Repas diffu, nebocotosakraje :D

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
CalicoJack
Příspěvky: 37
Registrován: 14 úno 2016 18:45
tel.: 737051849
auto: Freelander

Repas diffu, nebocotosakraje :D

#1 Příspěvek od CalicoJack » 24 lis 2016 20:00

Po veselicích na téma visco, termostat, poloosa sem si našel další zábavu
Vzadu něco klepe...dřív neklepalo
Dělá to hlavně v zatáčkách, ale dost často i na nějakým zhoupnutí nahoru, když se auto odlehčí
Vždycky se chvilku ozývá klepání a potom je zase klid. Na stabilitu, nebo řízení to nemá vliv.
Napřed sem doufal v ložiska, nebo nějaký rameno, ale potom co jsem se na kolech houpal jak opice sem o tom začal pochybovat.
Dnes sem vzal landyho na stk ať se mu mrknou na podvozek a tam nezjistili nic mimo toho, že by prošel na výbornou
Tak buď difrak je zralej na repas a neeebooo. Sem totiž do té kontrolní díry taky vlezl a soukromě sem si lomcoval s kardanem jak před vcu tak za ní a ten si lehce pocvakával.
Někdo nějaký nápady jak rozlišit co to dělá?
Dost nerad bych scháněl diff za rozumný peníze

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 292
Registrován: 18 říj 2012 20:00
auto: Free I 3D 2.0Di,2000
Bydliště: 1/2 cesty Brno <-> Břeclav

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#2 Příspěvek od deyva » 24 lis 2016 20:05

tohle mi delalo, kdyz byly urvany silentbloky diffu vsechny tri, jak jsem to tehda koupil... takovy frekvencni klepani hlavne pri rozjezdu

Odesláno z mého Vodafone Smart ultra 6 pomocí Tapatalk

CalicoJack
Příspěvky: 37
Registrován: 14 úno 2016 18:45
tel.: 737051849
auto: Freelander

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#3 Příspěvek od CalicoJack » 24 lis 2016 20:07

deyva píše:tohle mi delalo, kdyz byly urvany silentbloky diffu vsechny tri, jak jsem to tehda koupil... takovy frekvencni klepani hlavne pri rozjezdu

Odesláno z mého Vodafone Smart ultra 6 pomocí Tapatalk
Díky na to se taky mrknu

Uživatelský avatar
22lukas277
Příspěvky: 715
Registrován: 01 kvě 2016 15:47
tel.: 0915354378
auto: RRC OM606 SuperTurbo
Bydliště: Horovce Pri Púchove

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#4 Příspěvek od 22lukas277 » 24 lis 2016 22:12

CalicoJack píše:Po veselicích na téma visco, termostat, poloosa sem si našel další zábavu
Vzadu něco klepe...dřív neklepalo
Dělá to hlavně v zatáčkách, ale dost často i na nějakým zhoupnutí nahoru, když se auto odlehčí
Vždycky se chvilku ozývá klepání a potom je zase klid. Na stabilitu, nebo řízení to nemá vliv.
Napřed sem doufal v ložiska, nebo nějaký rameno, ale potom co jsem se na kolech houpal jak opice sem o tom začal pochybovat.
Dnes sem vzal landyho na stk ať se mu mrknou na podvozek a tam nezjistili nic mimo toho, že by prošel na výbornou
Tak buď difrak je zralej na repas a neeebooo. Sem totiž do té kontrolní díry taky vlezl a soukromě sem si lomcoval s kardanem jak před vcu tak za ní a ten si lehce pocvakával.
Někdo nějaký nápady jak rozlišit co to dělá?
Dost nerad bych scháněl diff za rozumný peníze
Na fréčkach je nepríjemná vlastnosť sú tam na spolujazdcovej strane dva velké šróby čo držia nápravu mrkni sa na ten bližšie ku koncu auta ak sa bude točiť a nebude sa dať dotiahnuť tak je to utrhlé dnu a klepe ti zrejme to .... ja som toto riešil na dvoch freelanderoch .. nevedele sa už čo stým a na koniec som prišiel na toto ... možno nejká výrobná vada alebo tak... vyriešilo sa to prizváraním na tvrdo a bol pokoj :D ale potom keď meníš nádrž tak flexa do ruky ..

