Dát si do auta LPG? já myslím že ano

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ludarover
Příspěvky: 118
Registrován: 18 lis 2012 22:26
tel.: 606264964
auto: LR fleerander
Bydliště: Nymburk

Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#1 Příspěvek od ludarover » 24 kvě 2014 13:08

Tak já osobně nejsem tak bohatej abych živil nějaké Juving oili a auto jako je Land rover mi jde k srdci, protože zajet do rozbahněného lesa pro dřevo a nebo v zimě vyjet ze závěje a plnohodnotně si užívat naše rozbité silnice je auto pro mě jak dělané. Proto jsem koupil free i z plynem. Auto se jednoduše dá přepnout na benzín během sekundy, takže na předjetí kamionu určitě pohoda.....nikdy jsem to nepotřeboval auto na LPG jede moc pěkně. Benzín to žere 10L na 100km takže nepředstavitelný a plyn to žere 10L na 100km cena poměr víkon i kdybych poznal rozdíl mezi plynem a benzínem tak jezdit 2kč na 1KM je jak Passat 1.9tdi. Dnes se dá přidat nádobka na přimazávání ventilů a co odchází dost často je lambda sonda, normál vydrží 100 000km a u plynu asi pulku, ale při ceně 1300kč Bosch žádnej problém. U nafty problém: vstřiky, čerpadlo, nádž, krátké trasy praskání hlav. A dnešní nekvalitní nafta, jako je řepka, oleje atd. na to abych tímto způsobem ničil naftovou soustavu a pak dával 40 000kč za opravu u common railu co má dneska většina automobilů, no tak to fuj a naftu do baráku tak na auto do roku 1995, to byla ještě kvalita. Takže jestli někdo říká že nám plyn ničí motor, tak si zjistěte jak moc nám ničí motor benzín nebo nafta. Jo a manželka má kombíka, takže na velké nákupy atd.... Kucí u všeho se musí přemýšlet......Zdar a radost Land rover
Ten kdo si koupí LR je rázem tam kde vždy chtěl být.
autoklempíř, vyměňovač dílů, improvizátor, lakyrník, laborant, počítačové jednotky, čipování
Nymburk 606264964

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#2 Příspěvek od dava » 24 kvě 2014 16:09

Pravda, ale já mám problém u terénních aut, že využívám vnitřní prostor , takže mi zavazí nádrž, která u převážné většiny nejde jinam než do kufru. Pak tedy nezbývá než nafta.
Existuje sice varianta zrušit benzínovou nádrž a nahradit ji bombou plus nouzovou benzínovou na 20 litrů.
To je supr, ale nemusí to vyhovovat těm co jezdí dálky. Dálky ale jezdit s pracantem nebejvá nutný, já se málokdy podívám s diskoškou dál jak 200 km od baráku.

Expedičák ale asi nafta, aby to mělo dojezd a nemuselo v tom bejt naložený 200 litrů hořlaviny 1. třídy.

Ta hořlavina je pro mě nevětší problém, nemám to rád. Přeci jen, v terénu je jednoduchý dát to na budku a může se pak dít ledacos. V tomto ohledu je LPG nožná menší zlo než benzin.
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
Zizal
Příspěvky: 336
Registrován: 04 srp 2013 19:39
auto: Freelander TD4
Bydliště: Havirov

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#3 Příspěvek od Zizal » 24 kvě 2014 19:59

Tak cernobily zas svet neni. Je spousta lidi, kterym se LPG jednoduse nevyplati, naftove freecka zerou celkem vyrazne min nez benziny. Jak mi freecko najezdi do 20k rocne tak navratnost prestavby bude asi tak v den jeho prodeje 8) Pak je tu E85 jako moznost bez potreby drahych prestaveb a nekteri potrebuji kufr treba na kocarek - u freecka je to volba kocarek, nebo bomba v kufru :grin:
Jezdil jsem na LPG dlouho a par veci ti v tvych nakladech chybi, ale na to prijdes :) Praskani hlav to je problem co jsem snad nikde necet u TD4 (hlavy trapi spis 1,8 ). Comon rail je vklidu - vydrzi a oprava za 40k? Ty kokso to by te nekdo krasne ojebal. Kvalita nafty je problem - bud vklidu LPG je na tom stejne - moc siry a spatne mereni. Nekolikrat mi byli borci schopni do auta natlacit vic litru nez mela nadrz a to se plni na 80% :?

