Zla jazda vo vyjazdenych kolajach

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dandee
Příspěvky: 462
Registrován: 03 lis 2010 12:28
auto: Free 1.8 benz 1999

Zla jazda vo vyjazdenych kolajach

#1 Příspěvek od dandee » 17 dub 2013 18:42

Čest.
Vsimol som si,ze ako sa cesty zhorsuju a prehlbuju od nakladiakov,dokonca kolaje hadzu aj tiene cez den,tak sa rapidne horsi jazda na mojom Landikovi na takej ceste. Stale to niekam taha , a to mi este mechanik vymenil nejake stabilizacne tyce na prednej naprave alebo co pri nedavnej oprave. Niekde som cital, ze rapidne tomu pomahaju /tej zlej jazde/ siroke pneumatiky. Cim sirsie,tym zhovadilejsie vlastnosti v kolajach.
No bol som sa kuknut na pneu a mam obute: Bridgestone Blizzak 225/70/R16 107H , vyzeraju ako nove.
V technicaku je predpisane : 195/80/R1593Q .
Vyzera,ze to je celkom velky rozdiel v tej sirke.
Preto jedine, co treba robit, je pevne drzat volant,az krcovito. Je to markantne hlavne pri malej rychlosti/50/ v obci, kde vlastne zotrvacnost moc nepomoze stabilizovat koleso a smer.
Zaoberal sa niekto s tymto? Dik.
LR Freelander 1,8 , Fiat Ducato obytne auto , Suzuki Samuraj 1,3 , Mercedes C 180 sport coupe kompresor .

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Zla jazda vo vyjazdenych kolajach

#2 Příspěvek od dava » 17 dub 2013 22:07

dandee píše:Čest.
Vsimol som si,ze ako sa cesty zhorsuju a prehlbuju od nakladiakov,dokonca kolaje hadzu aj tiene cez den,tak sa rapidne horsi jazda na mojom Landikovi na takej ceste. Stale to niekam taha , a to mi este mechanik vymenil nejake stabilizacne tyce na prednej naprave alebo co pri nedavnej oprave. Niekde som cital, ze rapidne tomu pomahaju /tej zlej jazde/ siroke pneumatiky. Cim sirsie,tym zhovadilejsie vlastnosti v kolajach.
No bol som sa kuknut na pneu a mam obute: Bridgestone Blizzak 225/70/R16 107H , vyzeraju ako nove.
V technicaku je predpisane : 195/80/R1593Q .
Vyzera,ze to je celkom velky rozdiel v tej sirke.
Preto jedine, co treba robit, je pevne drzat volant,az krcovito. Je to markantne hlavne pri malej rychlosti/50/ v obci, kde vlastne zotrvacnost moc nepomoze stabilizovat koleso a smer.
Zaoberal sa niekto s tymto? Dik.
Pokud nemáš jinak na autě úpravy, tak asi jen gumy.
Mechanik ti ještě může zkontrolovat i ložení zadní nápravy a hlavně geometrii, ale jestli předky nemáš sjetý ke straně, tak geometrie ok. Přejeď rukou po dezénu proti směru otáčení, jestli nejsou zubaté - oskákané, povrch by měl být hladký. V opačném případě by byly horší tlumiče. Ověř jestli není volné řízení - upevnění převodky.
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
dandee
Příspěvky: 462
Registrován: 03 lis 2010 12:28
auto: Free 1.8 benz 1999

Re: Zla jazda vo vyjazdenych kolajach

#3 Příspěvek od dandee » 18 dub 2013 08:43

Vsetko vyzera v poriadku. No ked porovnam moj a anglicky free,tak sa mi zda,ze mam sirsi rozchod kolies.
Alebo je to iba zdanie? Aj ked stojim niekde pri obchodaku s nejakym inym Landikom , tak moj je mohutnejsi. :skleb
Přílohy
moj free1.JPG
angl free.JPG
LR Freelander 1,8 , Fiat Ducato obytne auto , Suzuki Samuraj 1,3 , Mercedes C 180 sport coupe kompresor .

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: Zla jazda vo vyjazdenych kolajach

#4 Příspěvek od Jenda » 18 dub 2013 09:29

...to co uvadis je jen jine ET disku.Ty budes mit asi vyssi ET,tim padem okraj pneumatiky vic venku.
Co tlumice ? Kontroloval ti nekdo tlumice ?
H.
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
dandee
Příspěvky: 462
Registrován: 03 lis 2010 12:28
auto: Free 1.8 benz 1999

Re: Zla jazda vo vyjazdenych kolajach

#5 Příspěvek od dandee » 18 dub 2013 10:26

Mal som to nedavno u mechanika,kde mi vymenil loziska kardanu,visko, nejake tyce na riadeni alebo stabilizator,a tiez vsetko zhruba skontroloval,a je to v poriadku. Konkretne tlmice som nedal skontrolovat.Daju sa aj zbezne skontrolovat,bez nejakeho pristroja?
LR Freelander 1,8 , Fiat Ducato obytne auto , Suzuki Samuraj 1,3 , Mercedes C 180 sport coupe kompresor .

