Dát si do auta LPG? já myslím že ano

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
y.sajty
Příspěvky: 227
Registrován: 28 dub 2011 16:57
auto: freelander1.8 LPG
Bydliště: Ostravsko

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#21 Příspěvek od y.sajty » 06 led 2015 17:19

Už i našeúřady začínají pochybovat o zákazu parkování LPG a to je co říct.Zrušit něco trvá dlouho.LPG při úniku je ihned cítit,nemluvě o každoroční kontrole přístroji,který ho odhalí.Zákaz parkování je nesmysl!Ve výrobních a skladovacích halách jezdí a parkuje velké množství vysokozdvižných vozíků na LPG a nevzpomínám si,že by to bouchalo.Při zkouškách se zjistilo,že nádrž LPG je bezpečnější než benzínová,při nárazu se automaticky uzavře přívod.Havarované auta vždy chytnou od benzínu.Nádrž LPG při přehřátí a zvyšení tlaku odfoukne ale nevybuchne!A nakonec kde budeš parkovat po zavedení zelených známek u nás/v zahraničí už jsou/pokud nemáš úplně nové auto,když se do města nedostaneš?S LPG není problém má zelenou i když je starší.

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2815
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#22 Příspěvek od Mirko » 06 led 2015 17:35

Nevím, kde si vzal info o zelené plaketě pro starší auta s LPG. V Německu to rozhodně neplatí.
Naposledy upravil(a) Mirko dne 07 led 2015 14:10, celkem upraveno 1 x.

KDB
Příspěvky: 458
Registrován: 27 říj 2009 20:25
tel.: 725722563
auto: P38 4,6
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#23 Příspěvek od KDB » 06 led 2015 17:54

Rohodně si auto polepšilo. Řada Němců to předělávala na LPG právě z těchto důvodů. Mám zelenou plaketu na BMW E36 - Euro2.

y.sajty
Příspěvky: 227
Registrován: 28 dub 2011 16:57
auto: freelander1.8 LPG
Bydliště: Ostravsko

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#24 Příspěvek od y.sajty » 06 led 2015 19:46

V německu stejně jako v celé EU platí,že vozidla předělána na provoz LPG a zemního plynu jsou považována jako ekologická stejně jako vozy elektro.LPG nemá zplodiny viz.kontroly emisí.U nás už úřady mají předpis ale jako vždy neví kdo má známky vydávat,jesli STK nebo dopravní úřad.V Německu ti známku vydají po předložení TP s povolenou instalací LPG.Můžeš o ni požádat v kterémkoliv státu EU.

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2815
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#25 Příspěvek od Mirko » 06 led 2015 22:56

Nevím, kde tyhle info berete. Benzínový Euro 2 dostane tak jako tak zelenou plaketu, jedno jestli má LPG, tu bych dostal dokonce se svým starým Classicem bez LPG.

y.sajty
Příspěvky: 227
Registrován: 28 dub 2011 16:57
auto: freelander1.8 LPG
Bydliště: Ostravsko

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#26 Příspěvek od y.sajty » 07 led 2015 07:15

Ano?

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2815
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#27 Příspěvek od Mirko » 07 led 2015 08:37

Ano, záleželo na ročníku a kompresním poměru - někteří Classici od roku 92 dostali plaketu bez problému (a bez plynu) a u některých se muselo za cca. 300 Eur doplnit tzv "Minikat" a dostaneš ji taky. Jediné kritérium pro zelenou plaketu je emisní kód v papírech a ten se zabudováním LPG nemění.
A E36 musí dostat zelenou už z principu, jinak by veškerá turecká mládež v Německu neměla čím jezdit :mrk

y.sajty
Příspěvky: 227
Registrován: 28 dub 2011 16:57
auto: freelander1.8 LPG
Bydliště: Ostravsko

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#28 Příspěvek od y.sajty » 07 led 2015 15:35

Jsou dělena podle EKO 1 -5.V Evro vyhlášce není nic o Turcích a jiných menšinách zmínka.Zato je tam vysloveně o LPG a zem.plynu.Máš pravdu,že vyjímkou jsou voz.majitelů v místě bydliště.Jakmile přijedou jinde mají zákaz.V TP máš vyznačenou emisní třídu a podle ní dostáváš červenou,žlutou nebo zelenou nálepku.Já mám z Mnichova zelenou jen díky LPG/Musel jsem doložit,jinak žlutou r.2000.Totéž platí v celé EU.Pokud myslíš že ne,pak si půjdu na Němce stěžovat,že mne zvýhodnili a nebudu tam jezdit .http://www.auto.cz/ekologicke-znamky-bi ... vozu-81662

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2815
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#29 Příspěvek od Mirko » 07 led 2015 18:22

O kterou Evropskou vyhlášku se jedná?
Evropské směrnice nejsou navíc nadřazené lokálním zákonům a vyhláškám, takže například v Německu platí to, co je v Německu zákonem (35. vyhláška k provádění spolkového zákona k ochraně imisí nebo tak nějak) a to taky případně sleduje a pokutuje německá policie. Zelenou dostanou podle této vyhlášky skoro všechny benziňáky s řízeným katalyzátorem (a ten měl můj Jeep CJ už v roce 83, asi by ale stejně neuspěl) podle klíčových předpon ve velkým technickým průkazu, které nejsou ovlivněné zástavbou LPG. Toto ovšem platí pro tam přihlášená vozidla, je docela možné, že pro zahraniční vozidla se to posuzuje individuálně dle skutečných emisí. (I když jsme to u naších řešili v Německu a dostali plaketu dle typu vozidla, respektive žádnou u starého Diesela)
Výjimky při místě bydliště jsou jasné, tu dostaneš při správném zdůvodnění i když tvé auto jezdí na sardinky nebo olej z friťáku. O celkovou výjimku pro vozidla LPG se snažil jeden německý zelený poslanec, který ji získal individuálně pro svého Transportera na místě bydliště, ale jeho snaha celkově vyšuměla.

Rennie
Příspěvky: 2709
Registrován: 21 led 2017 10:46
tel.: 776179179
auto: LR D3 V8 4,4 HSE
Bydliště: Ostrava

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#30 Příspěvek od Rennie » 18 úno 2017 13:52

Jaky systém LPG do D3 4.4 V8? Rady nebo zkušenosti? Někde jsem zaslechl ze to ten motor nemá rád a doufám že to byla jen fáma
LR Discovery 3, 4,4 V8, 2006, sporák pohon, ARB atd

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#31 Příspěvek od OC » 18 úno 2017 15:40

Upřímně se musím přiznat, že nevím, co dávali do D3 (a nemám teď pokdy to hledat), ale pokud je to náhodou stejná V8 jako v L322 od roku 2006 nahoru (tedy Jaguár, nikoli BMW), pak se prakticky všechny zdroje na Netu dost shodují, že plyn opravdu ráda nemá.
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Rennie
Příspěvky: 2709
Registrován: 21 led 2017 10:46
tel.: 776179179
auto: LR D3 V8 4,4 HSE
Bydliště: Ostrava

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#32 Příspěvek od Rennie » 18 úno 2017 18:13

Ano je tam Jaguar ale třeba stan pokud je ještě zde tak jezdí s LPG minimalne 5 let a LPG tam mel už když vuz kupoval. Já chci hlavně vědět kdo má jaky systém pokud Teda tady někdo má zkušenost. Něco málo jsem googlil a takova tragédie to nebude
LR Discovery 3, 4,4 V8, 2006, sporák pohon, ARB atd

Odpovědět