Freelander pár otazok

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
pepo931
Příspěvky: 3
Registrován: 29 pro 2016 12:26
auto: Freelander

Freelander pár otazok

#1 Příspěvek od pepo931 » 29 pro 2016 16:11

Ahojte vcera sa mi podarilo zakupit Land Rover Freelander 2.0 TD4 Sport 3 dverovy.
Auto bolo zakupene uplne neplanovane povodne som bol rozhodnuty pre Mitshubishi Pinin. Mitshubishi ale bolo velmi hrdzave takze povodny zamer jednoducho padol. Po ceste domov som narazil na zaujimavy inzerat na toto auto ktore je ale este neprihlasene. Hned sa mi zapacilo a jednoducho som ho zobral... :)
Mam ale par otazok ak by bol niekto ochotny mi pomoct.
Jedna sa o rocnik 2005 2.0 TD4 Sport a prave o privlastok Sport ide neviem co tento nazov znamena teda ci je tam ina vybava alebo nieco podobne.
Zaujima ma aj asistent zjazdy s kopca ako to ma fungovat? Skusal som stlacit ten gombik na palubovke len zasvietila ta kontrolka a hned aj zhasla.Je to tak v poriadku?

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Freelander pár otazok

#2 Příspěvek od hrochado » 29 pro 2016 19:03

Ahoj,

sport má asi trochu jinou výbavu, ale hlavně má myslím kratší pružiny, tedy světlá výška je o něco menší a možná ho máš na 18kách kolech :)

Asistent sjezdu by měl fungovat tak, že po zmáčknutí tlačítka se rozbliká kontrolka a při zařazené 1 nebo R pak svítí vkuse a asistent je aktivní tzn. dáš nohy z pedálů a auto si jede z kopce samo, samo brzdí, samo přidává, když je potřeba. Ve chvíli kdy se dotkneš pedálů nebo přeřadíš na jiný stupeň, tak přebíráš řízení ty a kontrolka začne zase blikat. Je to celkem fajn, sám to dělám tak, že když vjedu do terénu, prostě to zapnu, když dám nohy z pedálů, tak si to dobrzdí a udržuje konstantní rychlost a já si pak jenom přidávám plyn. Mnohem méně díky tomu "spojkuju"
bliká = zapnutý ale neaktivní
svítí v kuse = aktivní

Pokud ti jen problikla kontrolka na palubce je dost možné, že spínač nedrží v sepnuté poloze. Musí být zamáčknutý, je to normální dvoupolohový spínač. Mě to dělalo taky, že spínač nedržel v zapnuté poloze a vyskakoval, stačilo to vyčistit.

O.
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Odpovědět