panel osvetlenia SPZ a otvarania zadnych dveri

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dandee
Příspěvky: 462
Registrován: 03 lis 2010 12:28
auto: Free 1.8 benz 1999

panel osvetlenia SPZ a otvarania zadnych dveri

#1 Příspěvek od dandee » 07 pro 2017 08:34

Zdravim,vcera sa mi pri otvarani zadnych dveri podarilo utrhnut cely ten panel ,alebo ako sa to vola. A preto by som chcel oslovit niekoho,kto ma naviac tuto vec. Toto moje vyzera hnile zvnutra,hrdzave uchyty sa utrhli. Keby som to tusil,ze aj toto sa moze stat,tak by som otvaral dvere tiahnutim na dvere zboku.Ale toto sa mi ani nesnivalo. Zatial to mam prichytene lepiacou paskou.
Dakujem.
LR Freelander 1,8 , Fiat Ducato obytne auto , Suzuki Samuraj 1,3 , Mercedes C 180 sport coupe kompresor .

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: panel osvetlenia SPZ a otvarania zadnych dveri

#2 Příspěvek od PEPO » 08 pro 2017 14:58

Ja som to cca pred 3-4 rokmi prevrtal..Dal som tam 2 dlšie šroby že nech to na čas vydrží..No nejak som si na to nenašiel čas a mám to tak doteraz..Samozrejme že tapacír som dal dolu....

Uživatelský avatar
TOMAS83
Příspěvky: 340
Registrován: 13 led 2011 13:58
auto: Freelander + RRS
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Re: panel osvetlenia SPZ a otvarania zadnych dveri

#3 Příspěvek od TOMAS83 » 08 pro 2017 19:12

Vyčistil sem,použil duotmel a drží jak přibitá už více jak rok.. :chuckle
Freelander 1 2,0 TD4 rv.02,zvednuto 5cm, rozšířeno,225/80/16,zahrádka,CB aktuálně se pracuje na barvě RAPTOR Black

Range Rover Sport Tdv8 3,6 rv. 2008 Black/Red edition🙈

Discovery 3 2,7 rv.2007 na úpravách makáme

Uživatelský avatar
dandee
Příspěvky: 462
Registrován: 03 lis 2010 12:28
auto: Free 1.8 benz 1999

Re: panel osvetlenia SPZ a otvarania zadnych dveri

#4 Příspěvek od dandee » 14 pro 2017 21:28

Mam to furt na lepiacich paskach,drzi to, a otvaram to iba siahnutim na packu a taham dvere za bok dveri , a budem sa tomu venovat az ked bude teplo.Ale keby som vedel,ze to je dalsia mucha LR , tak by som to otvaral stale za bok dveri. Kua...Sere ma to. Uplne zbytocne... Tak som pekne osetril plasty,gumy,vypada auto jak nove a klucka na lepiacej paske.....!!!!!!!
LR Freelander 1,8 , Fiat Ducato obytne auto , Suzuki Samuraj 1,3 , Mercedes C 180 sport coupe kompresor .

Uživatelský avatar
fR4Nk
Příspěvky: 161
Registrován: 23 říj 2013 18:52
tel.: 0948028417
auto: LR Freelander
Bydliště: Parchovany/Cibuľarovo
Kontaktovat uživatele:

Re: panel osvetlenia SPZ a otvarania zadnych dveri

#5 Příspěvek od fR4Nk » 23 led 2018 12:01

Oprava a postup pri vymene otvarania zadneho kufra. Ja som to prvykrat ulomil pred 2 rokmi. Ja som to lepil vtedy naspat lepidlom drzalo doteraz. Tento rok to ulomila zena zo svagrom :grin: . Az bude teplejsie dam to na nove srouby a bude pokoj, dufam. Tento navod je super, dufam ze niekomu snad pomoze.
Biely Freelander "Lord Sníh" a cierna Mazda MX-3 V6 "Black Widow". Dokonaly Jing Jang.

