F1 Dotazy ohledně alarmu

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 292
Registrován: 18 říj 2012 20:00
auto: Free I 3D 2.0Di,2000
Bydliště: 1/2 cesty Brno <-> Břeclav

Re: Dotazy ohledně alarmu

#21 Příspěvek od deyva » 30 říj 2013 11:04

Jinak taky by mě zajímalo, kde je ten prostorový snímač... Dle manuálu by měl být v světle vnitřního osvětlení auta, ale to se mi nezdá. Každopádně mě vnitřní hlídání nefunguje asi nebo ho ta vůbec nemám, páč i když se zamknu dálkou v autě, tak i po těch 15 sekundách tam můžu hopsat jak chci a alarm nehouká... V létě nechávám otevřený střešní panely a taky nic :-/

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 292
Registrován: 18 říj 2012 20:00
auto: Free I 3D 2.0Di,2000
Bydliště: 1/2 cesty Brno <-> Břeclav

Re: Dotazy ohledně alarmu

#22 Příspěvek od deyva » 16 kvě 2014 13:19

Povedlo se někomu lokaliovat to prostorový čidlo ve free 1 3d? já ho tam buď nemám, nebo je pokažený, jak jsem psal vejš... ale rád bych ho tam měl ;-) (kdybych třeba koupil plátěnou střechu, tak by to prostorový bylo lepší při proříznutí střechy by začalo houkat :)

Uživatelský avatar
dandee
Příspěvky: 462
Registrován: 03 lis 2010 12:28
auto: Free 1.8 benz 1999

Re: Dotazy ohledně alarmu

#23 Příspěvek od dandee » 17 kvě 2014 11:35

Ja mam nejake cidlo pod pravym rohom celneho skla,ale je vylozene akoby dorabane,prilepene.Ale je to mozno iba cidlo na dialkove,alebo co.Je to velke,ako ovladac na auto.
LR Freelander 1,8 , Fiat Ducato obytne auto , Suzuki Samuraj 1,3 , Mercedes C 180 sport coupe kompresor .

Uživatelský avatar
ludarover
Příspěvky: 118
Registrován: 18 lis 2012 22:26
tel.: 606264964
auto: LR fleerander
Bydliště: Nymburk

Re: Dotazy ohledně alarmu

#24 Příspěvek od ludarover » 24 kvě 2014 10:52

Ten kdo chce nechat psa, nebo dítě v autě a po 30 sec. mu začne houkat auto, tak ať prosím zamkne jenom klíčem u kliky a má to vyřešené a nemusí odpojovat klakson a nebo prostorové čidlo. Děkuji za pochopení.
Ten kdo si koupí LR je rázem tam kde vždy chtěl být.
autoklempíř, vyměňovač dílů, improvizátor, lakyrník, laborant, počítačové jednotky, čipování
Nymburk 606264964

Bzuk
Příspěvky: 38
Registrován: 03 říj 2013 12:32
auto: Free I 2003 TD4 82kw
Bydliště: Oznice

Re: Dotazy ohledně alarmu

#25 Příspěvek od Bzuk » 25 kvě 2014 07:18

Přátelé, mají všechny Free I ten alarm nebo jen vybrané vozy. Já bych ho měl mít taky, ale asi mi nefunguje, protože když necham psa nebo děti na zkoušku vevnitř a zamknu dálkou tak se nic neděje a ani zvenčí když dělám cokoli s autem tak to nehouká... ve vnitřním světle nic není,měl jsem ho rozdělané, leda že by ještě v tom prostředním menším, tam jsem se nedival.
Bohuš

Uživatelský avatar
MirecLM
Příspěvky: 95
Registrován: 25 kvě 2014 09:22
auto: Freelander 1
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: alarm

#26 Příspěvek od MirecLM » 26 kvě 2014 15:46

deyva píše:Jak píšou chlapi vejš. Podle manuálu když dochází baterka v ovladači, tak po odemčení a otevření se ozve signalizace alarmu ohledně toho, že je slabá baterka.

