pořízení free pro manželku?

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Ferasko
Příspěvky: 64
Registrován: 14 říj 2014 20:53
auto: LR D1,RR P38,RR L322

pořízení free pro manželku?

#1 Příspěvek od Ferasko » 02 říj 2016 20:18

Čau LR,
mám nějaký dotaz ohledně pořízení Freelandera, mám pár let Disko1,300 -jako pracovní pro mě super auto(už jsem vyměnil za ty roky mimo kastle a rámu všechno-tak to funguje na výbornou-zatím :D .Ale chtěl bych pro manželu pořídit nějakýho menšího offrouďáčka.Chtěl bych být věrný zelenému oválku,tak přemýšlím o free.Ale zajímalo by mě zda pořídit benzín nebo naftu (co se míň ser....e)?
Jaká je spotřeba? Na co si dát bacha u Free? jelikož s tím bude jezdit do práce -takže cukačky?
Dík za každý názor.M

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: pořízení free pro manželku?

#2 Příspěvek od Acon » 03 říj 2016 09:49

tiež ma to z času na čas prepadne... ;-) Predpokladám, že uvažuješ na 1. gen prípadne FL. Ja som po všetkých možných úvahách vylúčil benzín. 1,8 je slabá a užraná, navyše som sa o nej dočítal najviac ako o problémovej motorizácii. 2,6l 6valec - je ich ako šafranu a tiež žerie aj trávu pri ceste. Diesel je od BMW a jazdí príjemne. Má dostatok dynamiky, spotrebu okolo 8l a je spolahlivý. Inak sú všetky muchy rovnaké. Treba dať pozor na visco, prípadne repas a potom sa už len trápiť ako s inými jazdenkami ;-)
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: pořízení free pro manželku?

#3 Příspěvek od pojir » 03 říj 2016 09:59

Acon píše:Diesel je od BMW a jazdí príjemne.
Diesely jsou dva. "Di" od Roveru a "TD4" od BMW.
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: pořízení free pro manželku?

#4 Příspěvek od hrochado » 03 říj 2016 10:51

Mám 2005 TD4 něco přes rok a půl a snad už mám všechny ty nejčastější mouchy vychytané.
Krom visko a na ni navázané problémy, které může způsobit - ird a diff, jsem u tohodle auta řešil ještě spojku, je hydarulická a slabá a výměna je celkem náročná. Nevím, jak je to u rover dieselu. Z počátku jsem měl problém zaparkovat na chodník do řady stojících vozidel aniž bych spojku necítil :) ... pak jsem se ale naučil, že motor je dostatečně silný a auto i na volnoběh bezproblému překonává překážky typu obrubník ... takže jsem se naučil "nespojkovat", jak v terénu, tak při parkování. Tento problém samozřejmě při běžném ježdění po městě není tak ožehavý. Pak mě zlobil termostat, který je u TD4 taky šikovně schovaný, takže celkem drbačka a odešlo palivové podavací čerpadlo v nádrži ... no a pak spousta malých prkotin, které člověka štvou, ale na provoz až takový vliv nemají ... často se zmiňujou problémy se spadlýma okýnkama, nefunkčníma zámkama, nefunkční ovládání pátého okna, centrál ... nic z toho jsem já zatím nezažil, ale u bazarových aut běžně viděl :)
Jinak auto je to pěkné - 1. generace po faceliftu podle mne úplně nejhezčí ze všech freeček, jezdí se v tom dobře, pro ženskou do města snad možná jen to parkování je trochu složitější, ale je to o zvyku. Já si užívám každou jízdu v něm :)

Ten můj si vezme průměrně 7,5 l. Stoupá to samozřejmě na dálnici, protože nemá 6ku a okolo 120km/h už točí 3000ot. Pokud jezdím jen po okrskách, tak se dostanu i pod 7l/100km a to vozím zahrádku a rakev.

Přeji dobrý výběr!

