Free TD4 vynechává

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Free TD4 vynechává

#1 Příspěvek od Hunter » 06 úno 2016 19:05

Kluci potřebuji poradit, když jsem včera a dnes z Prahy, tak po dálnici mi to občas vynechávalo (typuju přívod paliva) a byl nižší výkon a dnes se dokonce rozsvítila několikrát a zhasla kontrolka motoru s tím vykřičníkem. Netušíte někdo nebo nemá s tím někdo zkušenost.
Free Td4 2004 HSE automat

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Free TD4 vynechává

#2 Příspěvek od hrochado » 06 úno 2016 21:11

Ahoj, tak přesně tohle se mi začalo dít cca před 2 týdny. Při prudším sešlápnutí plynu auto začalo škubat a výkon šel dolů ... pak začala i poblikávat kontrolka. Může to být v nejlepším případě zanesený palivový filtr, v horším případě špatné palivové čerpadlo v nádrži (pravém zadním podběhu), když jedeš s citem, tak naftu stačí dodávat - stačí protékat přes filtr, když více sešlápneš plyn, tak už to přes filtr neprojde - čerpadlo nestíhá ... začne to cukat ... většinou to asi začne tím filtrem, který je zanesený a když se na to včas nepřijde, tak to pak odnese i to čerpadlo ... což je můj případ... poprvé jsem zaznamenal cukání někdy před vánocema - chvilku, při jedné jízdě, kontrolka se nerozsvítila, tak jsem tomu nevěnoval pozornost, myslel jsem si, že jsem natankoval nějakou šuntovní naftu a jezdil vesele dál ... no až jsem dojel ... teda skoro nedojel :)

Začni to řešit hned a moc s tím nejezdi, ono se podle mne to čerpadlo totiž i naftou maže, takže pokud je ještě ok ale filtr je ucpaný, tak ho můžeš rychle odrovnat...
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Free TD4 vynechává

#3 Příspěvek od Hunter » 06 úno 2016 23:28

Dik za radu mrknu se na to.
Free Td4 2004 HSE automat

Uživatelský avatar
sendo5
Příspěvky: 84
Registrován: 07 lis 2015 10:15
auto: Freelander 1,2001td4

Re: Free TD4 vynechává

#4 Příspěvek od sendo5 » 10 úno 2016 09:24

V pripade špatneho čerpadla to treba otlakovať čerpadla su dve čo je bmw system. Každopadne nieje to lacna zaležitost ale prejaví sa to na výkone a spotrebe.

Odoslané z D6503 pomocou Tapatalku

seiwa
Příspěvky: 6
Registrován: 10 říj 2014 12:51
auto: freelander td4

Re: Free TD4 vynechává

#5 Příspěvek od seiwa » 14 kvě 2017 23:34

Mám rovnaký problém a už sa prejavil naplno..u mna je to hadica ktorá ide od palivového čerpadla ktoré mám v motore..hadica sa pripája do nejakého 5 vstupoveho plastoveho rozbocovaca...jeden vstup mám zlomený...prosím poraďte niekto ako sa to volá a kde to zoženiem..dakujem

Odpovědět