pořízení free pro manželku?

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Re: pořízení free pro manželku?

#21 Příspěvek od jancho » 06 říj 2016 19:54

Nebo toto:
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 31&t=31128

A ten samec (samurai) taky na popojíždění kolem baráku není špatná volba. Je to malé, obratné, levné a dost to vyjede. Jen bývají dost zrezlé. Nebo o chlup větší vitaru. Ale chápu, že chceš zůstat věrný zelenému oválu ;-)

Uživatelský avatar
kodl80
Příspěvky: 964
Registrován: 15 črc 2013 22:15
tel.: 722948212
auto: Def a RR L322 4,4 V8
Bydliště: Liberecky kraj

Re: pořízení free pro manželku?

#22 Příspěvek od kodl80 » 06 říj 2016 19:55

Urcite je mnoho zen co ridi Freecko a jsou spokojene, nase uloha je udrzovat auto provozuschopne, skoda ze tady clovek nevidi jejich nazor ! Ja za tu svoji davam hlas pro :yes pac jsem se uz Xkrat ujistoval, ze je spokojena, protoze to byl tak nejak muj napad ji jedno poridit. Mel jsem totiz jednu klicenku pro LR navic takze se k ni jeden LR proste hodil :grin: Free byla pak jasna volba.
Doma je: LR Defender 110 300tdi / RR L322 4.4 V8
Ex. auta: Free1 / Free2 / D3 / RRS / RRC

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: pořízení free pro manželku?

#23 Příspěvek od Tim » 06 říj 2016 22:00

Sorry ale samurai levný není. V dobrém stavu je dražší jak freelander.
Udržet freelandera při životě je určitě úkol chlapa, ale proč, když jsou lepší auta pro lepší polovičky?
Mám s tím autem přes sto tisíc cestou necestou. Zbožňuji ho, je pohodlné, dost projede, je krásné, je výjimečné... Ale je jako ženská. Stojí hodně starostí a péče. Jestli máš koule na dvě ženský doma, hurá do něj. Jinak ale ruce pryč.
Automechanik bude Tvá druhá tchýně :Sorry:
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Ferasko
Příspěvky: 64
Registrován: 14 říj 2014 20:53
auto: LR D1,RR P38,RR L322

Re: pořízení free pro manželku?

#24 Příspěvek od Ferasko » 07 říj 2016 15:15

Taky jsem dost přemýšlel o subarce, před lety jsem měl na pocukávání Justy1.3 a bylo to super auto -nulové investice, průchodnost díky své váze jako tank a spotřeba taky super.Chtel jsem ale něco vyšího bezpečnějšího nejradši bych nějakýho zmenšenýho Raptora. :devil

Uživatelský avatar
Zizal
Příspěvky: 336
Registrován: 04 srp 2013 19:39
auto: Freelander TD4
Bydliště: Havirov

Re: pořízení free pro manželku?

#25 Příspěvek od Zizal » 08 říj 2016 20:39

Freecko je fajn auto pro ženu. Ta moje by ho chtěla zpátky a uvažuju že to udělám. Pokud chceš 4x4 co jezdí jak osobak tak to je free. Řídí se jak auto a má mouchy. Představa 10 let starého auta bez chyb je naivní. Vyber co auto musí mít a jaké vady mít nesmí. Free má své mouchy, ale to má i subaru, nebo samurai. Jak se auto ženě líbí, najdeš ne moc vybydleny kus tak ho kup, užij si nadšení manželky a šetři na budoucí opravy :grin:

lapsho
Příspěvky: 51
Registrován: 02 říj 2014 15:01
auto: LR Freelander, A/T

Re: pořízení free pro manželku?

#26 Příspěvek od lapsho » 08 říj 2016 21:37

Ako tu už bolo napísané že rajd je jedna veľká katastrofa, jedine cúvať, stalo sa mi že som šiel tankovať a nenatankoval som, prečo ? Lebo mi zamrzol zámok na veku nádrže, neotvoril som zadné dvere lebo mi zamrzlo to poondiané sklo a veci som musel dať na sedačky. Taktiež som musel nechať doma kočiar pretože to poondiané sklo nechcelo ísť dole.

