Freelander občas umře

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
HavocCz
Příspěvky: 2
Registrován: 21 bře 2016 19:38
tel.: 775139964
auto: Freelander :C

Freelander občas umře

#1 Příspěvek od HavocCz » 21 bře 2016 19:48

Zdravím všechny :)

Mám Freelandera :C 2.0Di r.v. 2000 a jeden prapodivný problém.... Občas, teda hlavně když je zima, tak se stane tohle: Ráno jdu, odemknu dálkou, sednu do auta, strčím klíč do zapalování, nastartuju, jedu... A jak ujedu asi tak cca 200,300, 400 metrů, jak kdy, tak v autě vlevo za palubkou silně rychle zacvaká nějaké relé nebo něco a motor chcípne, občas hned naskočí, občas se stane to, že palubka a všechno na ní svítí tak "napůl", někdy stačí vypnout klíč, zapnout klíč a ok, nastartuju a jedem, po zbytek dne se nic neděje, všechno funguje... Někdy musím klíčem točit 100x, zavírám centrálem a nevím co všechno a najednou to chytne a jede bez problému, po zbytek dne klid.... Když je venku tepleji, tak se to neděje vůbec.... Tak jsem se chtěl zeptat, jestli mám první vyměnit spínačku, nebo ji zkusit nějak vyčistit a nebo je to něco horšího třeba problém v jednotce imobilizéru... Pokud někdo máte podobnou zkušenost, tak prosím napište... Baterka v autě je v pořádku (skoro nová)... Předem děkuji za odpověď....

Uživatelský avatar
bata
Příspěvky: 420
Registrován: 26 dub 2011 19:37
tel.: 607 168 746
auto: Freelander I + II
Bydliště: Kolín

Re: Freelander občas umře

#2 Příspěvek od bata » 24 bře 2016 11:23

Nemohlo by to delat spatne ukostreni hned u baterky?
Land Rover Freelander 1.8 / 99, Freelander 2 HSE i6 3.2 / 2007

HavocCz
Příspěvky: 2
Registrován: 21 bře 2016 19:38
tel.: 775139964
auto: Freelander :C

Re: Freelander občas umře

#3 Příspěvek od HavocCz » 25 bře 2016 15:57

Zkusím se na to mrknout.... Teď už to nejde vůbec, jak se zapne klíč, tak jen hraje rádio a jdou víceméně věci které jsou zapojené na 30ku, takže spíš to vypadá na tu spínačku, objednal jsem teda elektrickou část a až dojde (dodání 5-10 dní), tak snad to půjde.... Hrozný auto, pořád něco...

sodar
Příspěvky: 42
Registrován: 14 dub 2015 23:48

Re: Freelander občas umře

#4 Příspěvek od sodar » 26 bře 2016 14:54

Není to úlně stejný, ale mě auto v létě začalo dělat, že netočil startér. Nejdřív všechno v pohodě. Postupem času ale se mi stalo, že jednou za čas se startér při otočení klíčku neroztočil. Bylo to třeba tak jednou za 3-4 dny, při druhým otočení už všechno v pořádku. Následně se chyba začala objevovat čím dál častěji a startér se začal točit třeba až při pátým šestým otočením klíčku. Koukal jsem na kabely od baterky, relé, vyměnil jsem i startér, ale pořád stejný. Nakonec to byla slabá baterka v dálkovém ovládání. A to přitom šlo auto v pohodě odemknout na dálku i zamknout, všechno fungovalo, jen prostě vynechávalo startování. Auto mi ale nikdy nechcíplo během jízdy, takže nevim, zda je to to samý, ale určitě bych to zkontroloval, at se zbytečně nepouštíš do složitějších manévrů a ona to byla pitomá baterka v dálkovým.

Johanick
Příspěvky: 2
Registrován: 07 dub 2016 23:27

Re: Freelander občas umře

#5 Příspěvek od Johanick » 07 dub 2016 23:31

cau,ted zpravuju, tedy se snazim zpravit zavadu kterou sem nevidel pac rikal majtel ze to dela jen pod 5 stupnu a je to to same jako ty ,akorat rikal ze mu vypne uplne vsechno krome radia, zastavi a na po xte jak otoci klickem tak jede... dela to jen kdyz je zima ,proto to docela svadim na webasto nezavisle topeni, jestli nahodou nedava nejake spatne impulsy nebo nejake prepeti na ridici jednotku... pruser je to ze to nemuzu zkusit pac teploty uz nejsou tak nizke... rad bych kdybys rekl jak pokracujes , popr jestli mas taky onen system nainstalovany? diky za rady, nejak na to prijdem :-)

Uživatelský avatar
zde.
Příspěvky: 164
Registrován: 28 zář 2010 20:28
auto: Freelander TD4

