F1 Homokineticky klb kaput?

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dandee
Příspěvky: 462
Registrován: 03 lis 2010 12:28
auto: Free 1.8 benz 1999

F1 Homokineticky klb kaput?

#1 Příspěvek od dandee » 25 srp 2014 08:28

Zdar. Mam cerstvo vymenene loziska kardanu vpredu aj vzadu,dokonca za znackove,a uz som bol poteseny,ze zvukov,buchotu , co vychadzali spod podlahy v zatackach som sa zbavil a naraz pri prudsich toceniach/ na kruhacoch/ sa objavil novy zvuk,tiez buchanie,alebo klepanie,je to rychlejsie,ako predtym a vznika to az po navrate volantu do priameho smeru,trebars pri vyjazde z kruhaca. Take rychle klepotanie.Nedokazem urcit,odkial to vychadza,je to akoby pod sedadlom.Ale iba ked idem svižnejšie cez kruhač. A teraz otazka: Je mozne, ze to sposobuje vadny homokineticky klb?Tiez pri parkovani a vytoceni plneho rejdu sa ozyva lupanie a blokuje niektore koleso. Neviem,ci to spolu suvisi,alebo to je nieco dalsie. Jasne,ze oslovim aj mechanika,co to robil. Ale najprv tu,ci niekto nemal podobne zazitky.
Dik.
LR Freelander 1,8 , Fiat Ducato obytne auto , Suzuki Samuraj 1,3 , Mercedes C 180 sport coupe kompresor .

Uživatelský avatar
cesta
Příspěvky: 535
Registrován: 01 črc 2009 10:08
auto: Freelander I TD4
Bydliště: Koňakov-Český Těšín

Re: Homokineticky klb kaput?

#2 Příspěvek od cesta » 25 srp 2014 11:17

Já měnil teď nedávno homokyneťák u spolujezdce ,chová se to tak jak popisuješ.Takové praskání,střílení,když zatáčíš do plného rejdu.V podstatě v něm byla voda (kdoví jak dlouho a on jel nasucho)vůbec nebyla vidět nějaká díra v manžetě kudy se tam ta voda dostala. Možná zkus sundat manžetu pořádně vyčistit a promazat pokud už není po něm.
Freelander TD4 2002+Discovery 2 TD5 2001

Uživatelský avatar
omytka
Příspěvky: 61
Registrován: 27 čer 2014 22:28
auto: Freelander I 2,0 DI

Re: Homokineticky klb kaput?

#3 Příspěvek od omytka » 18 lis 2015 21:57

zdravim vas.zase nemam pokoja.nestaci ze sem myslel ze uz mam hotovo a zase neco. a potrebujem poradit.ked jazdim ide to v pohode,ale ako nahle ze ide zakruta na soferovu stranu PUK taky kovový klep.jak keby nekdo kladivkem klepel po zeleze.normalne to facha a zase zakruta na moju stranu puk a zasa ide a ked som skusal robit mysicky tak vzdyz na moju stranu pukne.myslim si ze je to homokineticky klb ale nevim ci vnutorný alebo vonkajsi..alebo myslite ze by to mohol byt tlmic? lebo loziska mam vymenene tak isto aj cap ramena aj cap riadenia aj stabilizacne tycky jedine co som nemenil su homokinetaky a tlmice.nemali ste nikdo podobnu skusenost?

Odpovědět