přídavné topení TD4 r.v.2004

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
southpark_2002
Příspěvky: 28
Registrován: 20 pro 2008 18:01
Bydliště: Zlín

přídavné topení TD4 r.v.2004

#1 Příspěvek od southpark_2002 » 25 říj 2017 17:17

Zdravím. Delší dobu mi nefunguje přídavné topení na TD4.Topení je bez ovladače- asi. Při nižších teplotách mi ale svítí červená kontrolkka namontovaná u spolujezdce.Netuším, zda to s tím souvisí. Kontroloval jsem pojistky, ale vše O.K. Dnes jsem našel čidlo teploty skryté pod víkem vedle pojistek. Nevím, jaké má mít hodnoty, nebo zda jen sepne a vypne. Vyzkoušel jsem okruh propojit, ale nic se nedělo a čidlo samotné žádný odpor neukazuje. Poradí někdo?

astero
Příspěvky: 204
Registrován: 25 dub 2013 09:53
auto: Ex Free, Evoque

Re: přídavné topení TD4 r.v.2004

#2 Příspěvek od astero » 27 říj 2017 10:55

V mojom RV2001 je to tak, že pri poklese teploty pod 4°C RJ webasta zopne a ohrieva.Nemám k tomu nejaké spínacie hodiny, tak som si do pristr.doviedol obidva kábliky z čidla na spínač a môžem to použiť ako predhrev motoru pred štartom, alebo nezávisle kúrenie. Neskôr sa mi Webasto asi tak po dvoch zimách posralo, nešlo ho spustiť. Nepomohol ani reset /odpojením poistky myslím č6 v motore na par minút a pripojenie/ respektíve pomohol na tri pokusy o štart. Usúdil som vadnú žhaviacu sviečku. Objednal som novú, než mi prišla rozbehal som webasto diagnostiku. Po výmene som to skalibroval, ale asi by to šlo aj bez toho a už mi to zas funguje.
Jednoduchšia ale nákladnejšia cesta je asi webasto servis, no keď spočítaš ten čas a experimenty, vychádza servis asi lacnejšie..

Odpovědět