Uživatelský avatar
ludarover
Příspěvky: 118
Registrován: 18 lis 2012 22:26
tel.: 606264964
auto: LR fleerander
Bydliště: Nymburk

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#4 Příspěvek od ludarover » 15 črc 2014 12:54

Zizal píše:Tak cernobily zas svet neni. Je spousta lidi, kterym se LPG jednoduse nevyplati, naftove freecka zerou celkem vyrazne min nez benziny. Jak mi freecko najezdi do 20k rocne tak navratnost prestavby bude asi tak v den jeho prodeje 8) Pak je tu E85 jako moznost bez potreby drahych prestaveb a nekteri potrebuji kufr treba na kocarek - u freecka je to volba kocarek, nebo bomba v kufru :grin:
Jezdil jsem na LPG dlouho a par veci ti v tvych nakladech chybi, ale na to prijdes :) Praskani hlav to je problem co jsem snad nikde necet u TD4 (hlavy trapi spis 1,8 ). Comon rail je vklidu - vydrzi a oprava za 40k? Ty kokso to by te nekdo krasne ojebal. Kvalita nafty je problem - bud vklidu LPG je na tom stejne - moc siry a spatne mereni. Nekolikrat mi byli borci schopni do auta natlacit vic litru nez mela nadrz a to se plni na 80% :?
Td4 je obyčejnej motor BMW 2.0 největší průser u BMW každej kdo s nim přišel do styku tak ví že hlavy praskaj jako svině, žes to nikdy neslišel bude asi tvuj problem že neděláš s autama a neměl si zkušenost potkat se z BMW což já jo, nevěřil jsem když mě to říkali kámoši a pak jsem tvrdě narazil a byl jsem rád že jsem se auta zbavil -50tis.kč. Comonn rail to poznají třeba lidi u Forda, koukni k nim na forum co se řeší a za jaké peníze okolo vstřiků turba nádrže. Pak mi můžeš říct že common je v pohodě, jen blázen si koupí takové auto ojeté. Pokud ho budeš mít nové a budeš přimazávat tak ti samozřejmě vydrží. Když máš málo místa v kufru, tak si koupíš takovej kočárek, kterj ti tam prostě vleze a na ten rok a půl to vydržíš, pak máš stejně golfáče a ty myslím dáš uplně všude. Dík za názor čus.
Ten kdo si koupí LR je rázem tam kde vždy chtěl být.
autoklempíř, vyměňovač dílů, improvizátor, lakyrník, laborant, počítačové jednotky, čipování
Nymburk 606264964

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#5 Příspěvek od fugín » 15 črc 2014 14:00

Když jsem si před pár lety kupoval friťáka chtěl jsem benzin,sice větší spotřeba proti naftě ale když jsem četl problémy Td4 ,tak benzin byla pro mě jasná volba. Jistě se teď vyrojí spousta argumentů proč je diesel lepší,no já s benzinem neměl problém nikdy a například všude zmiňovaná zkroucená hlava u benz a vystřelený těsnění je podle mně z velké většiny vinou na straně řidiče(Free není formule a na dálnici se s tím musí počítat).
Nikdy jsem o LPG neuvažoval ( kdybych chtěl šetřit na palivu určitě bych si nekoupil benziňák) . Můj osobní názor na LPG je takový,že plyn patří do sporáku, a E85 ? Na to jsem měl svýho friťouše moc rád než abych to na něm testoval. Podle mně by spíš otázka měla znít: proč si dobrovolně kupovat auto v benzínu když benzín vlastně nechci. U Free je na výběr ze čtyř motorů tak proč si kupovat něco co nechci. No a jestli si chci koupit benzíňák s tím že ho předělám na LPG,tak jsem asi už rozhodnutej že to tak chci.
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
JakubDolezal
Příspěvky: 398
Registrován: 23 říj 2010 19:27
tel.: 702091816
auto: Discovery 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#6 Příspěvek od JakubDolezal » 15 črc 2014 14:35