Re: Freelander občas umře

#6 Příspěvek od zde. » 08 dub 2016 07:29

sodar píše:Není to úlně stejný, ale mě auto v létě začalo dělat, že netočil startér. Nejdřív všechno v pohodě. Postupem času ale se mi stalo, že jednou za čas se startér při otočení klíčku neroztočil. Bylo to třeba tak jednou za 3-4 dny, při druhým otočení už všechno v pořádku. Následně se chyba začala objevovat čím dál častěji a startér se začal točit třeba až při pátým šestým otočením klíčku. Koukal jsem na kabely od baterky, relé, vyměnil jsem i startér, ale pořád stejný. Nakonec to byla slabá baterka v dálkovém ovládání. A to přitom šlo auto v pohodě odemknout na dálku i zamknout, všechno fungovalo, jen prostě vynechávalo startování. Auto mi ale nikdy nechcíplo během jízdy, takže nevim, zda je to to samý, ale určitě bych to zkontroloval, at se zbytečně nepouštíš do složitějších manévrů a ona to byla pitomá baterka v dálkovým.
Čau, jelikož se mi stalo něco podobného, zajímá mě každé info co s tím. V mám případě ve středu za chladného deštivého rána nechtěl nastartovat. Při prvním pokusu se nestalo naprosto nic, kontrolky nepohasly, prostě nic. Při druhém se startér otočil asi dvakrát, ale to nestačilo. Pak asi dvakrát ještě vůbec nic a poté najednou nastartoval jakoby se nechumelilo. Jen mi není jasné, jaký má vliv baterka v dálkovém ovládání na startování? :o

MadTom
Příspěvky: 14941
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Freelander občas umře

#7 Příspěvek od MadTom » 08 dub 2016 08:05

Hledejte špatné kontakty v silové části - tedy silné dráty mezi startérem, baterkou, akumulátorem a motorem/karoserií. Z popisu to totiž vypadá, na špatný kontakt, na kterém je velký úbytek napětí a proto startér nejdříve nechce točit vůbec, později jenom pomalu a nakonec normálně. Tes špatný kontakt se umí průchodem proudu co teče do startéru ohřát a začít kontaktovat. Může to být něco od svorek akumulátoru po kontakty v startéru.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
zde.
Příspěvky: 164
Registrován: 28 zář 2010 20:28
auto: Freelander TD4

Re: Freelander občas umře

#8 Příspěvek od zde. » 08 dub 2016 08:57

Díky. Můžu odpojit baterku bez vážnějších následků?

Uživatelský avatar
akrij13
Příspěvky: 124
Registrován: 05 čer 2013 18:01
tel.: 605721321
auto: freelander,Octavka
Bydliště: Brno

Re: Freelander občas umře

#9 Příspěvek od akrij13 » 08 dub 2016 14:44

Měl bych podobný problém.Teď se mi párkrát stalo, že ráno pokud problikne kontrolka žhavení motor chytne na brnk. Někdy se ale žhavení nerozsvítí a potom točím třeba 3x po 5 sec než chytne. Viděl bych to asi na nějaký relátko žhavení, nebo něco v el. Umíte někdo poradit, případně který je to relé?
dík J.

Uživatelský avatar
Matz
Příspěvky: 233
Registrován: 03 led 2013 16:55
auto: D3, 2x Free Td4
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Freelander občas umře

#10 Příspěvek od Matz » 08 dub 2016 17:10

zde. píše:Díky. Můžu odpojit baterku bez vážnějších následků?
Můžeš,vymaže se pouze paměť rádia,palubní hodiny a po připojení sjede okno kufrových dveří.
D3 HSE tdv6 2006
Free SE Td4 2004 4x2 + chip
Free Td4 2001 4x4, +2"

Uživatelský avatar
zde.
Příspěvky: 164
Registrován: 28 zář 2010 20:28
auto: Freelander TD4

Re: Freelander občas umře

#11 Příspěvek od zde. » 08 dub 2016 17:40

Díky

Uživatelský avatar
akrij13
Příspěvky: 124
Registrován: 05 čer 2013 18:01
tel.: 605721321
auto: freelander,Octavka
Bydliště: Brno

Re: Freelander občas umře

#12 Příspěvek od akrij13 » 11 dub 2016 11:12

Nikdo neporadíte jak je to se žhavením na TD4? Našel jsem , že je to součástí nějaké řídící jednotky žhavení , ale nevím jestli je to vyměnitelný relé, nebo celá jednotka ( ten balík nechci ani domyslet), nebo se to dá nějak změřit a opravit?
Kdo ví prosím?

Uživatelský avatar
cesta
Příspěvky: 535
Registrován: 01 črc 2009 10:08
auto: Freelander I TD4
Bydliště: Koňakov-Český Těšín

Re: Freelander občas umře

#13 Příspěvek od cesta » 11 dub 2016 12:18

Ahoj, je to spínané přes relé. To relé je myslím v tom boxu kde je řídící jednotka a je zvlášť. Viz.přiložený soubor, to relé je tam nakreslené jak zhruba vypadá.
Přílohy
rele.pdf
(30.35 KiB) Staženo 226 x
Freelander TD4 2002+Discovery 2 TD5 2001

Uživatelský avatar
akrij13
Příspěvky: 124
Registrován: 05 čer 2013 18:01
tel.: 605721321
auto: freelander,Octavka
Bydliště: Brno

Re: Freelander občas umře

#14 Příspěvek od akrij13 » 11 dub 2016 13:08

Cesta: díky. Jen jestli to bude výměnný, díval jsem se a nikde to jako samostatnej náhradní díl nejde koupit. J.