O.
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

lapsho
Příspěvky: 51
Registrován: 02 říj 2014 15:01
auto: LR Freelander, A/T

Re: pořízení free pro manželku?

#5 Příspěvek od lapsho » 03 říj 2016 17:59

Po 2 rokoch užívania auto nedoporučujeme !!!

Uživatelský avatar
zde.
Příspěvky: 164
Registrován: 28 zář 2010 20:28
auto: Freelander TD4

Re: pořízení free pro manželku?

#6 Příspěvek od zde. » 03 říj 2016 23:30

Napis odkud jsi, treba by vam ho nekdo pujcil na svezeni. Ma to par specifickych much, at uz vyse zminovana tuha spojka nebo ne uplne presne razeni. Ale kdyz jsem toho sveho poprve pujcil segre, hned zacala projizdet inzeraty, jak z neho byla unesena :) Na silnici pusobi velmi jiste a je z neho dobre videt, to holkam vyhovuje.

Ferasko
Příspěvky: 64
Registrován: 14 říj 2014 20:53
auto: LR D1,RR P38,RR L322

Re: pořízení free pro manželku?

#7 Příspěvek od Ferasko » 04 říj 2016 11:42

Jsem z okresu Ústí nad Orlicí ,tak pokud ho tu někdo má rád bych si popovídal. Vždycky jsem měl diesly tak bych radši pokračoval -benzín je asi dost užranej.
Přemýšlel jsem ještě o Ravce nebo vitaře ale tu jsem měl chvíli v benzínové verzi 1.6 nebylo to zas tak moc špatný auto.Ale když už jednou člověk propadne LR -je to těžký.Proti jinejm autům co jsem měl a pár desítek jich bylo se mi Diskoška ze začátku srala asi nejvíc ale po dlouhodobé léčbě ji prostě miluju.Nerad bych zažíval s Free to samý,manželka potřebuje jezdit denně nechci se v tom furt vrtat.

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: pořízení free pro manželku?

#8 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 04 říj 2016 11:59

ravku si nekupuj, nebudeš mít co opravovat, zato u benzinky budeš jak doma.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
zde.
Příspěvky: 164
Registrován: 28 zář 2010 20:28
auto: Freelander TD4

Re: pořízení free pro manželku?

#9 Příspěvek od zde. » 04 říj 2016 12:38

Ha, tak z Ústeckoorlicka vlastně pocházím, i když z úplného okraje. Máme tam i chalupu, jen času je strašně málo. Tento víkend to nevyjde, ale příští bychom tam mohli zajet, už jsme tam strašně dlouho nebyli, tak je to takový impuls. Nebo určitě budeme celý okres od Chrudimi po Mladkov objíždět na dušičky, ale rád bych se tam dostal dřív. Vlastně i ten bunkr, na který jsem drze vyjel, je v okresu UO.

Takže kdybyste ještě nepořídili, tak vám ho rád půjčím na vyzkoušení. Má i nějaké mouchy, tak by to bylo autentický :grin:

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: pořízení free pro manželku?

#10 Příspěvek od fugín » 04 říj 2016 14:35

Já furt nechápu co máte proti tý 1,8ce máte. Si dovolím dokonce tvrdit že za pověstnou zkroucenou hlavu a vystřelený těsnění si velká část majitelů může sama. Free není formule a jestli s ním někdo švihá po dálnici dlouhodobě s plynem na podlaze jako "šumachr" ,tak se pak nesmí divit. Sem se svou 1,8kou prováděl věci :tmi a motor furt OK. A jestli v tom má jezdit někdo jen strkačky do práce a zpět,tak ten diesel dostane taky na :moon . Snad jenom ta nešťastná spojka. Ale pokud někdo jezdí jen po silnici a rozumně tak vydrží taky dlouho. Dobře opečovávanyho benzínu po roce 02 bych se zas tolik nebál. No a že to papá? No papá no.... :mrgreen: Každý ať si koupí po čem touží. Mě se občas po friťákovi stýská.
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
Marcel1,8
Příspěvky: 174
Registrován: 22 zář 2013 16:50
tel.: 603310481
auto: LR freelander 1,8
Bydliště: Hluboké Dvory

Re: pořízení free pro manželku?