Čo ti odporúčam je 1.6 Suzuki SX4, benzín. Aj keď má freelander niekoľko malých chýb, ale tých malých chýb je niekoľko desiatok !!!! A keď si pozrieš ceny len takých gufier zadného diferaku 2x45 EUR až 50, zistíš že ti treba prinajlepšom 250 - 270 EUR na 3 GUMY uloženia diferaku.
Nebavíme sa o viskospojke, ložiskách, kde taký špás po 100 000 km skončí bez práce 550 EUR visko, ložiská 150. To sme na pár dieloch už na sume 550+150 = 700 EUR !!! To už radšej jazdiť s TAXI.
ABS snímače, tc, HDC, spojka, ird je tiež do roku 2000 jedna mizéria.
Služobný KIA Sportage 2.0 benzín nám za 385 000 km ani raz nevykázal problém, do pohonu 4x4 nebol investovaný ani CENT. Okrem oleja. U Freelandera sa nudiť s platbami za diely nebudeš.
Zadná náprava si minimálne vypýta 12x40 EUR za gumy. To už je kurevska cena, max. 2-3 roky pokoj a zase.

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: pořízení free pro manželku?

#27 Příspěvek od fugín » 09 říj 2016 02:20

lapsho píše:Ako tu už bolo napísané že rajd je jedna veľká katastrofa, jedine cúvať, stalo sa mi že som šiel tankovať a nenatankoval som, prečo ? Lebo mi zamrzol zámok na veku nádrže, neotvoril som zadné dvere lebo mi zamrzlo to poondiané sklo a veci som musel dať na sedačky. Taktiež som musel nechať doma kočiar pretože to poondiané sklo nechcelo ísť dole.

Čo ti odporúčam je 1.6 Suzuki SX4, benzín. Aj keď má freelander niekoľko malých chýb, ale tých malých chýb je niekoľko desiatok !!!! A keď si pozrieš ceny len takých gufier zadného diferaku 2x45 EUR až 50, zistíš že ti treba prinajlepšom 250 - 270 EUR na 3 GUMY uloženia diferaku.
Nebavíme sa o viskospojke, ložiskách, kde taký špás po 100 000 km skončí bez práce 550 EUR visko, ložiská 150. To sme na pár dieloch už na sume 550+150 = 700 EUR !!! To už radšej jazdiť s TAXI.
ABS snímače, tc, HDC, spojka, ird je tiež do roku 2000 jedna mizéria.
Služobný KIA Sportage 2.0 benzín nám za 385 000 km ani raz nevykázal problém, do pohonu 4x4 nebol investovaný ani CENT. Okrem oleja. U Freelandera sa nudiť s platbami za diely nebudeš.
Zadná náprava si minimálne vypýta 12x40 EUR za gumy. To už je kurevska cena, max. 2-3 roky pokoj a zase.
ad rejd: nikdy se mi nestalo že bych nezaparkoval....dobrý řidič to dokáže kdykoliv.
Ad zamrzlý kryt víka nádrže....i tomu se dá předejít. Pokud ovšem jako majitel počítám s tím že by ráno mohlo mrznout. (stačí jedna jediná špatná zkušenost a prozíravý majitel už vi) nehledě na to,že víko nádrže dokáže za určitých podmínek zamrznout i u spousty jiných vozů.
Ad sklo zadních dveří...opět chyba majitele. I zamrznutí zadního skla lze předejít,ovšem pokud to nezanedbám. Jistě,je možné že za extremnich podminek (déšť a následující krutý mráz ) okno hold zamrzne. Ale v takových případech bude mít problém i spousta jiných aut. Takže "poondiaté" okno není pro mě argument. Ad visco + závěsy kardanu....pokud někdo nechá dojít visco do stavu kdy za ní zaplatí 550 éček :shock: (před cca pěti roky ve Žiaru sem platil za kompletní a kvalitní repas visco 115) tak to též nesvědčí o dobrém vztadhu ke svému autu. KIU Sportážku ti neberu,"možná " je spolehlivější ale nikdy bych ji nechtěl,jednoduše proto,protože je nudná.
Nezlob se na mě,ale toť můj názor. Možná si trefil vyloženě na špatný a zanedbaný kus,ale pokud koupím auto ve špatném stavu je úplně jedno o jakou značku se jedná. Free je úplně normální auto,jen má hold svý specifika,a pokud je majitel vychytá,tak slouží dobře. Kdyby tohle auto mělo poctivý rám a redukční,hned bych si ho koupil znova.
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
kodl80
Příspěvky: 964
Registrován: 15 črc 2013 22:15
tel.: 722948212
auto: Def a RR L322 4,4 V8
Bydliště: Liberecky kraj

Re: pořízení free pro manželku?

#28 Příspěvek od kodl80 » 09 říj 2016 07:46

Fugine :yes plne souhlasim. Napsal jsi to jak to je.

A ano, kazde auto ma nejake mouchy, ale kdyz skoro vsechny zname predem, tak pak jsou to jen vlastnosti :) a plno se jich da predejit. Mame Freecko +/- rok a zatim nas nic neprekvapilo. Takze :yes
Doma je: LR Defender 110 300tdi / RR L322 4.4 V8
Ex. auta: Free1 / Free2 / D3 / RRS / RRC

lapsho
Příspěvky: 51
Registrován: 02 říj 2014 15:01
auto: LR Freelander, A/T

Re: pořízení free pro manželku?

