F1: TD4 špatně startuje

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FILIPSN007
Příspěvky: 50
Registrován: 09 bře 2010 18:01
auto: Freelander TD4

F1: TD4 špatně startuje

#1 Příspěvek od FILIPSN007 » 07 čer 2016 10:40

Zdravím,

potřeboval bych poradit s nestartujícím Freelanderem z roku 2001, motor TD4.

Ráno auto vždy nastartuje, ale potom co se motor zahřeje tak nechytne. Startér točí na prázdno, jakoby tam nešlo palivo. Občas se oklepe, jakoby chtěl chytnout a nic. Pokud se to nějakou náhodou podaří nastartovat, motor má zvuk jakoby jel jen na tři válce (i to je možná už moc, spíš dva :D).

Kontrolovali se vstřiky, tlaky ve válcích, jestli někde netečou vstřiky a vše v pořádku. Dlouho trvalo, než se podařilo auto připojit na diagnostiku ve chvíli kdy nestartuje, chyba odkazuje na sensor polohy vačky, a jindy na snímač tlaku paliva.

Auto smrdí, jak starej autobus, špatně spálená nafta. Na volnoběh kolísají trochu otáčky. Jinak jede bez problému.

Všechno nasvědčuje tomu, že by to měl být ten sensor polohy vačky, ale když jsem začal googlovat, tak jsem zjistil, že někteří majitelé Freečka tuto závadu nezvládli odhalit, a vyměnili polovinu součástek a pořád auto nestartovalo. Došlo to tak daleko, že ho prodali.

Má někdo zkušenosti s touto závadou? Jak jste ji řešili? Čidlo stojí 5k, což není málo na to aby se to jen zkusilo zda to není tím.

Díky za rady :)

Uživatelský avatar
Zizal
Příspěvky: 336
Registrován: 04 srp 2013 19:39
auto: Freelander TD4
Bydliště: Havirov

Re: F1: TD4 špatně startuje

#2 Příspěvek od Zizal » 07 čer 2016 22:01

Kdy jsi naposledy měnil filtr paliva? Dávají ti čerpadla správný tlak do railu?

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: F1: TD4 špatně startuje

#3 Příspěvek od hrochado » 08 čer 2016 08:00

Mně se rozsypalo palivové čerpadlo v nádrži, zaneřádilo to palivovou cestu a odnesl to i snímač tlaku paliva. Auto ale startovalo normálně na první natočení, ale otáčky taky trochu kolísaly, pak se to projevovalo až ve vyšších otáčkách, kdy čerpadlo nestačilo dodávat dostatek nafty a auto začalo škubat ...
Myslel jsem, že jsem si to zavinil tím, že jsem měl ucpaný palivový filtr, tím to odnášelo postupně to čerpadlo až chcíplo. LandJirka, který mi auto servisuje, ale říkal, že se tomu moc zabránit nedalo, že filtr byl jakžtakž ok a spíš se to rozsypalo stářím...
Když jsem okolo toho ty informace zjišťoval, taky jsem narazil, že lidi popisujou špatné starty, kolísání otáček a navině je ten snímač vačky ... se snímačem tlaku paliva to taky myslím může souviset a možná i s váhou vzduchu??
Asi ti nezbude než to vyzkoušet, navíc, když ti radí i diagnostika ... nic jiného asi nevymyslíš ... leda, že bys sehnal nějakého ochotného mechanika, který by ti dal vědět ve chvíli, kdy bude mít nějaké freečko pod kudlou a zkusit to přehodit jen mezi sebou, aby se zjistilo, jestli je to skutečně ono ...
No, rada na nic, jak to tak čtu, tak aspoň přeju, ať to brzo vyřešíš!
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Odpovědět