Uživatelský avatar
cesta
Příspěvky: 535
Registrován: 01 črc 2009 10:08
auto: Freelander I TD4
Bydliště: Koňakov-Český Těšín

Re: Freelander občas umře

#15 Příspěvek od cesta » 11 dub 2016 13:40

To relé je myslím přímo na konektor, jak je to namalované v tom rozpojeném stavu, tak by se to mělo dát vyměnit.
Freelander TD4 2002+Discovery 2 TD5 2001

Uživatelský avatar
cesta
Příspěvky: 535
Registrován: 01 črc 2009 10:08
auto: Freelander I TD4
Bydliště: Koňakov-Český Těšín

Re: Freelander občas umře

#16 Příspěvek od cesta » 11 dub 2016 13:48

Tady je taky něco viewtopic.php?t=25933
Freelander TD4 2002+Discovery 2 TD5 2001

Uživatelský avatar
akrij13
Příspěvky: 124
Registrován: 05 čer 2013 18:01
tel.: 605721321
auto: freelander,Octavka
Bydliště: Brno

Re: Freelander občas umře

#17 Příspěvek od akrij13 » 11 dub 2016 17:26

Cesta:Dík za Tvůj čas mě věnovaný. Teď jsem byl na diagnostice, žádnou závadu to nenačetlo, jen občas mu tam vyskočil nějakej problém s imobilizérem. Mám prý zkusit druhý klíč jestli to bude dělat taky. Potom jsem tu někde čet, že to může způsobovat taky slabá baterka v ovladači, nechápu jak to spolu souvisí, nicméně ovladač otvírá a zavírá v pohodě. Přesto tu baterku taky zkusím vyměnit. Nevím zda je imobilizér v klíčku, nebo nakodovanej v dálkovým ovladači. Pak by to snad mohlo souviset. Zatím dík uvidím jak se to bude projevovat dál. J

Johanick
Příspěvky: 2
Registrován: 07 dub 2016 23:27

Re: Freelander občas umře

#18 Příspěvek od Johanick » 11 dub 2016 21:20

resi se tady neco jineho nez kvuli cemu je zalozeny topic od HavocCz... vite nekdo tenhle problem? dela to znamemu to same. proste jen kdyz je tak cca pod 5 stupnu... za jizdy vypne budiky vsechno, jede jen radio... zastavi a az treba na po pate otocenim klicku se roznou a jede... myslim ze to muze mit neco spolecneho s webasto nezavislym topenim, je to mozne? nevim jak to presne funguje ale jde to nejak prez ecu a pod 5stupnu nebo kolik samo spina... neresil tohle nekdo? majtel tohohle topicu neodepisuje aby mi vyvratil to topeni jestli ho ma nebo ne... pomozte prosim. nejhorsi je ze uz neni zima tak to nedela. auto koupil takze ho nemuze reklamovat kdyz vlastne nema zavadu... diky za kazde pripominky.

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Freelander občas umře

#19 Příspěvek od hrochado » 12 dub 2016 08:18

akrij13 píše:Měl bych podobný problém.Teď se mi párkrát stalo, že ráno pokud problikne kontrolka žhavení motor chytne na brnk. Někdy se ale žhavení nerozsvítí a potom točím třeba 3x po 5 sec než chytne. Viděl bych to asi na nějaký relátko žhavení, nebo něco v el. Umíte někdo poradit, případně který je to relé?
dík J.
Ahoj, tvůj problém myslím nemusí souviset se žhavením, protože u TD4 je normální, že žhavení spíná jen, když teplota klesne pod určitou hranici (myslím, že to je okolo 5-10 stupňů)...
U většiny aut sepne vždy po otočení klíčku, tady to tak ale není ... taky jsem z toho byl nejdříve překvaný, ale je to tak. To každopádně neznamená, že by ti to nemělo chytat ...
U mně když žhaví, tak chytne na první ťuk, když žhavení nesepne, tak chytne tak na 3. otočení startéru ...
Pokud ti žhavení spíná nepravidelně a je zima, tak potom jo ... Jen, že teď už se začlo oteplovat, tak jen, abys nešel po relátku a ono to nebylo něco jiného...
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Uživatelský avatar
akrij13
Příspěvky: 124
Registrován: 05 čer 2013 18:01
tel.: 605721321
auto: freelander,Octavka
Bydliště: Brno

Re: Freelander občas umře

#20 Příspěvek od akrij13 » 12 dub 2016 09:19

Včera jsem byl na diagnostice a žádnou chybu to nenašlo, jen občasnou špatnou komunikaci s imobilizérem Ráno jsem zkoušel druhej klíč a nic. Žhavení se nerožlo a točil jsem 2x po 5 sec, potom se kontrolka žhavení rozsvítí a chytne hned. Někdy se rozsvítí hned a chytá na brnk. Tak nevím už po čem jít. Teplý chytá bez problémů ( není třeba žhavit).

Odpovědět