vyhřívání sedadel

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
southpark_2002
Příspěvky: 28
Registrován: 20 pro 2008 18:01
Bydliště: Zlín

vyhřívání sedadel

#1 Příspěvek od southpark_2002 » 28 pro 2016 14:11

Dnes jsem po podrobnější prohlídce zjistil, že by možná šlo zapojit na mém Free TD4 -2004 vyhřívání sedadel. Do sedadel vede kabeláž, ale nevím, zda jsou v nich topná tělesa, ale pod nimi jsou dvě nezapojené svorkovnice,které ovšem do sebe nepasují a chybí spinače,ale kabely jsou pod záslepkami na panelu nachystané ve svorkovnicích a pojistka je také zapojena. Poradí někdo, zda to půjde oživit? Díky Radek

Uživatelský avatar
Trewor - ségra
Příspěvky: 251
Registrován: 10 úno 2013 11:45
auto: D2
Bydliště: Praha

Re: vyhřívání sedadel

#2 Příspěvek od Trewor - ségra » 28 pro 2016 15:57

Ověř, zda to co jde do sedačky neni pro el. ovládání, airbagy(SRS nebo štítky na sedačce) či spínač na pásy. Jestli neni, pustil bych do toho přes pojistku 12V jestli to bude hřát.
Kabeláž bude asi univerzální. Podle originálu bych pak doplnil/dozapojil spínač, relátko, pojistku.

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: vyhřívání sedadel

#3 Příspěvek od hrochado » 29 pro 2016 19:22

To by mě taky zajímalo, určitě tam jde ale i vedení k bezpečnostním pásům.
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

lubek93
Příspěvky: 13
Registrován: 20 říj 2016 15:15
auto: LR Freelander I 2,0

Re: vyhřívání sedadel

#4 Příspěvek od lubek93 » 17 úno 2017 12:18

Chlapi asi trocha neskoro, uz mame skoro po zime, ale tiez som to riesil, a mam taku textiliu v ktorej je zalisovany odporovy drotik. V sedaku je aj termostat, ktory funguje aj pre operadlo ktore sa zapaja n a sedak. Vsetko to ide pod potah a nevidno to. Neda sa na tom nejak regulovat teplota, proste je tam termostat len aby to tu spiralu nevypalilo na :moon ale dalo by sa to urcite vymysliet nejakym reostatom alebo niecim podobnym. Ja som to dal len cez vypinac, a ked pripeka tak vypinam.
Ale nijak specialne som to nevymyslel, stavu som potiahol zo zasuvky medzi sedadlami zo zadnej strany. V zasuvke mam napichnutu kameru a kabel sa mi hojda okolo hlavy prevleceny cez tu sietku na plafone a spetak. Proste idylka. Niekedy sa ho aj zlaknem za rana :oops:

Odpovědět