Uživatelský avatar
Matz
Příspěvky: 233
Registrován: 03 led 2013 16:55
auto: D3, 2x Free Td4
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#5 Příspěvek od Matz » 24 lis 2016 23:03

Tak,tak.Přivařenou nápravnici k nosníku už jsem taky jednou viděl.
U jinýho to klepalo,ty šrouby už víc dorvat nešly,tak jsem je vytočil , vložil mezi to velkoplošný podložky a bylo po klepání.
Vypadá to jakoby ten nosník vyhnil a závit na tom šroubu už neni dost dlouhej na to aby přitáhl napravnici ke kastli.
D3 HSE tdv6 2006
Free SE Td4 2004 4x2 + chip
Free Td4 2001 4x4, +2"

Uživatelský avatar
22lukas277
Příspěvky: 715
Registrován: 01 kvě 2016 15:47
tel.: 0915354378
auto: RRC OM606 SuperTurbo
Bydliště: Horovce Pri Púchove

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#6 Příspěvek od 22lukas277 » 25 lis 2016 08:02

Matz píše:Tak,tak.Přivařenou nápravnici k nosníku už jsem taky jednou viděl.
U jinýho to klepalo,ty šrouby už víc dorvat nešly,tak jsem je vytočil , vložil mezi to velkoplošný podložky a bylo po klepání.
Vypadá to jakoby ten nosník vyhnil a závit na tom šroubu už neni dost dlouhej na to aby přitáhl napravnici ke kastli.
asi to tak bude , ale zaujmavost je ze ja som to videl len na freeckach s tažným a za ktrorými sa tahali casto vleky... ale mohla to byt nahoda.. ale klepalo to presne ako opisuje :) je to celkom jednoducha operacia nastastie ...

CalicoJack
Příspěvky: 37
Registrován: 14 úno 2016 18:45
tel.: 737051849
auto: Freelander

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#7 Příspěvek od CalicoJack » 25 lis 2016 16:50

Díky všem za rady
O víkendu se na to mrknu. Upřímně řečeno, že by to mohlo být tohle, tak to mě ani na chvíli nenapadlo
Je sranda jak se člověk s tímhle autem rychle změní na mechanika :grin:

Uživatelský avatar
22lukas277
Příspěvky: 715
Registrován: 01 kvě 2016 15:47
tel.: 0915354378
auto: RRC OM606 SuperTurbo
Bydliště: Horovce Pri Púchove

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#8 Příspěvek od 22lukas277 » 25 lis 2016 16:51

CalicoJack píše:Díky všem za rady
O víkendu se na to mrknu. Upřímně řečeno, že by to mohlo být tohle, tak to mě ani na chvíli nenapadlo
Je sranda jak se člověk s tímhle autem rychle změní na mechanika :grin:
no mal som dve freecka dost dlho na to aby som poznal a zazil ich vrtochy :D

CalicoJack
Příspěvky: 37
Registrován: 14 úno 2016 18:45
tel.: 737051849
auto: Freelander

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#9 Příspěvek od CalicoJack » 27 lis 2016 14:48

22lukas277 píše:
CalicoJack píše:Díky všem za rady
O víkendu se na to mrknu. Upřímně řečeno, že by to mohlo být tohle, tak to mě ani na chvíli nenapadlo
Je sranda jak se člověk s tímhle autem rychle změní na mechanika :grin:
no mal som dve freecka dost dlho na to aby som poznal a zazil ich vrtochy :D
Tak sem mrknul na nápravnici i silentbloky a všechno je cajk
Tak sem dozadu posadil člověka ať poslouchá...nemám tam zadní sedadla z důvodu cestování
A díky tomu jak tam seděl a poslouchal mám pár novejch poznatků
Klepe to na obě strany, ale víc do pravotočivé a jenom když zabírá motor, když jel landy z kopce na neutrál, tak bylo úplný ticho a klid.
Nějakej další plán co s tím?

