free r.v.99 1,8 asistent sjezdu, váznoucí plynový pedál, měrka oleje, 5.dveře

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Ogs
Příspěvky: 3
Registrován: 28 zář 2015 17:18
auto: Freelander 1999

free r.v.99 1,8 asistent sjezdu, váznoucí plynový pedál, měrka oleje, 5.dveře

#1 Příspěvek od Ogs » 08 kvě 2016 10:39

Zdravím,
chtěl bych dát do léta dopořádku pár dílčích problémů na Free 1.8 benzin 1999, tak prosím o případné rady a tipy:

- mám ulomený plastový konec měrky oleje a nejde kvuli němu měrka (teď už jen drát) uplně zasunout. Jak rozmontovat/vyčistit?

- občas mi vázne plynový pedál a musím ho špičkou nohy zas "zvednout", většinou při popojíždění v koloně když je horko. V čem by mohla být potíž?

- svítí mi asistent sjezdu (oranžová) a systém nefunguje, kontakty v řadící páce jsou oukej. Další kontrolky a systémy (TC, ABS) fungují. Řešilo se to tu už mockrát, ale nikde sem nenašel postup k opravě.

- když vezmu za kliku 5. dvěří, okno sjede a po puštění u otevřených dveří zas vyjede zpět, místo aby zůstalo na místě. Takže když někdo zavírá dveře bez současného zmáčknutí kliky tak napálí sklem do horního rantlu. V čem by mohla být chyba?

Díky moc :)

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: free r.v.99 1,8 asistent sjezdu, váznoucí plynový pedál, měrka oleje, 5.dveře

#2 Příspěvek od pojir » 08 kvě 2016 22:35

Nevracejici se plynovy pedal bude podle me zarezle lanko plynu - SBB103910.
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: free r.v.99 1,8 asistent sjezdu, váznoucí plynový pedál, měrka oleje, 5.dveře

#3 Příspěvek od Hubert » 09 kvě 2016 16:30

Měrku bych sehnal novou.

S vracením plynového pedálu je tuším do roku 02 problém a to jak přímo s pedálem jak lanko tak škrtící klapka. U klapky to bejvá dost často tím že se hodně stáhne hadice sání a tím se deformuje difuzor. Dále často přirezne samotný plynový pedál. Na to bych to u tebe tipoval. Dělá to hlavně v situacích co popisuješ.

S tím asistenetem budeš muset na diagnozu. Bez toho to bude jenom tipovačka. Začal bych ale čidlo jedničky nebo zpátečky na převodovce. Myslím že ale stejně nakonec budeš muset stejně na ti diagnostiku na smáznutí chyby.

Tady bude asi chyba přímo v zámku a to ve spínačí "indikátoru" (čidle) zavření zadních dveří myslím že rozborka zámku nebo nový zámek tě nemine.
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Odpovědět