Asistent sjezdu 1.8 r.v.99

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
maloch2
Příspěvky: 17
Registrován: 20 úno 2016 07:47

Asistent sjezdu 1.8 r.v.99

#1 Příspěvek od maloch2 » 15 bře 2016 23:46

Ahoj,
také mám problém s asistentem sjezdu. Při zapnutí klíčku se rozsvítí všechny kontrolky normálně včetně zeleného a oranžového autíčka, když motor naskočí zhasnou všechny až na ABS a oranžové autíčko, když se rozjedu zhasne ABS, ale oranžová kontrolka asistenta svítí stále. Asistent nefunguje, vypínač a kablíky na řadící páce jsou v pořádku. V servisu LR mi řekli, že nevědí, jedině vyměňovat postupně metodou pokus omyl-tím jsem se servisy skončil.
Přišel jsem ale na zajímavou věc a to ,že na převodovce zhruba v místech pod startérem je čidlo, do toho čidla je zapojený konektor ke kterému vedou tři dráty. Když ho vytáhnu má i tři kontakty, ale v té zásuvce přímo na čidle nevidím kontakt ani jeden, ale co mě zaráží, vypadá to že tam ani nikdy nebyly-nejsou vidět zbytky po ulomení, nebo uhnití. Domnívám se ,že je to čidlo zařazeného prvního stupně, které asistent sjezdu potřebuje ke své činnosti.
Je možné, že jsem na správné cestě?
Děkuji za případné názory

sodar
Příspěvky: 42
Registrován: 14 dub 2015 23:48

Re: Asistent sjezdu 1.8 r.v.99

#2 Příspěvek od sodar » 17 bře 2016 20:59

Ahoj, tak chytrá kniha popisuje dvě možnosti v případě, že zůstává svítit oranžová kontrolka hdc (hdc fault) a to bud sticking throttle anebo implausible gear position input. Dál jsem se dočetl, že při otočení klíčkem si auto provede diagnostiku systému abs. Jejich několik jedna z nich je kontrola dat z řídící jednotky motoru (ECM input - sticking throttle, signal failures and data corruption) a taky first and reverse gear inputs - plausibility of inputs. Takže v tvém případě bud jednotka ABS dostává špatnou informaci z ECM týkající se sticking throttle, což uplně nechápu, co tím chtějí říct, ale předpokládám něco z polohou plynového pedálu, nebo špatný signál z čidla prvního stupně a zpátečky. Jak se zmiňuješ o čidle, tak mam ho úplně stejné, takže bych řekl, že to tak má být a nic nechybí. Spíš tedy zkontroluj kabely.

maloch2
Příspěvky: 17
Registrován: 20 úno 2016 07:47

Re: Asistent sjezdu 1.8 r.v.99

#3 Příspěvek od maloch2 » 17 bře 2016 21:29

Ahoj,
děkuji ti za naprosto vyčerpávající odpověď, ale nejsem z toho vůbec chytrý. Jen se zeptám, to čidlo říkáš že je stejné i u tebe-žádné kontakty uvnitř a asistent ti normálně funguje?

sodar
Příspěvky: 42
Registrován: 14 dub 2015 23:48

Re: Asistent sjezdu 1.8 r.v.99

#4 Příspěvek od sodar » 17 bře 2016 23:29

Přesně tak, konektor se třema káblema, ale ve vnitř žádný spoj, zřejmě nějaký elektromagnetický bazmek. Koukal jsem na to, když jsem měnil převodovku. Teď u toho nejsem, takže nevim přesně kde, ale vim, že jsem musel odpojit dva konektory, zřejmě ještě čidlo zpátečky. Zítra na to mrknu. Jakej problém kde hledat by ti ale nejlíp řekla diagnostika.

Odpovědět