Oranžová kontrolka funkce motoru

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

Oranžová kontrolka funkce motoru

#1 Příspěvek od De Lite » 15 úno 2008 23:33

Tak mi vyvstal další problém. Dost často se mi stává, že mi po nastartování motoru zůstane svítit oranžová kontrolka funkce motoru. V manuálu se píše, že pokud se rozsvítí, tak se má motor vypnout, počkat min. 30 sec. a pak znovu nastartovat. To jsem udělal, nicméně poslední dobou nezhasne ani po této proceduře. Zdá se mi, že zhasne až po vypnutí a opětovném nastartování, ale až v momentu, kdy motor je již zahřátý. Poprvé se mi rozsvítila tato kontrolka, když jsem odjížděl z technické kontroly, resp. z emisí. Ti technici tam to auto neskutečně trápili, nechali motor běžet ve vysokých otáčkách naprázdno. Úplně mne z toho bolelo u srdce...
Dotazy:
Co vůbec tato kontrolka signalizuje?
Co může být příčinou tohoto stavu?
Co mám s tím dělat? Můžu s tím jezdit?

Admine?...
Přílohy
LR kontrolka.JPG
(149.12 KiB) Staženo 978 x
Freelandering - stav duše

Uživatelský avatar
Oldman
Příspěvky: 486
Registrován: 12 led 2008 17:12
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Oldman » 16 úno 2008 09:37

Když jsem měl břichoplazku vectru, tak mi to svítilo skoro pořád - podle manuálu jsem měl v tom případě jet max. do 80 km/hod. a vyhledat nejbližší servis. Hlásilo to poruchu řídící jednotky. Ale jezdil jsem rychleji a do servisu nikdy nejel a nic se nestalo. Většinou se to objevilo právě po tom, co jsem auto potrápil já sám :) Pak jsem měl megana a tam se mi to jednou taky rozsvítilo a odmítlo to nastartovat. Tak jsem ho nechal den na parkovišti a pak už to bylo zase normální. Tenkrát mi nejspíš v myčce nateklo trochu pod kapotu :)

To je má zkušenost. Asi to bude ukazovat taky na nějaký problém s počítačem. Možná proto radí ten restart - názor laika.

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hunter » 16 úno 2008 13:48

No je fakt, za na STK dostavaji naftaky poradne zabrat, par motoru tam jiz i odeslo. Ono honit naftaky na nejakych 5000ot/m neni idealni rezim pro TD4ku. asi to bude chtit Admina, ale obavam se, ze bez diagnostiky, kterou snad jeste nemaji, toho moc nezjisti :cry: Tak drzim palce a jsem zvedav, co to bude.
Free Td4 2004 HSE automat

Michal
Příspěvky: 13
Registrován: 18 úno 2007 21:23
Bydliště: Kaplice

#4 Příspěvek od Michal » 17 úno 2008 21:07

Hunter má pravdu. Bez diagnostiky budeš možná hledat hodně dlouho. Zjednodušeně řečeno hlásí kontrolka " nějaké nesrovnalosti " ve vstupech do řídící jednotky. U mne už to byla vadná cívka ( ale to u tebe nehrozí ) nebo špatný kontakt mezi "čidlem vačky " a řídící jednotkou. A tak hodně trpělivosti a štěstí.

DanielDesign

#5 Příspěvek od DanielDesign » 17 úno 2008 21:16

No hlavne keby som mal prachy, tak by som zašiel za politikom a dal ich vyhodiť kriplov skazených poondených p°sratých. :x :x :x

geršák
Příspěvky: 251
Registrován: 08 pro 2007 20:41
Bydliště: Hluboš

#6 Příspěvek od geršák » 17 úno 2008 21:47

DanielDesign píše:No hlavne keby som mal prachy, tak by som zašiel za politikom a dal ich vyhodiť kriplov skazených poondených p°sratých. :x :x :x
:?: :?: :?: :lol: :lol: :lol: co je to za blábol??
FREE 1,8i r.99

DanielDesign

#7 Příspěvek od DanielDesign » 17 úno 2008 21:50

geršák píše:
DanielDesign píše:No hlavne keby som mal prachy, tak by som zašiel za politikom a dal ich vyhodiť kriplov skazených poondených p°sratých. :x :x :x
:?: :?: :?: :lol: :lol: :lol: co je to za blábol??
Tak k tomu daj známosť. :mrgreen:

Libor

#8 Příspěvek od Libor » 17 úno 2008 21:55

DanielDesign píše:
geršák píše: :?: :?: :?: :lol: :lol: :lol: co je to za blábol??
Tak k tomu daj známosť. :mrgreen:
NĚCO MI UNIKLO :?: :?: :?:

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Admin » 18 úno 2008 07:57

Jezdit můžeš.
Nejblíže máš tuším Dordu, tak ať ti smáznou chybu která tam budezřejmě načtená.
Výkon motoru je pořád stejný?
Starty jsou vpořádku?

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od De Lite » 18 úno 2008 09:43

Výkon v pořádku. Starty horší, protože u nás bylo někde 15 pod nulou, chvíli to trvalo než chytnul. Včera to ale přestalo svítit, bral jsem u pumpy naftu, tak jsem tam nalil i ten produkt co jsem od Vás dostal. Dneska ráno jsem taky už jel a pořád je to OK. Tak uvidíme...
Freelandering - stav duše

Odpovědět