Taky pošlu trochu vody na mlýn. Mám už třetí auto na LPG a nemůžu si to vynachválit. První auto Citroën C5 2.0i, druhý Passat V6 2.8i 4x4 a teďka Free 1.8i. U prvních dvou jsem si plyn nechával dělat a friťáka jsem už tak koupil (původně jsem chtěl td4, ale vzhledem k ceně, jaká se mi nabízela, vzal jsem benzín/lpg). Když jsem si nechával plyn dělat, věděl jsem, že se mi to asi nikdy nevrátí. Nevím proč, ale je pro mě podstatnější, jestli měsíčně projedu např. 1000,-Kč v lpg místo 2000,-Kč v benzínu, než když 1x za 3-4 roky zaplatím přestavbu na lpg z našetřených peněz na horší chvíle. Navíc s dnešními technologiemi pokles výkonu není už skoro znát a spotřeba je skoro stejná, max rozdíl do 10%. Další omílaný problém je, že lpg jde na sucho - nechal jsem domontovat přimazávání válců. Nikdo neví, jestli to funguje nebo ne, ale aspoň mám dobrý pocit:D A z bezpečnostního hlediska to je dnes už také na jiné úrovni, než to bylo v začátcích.
E85 je hrozná sra.čka! To se mi už potvrdilo od kamarádů, kteří přestavby na ethanol dělají - že by si to sami do auta ani nedali. Pro srovnání to bude asi něco, jako když někdo s dieselem jezdí na hydraulický olej, bio co si, atd.
Kdybych si třeba pořizoval range, zase bych šel do benzínu a nechal udělat přestavbu na lpg. Toť má zkušenost a skromný názor :-)
LR Discovery 2 TD5
ex Defender 110HT 300TDi
ex Defender 110SW TD5
ex Defender 110HT 200TDi
ex Freelander I 1.8i

"... bez legií by nebylo Československa!"
TGM

Uživatelský avatar
stan
Příspěvky: 680
Registrován: 22 zář 2009 20:35
tel.: +420 603 499 869
auto: Discovery III - 4,4i
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#7 Příspěvek od stan » 15 črc 2014 15:11

Taky si přileju trošku do ohně.
Když jsem před cca 5 roky kupoval svojí D3, tak už tehdy byla předělaná na LPG. Doteď to šlape v pohodě a výkon a zvuk mi nafťák nedá...
A nádrž se dá vrazit místo rezervy, ja to mám já a nezavazí nic.
Land Rover Discovery III - 4,4i V8 HSE - LPG, automat, rok 2006
nafta je palivo satanovo :)

Uživatelský avatar
moon13
Příspěvky: 2478
Registrován: 06 dub 2009 12:15

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#8 Příspěvek od moon13 » 15 črc 2014 15:31

U toho LPG v kufru je zvláštní jedna věc... že spoustu lidí na to nadává, že to zabere strašně místa,
ale já když se dívám na auta co jezdí naproti nebo kolem, tak v 90% v těch autech jezdí jeden člověk a to řidič.
Pak se mi zdá, že místa v autě mají všichni přebytek.
Taky mám přes třetinu kufru bombu, a dost věcí se mi tam ještě vleze... a když chci ještě větší kufr,
tak sklopím sedadlo nebo dvoj-sedadlo vzadu... protože jezdím taky většinou sám.
A samotná spotřeba? Já to myslím ani nebudu počítat nebo bych zešílel :mrgreen: ...ještě, že tam ten plyn už byl :wink:
Ex: Free II 2,2 TD4, Disco II 4,0 V8, Disco III 2,7 TDV6

y.sajty
Příspěvky: 227
Registrován: 28 dub 2011 16:57
auto: freelander1.8 LPG
Bydliště: Ostravsko

