí jen nechat vytočit vymezovací kroužek.

pitivier

Kola

#27 Příspěvek od pitivier » 04 úno 2007 20:15

Zdravím Vás všechny a budu mít dotaz na Tomína . Když použiju kola té samé značky co máš ty o rozměru 7x 16 5x114,3 co bych měl použít za et aby to tak moc nekoukalo ven , stačilo by jenom decentně . Díky pitivier

pitivier

Viskozní spojks

#28 Příspěvek od pitivier » 04 úno 2007 20:21

Zdravím tě Admine.Chci se zeptat dá se samostatně sehnat zadní díl viskozní spojky , myslím tu obruč co je kolem celé spojky a ze spoda je guma .Díky

Tomino

#29 Příspěvek od Tomino » 07 úno 2007 01:25

Já myslím že ET -10 bude tak akorát. ET 0 je střed ráfku a čím je ET nišší (-)tím víc kolo leze ven a když jde ET do + tak kolo"zalízá do blatníku" A udává se v milimetrech.

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Viskozní spojks

#30 Příspěvek od Admin » 07 úno 2007 12:35

pitivier píše:Zdravím tě Admine.Chci se zeptat dá se samostatně sehnat zadní díl viskozní spojky , myslím tu obruč co je kolem celé spojky a ze spoda je guma .Díky
Tobě ta spjka nedá spát, co? :mrgreen:
Koukni co lze objednat.

Návštěvník

Re: Viskozní spojks

#31 Příspěvek od Návštěvník » 20 bře 2007 00:47

Co, ti ta skuz upadla? Pokud ano, mas ten samej problem co ja ... Premyslim, ze ji chytnu zpet nejakym tmelem, ta skuz je prej pro pohlcovani vibraci, jen poresit jak ji vystredit ...


pitivier píše:Zdravím tě Admine.Chci se zeptat dá se samostatně sehnat zadní díl viskozní spojky , myslím tu obruč co je kolem celé spojky a ze spoda je guma .Díky

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Viskozní spojks

#32 Příspěvek od ALF » 21 bře 2007 14:21

ČaOFF,Admine tady se schováváš? Mám dotaz.Využil jsem nové sněhové nadílky a jel se s FreeLandym vyblbnout na louku za Opavu. Stalo se mi,že jsem lehce uvízl v závěji,ale po 10 vteřinách nepříliš usilovného couvání jsem ze závěje vyjel.Po kabině se však rozvinul technický zápach a jen ze čtení tady těch příspěvků usuzuji na spojku. Pokud je tomu tak,ptám se kolik spojka vydrží,protože kdybych jel v takovém sněhu třeba 5 km,tak nevím nevím jestli by se spojka nevypařila.Na druhou stranu se domnívám,že terén ve kterém jsem se pohyboval nebyl extrémní a pokud spojka smrdí už teď kolik toho vlastně vydrží? Nebo je to normální a moje obavy jsou zbytečné? Pak se chci ještě zeptat,jestli i ostatní mají takové nervy se zamlžováním skel jako já? Věčně musím mít puštěný ventilátor a nasávám tak smrad z okolí.pokud uzavřu okruh,tak se okna mlží ještě víc a musím i v zimě pouštět klimu. U jiného auta se mi v takové míře okna nemlží. Může to být příznak nějaké "nemoci"? Děkuji všem za zkušenosti i rady. Jinak klobouk dolů před Landym.Vyjel jsem všechno v hlubokém a těžkém sněhu. ALF

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Viskozní spojks

#33 Příspěvek od ALF » 21 bře 2007 15:38

Tak jsem jel ještě jednou na louku a šel do sněhu-cca 40 cm hlubokého. Technický smrad (bez kouře)se rozlinul po kabině ihned,jak jsem se začal vyhrabávat na zpátečku. Možná to opravdu dělá jen při vyhrabávání z hlubšího sněhu se zařazenou zpátečkou. Je pravdou,že když jsem zapadl,netlačil jsem na pilu vpřed,ale začal couvat.Je možné,kdybych se snažil vyšrábat předkem,smrad by byl v kabině také. Tak co moji rádcové? Našli příčinu? Našli? ALF

Antonín Chudera

Re: Viskozní spojks

#34 Příspěvek od Antonín Chudera » 21 bře 2007 16:05

ALF píše:ČaOFF,Admine tady se schováváš? Mám dotaz.Využil jsem nové sněhové nadílky a jel se s FreeLandym vyblbnout na louku za Opavu. Stalo se mi,že jsem lehce uvízl v závěji,ale po 10 vteřinách nepříliš usilovného couvání jsem ze závěje vyjel.Po kabině se však rozvinul technický zápach a jen ze čtení tady těch příspěvků usuzuji na spojku. Pokud je tomu tak,ptám se kolik spojka vydrží,protože kdybych jel v takovém sněhu třeba 5 km,tak nevím nevím jestli by se spojka nevypařila.Na druhou stranu se domnívám,že terén ve kterém jsem se pohyboval nebyl extrémní a pokud spojka smrdí už teď kolik toho vlastně vydrží? Nebo je to normální a moje obavy jsou zbytečné? Pak se chci ještě zeptat,jestli i ostatní mají takové nervy se zamlžováním skel jako já? Věčně musím mít puštěný ventilátor a nasávám tak smrad z okolí.pokud uzavřu okruh,tak se okna mlží ještě víc a musím i v zimě pouštět klimu. U jiného auta se mi v takové míře okna nemlží. Může to být příznak nějaké "nemoci"? Děkuji všem za zkušenosti i rady. Jinak klobouk dolů před Landym.Vyjel jsem všechno v hlubokém a těžkém sněhu. ALF
Taky jsem se byl včera projet na louku za Opavu.Ale nedobrovolně.Mezi Vrchama a Hradcem n.M. jsem hodil hodiny do škarpy 8) Zpět to nešlo a tak jsem odjel směrem vpřed-po louce :D
Jinak s mlžením čelního skla mám ty stejny trable. Už jsem vytekl a začal místo větráků používat švédskou hadru. Trvalo to sice, ale po pár zamlžených oknech a posléze mokrých a opět utřených se mi okno nemlží. Divné ale je to tak...

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od De Lite » 21 bře 2007 18:47

Moc pěkné obrázky.... Kdo má Freelandera, nepotřebuje zpátečku. Jinak ten smrádek je ze spojky, resp. z jejího obložení. Častokrát ho cítím taky, nicméně spojkové obložení jsem ještě nikdy neměnil.
Freelandering - stav duše

Tomino

#36 Příspěvek od Tomino » 21 bře 2007 22:59

Já myslím že to není spojka ale brzdy.Jak je dlouho v činnosti TC tak se ti začnou pálit brzdy.Smrdí to stejně.A ty okna se mi mlží taky ale čím to netuším.

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od ALF » 22 bře 2007 08:12

Tomino píše:Já myslím že to není spojka ale brzdy.Jak je dlouho v činnosti TC tak se ti začnou pálit brzdy.Smrdí to stejně.A ty okna se mi mlží taky ale čím to netuším.
ČaOFF,brzdama to není,protože TC nebyl v akci. Mezi brzdama a spojkou to bude to na 99% spojka. Mně šlo hlavně o názor na výdrž spojky. Chtěl jsem si na louce na sněhu vyzkoušet průchodnost terénem a byl jsem velmi mile překvapen. Hluboký a hlavně těžký,mokrý sníh pokořil Freelandy excelentně a tak uvažuju,jesli si to s prodejem nerozmyslím. Teď vím,že v terénu,kam já jezdím(v zimě na hory a v létě někde po lese)je Landy všude doma, na silnici je velmi pohodlný a do extrémního terénu nelezu. Fakt mne mile překvapil. No a mlžící se okna mu prominu.ALF

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od ALF » 22 bře 2007 08:15

De Lite píše:Moc pěkné obrázky.... Kdo má Freelandera, nepotřebuje zpátečku. Jinak ten smrádek je ze spojky, resp. z jejího obložení. Častokrát ho cítím taky, nicméně spojkové obložení jsem ještě nikdy neměnil.
Tak to asi byl i můj případ.Hlavně,když obložení vydrží. Ale za ten pocit,že mám dobrý tereňák to stálo.ALF

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od ALF » 22 bře 2007 08:20

Antoníne CH,máš jít trénovat se mnou do Kateřinek za bunkry a nezkoušet to nad Hradcem. Pokud bys jel,tak napiš.Můžu odpoledne. Dokud je sníh! Nestáls náhodou na ul.Na rybníčku? Tam jsem dával za stěrač Freelandyho vizitku.ALF

Antonín Chudera

#40 Příspěvek od Antonín Chudera » 22 bře 2007 11:49

ALF píše:Antoníne CH,máš jít trénovat se mnou do Kateřinek za bunkry a nezkoušet to nad Hradcem. Pokud bys jel,tak napiš.Můžu odpoledne. Dokud je sníh! Nestáls náhodou na ul.Na rybníčku? Tam jsem dával za stěrač Freelandyho vizitku.ALF
To byl asi někdo jiný. Já jsem ze Zlína, do Opavy jezdím často ale spíše do Otic, Kylešovic, Loděnic atd. V Opavě moc neparkuji 8)

Odpovědět