Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
VlaSi
Příspěvky: 69
Registrován: 27 led 2014 17:36
tel.: 777028050
auto: RR Evoque

Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#1 Příspěvek od VlaSi » 12 dub 2014 08:13

Nemáte někdo zkušenost s kombinací Mlhová světla a LED světla denního svícení na fričko 2. Nechce se mi jezdit s plnýma světlama, auto už tak odebírá elektriky dost ...

Docela by se mi líbilo tohle:
http://www.prodejdilu.cz/cs/nahradni-di ... drlfog90fw
nebo:
http://www.vseproauto.eu/denni-sviceni- ... gace-i316/

Nebo nějaké jiné řešení .... neříkejte že to tu ještě nikdo nezkusil ? :-)


Uživatelský avatar
VlaSi
Příspěvky: 69
Registrován: 27 led 2014 17:36
tel.: 777028050
auto: RR Evoque

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#3 Příspěvek od VlaSi » 12 dub 2014 16:18

Díky za tip, to vypadá zajímavě. Skoro 7tis. prodejní cena je ale docela darda :-(

Uživatelský avatar
Jarda D4
Příspěvky: 82
Registrován: 19 lis 2010 09:12
auto: Def 90 new
Bydliště: Odry
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#4 Příspěvek od Jarda D4 » 13 dub 2014 18:47

Tak jsi ve mně po čase probudil hříšné myšlenky o denním svícení Free 2.

Mě taky nesedí, že xenony svítí stále a tak mi vrtá hlavou tato myšlenka:
- moje auto přepíná automaticky mezi denním a nočním režimem osvětlení. Při obou režimech svítí venku poziční světla vepředu, koncová světla a xenony. Tzn., že by stačilo aby xenony byly zapojeny jen na noční režim (při denním by nesvítily) a do pozičních světel vepředu bych dal LED žárovku o větší svítivosti a s rozptýleným světlem. Do koncových pak LED žárovku o stejné svítivosti jako klasická (Vím, že při denním svícení zadní světla svítit nemají, ale mně to nevadí - naopak).
Pak by stačilo mít světla stále na "auto" jako teď, xenony by se rozsvítily (stejně jako teď třeba palubovka nebo dálkové) při vjezdu do tunelu nebo stmívání a nestálo by to skoro nic (jen žárovky). Pokud by to někdo to auto naučil (přepnul v řídící jednotce) asi by se mi to líbilo. Co vy na to?

Ručním přepínáním to lze i teď, ale kdo by na to stále myslel a jak bych to vysvětlil manželce, která s ním jezdí?
Ex: FI, FII, D3, D4, D Sport............. http://www.mujsklad.cz

Uživatelský avatar
VlaSi
Příspěvky: 69
Registrován: 27 led 2014 17:36
tel.: 777028050
auto: RR Evoque

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#5 Příspěvek od VlaSi » 14 dub 2014 13:46

Zní to hezky, ale má to jeden háček. Viz něco z netu :

"Každý den v Praze provedou policisté stovky silničních kontrol. Stále častěji se při těchto kontrolách setkávají s řidiči, kteří mají na svých vozidlech umístěna a rozsvícena světla pro denní svícení. Téměř polovina řidičů odjíždí od takové kontroly s pokutou. Mezi nejčastější důvody udělení pokuty patří použití nehomologovaných světel pro denní svícení, dále nesprávné umístění těchto světel na vozidle a také svícení těmito světly při snížené viditelnosti. Část řidičů má také na vozidle umístěna diodová poziční světla v domnění, že jsou to světla pro denní svícení."

Světla pro denní svícení jsou charakteristická silně rozptýleným světelným tokem, který netvoří kužel jako u klasických světlometů. Takto rozptýlené světlo neoslňuje protijedoucí řidiče ani neosvětluje vozovku, ale splňuje zásadní podmínku bezpečného provozu „být viděn". V současné době jsou tato světla součástí základní výbavy pouze u vozidel vyšší třídy. Vzhledem k rozšíření a zlevnění LED technologie si je však na svá vozidla nechává namontovat stále více motoristů. Ty kombinovaný mlhovky jsou na to homologovaný.

Takže tudy cesta bohužel asi nejde... aspoň jak to chápu já :-(

Uživatelský avatar
Jarda D4
Příspěvky: 82
Registrován: 19 lis 2010 09:12
auto: Def 90 new
Bydliště: Odry
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#6 Příspěvek od Jarda D4 » 14 dub 2014 14:15

Souhlasím s tebou i literou zákona, ale na tom mém nápadu je krásné, že na autě nebude namontováno nic, co by upoutalo i velmi zvídavého policistu (a nebude problém ani na STK - stačí přepnout z auto na ruční světlo) prostě tam nebude nic vidět. Jsem přesvědčený, že když to bude svítit v originál světlometech, tak nikdo nebude šťourat jestli to tam nepatří.
Najezdím ročně kolem 70 000 a ještě mě nikdo nekontroloval na denní svícení. Když to dost svítí a na první pohled tam není namontovaný bazmek o kterém se dá diskutovat nebo je blbě umístěný (daleko od kraje nebo nízko...) tak nemají důvod zastavovat.
To ale opravdu není argumentace proti těm "unimlhovkám".
Ex: FI, FII, D3, D4, D Sport............. http://www.mujsklad.cz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#7 Příspěvek od MadTom » 14 dub 2014 14:16

http://wesem.com/en/faq

Tady je docela pěknej popis o tom, co značí jednotlivé homologační značky na světlech.
Je možné, aby světla měla více funkcí, ale musí to na nich být označené.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Egerlander_CZ
Příspěvky: 37
Registrován: 20 pro 2013 01:53
auto: freelander 2
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#8 Příspěvek od Egerlander_CZ » 15 dub 2014 19:01

Zdar. Led do obrysovek je nesmysl! Jednak to nic moc nesvítí a hlavně ty žárovky vyzařují kužel světla směrem dopředu a tudíž oslňují. Navíc dle vyhlášky při zapnutých světlech denního svícení nesmí na voze svítit nic jiného. Nejlepší je nahradit mlhovky. Buď úplně, nebo třeba za trojkombinaci. Na fordu jsem měl v mlhovkách xenon hide sadu zapojenou tak, aby zůstali funknční jak mlhovky (klasicky zapojené na origo vypínač), tak se rozsvěceli automaticky(ty mlhovky) při nastartování jako denní svícení. Žádnej problém s pčr ani na stk. Na Free jsem našel zajímavou náhradu za origo mlhovky. Mají homologaci a vypadá to pěkně. Tady je odkaz: http://www.svetzarovek.eu/p-43482/k-140 ... omologace/ Snad bude funknční. Poku ne, stačí zadat adresu : www.svetzarovek.eu a do vyhledávače zadat Land Rover freelander. No snad to někomu pomůže :)

Egerlander_CZ
Příspěvky: 37
Registrován: 20 pro 2013 01:53
auto: freelander 2
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#9 Příspěvek od Egerlander_CZ » 15 dub 2014 19:04

Teď koukám na ten odkaz co tam dával VlaSi a má tam ty samý :rofl A skoro o litr levnější :chuckle

Uživatelský avatar
VlaSi
Příspěvky: 69
Registrován: 27 led 2014 17:36
tel.: 777028050
auto: RR Evoque

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#10 Příspěvek od VlaSi » 21 dub 2014 15:21

Tak denní LEDKY a LED mlhovky již namontovány (s hledáním drátů na připojení, kde co odšroubovat a tak, tak dvě hoďky práce) vypadá to dobře, svítí to dobře.... takže plná spokojenost. Pokud byste do toho někdo chtěli jít, tak poradím a předám zkušenosti a fígle :-)[img]
20140421_123434.jpg
[/img]

y.sajty
Příspěvky: 227
Registrován: 28 dub 2011 16:57
auto: freelander1.8 LPG
Bydliště: Ostravsko

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#11 Příspěvek od y.sajty » 22 dub 2014 17:33

Nová diodová světla pro denní svícení se při nastartování rožnou a při zapnutí světel ztlumí intenzitu ale svítí dále,staré zhasly.Musí splňovat předpisy o homogolaci a tech. vyhlášku t.j.výška vzdálenost od kraje a.t.d.

Uživatelský avatar
VlaSi
Příspěvky: 69
Registrován: 27 led 2014 17:36
tel.: 777028050
auto: RR Evoque

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#12 Příspěvek od VlaSi » 22 dub 2014 17:51

Homologovaná LED světla pro denní svícení jsou osazena speciálními LED čipy s vysokým výkonem cca 1W/čip a mají pětinásobnou svítivost oproti běžným LED světlům. Dokladem opravňujícím k používání světel k dennímu svícení je značka RL vylisovaná na krycím skle světla nad homologační značkou. Pokud na světlech tato značka není, jedná se o podstatně levnější poziční světla. To jsou světelné sety osazené běžnými diodami, které se umísťují nejčastěji na autobusy a kamiony k zdůraznění rozměru vozidla.