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#9 Příspěvek od y.sajty » 16 črc 2014 15:45

Mám LPG už pár let a žádný problém,jenom ty závistivé pohledy od jiných stojanů když tankuju.Ne ale vážně nevidím nedostatky a nádrž v kufru jak už tu bylo řečeno málokdo má kufr plný a kočárek tam také vleze.Ještě se tady nabízí jedna možnost diesel na LPG málo známé že?To není vtip.

pkot
Příspěvky: 169
Registrován: 01 úno 2013 21:56
tel.: 603807886
auto: Dll
Bydliště: Klecánky

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#10 Příspěvek od pkot » 16 črc 2014 16:26

y.sajty píše:Mám LPG už pár let a žádný problém,jenom ty závistivé pohledy od jiných stojanů když tankuju.Ne ale vážně nevidím nedostatky a nádrž v kufru jak už tu bylo řečeno málokdo má kufr plný a kočárek tam také vleze.Ještě se tady nabízí jedna možnost diesel na LPG málo známé že?To není vtip.
LPG u nafty je o tom, ze kdyz se naftak prikrmi plynem, tak je lepsi spalovani, tim padem mensi spotreba a vetsi vykon ?

Uživatelský avatar
Trewor - ségra
Příspěvky: 251
Registrován: 10 úno 2013 11:45
auto: D2
Bydliště: Praha

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#11 Příspěvek od Trewor - ségra » 16 črc 2014 16:37

Diesel čistě na LPG ne, ale dá se to tam přidávat aby to lépe a čistěji hořelo + nějaký ty koníci.
Diesly se upravujou na zemní plyn.

LPG mam v plánu do osobáku kde se dá místo rezervy ale bombu v kufru za mě ne. Když už v LR tak místo benzínový.

y.sajty
Příspěvky: 227
Registrován: 28 dub 2011 16:57
auto: freelander1.8 LPG
Bydliště: Ostravsko

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#12 Příspěvek od y.sajty » 17 črc 2014 09:02

Ale hlavně čistější spalování,nižší spotřeba a ekologická známka zelená pro vjezdy do měst,což bude do roka řešit až 70 % vozů!

Uživatelský avatar
ludarover
Příspěvky: 118
Registrován: 18 lis 2012 22:26
tel.: 606264964
auto: LR fleerander
Bydliště: Nymburk

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#13 Příspěvek od ludarover » 05 led 2015 21:10

Tak jsem rozdělal hlavu u 1.8 free LPG kuli těsnění, pořád jsem se bál o ventily a musím říct že spalování velice dobré a nikde žádný problém jen jsem přejel ventily pastou a uvidíme.
Ten kdo si koupí LR je rázem tam kde vždy chtěl být.
autoklempíř, vyměňovač dílů, improvizátor, lakyrník, laborant, počítačové jednotky, čipování
Nymburk 606264964

Uživatelský avatar
dabartos
Příspěvky: 838
Registrován: 14 srp 2011 13:08
auto: DI-200TDI , Free 1.8
Kontaktovat uživatele:

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#14 Příspěvek od dabartos » 05 led 2015 22:57

To by mě zajímalo kolik td4 si viděl s prasklou hlavou....
http://WWW.DEFENDER.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;

y.sajty
Příspěvky: 227
Registrován: 28 dub 2011 16:57
auto: freelander1.8 LPG
Bydliště: Ostravsko

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#15 Příspěvek od y.sajty » 06 led 2015 08:36

Mnoho,podívej se jaká opatření musela provést v konstrukci zeslabeného bloku a hlavy,sama doporučuje nevypínat motor po zastavení a nechat ho běžet až klesne teplota.V opačném případě často praská hlava .BMV pak odmítalo uznat záruku.LPG chce jen kvalitní olej,jinak nepoznáš rozdíl od benzínu u tohoto typu motoru.Některé/třeba TOYOTA/musí přidávat močovinu kvůli ventilům.