#11 Příspěvek od Marcel1,8 » 04 říj 2016 14:45

fugín píše:Já furt nechápu co máte proti tý 1,8ce máte. Si dovolím dokonce tvrdit že za pověstnou zkroucenou hlavu a vystřelený těsnění si velká část majitelů může sama. Free není formule a jestli s ním někdo švihá po dálnici dlouhodobě s plynem na podlaze jako "šumachr" ,tak se pak nesmí divit. Sem se svou 1,8kou prováděl věci :tmi a motor furt OK. A jestli v tom má jezdit někdo jen strkačky do práce a zpět,tak ten diesel dostane taky na :moon . Snad jenom ta nešťastná spojka. Ale pokud někdo jezdí jen po silnici a rozumně tak vydrží taky dlouho. Dobře opečovávanyho benzínu po roce 02 bych se zas tolik nebál. No a že to papá? No papá no.... :mrgreen: Každý ať si koupí po čem touží. Mě se občas po friťákovi stýská.



:yes

tomT
Příspěvky: 142
Registrován: 08 říj 2012 12:55
auto: freelander

Re: pořízení free pro manželku?

#12 Příspěvek od tomT » 04 říj 2016 21:01

Nedá mi to nereagovat. Fričko jsem měl 4 krásné roky spoustu věcí s ním zažil a letos v létě jsem ho prodal a neustále se mě i manželce po něm stýská. No co mělo mouchy, ale pokud člověk není úplně levej spoustu z toho zvládne udělat sám u baráku. Měl jsem TD4 spotřeba mě naprosto vyhovovala cca 8l/100Km ceny náhradních dílů užasný žádná drahota. Takže za mě ano a za mojí manželku taky ano

Uživatelský avatar
kodl80
Příspěvky: 956
Registrován: 15 črc 2013 22:15
tel.: 722948212
auto: Def a RR L322 4,4 V8
Bydliště: Liberecky kraj

Re: pořízení free pro manželku?

#13 Příspěvek od kodl80 » 04 říj 2016 23:20

Taky jsem zene jedno poridil, benzin 1,8 r.v.99 bez ABS a TC jiz z vyroby! Zadnej domaci vykuchanek :) spotreba kolem 11l, ale vse couracky max do 10km...takze bych necekal nic jineho. Za rok co ho mame doma, nenechalo Jitu nikde stat, takze velka poklona zelenymu ovalu :yes je ale fakt, ze aby bylo jake je tak jsem musel udelat par :cash investic. Takova ta klasika od rozvodu po visco.....kazdopadne muzeme jen doporucit a doufam, ze v rodine zustane co nejdele.
Doma je: LR Defender 110 300tdi / RR L322 4.4 V8
Ex. auta: Free1 / Free2 / D3 / RRS / RRC

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: pořízení free pro manželku?

#14 Příspěvek od Tim » 05 říj 2016 12:50

Já teda free miluju, mám ho sedm let a i když už ho moc nepoužívám, rád se do něj vracím. Ale pro manželku bych to asi nedoporučil... Mizerný rejd, spousta malých, ale častých problémů, nákup by v zimě dávala na sedačky protože okno kufru zmrzne a nikdo ho neotevře... Nedej bože jestli kouří, to budete pořád běhat pro lanka do stahovačky...
Já teď taky vybírám auto pro manželku ale LR to určitě nebude. Spíš Rover 75
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
dandee
Příspěvky: 462
Registrován: 03 lis 2010 12:28
auto: Free 1.8 benz 1999

Re: pořízení free pro manželku?