freeland
Příspěvky: 67
Registrován: 26 srp 2012 15:11
auto: Land Rover Freečko

Re: Zla jazda vo vyjazdenych kolajach

#6 Příspěvek od freeland » 18 dub 2013 12:36

No tak jestli máš na nápravách všechno OK a bez vůlí, tak je to jistý, že to dělají širší gumy..
Měl jsem uplně stejnej problém, na Carnivala jsem obul 17" se širokejma gumama a to co auto začalo vyvádět na silnici, kde byly vyjeté koleje, nepřeju nikomu.. Člověk nedělal, při jízdě nic jinýho, než se soustředil aby auto vůbec udržel na silnici..
Dlouho jsem si to vůbec neuvědomil, že by to mohlo být kolama, Neustále jsem jezdil do servisu, že tam musí být někde vůle. Byl jsem z toho už tak vyřízenej, že jsem změnil i servis.. A taky nic.. Až nakonec jsem si prorazil kolo a druhý den jsme měli jet na dovču a tak nezbylo nic jinýho, než obout zimáky 15"tky a odjet to snima...
A hle, rázem všechno to hnusný přetahování na silnici, bylo pryč... :-)
Tak přeju aj tobě, ať to je takováhle kravina a né nic horšího... :-)

Uživatelský avatar
dandee
Příspěvky: 462
Registrován: 03 lis 2010 12:28
auto: Free 1.8 benz 1999

Re: Zla jazda vo vyjazdenych kolajach

#7 Příspěvek od dandee » 18 dub 2013 12:47

Tak dik. Ja ich musim este aspon 2 roky hoblovat a potom dam take,ake tam maju byt.
Landika mam iba na sneh a na normalne cesty. Do terenu mam inych trhačov. :mrgreen:
LR Freelander 1,8 , Fiat Ducato obytne auto , Suzuki Samuraj 1,3 , Mercedes C 180 sport coupe kompresor .

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Zla jazda vo vyjazdenych kolajach

#8 Příspěvek od Safraporte » 18 dub 2013 13:26

Také můžeš mít podhuštěné pneu nebo můžeš mít měkčí bočnice... Zrovna šířce 225 bych to nepřipisoval. Mám letní i zimní pneu 215/65-16 a je to nebetyčný rozdíl mezi letními se zesílenými bočnicemi a měkkými zimními. U zimáků mám stále takový lehce plovoucí pocit a větší ,,rozplavanost" na vyjetých kolejích.

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Zla jazda vo vyjazdenych kolajach

#9 Příspěvek od Tim » 18 dub 2013 16:08

A taky má hlavně friťák strašně přeposilovaný řízení, teda aspoň na můj vkus. Já když ho koupil, tak jsem měl taky pocit, že nějak plave. Udělali jsme čepy, stabilizační tyčky, geometrii a furt stejný. Tak jsem se rozhodl vzít to " na hulváta" a udělalo se komplet celý řízení, všechno na co si vzpomeneš. A výsledek? Auto je pořád takový jak na vodě, ale hnu volantem o 3 mm a už zatáčim do příkopu, protože je to všechno absolutně bez sebemenší vůle :chuckle
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
dandee
Příspěvky: 462
Registrován: 03 lis 2010 12:28
auto: Free 1.8 benz 1999

Re: Zla jazda vo vyjazdenych kolajach

#10 Příspěvek od dandee » 19 dub 2013 06:48

Mas pravdu,tiez sa mi zda hodne preposileny.Si spominam,ked som mal Toyotu Corollu,tak s rastucou rychlostou tuhlo riadenie. Neni to blbost?
LR Freelander 1,8 , Fiat Ducato obytne auto , Suzuki Samuraj 1,3 , Mercedes C 180 sport coupe kompresor .

Uživatelský avatar
gambrinus
Příspěvky: 34
Registrován: 13 bře 2011 00:06
auto: Free Td4 MY04
Bydliště: NM, SK

Re: Zla jazda vo vyjazdenych kolajach

#11 Příspěvek od gambrinus » 26 dub 2013 14:00

To iste i ja. Mal som 225/55/R17, zosilene. Autom v kolajach to bola smrt. Ale vymenil som gumy za inu znacku a zachoval som rozmer. Takze dal som opat 225/55/R17 ale nezosilene a autom sa zrazu da pohodlne chodit aj v kolajach. Len pri pohlade na tieto nove 225ky mam pocit, ze su sirkou 215. Povodne 225ky su o vyse centimeter sirsie ako nove. Tak neviem ci to tak ma byt, alebo ma niekde odrbkali.

Uživatelský avatar
ludarover
Příspěvky: 118
Registrován: 18 lis 2012 22:26
tel.: 606264964
auto: LR fleerander
Bydliště: Nymburk

Re: Zla jazda vo vyjazdenych kolajach

#12 Příspěvek od ludarover » 11 bře 2017 18:33

A nemohlo by to nějak dělat vyběhané řízení a nějak to odzkoušet???
Ten kdo si koupí LR je rázem tam kde vždy chtěl být.
autoklempíř, vyměňovač dílů, improvizátor, lakyrník, laborant, počítačové jednotky, čipování
Nymburk 606264964

Uživatelský avatar
ludarover
Příspěvky: 118
Registrován: 18 lis 2012 22:26
tel.: 606264964
auto: LR fleerander
Bydliště: Nymburk

Re: Zla jazda vo vyjazdenych kolajach

#13 Příspěvek od ludarover » 14 led 2018 11:29

ludarover píše: 11 bře 2017 18:33 A nemohlo by to nějak dělat vyběhané řízení a nějak to odzkoušet???
Dělaj to gumy musí být stejné a vzorek taky, je potřeba je prohazovat přišlo mi to jako blbost, ale už tomu věřím. :Ja blb:
Ten kdo si koupí LR je rázem tam kde vždy chtěl být.
autoklempíř, vyměňovač dílů, improvizátor, lakyrník, laborant, počítačové jednotky, čipování
Nymburk 606264964

Odpovědět