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#16 Příspěvek od Acon » 06 led 2015 09:18

dava píše:...
Expedičák ale asi nafta, aby to mělo dojezd a nemuselo v tom bejt naložený 200 litrů hořlaviny 1. třídy.

Ta hořlavina je pro mě nevětší problém, nemám to rád. Přeci jen, v terénu je jednoduchý dát to na budku a může se pak dít ledacos. V tomto ohledu je LPG nožná menší zlo než benzin.
V nádrži máš LPG v kvapalnom stave a to nehorí. Skús niekedy vypustiť trochu do nádoby a zapáliť. Ani neťukne. LPG je horlavé až v plynnom stave aj to musí byt dodržaná koncentrácia so vzduchom. V aute nemá šancu buchnúť. Při požiari je to niečo iné, ale to už je +- jedno ;-)
Naposledy upravil(a) Acon dne 06 led 2015 11:15, celkem upraveno 1 x.
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#17 Příspěvek od MadTom » 06 led 2015 10:42

Já bych k tomu přidal jednu věc, o které se moc nemluví a pokud má to auto sloužit na denní ježdění, tak je dost podstatná - parkování. Do většiny podzemních parkovišť auto na LPG nesmí a dost často ani do vlastní garáže, respektive je to dost velkej opruz, udělat dnes garáž tak, aby tam auto na plyn mohlo.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#18 Příspěvek od Acon » 06 led 2015 11:19

Do vlastnej ak niekto chce zabezpečiť bezpečnost tak uzavrie ventil na nádrži. Ide o to, že niekde mimo nádrže može niečo prepúšťať a hromadiť sa plyn no a neskor može teoreticky dojsť k explózii. V malej domácej garáži si to viem predstaviť ale vo veľkých podzemkách kde by asi nedošlo k potrebnej koncentrácii....
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#19 Příspěvek od Mirko » 06 led 2015 12:09

MadTomovi v tomhle dávám za pravdu. Jelikož se svým vozem celkem cestuji po Evropě, tak si chci občas i prohlédnout nějaké městské centrum, kde je samozřejmě nejjednodušší píchnout auto do garáží. Zde sice mám se svým Classicem výhodu oproti zvednutému naftovému Defendru, že se do ní dostanu aspoň teoreticky, prakticky mi ale v tom zabrání cedule se zákazem vjezdu LPG. Hledat například ve Florencií nebo minulý týden zrovna v Salzburgu místo na stání na povrchu je spíše o štěstí a pokud máte auto naložené cestovními zavazadly, tak ani moc bezpečné. Vjíždět do garáží přes zákaz je samozřejmě bez diskuzí - v tomhle prostě platí, že nemůžu mít všechny výhody zadarmo. Tady v Brně mě to naštěstí netrápí - tady snad ani veřejné garáže se zákazem nejsou.
V domácí garáží jsem to sám nikdy neřešil, požadavkem stavebních předpisů garáže je ale ventilace přinejmenším přirozeným způsobem.
Co se týká velikosti kufru tak je vše relativní, kufr Classica je například v maximální velikosti o 65 litrů větší než kufr Disco1 a navíc praktičtější, protože to nedohání výškou, takže když do něho dám 80l nádrž plus nějaké držáky atd...tak jsem na tom furt o několik set litru lépe než velechválená octavka v kombajnu. Nicméně co bych si nepřiznal, že bych tam tu bombu raději neměl :P

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Dát si do auta LPG? já myslím že ano

#20 Příspěvek od MadTom » 06 led 2015 12:29

Jenom k těm garážím - nedávno se docela dost změnili v ČR hasičské předpisy, co se týkají parkování aut na plyn.
A i v Brně jsou garáže, tak se s autem na plyn nesmí, akorát jsem ta viděl ceduli zákaz LPG. Takže s GNG bych teoreticky nic neporušil.
Kamarád v Praze si kvůli tomuhle koupil první auto na naftu, když zjistitl, že přesedat do auta, kde je jenom benzím kvůli cestě do centra je sice možné, ale protože je lehce zapomínavý, tak na to, že měl přesednout přišel až před garážema. :mrgreen:
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět