Freelander 2 TD4 2.2 automat

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
cemil
Příspěvky: 5
Registrován: 12 úno 2018 20:11

Freelander 2 TD4 2.2 automat

#1 Příspěvek od cemil » 15 úno 2018 18:55

Zdravím,

přečetl jsem si hodně příspěvků o F1, ale trochu omezenější množství na téma F2. Uvažuju o koupi ojetého Freelandera 2 (LR byla pro mě vždycky srdcovka), TD4 2.2 110 kW v automatu. Ideálně rok výroby od 2010 do 2012, aby splňoval EURO 5, předpokládám totiž, že za chvíli budou chtít vytlačovat stará auta ze silnic a neprojdou emisníma kontrolama (budu rád, když mi někdo tento názor vyvrátí). Každopádně, abych se vrátil zpět k tématu – zajímalo by mě hodně věcí o F2 a byl bych rád za jakoukoliv radu. TD4 2.2 110 kW v automatu jsem zvolil, protože jsem se všude dočetl, že je to nejspolehlivější motor.

Hodněkrát jsem tady na foru četl, že nezáleží na tom kolik má Land Rover najeto, ale spíše jestli nekoroduje. Kolik je tedy podle vás už hodně a kolik je ideální počet ke koupi tak, aby to auto třeba ještě vydrželo jezdit minimálně dalších 150 000 km bez toho, abych do něho musel investovat tolik, za kolik jsem ho koupil. Když už mluvím o korozi, jak se ji dá zabránit, dá se sehnat nějaký rozumný postřik, který to ochrání na velmi dlouhou dobu?

Dále jsem tady narazil na servisní intervaly pro F1. Zajímalo by mě jaké jsou servisní intervaly pro F2? Kolik mě bude stát roční údržba? A co všechno mám čekat, že bude potřeba vyměnit (nebo co se může pokazit) v průběhu let a kolik by to mohlo stát? Když mluvím o servisu, moc bych byl rád na jakékoliv doporučení na kvalitní a cenově rozumné servisy, ideálně buď v okolí Prahy nebo v Beskydech (je to trochu vzdálenostní rozdíl, ale mezi těmito lokacemi se pohybuju často).

Chtěl bych dále poprosit, zdali by se tady našel ochotný člověk, který by mi případně byl schopný s koupí pomoct (samozřejmě bych to nechtěl zadarmo), abych nekoupil nějakou skořepinu s přetočenými kilometry.

Díky moc všem!

Uživatelský avatar
Lenon
Příspěvky: 304
Registrován: 29 pro 2016 19:36
tel.: 774334911
auto: Free2 td4 aut.
Bydliště: Z Hradišťááá

Re: Freelander 2 TD4 2.2 automat

#2 Příspěvek od Lenon » 16 úno 2018 09:26

Ahoj. Free2 je jeden z nejspolehlivějších lanďáků, aspoň co se týče zkušeností z fóra a z vlastního ježdění. Najel jsem asi 40tis km, teď mám necelých 240tis celkem. Na autě měním postupně spoustu věcí, ale jedná se jen o věci jako brzdy, tlumiče náplně a tak. Žádná jiná závada se neobjevila. Výhodou je to, že to auto je dost poslkádáne z koncernových dílů, třeba stejné brzdy jsou i na volvech, fordech, motor byl v micákách, fordu, pežotu atd. Standartní servis ti tedy udělá každý dorbý servis. Problém bývá s hučením diferenciálu, ale je to běžný jev, takže se moc nelekni. Základem po koupi byla výměna náplní, včetně převodovky. Výhoda je, že tyhle auta si kupovali lidé, kteří je většinou dobře servisovali, protože na to měli. Snaž se nekoupit auto z jihu evropy, protože tam ve výbavách můžou chybět věci jako vyhřívání skla(doporučuju), sedaček a tak. Nevýhodou je cená origoš dílů, někdy je to víc, něž by bylo pěkné. Třeba výměna zadního skla stojí v autorizovaném servisu cca 17tis (naštěstí mi většinu zaplatila pojištovna). Spotřeba je cca 9l. Pokud se nakonec rozhodneš, budeš spokojen, je to skvělé univerzální auto, jak na cestě tak mimo ni.

cemil
Příspěvky: 5
Registrován: 12 úno 2018 20:11

Re: Freelander 2 TD4 2.2 automat

#3 Příspěvek od cemil » 19 úno 2018 08:00

Díky moc za rady Lenon! Takovou odpověď jsem si představoval :)

Marek.78
Příspěvky: 1
Registrován: 19 úno 2018 19:24
tel.: 606694912
auto: Freelander II

Re: Freelander 2 TD4 2.2 automat

#4 Příspěvek od Marek.78 » 19 úno 2018 23:22

Zdravím všechny, také bych se chtěl zeptat.
Jsem čerství držitel Freelandera 2 TD4 2.2 automat a protože chci nechat vyměnit náplně, zajímalo by mě, kolik stojí výměna oleje
v automatické převodovce a jaký je postup této výměny. Je lepší autorizovaný servis nebo servis který se zabývá aut. převodovkama.
Děkuji předem za odpovědi.

Uživatelský avatar
dabartos
Příspěvky: 838
Registrován: 14 srp 2011 13:08
auto: DI-200TDI , Free 1.8
Kontaktovat uživatele:

Re: Freelander 2 TD4 2.2 automat

#5 Příspěvek od dabartos » 20 úno 2018 08:07

Pokud máte najeto kolem 250 000km tak si nechte vyměnit koníky na ventilech. Časem se vymačkají pak odmačknou ventil vyskočí ty pulměsíce které ho zajišťují a ventil spadne do válce. Už jsem takto měnil 3 motory...
http://WWW.DEFENDER.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět