Freelander TD4- dlho toči, nudzovy režim

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
adam8520
Příspěvky: 1
Registrován: 26 črc 2016 16:12

Freelander TD4- dlho toči, nudzovy režim

#1 Příspěvek od adam8520 » 26 črc 2016 16:31

ahojte !
Mám problem s freelandom (2002, 155 000km, 82 kw- td4,) možno mi budete vediet pomocť
Takže začalo sa to tym že som natankoval 25l nafty ktora stala asi 3-4 mesiace + nafta zo slovnaftu 20l, začali mi kolisať otáčky, zoparkrat to aj zdochlo na volnobehu. Kupil som čitič vstrekov, a asi to aj pomohlo a auto začalo mať už normalny volnobeh, ...po možno tyždni mi začalo auto čoraz dlhľie a dlhľie štartovať,( je jedno či teplý či zimný) až mi štartuje po dobu 3-4 sekúnd...až kym mi včera neskočil do cesty diviak a ja som msuel nahle zabrzdiť....diviak samozrejme prešiel, a ja som urobil zopar metrov, a hodilo ma do nudzoveho režimu (rozsvieti sa kontrolka check engine), teraz prejdem zopar metrov a hadže ma do nudzoveho režimu, ked je motor studeny, zda sa mi že až po niakom zahriati motora ho hodi naspäť do nudzoveho... univerzalna diagnostika hlasi niaku chybu, no nedokaže ju prečitať....moj mechanik hovori žeby vymenil samozrejme pal. filter ale hovoril niečo o naikej cievke na vysoko tlakom čerpadle...čo poviete enstretol sa niekto s tym??...alebo ake su priznaky že odchdza pal. pumpa... :wasntme

zlata rotačka 66/81 kw ...
-Dakujem,
prajem pekny den

Odpovědět