#15 Příspěvek od dandee » 05 říj 2016 14:33

To sa mi zda,ze zenu chces za nieco potrestat? Urcite jej nedavaj Landika z bazaru.Ja bych ti poradil.Zene daj to ,co funguje,co uz si vypiplal a ty si kup toho Freelandera. Pokial chces frcat stale na zelenom ovale.
LR Freelander 1,8 , Fiat Ducato obytne auto , Suzuki Samuraj 1,3 , Mercedes C 180 sport coupe kompresor .

Ferasko
Příspěvky: 64
Registrován: 14 říj 2014 20:53
auto: LR D1,RR P38,RR L322

Re: pořízení free pro manželku?

#16 Příspěvek od Ferasko » 05 říj 2016 19:41

Kluci vy mě dáváte teď fakt nevím.Já myslel ,že mi ho vychválíte až na půdu a já ho budu kupovat s klidným srdcem :Pohoda:
Bydlíme na horách mimo Disco mám ještě BMW 530D ale to je v zimně utopie -na zimu mrtvý auto.Každou chvíli nevyhrnou chci pro ni 4x4 tak co mám koupit??????????? :Ja blb:

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: pořízení free pro manželku?

#17 Příspěvek od MadTom » 05 říj 2016 19:52

Já bych se toho nebál, ale jako u všech starých aut, a to první Free rozhodně dnes je, je to o konkrétním kusu. Free má jednu výhodu - problémy jsou třeba tady na fóru popsané, takže pokud se s nimi počítá, a buďto jsou prokazatelně vyřešené, nebo se budou muset vyřešit.
Spíš bych hledal jiným směrem - je potřeba 4x4? Je. Je potřeba terénní auto, SUV nebo jenom obyčejné ale s pohonem 4x4. Každá auto má výhody a nevýhody. A zrovna Free bych zařadil někam mezi terénní auta a SUV.
A to nejdůležitější - s čím chce manželka jezdit, kam a jak často.
My jsme třeba jako druhé auto měli doma Disco2 a ženě to docela vyhovovalo. Nevýhodou byla spotřeba, protože jezdila pravidelně z vesnice do města, i když byla doma na mateřské. Takže jsme si cenovej rozdíl museli nějak zdůvodnit. Výhodou je, že teď když sedla do Defendera 130, kterej na první pohled vypadá jako obrovská věc, byla překvapená, že s tím normálně jede a že to to tolik větší není.
Výhoda vyšších aut je lepší výhled ven, to je neoddiskutovatelné.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
dandee
Příspěvky: 462
Registrován: 03 lis 2010 12:28
auto: Free 1.8 benz 1999

Re: pořízení free pro manželku?

#18 Příspěvek od dandee » 06 říj 2016 14:15

Ja by som jej kupil Suzuki Samuraj. Je to velice priechodne auto,ma to uzavierku,4x4, mam ho asi 12rokov a v zime je k nezaplateniu.Samozrejme neni na dlhe trate,ale je malicky,obratny a spolahlivy,jednoduchy a lahky. Mam aj Freelandera,ale ked som sa mal v zime dostat niekde , kde je tazsi teren,tak som vzdy vybral Samuraja.
LR Freelander 1,8 , Fiat Ducato obytne auto , Suzuki Samuraj 1,3 , Mercedes C 180 sport coupe kompresor .

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: pořízení free pro manželku?

#19 Příspěvek od Tim » 06 říj 2016 19:06

Pokud chceš pro ženu něco spolehlivého, dobře ovladatelného, 4x4 a stejně jako já nesnášíš koncernová turbochrochtáka z německých konzerváren, tak subaru. V zimě vyleze všude, dost se do něj vejde a nežere o moc víc než Friťák
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: pořízení free pro manželku?

#20 Příspěvek od Tim » 06 říj 2016 19:08

Ukázka
Přílohy
IMG_20160117_112222.jpg
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Odpovědět