Uživatelský avatar
JohnOld
Příspěvky: 3
Registrován: 21 led 2018 17:48
auto: Freelander I. 2.0Td4
Bydliště: Č. Budějovice

Re: panel osvetlenia SPZ a otvarania zadnych dveri

#6 Příspěvek od JohnOld » 23 led 2018 16:45

No podle topho videa se ti to bude dělat dobře. Kdybych todle věděl dřív... :D
Mě se to sice tehdy neurvalo, ale zjistil jsem , že mi to tam rezne ... rozhodl jsem se, že to sundam a zabrousim a zastříknu...
Vzhledem k tomu, že to někdy někdo už pravděpodobně dělal, tak to vůbec nešlo sundat, protože ten kdo to sundaval, rozmrdal všechno co se dalo.. plasty urvaný, šrouby uplně jiný, a ty plastové tyčky urvaný... no prostě Větnam/Hirošima/Nagasaki!!!... no a navíc když jsem to sundaval tak mi kamarád mechanik pomáhal a trhnul za to a domrdal to ještě víc..
Následně jsem zjistil, že je to pod tim komplet zrezlí na tabák a šroubovák šel skrz :D kostky byli vrženy, neni cesty zpět... moje 5ti dení 16ti hodinovky na vypujčené dílně začali...
Takže jsem musel vyříznout díru a dát tam nové plechy a zavařit to a vybrousit to a zakitovat...
Řeknu vám na to, že jsem to nikdy nedělal... nejhorší práce v mém životě... protože mi ještě ke všemu vlétla špona do oka... tlačil mě čas a já měl brousit kit a lakovat...
No a to, že jsem měl nějak dementně spájený kabely od té kliky a chyběla tam pružina od vracení se té kliky a krátkej kabel, a to že jsem tam dal nerez plech do kterého mi nešla vyvrtat ta velká díra ani nemluvim...
Horší bylo trefit ty díry tak, aby mi to tam pak celé sedlo a kitovat to tak, aby to tam celé sedlo a to s jedim okem :D
Narovinu nesedlo to tam uplně přesně a sral jsem se s tim jak svině a dělal jsem to trošku jinak než ty lidi na videu, protože to ani tak udělat nešlo když tam toho tolik chybělo ... mimo to plast jsem musel svařovat svářečkou na plasty , aby mi tam šel šroub a musel jsem si vyrobit specielní klíč na to abych to tam mohl šroubama propojit...
Upřímě kdybych to tam prdnul nějakou lepící pastou... tk si ušetřim mraky času... ale to je tak, když někdo chce něco dělat pořádně... co mi je to platný když mam teď problém s tim, že mi motor škube , nebo auto mi škube a nevim odkud to jde...
Každopádně je to práce naprd, ale svěřil bych tu práci jen profíkovi, protože už jen podle vyprávění chápete jak vám to nějaký amatér rozjebe, protože mu na autě nezáleží, a vy ten problem neuvidíte dokud to nebudete dělat znova...
Pěkný den :muscle

Uživatelský avatar
fR4Nk
Příspěvky: 161
Registrován: 23 říj 2013 18:52
tel.: 0948028417
auto: LR Freelander
Bydliště: Parchovany/Cibuľarovo
Kontaktovat uživatele:

Re: panel osvetlenia SPZ a otvarania zadnych dveri

#7 Příspěvek od fR4Nk » 23 led 2018 19:41

Tiez som to mal urvane tak ze sa to nedalo zalepit jednodocho. Najprv som si vyrobil z vodovodnej trubky z plastu konzoly. Tie som normalne vytrihol z tej plastovej tubky a potom teplovzdusnym fenom natvaroval. Tie konzoly som potom nalepil na kufor a nasledne som na prilepene kozoly prilepil panel otvarania dveri. Co sa tyka tej pruziny, ved ta sa da kupit barz kde, ja som nasiel napr... v obycajnom z Cinskom obchode :grin:
Biely Freelander "Lord Sníh" a cierna Mazda MX-3 V6 "Black Widow". Dokonaly Jing Jang.

Odpovědět