#29 Příspěvek od lapsho » 09 říj 2016 08:00

Iné auta majú kryt veka nádrže, jedine tak škoda 105!
Keď raz naprší a primrzne, tak neviem čo tu trepeš o údržbe. Voda zamrzne v zámku a padla, so zapaľovačom a tekutým rozmrazovaním sme skončili si myslím pri dobe Škodoviek a pri Freelanderi. Ale to už tie roky 90tie, keď raz zamrzne guma na zadnom skle o sklo, tak je to zase len problem návrhu vozidla, výrobca asi nerátal že auto bude jazdiť aj v oblastiach kde sneží a mrzne. Alebo rátal len s UK zimou.

Nevravím, že s ním nedá zaparkovať, ale rajd je tam viac než slabý.

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: pořízení free pro manželku?

#30 Příspěvek od Maxsel » 09 říj 2016 14:24

Musím souhlasit s Fugínem. S Free jsme jezdili 7 let a pokud na auto úplně nedlabeš, tak funguje. Víčko nádrže mi nezamrzlo nikdy a u zadního okna stačí dobře ošetřit gumová těsnění (což platí obecně). Odměnou ti bude nejenom fungující okno v zimě, ale celkově fungující nezrezlá stahovačka a hlavně možnost sundání střechy na 3-dvířku, což je odpověď na tvou poznámku o návrhu konstrukce auta. Je to velká výhoda Freečka. Japonci s hardtopem to mají řešení mnohem hůř. No a rejd má stejný nebo lepší než většina ostatních LR stejné doby vzniku. Ale to chce o autech obecně také něco vědět...
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: pořízení free pro manželku?

#31 Příspěvek od Tim » 09 říj 2016 19:16

Ano, Free má rejd jako ostatní LR té doby - mizerný. Člověk si zvykne, ale stejně si stojím za tím, že pro manželku jsou vhodnější auta...
No jo Fugíne, u vás v Polabské nížině zmrzlé zámky a okna neřešíš, nebo jen minimálně :mrgreen:
Ale já to řeším od září do dubna :lol: Schválně, kolikrát jsi letos škrábal okna? Já už třikrát :roll:
Víčko mi teda nezamrzlo nikdy, ale zadnímu sklu se člověk neubrání žádným mazáním. Stačí projet louku s prašanem, ten se o sklo roztaje, zateče a ráno je po 3,14či.
Na druhou stranu v zimě benzínový freelander rychle topí, nerezne ani když se solí a člověk se nemusí bát jestli ráno prohrnuli.
A smutná zpráva na závěr - dnes jsem své free prodal.
Ta lepší zpráva je, že to bylo kamarádovi a parkuje jen o sto metrů dál :hand
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Marcel1,8
Příspěvky: 174
Registrován: 22 zář 2013 16:50
tel.: 603310481
auto: LR freelander 1,8
Bydliště: Hluboké Dvory

Re: pořízení free pro manželku?

#32 Příspěvek od Marcel1,8 » 09 říj 2016 20:27

Sledovanost tohohle vlákna je dosti veliká,Nejsem žádný spisovatel ani né moc technický tip.
Ale to ani člověk ,když je tady nemusí být když je obklopen tolika fandy do zeleného oválu.
Fríčko mám už 4 roky a po mích osmi autech co jsem vlastnil jsem se s manželkou o jiné tak nepřetahoval v řízení jako s tímhle.Ano má své mouchy ....ale to měli všechny mé auta.
Na jaře se stěhuji do přírody a vyšších nadmořských výšek.A tak budu muset koupit ještě jeden vůz .
A hádejte asi jaké to bude .....ano !!!! Free :yes

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: RE: Re: pořízení free pro manželku?

#33 Příspěvek od fugín » 09 říj 2016 21:06

Tim píše:Ano, Free má rejd jako ostatní LR té doby - mizerný. Člověk si zvykne, ale stejně si stojím za tím, že pro manželku jsou vhodnější auta...
No jo Fugíne, u vás v Polabské nížině zmrzlé zámky a okna neřešíš, nebo jen minimálně :mrgreen:
Ale já to řeším od září do dubna Obrázek Schválně, kolikrát jsi letos škrábal okna? Já už třikrát :roll:
Víčko mi teda nezamrzlo nikdy, ale zadnímu sklu se člověk neubrání žádným mazáním. Stačí projet louku s prašanem, ten se o sklo roztaje, zateče a ráno je po 3,14či.
Na druhou stranu v zimě benzínový freelander rychle topí, nerezne ani když se solí a člověk se nemusí bát jestli ráno prohrnuli.
A smutná zpráva na závěr - dnes jsem své free prodal.
Ta lepší zpráva je, že to bylo kamarádovi a parkuje jen o sto metrů dál :hand
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Ve sněhu,ledu i vodě jsem Time s Free byl docela často a okno nezamrzlo :mrgreen:
Odesláno z mého SM-G388F pomocí Tapatalk
Naposledy upravil(a) fugín dne 09 říj 2016 21:09, celkem upraveno 1 x.
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: pořízení free pro manželku?