Uživatelský avatar
22lukas277
Příspěvky: 715
Registrován: 01 kvě 2016 15:47
tel.: 0915354378
auto: RRC OM606 SuperTurbo
Bydliště: Horovce Pri Púchove

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#10 Příspěvek od 22lukas277 » 27 lis 2016 16:07

CalicoJack píše:
22lukas277 píše: no mal som dve freecka dost dlho na to aby som poznal a zazil ich vrtochy :D
Tak sem mrknul na nápravnici i silentbloky a všechno je cajk
Tak sem dozadu posadil člověka ať poslouchá...nemám tam zadní sedadla z důvodu cestování
A díky tomu jak tam seděl a poslouchal mám pár novejch poznatků
Klepe to na obě strany, ale víc do pravotočivé a jenom když zabírá motor, když jel landy z kopce na neutrál, tak bylo úplný ticho a klid.
Nějakej další plán co s tím?
Taka maličkosť , šróby na kardane na zadný diff su pritiahnute ? Ked nie to tak bych sa zameral na poloos. A robi to aj pri spiatocke ?

CalicoJack
Příspěvky: 37
Registrován: 14 úno 2016 18:45
tel.: 737051849
auto: Freelander

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#11 Příspěvek od CalicoJack » 27 lis 2016 19:25

22lukas277 píše:
CalicoJack píše:
Tak sem mrknul na nápravnici i silentbloky a všechno je cajk
Tak sem dozadu posadil člověka ať poslouchá...nemám tam zadní sedadla z důvodu cestování
A díky tomu jak tam seděl a poslouchal mám pár novejch poznatků
Klepe to na obě strany, ale víc do pravotočivé a jenom když zabírá motor, když jel landy z kopce na neutrál, tak bylo úplný ticho a klid.
Nějakej další plán co s tím?
Taka maličkosť , šróby na kardane na zadný diff su pritiahnute ? Ked nie to tak bych sa zameral na poloos. A robi to aj pri spiatocke ?
Šrouby jsou dotažený a tu zpátečku zkusím zítra ráno. Poloosu jsem měnil zadní pravou, neb mi rupla manžeta a mlaskala si díky tomu na sucho. Levá má lehkou vůli v ose ale kolmo na osu drží. Do té ostatně rýpal i technik na stk a tvrdil, že je cajk.

Uživatelský avatar
22lukas277
Příspěvky: 715
Registrován: 01 kvě 2016 15:47
tel.: 0915354378
auto: RRC OM606 SuperTurbo
Bydliště: Horovce Pri Púchove

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#12 Příspěvek od 22lukas277 » 27 lis 2016 19:31

CalicoJack píše:
22lukas277 píše: Taka maličkosť , šróby na kardane na zadný diff su pritiahnute ? Ked nie to tak bych sa zameral na poloos. A robi to aj pri spiatocke ?
Šrouby jsou dotažený a tu zpátečku zkusím zítra ráno. Poloosu jsem měnil zadní pravou, neb mi rupla manžeta a mlaskala si díky tomu na sucho. Levá má lehkou vůli v ose ale kolmo na osu drží. Do té ostatně rýpal i technik na stk a tvrdil, že je cajk.
Skús tu spiatocku . Najlepsie by bolo auto zdvihnut a tocit kolesami a pocuvat . To by slo jedna radost . A je to len zvuk alebo aj citit ze to trha autom ? Lozisko kardanu je v akom stave ?

CalicoJack
Příspěvky: 37
Registrován: 14 úno 2016 18:45
tel.: 737051849
auto: Freelander

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#13 Příspěvek od CalicoJack » 28 lis 2016 05:48

22lukas277 píše:
CalicoJack píše: Šrouby jsou dotažený a tu zpátečku zkusím zítra ráno. Poloosu jsem měnil zadní pravou, neb mi rupla manžeta a mlaskala si díky tomu na sucho. Levá má lehkou vůli v ose ale kolmo na osu drží. Do té ostatně rýpal i technik na stk a tvrdil, že je cajk.
Skús tu spiatocku . Najlepsie by bolo auto zdvihnut a tocit kolesami a pocuvat . To by slo jedna radost . A je to len zvuk alebo aj citit ze to trha autom ? Lozisko kardanu je v akom stave ?
Za chvilku jedu do práce, tak prubnu tu zpátečku
Jestli mysliš ložisko kardanu co je na diferencialu, tak to nevypadá že by mělo vůle, měl sem zvednutej zadek a lomcoval a točil sem se vším co mi přišlo po ruku.
Jinak sem nechal dělat visco spojku, takže ty ložiska v tlumičich kmitů jsou taky cajk.

