Freelander 2.0 Td4 - škube auto

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JohnOld
Příspěvky: 3
Registrován: 21 led 2018 17:48
auto: Freelander I. 2.0Td4
Bydliště: Č. Budějovice

Freelander 2.0 Td4 - škube auto

#1 Příspěvek od JohnOld » 21 led 2018 21:32

Dobrý den,
Mam takový problém, který se mi ještě nepodařilo vyřešit. :doh
Auto při studeným startu škube a nejsem si vubec jistý jestli to jde od motoru a nebo je to něčim jiným, každopádně je to pěkně cítit v sedačce.
Škube i při tom když přidam plyn na 3000 otáček... a škubal i když jsem jel se zahřátým motorem... Jen za studena je to občas cítit hodně, ale občas zase tolik ne...
Je to snad podle toho jak se auto vyspalo... někdy jsem ho nechal bejt 3 dny a nastartovalo bez škubnutí...
Nenapadá vás čím to mlže být?
Stalo se to po výměně filtrů... Pak jsem si vzpoměl, že jsem na vzduchovým filtru nechával takový jemnější obal, podle videjí tam má být , ale na jiným videu ho pan sundaval i když tam předtím byl... tak jsem ho sundal a přestalo to tolik škubat... každopádně pořád to škube dost, víc než před výměnou filtrů...

Vzduchový filtr (zkoušel jsem ho vyndat a natočit to bez něj...) pořád škubalo..
Ještě jsem objednal odlučovač oleje (odvětrání klikové skříně) jestli by to nemohlo být tím.. pokud to nikdy někdo neměnil...
Četl jsem tu v příspěvcích něco o převodovce... ale přijde mi... že tento případ do toho nezapadá...

Závěrem nějaký rány tam slyšet nejsou .. spíš mi přijde jako by to dávalo špatný poměr palivo vzduch a nebo něco takového ...
Nemáte prosím někdo s podobným problemém zkušenosti?
Děkuji za jakýkoliv nápad... :sun

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Freelander 2.0 Td4 - škube auto

#2 Příspěvek od hrochado » 22 led 2018 14:52

Ahoj, co filtr odvzdušnění motoru??
Je to taková věcička, co myslím, na většině motorů není a tak se zapomíná ji měnit :)

https://www.youtube.com/watch?v=NPQGeMi5r84
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Freelander 2.0 Td4 - škube auto

#3 Příspěvek od hrochado » 22 led 2018 14:55

Ahoj, co filtr odvzdušnění motoru??
Je to taková věcička, co myslím, na většině motorů není a tak se zapomíná ji měnit :)

https://www.youtube.com/watch?v=NPQGeMi5r84

No a pak vstřiky nebo čerpadlo ... zkus to něčím pročistit - třeba Miller Oils nebo Liqui Moly na to mají myslím celkem dobrý přípravky.
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Uživatelský avatar
JohnOld
Příspěvky: 3
Registrován: 21 led 2018 17:48
auto: Freelander I. 2.0Td4
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Freelander 2.0 Td4 - škube auto

#4 Příspěvek od JohnOld » 23 led 2018 16:52

To je ten odlučovat oleje o kterým jsem psal... Ten mam teď objednanej a chystám se ho vymněnit... Doufejme, že to je tim :)
Každopádně jestli ne, tak nevím co se mnou bude... strašně mě trápí když to auto trpí ... a v servisu mi řeknou, jezdi, dokuď to jezdí...
To je fakt rada nad zlato... :D Todle neni žádnej křáp abych jezdil dokud to jezdí...
Každopádně díky za radu :)

Odpovědět