#34 Příspěvek od Tim » 09 říj 2016 21:09

Tazatel v prvním příspěvku nezmiňuje, do kolika peněz se chce s autem vejít.
Protože jestli má o nějakou korunu navíc, tak bych raději bral free druhé generace...
Říkám, taky řeším auto pro manželku, už nám auta nějak docházejí. Ale Free jsem zavrhl hned. I když manželce se taky líbilo a syn jak vidí lanďáka, křičí na celou ves :mrgreen:
Já se určitě k LR vrátím, ale ne hned. Bohužel mně čeká služební vůz, který nemohu odmítnout a aby se mi vyplatil, budu ho huntovat po lese místo freelandera. Další LR by tedy byl zbytečný.
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: pořízení free pro manželku?

#35 Příspěvek od Tim » 09 říj 2016 21:10

Fugíne, když je u nás takhle málo sněhu tak jsou děti nasraný :mrgreen:
Ale pěkný foto. Vím že jsi si to auto hodně užíval a dokázal ostatním, že to není ledajaký bejbyoffroad. :clap
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: pořízení free pro manželku?

#36 Příspěvek od fugín » 09 říj 2016 21:17

To se s tebou nepřu. V polabí toho sněhu opravdu moc nebývá. Ale jezdil jsem v něm každou chvíli do Orlických na chalupu a tam o sníh nouze nebyla. Jde o to okno,mě zamrzlo samozřejmě taky ale po důkladném ošetření se to už nestávalo. Vlastně jednou ano,ale to byl extrém......celou noc pršelo a ráno přišel mráz,na autě místy cenťák ledu :rofl
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: pořízení free pro manželku?

#37 Příspěvek od Maxsel » 09 říj 2016 21:25

Malá připomínka.

Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

lapsho
Příspěvky: 51
Registrován: 02 říj 2014 15:01
auto: LR Freelander, A/T

Re: pořízení free pro manželku?

#38 Příspěvek od lapsho » 09 říj 2016 22:36

Majiteľovi hlavne šťastný vyber a bezproblémový chod.

25 km od Vysokých Tatier a teploty do mínus 25 núdzu nemáme a o sneh napodobne.
Nevravím, že okno mrzne každý deň, ale STALO SA ! A aj zámok nádrže.

Pre ženu Suzuki SX4

Uživatelský avatar
Mysliveček
Příspěvky: 165
Registrován: 15 bře 2009 09:31
tel.: 605833046
auto: Freelander
Bydliště: BOR u Skutče

Re: pořízení free pro manželku?

#39 Příspěvek od Mysliveček » 10 říj 2016 08:45

Tim píše:Ano, Free má rejd jako ostatní LR té doby - mizerný. Člověk si zvykne, ale stejně si stojím za tím, že pro manželku jsou vhodnější auta...
No jo Fugíne, u vás v Polabské nížině zmrzlé zámky a okna neřešíš, nebo jen minimálně :mrgreen:
Ale já to řeším od září do dubna :lol: Schválně, kolikrát jsi letos škrábal okna? Já už třikrát :roll:
Víčko mi teda nezamrzlo nikdy, ale zadnímu sklu se člověk neubrání žádným mazáním. Stačí projet louku s prašanem, ten se o sklo roztaje, zateče a ráno je po 3,14či.
Na druhou stranu v zimě benzínový freelander rychle topí, nerezne ani když se solí a člověk se nemusí bát jestli ráno prohrnuli.
A smutná zpráva na závěr - dnes jsem své free prodal.
Ta lepší zpráva je, že to bylo kamarádovi a parkuje jen o sto metrů dál :hand

Time, počkej, bude ti smutno....

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: pořízení free pro manželku?

#40 Příspěvek od Tim » 10 říj 2016 14:25

Ahoj.
Nebude, toho se nebojím. Není už moje, ale vozit se v něm budu pořád.
Musel jsem udělat redukci, čtyři auta byla moc a chci ten park trochu omladit. Další půjde Jaguar a hned za ním Honda. Ta ale rovnou do šrotu nebo na díly :rofl
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Odpovědět