Zkusím to na parkovišti pozpátku s plnejma rejdama a uvidím co uslyším. No radši se už dívám i po repasovaným diffu....jen tak pro jistotu :D

Uživatelský avatar
22lukas277
Příspěvky: 715
Registrován: 01 kvě 2016 15:47
tel.: 0915354378
auto: RRC OM606 SuperTurbo
Bydliště: Horovce Pri Púchove

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#14 Příspěvek od 22lukas277 » 28 lis 2016 06:14

CalicoJack píše:
22lukas277 píše: Skús tu spiatocku . Najlepsie by bolo auto zdvihnut a tocit kolesami a pocuvat . To by slo jedna radost . A je to len zvuk alebo aj citit ze to trha autom ? Lozisko kardanu je v akom stave ?
Za chvilku jedu do práce, tak prubnu tu zpátečku
Jestli mysliš ložisko kardanu co je na diferencialu, tak to nevypadá že by mělo vůle, měl sem zvednutej zadek a lomcoval a točil sem se vším co mi přišlo po ruku.
Jinak sem nechal dělat visco spojku, takže ty ložiska v tlumičich kmitů jsou taky cajk.

Zkusím to na parkovišti pozpátku s plnejma rejdama a uvidím co uslyším. No radši se už dívám i po repasovaným diffu....jen tak pro jistotu :D
Jo asi uz posedna moznost. Ak je ten diff chyteny a robi to on tak v nom jedneho dna len sekne tak ze to iste budes pocut a potom odide na vecny odpocinok :D

CalicoJack
Příspěvky: 37
Registrován: 14 úno 2016 18:45
tel.: 737051849
auto: Freelander

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#15 Příspěvek od CalicoJack » 28 lis 2016 08:52

22lukas277 píše:
CalicoJack píše: Za chvilku jedu do práce, tak prubnu tu zpátečku
Jestli mysliš ložisko kardanu co je na diferencialu, tak to nevypadá že by mělo vůle, měl sem zvednutej zadek a lomcoval a točil sem se vším co mi přišlo po ruku.
Jinak sem nechal dělat visco spojku, takže ty ložiska v tlumičich kmitů jsou taky cajk.

Zkusím to na parkovišti pozpátku s plnejma rejdama a uvidím co uslyším. No radši se už dívám i po repasovaným diffu....jen tak pro jistotu :D
Jo asi uz posedna moznost. Ak je ten diff chyteny a robi to on tak v nom jedneho dna len sekne tak ze to iste budes pocut a potom odide na vecny odpocinok :D
Tak sem to prubnul. Na zpatecku plny rejdy a to nebylo klepani, ale cvakani co se zacalo ozyvat. Pomalu sem to rozjel na zpatecku skoro do plnejch a byl to solidni rachot.

Uživatelský avatar
22lukas277
Příspěvky: 715
Registrován: 01 kvě 2016 15:47
tel.: 0915354378
auto: RRC OM606 SuperTurbo
Bydliště: Horovce Pri Púchove

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#16 Příspěvek od 22lukas277 » 28 lis 2016 09:38

CalicoJack píše:
22lukas277 píše: Jo asi uz posedna moznost. Ak je ten diff chyteny a robi to on tak v nom jedneho dna len sekne tak ze to iste budes pocut a potom odide na vecny odpocinok :D
Tak sem to prubnul. Na zpatecku plny rejdy a to nebylo klepani, ale cvakani co se zacalo ozyvat. Pomalu sem to rozjel na zpatecku skoro do plnejch a byl to solidni rachot.
Tak to bude diferak na 95% :D treba mu repas. A mas v nom olej ?

Uživatelský avatar
knedlousek
Příspěvky: 1325
Registrován: 09 led 2011 20:30
tel.: 732 515 067
auto: Def110,D2,Free1,RR
Bydliště: Stráž nad Nežárkou

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#17 Příspěvek od knedlousek » 13 pro 2016 10:18