Základní pravidla pro dodatečnou montáž světel pro denní svícení:
na jedno vozidlo se montují dva kusy světel, svítících světlem ve spektru bílé barvy
svítilny se umísťují ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední část vozidla
vzdálenost svítilen od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost 400 mm)
světla se rozsvěcejí automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru) a zhasnou po jeho vypnutí, nebo při rozsvícení obrysových světel
dodatečná montáž světel pro denní není přestavbou vozidla ani změnou technických údajů, proto jejich umístění na vozidlo nepodléhá žádnému schvalování ani zápisu do TP.

Jasný :-)

Uživatelský avatar
Bulgarianmonkey
Příspěvky: 67
Registrován: 12 dub 2014 08:37
tel.: 734501597
auto: Freelander 2,0 TD4

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#13 Příspěvek od Bulgarianmonkey » 24 dub 2014 17:00

nebo něco takového, je více druhů, vše Free 2, jen je škoda, že je pod tím zaslepená mlhovka a nefunguje obojí, ale možná je to na vlastní oči "vopičárna" :o)) http://www.aliexpress.com/item/Promotio ... 32576.html

Uživatelský avatar
VlaSi
Příspěvky: 69
Registrován: 27 led 2014 17:36
tel.: 777028050
auto: RR Evoque

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#14 Příspěvek od VlaSi » 24 dub 2014 19:16

Nevim jak ty, ale tuhle hrůzu bych si já na auto nedal ani kdyby byla zadarmo :-) Vypadá to jak nějaké obočí mlhovky :lol: . A to že zaslepili mlhovku mi přijde až zvrhlý :Sorry: :head

Uživatelský avatar
VlaSi
Příspěvky: 69
Registrován: 27 led 2014 17:36
tel.: 777028050
auto: RR Evoque

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#15 Příspěvek od VlaSi » 26 dub 2014 17:09

normal_IMG_1874~0.JPG
Jestli někoho ale tenhle typ denního svícení zajímá tak najde víc i na fóru kolegů na http://www.freel2.com
Přílohy
normal_IMG_1852~0.JPG

Uživatelský avatar
Bulgarianmonkey
Příspěvky: 67
Registrován: 12 dub 2014 08:37
tel.: 734501597
auto: Freelander 2,0 TD4

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#16 Příspěvek od Bulgarianmonkey » 26 dub 2014 19:15

a jaký je na nich rozdíl oproti tomu mému odkazu ????. Na třetím fotu toho odkazu je to také s funkční mlhovkou...

Uživatelský avatar
VlaSi
Příspěvky: 69
Registrován: 27 led 2014 17:36
tel.: 777028050
auto: RR Evoque

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#17 Příspěvek od VlaSi » 26 dub 2014 20:30

Rozdíl neni, je to spíš vidět v reálu, je to nějaký problám ? :-) Síš že hoši z ostrovů na svém fóru k tomu mají nějaké rady a fígle... toť vše.

jaroslavvlk
Příspěvky: 4
Registrován: 21 lis 2016 21:17

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#18 Příspěvek od jaroslavvlk » 23 lis 2016 15:12

VlaSi píše:Tak denní LEDKY a LED mlhovky již namontovány (s hledáním drátů na připojení, kde co odšroubovat a tak, tak dvě hoďky práce) vypadá to dobře, svítí to dobře.... takže plná spokojenost. Pokud byste do toho někdo chtěli jít, tak poradím a předám zkušenosti a fígle :-)[img]
20140421_123434.jpg
[/img]
Ahoj jak jsi udělal ze ti nesvítí xenony?Mě se rozsvítí automaticky. Díky za radu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
Pivec
Příspěvky: 37
Registrován: 10 úno 2011 17:04
auto: Freelander 1+2
Bydliště: Opava

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#19 Příspěvek od Pivec » 23 lis 2016 20:18

V servise Ti to vypnou přes diagnostiku.
1+2=Free

jaroslavvlk
Příspěvky: 4
Registrován: 21 lis 2016 21:17

Re: Mlhová světla a LED světla denního svícení na FR2

#20 Příspěvek od jaroslavvlk » 23 lis 2016 20:31

OK diky


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odpovědět