22lukas277 píše:
CalicoJack píše:Po veselicích na téma visco, termostat, poloosa sem si našel další zábavu
Vzadu něco klepe...dřív neklepalo
Dělá to hlavně v zatáčkách, ale dost často i na nějakým zhoupnutí nahoru, když se auto odlehčí
Vždycky se chvilku ozývá klepání a potom je zase klid. Na stabilitu, nebo řízení to nemá vliv.
Napřed sem doufal v ložiska, nebo nějaký rameno, ale potom co jsem se na kolech houpal jak opice sem o tom začal pochybovat.
Dnes sem vzal landyho na stk ať se mu mrknou na podvozek a tam nezjistili nic mimo toho, že by prošel na výbornou
Tak buď difrak je zralej na repas a neeebooo. Sem totiž do té kontrolní díry taky vlezl a soukromě sem si lomcoval s kardanem jak před vcu tak za ní a ten si lehce pocvakával.
Někdo nějaký nápady jak rozlišit co to dělá?
Dost nerad bych scháněl diff za rozumný peníze
Na fréčkach je nepríjemná vlastnosť sú tam na spolujazdcovej strane dva velké šróby čo držia nápravu mrkni sa na ten bližšie ku koncu auta ak sa bude točiť a nebude sa dať dotiahnuť tak je to utrhlé dnu a klepe ti zrejme to .... ja som toto riešil na dvoch freelanderoch .. nevedele sa už čo stým a na koniec som prišiel na toto ... možno nejká výrobná vada alebo tak... vyriešilo sa to prizváraním na tvrdo a bol pokoj :D ale potom keď meníš nádrž tak flexa do ruky ..
Tak přesně tohle se teď děje na mým autě, akorát už někdo předemnou řešil problém podložkama a už to nepomáhá. To je opravdu jediná možnost to zavařit?
LR Defender 110 Td5 (1999)
LR Discovery 2 Td5 (2004)
LR Freelander 2.0di (2000)
RR L322 3.0 Td6 (2006)
Jeep Willys MB (1944)
Suzuki Samurai (?)

Uživatelský avatar
22lukas277
Příspěvky: 715
Registrován: 01 kvě 2016 15:47
tel.: 0915354378
auto: RRC OM606 SuperTurbo
Bydliště: Horovce Pri Púchove

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#18 Příspěvek od 22lukas277 » 13 pro 2016 11:36

knedlousek píše:
22lukas277 píše:
Na fréčkach je nepríjemná vlastnosť sú tam na spolujazdcovej strane dva velké šróby čo držia nápravu mrkni sa na ten bližšie ku koncu auta ak sa bude točiť a nebude sa dať dotiahnuť tak je to utrhlé dnu a klepe ti zrejme to .... ja som toto riešil na dvoch freelanderoch .. nevedele sa už čo stým a na koniec som prišiel na toto ... možno nejká výrobná vada alebo tak... vyriešilo sa to prizváraním na tvrdo a bol pokoj :D ale potom keď meníš nádrž tak flexa do ruky ..
Tak přesně tohle se teď děje na mým autě, akorát už někdo předemnou řešil problém podložkama a už to nepomáhá. To je opravdu jediná možnost to zavařit?
zavrenie je najjednoduhsie a najrychlejsie ..potom jedine nejak ziskat pristup k tomu zavitu tam a nahradit ho maticou alebo tam natocit iny po pripade zavait to tam ak to tam je odhnite ale to by si asi musel rezat do kastle aby sa k tomu dalo pohodlne dostat takze je najlepsie to zavariť tam priaml na napravnici..

CalicoJack
Příspěvky: 37
Registrován: 14 úno 2016 18:45
tel.: 737051849
auto: Freelander

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#19 Příspěvek od CalicoJack » 04 led 2017 17:40

22lukas277 píše:
CalicoJack píše: Tak sem to prubnul. Na zpatecku plny rejdy a to nebylo klepani, ale cvakani co se zacalo ozyvat. Pomalu sem to rozjel na zpatecku skoro do plnejch a byl to solidni rachot.
Tak to bude diferak na 95% :D treba mu repas. A mas v nom olej ?
Olej tam byl ale co mu provedl předchozí majitel netuším...diferák z ebay to vyřešil

Uživatelský avatar
22lukas277
Příspěvky: 715
Registrován: 01 kvě 2016 15:47
tel.: 0915354378
auto: RRC OM606 SuperTurbo
Bydliště: Horovce Pri Púchove

Re: Repas diffu, nebocotosakraje :D

#20 Příspěvek od 22lukas277 » 04 led 2017 19:19

CalicoJack píše:
22lukas277 píše: Tak to bude diferak na 95% :D treba mu repas. A mas v nom olej ?
Olej tam byl ale co mu provedl předchozí majitel netuším...diferák z ebay to vyřešil
Kolko stal ?

Odpovědět