Co se týče správné výměny baterky:
- Rozlousknout ovladač
- Vytáhnout baterku
- Zmačknout obě tlačítka asi na 5 sekund (aby se vyšťavily i kondenzátory uvnitř)
- Vložit novou baterku
- U auta pětkrát po sobě stisknout obě tlačítka současně v rychlém sledu dokud se auto neodemkne
(Měnil jsem baterku před dvěma týdny :-) )

Co se týče zamknutí klíčkem - není to doporučováno, nicméně alarm se zapne, ale není zapnutý vnitřní pohybový senzor a není tzv. superlock - tzn. že auto jde odemknout zevnitř.

Pokud se zamkne ovladačem, alarm se aktivuje včetně vnitřního pohybového čidla a aktivuje se i tzv. superlock - tj. že i kdyby v autě byl někdo a chtěl odemknout zevnitř, nepůjde to. Pokud necháváte v autě někoho, nezamykat dálkou, ale klíčem.

(imobilizér se aktivuje už pouhým vytažením klíčku ze zapalování)

Edit: když tím klíčkem otočíme dvakrát jakože na uzamčení, tak se uzamkne auto celkově i s ochranou vnitřního prostoru a superlockem.

Výborný príspevok, o tomto som ani netušil.

Vďaka

Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: Dotazy ohledně alarmu

#27 Příspěvek od Krasty » 20 led 2016 07:24

Ahoj,
prestala mi fungovat dalka a při tom, když jsem nastartoval auto, tak do 1-2vterin chciplo. Dalka nefungovala, klic normalne dveře odemknul, ale při startovani jak pisu, hned to chciplo.
Rozebral jsem dalku a vsiml jsem si utrzeneho drzaku baterky. Zapajkovaljsem to, koupil novou baterku, prisel k autu a dle navodu jsem zacal mackat obe tlačítka...hned po prvním zmacknuti se auto odemklo, druhé macknuti, dveře spolujezdce atd.
Ma to takhle delat nebo se neco stane az kdyz se 5x zmacknou obe tlacitka?

jeste dalsi dotaz..ta cervena mala kulata kontrolka uprostřed budiku, jak se ma chovat? Když auto zamknu, chvilku blika rychle a pak klasicke pomale blikani. Když auto odemknu, tak nesviti ani neblika vůbec...je to tak spravne? Před tim se totiž chovala jinak...blikala do te doby, dokud jsem nestrcil klicek do zapalovani.

Venku dnes -18 a ja blbec se to pokousel nastartovat...ani prd, pac mam evidentne v haji jednu nebo vice zhavicek. Ale jednou to slíbilo, jen nevim, zda to chciplo opet tou zavadou, co o ni pisu nahore nebo proste zima. Pak uz to ani neslíbilo. Pujdu to zkusit odpoledne.
Naposledy upravil(a) Krasty dne 20 led 2016 09:06, celkem upraveno 1 x.
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Dotazy ohledně alarmu

#28 Příspěvek od hrochado » 20 led 2016 08:26

Krasty píše: Když auto zamknu, chvilku blika rychle a pak klasicke pomale blikani. Když auto odemknu, tak nesviti ani neblika vůbec...je to tak spravne?
Myslím, že jo ... teda mně se chová přesně takhle :D
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: Dotazy ohledně alarmu

#29 Příspěvek od Krasty » 22 led 2016 07:59

Tak to funguje. Odpoledne jsem to nastartoval na cvrnknuti (po 3 nazhaveni). Ani to uz nepipa pri otevreni dveri, takze to opravdu vypada, ze jsem cele ty 4 roky mel vybitou baterku v dalkaci :-) :-) a donutilo me ji vymenit az to, kdy se odlomil ten plisek, ktery drzi tu baterku...jakoze nim prochazi stava do dalkace.

Ale behem jizdy se mi stalo (a stalo se mi to uz drive taky), ze auto 4x za sebou rychle a celkem hlasite pipne (jinej ton, nez pri otevreni dveri) nekde z mist pod palubkou spolujezdce...vychazi to jako z prave strany. Taky uz to dela roky...tak 5x do roka.
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Dotazy ohledně alarmu

#30 Příspěvek od hrochado » 22 led 2016 08:33

Krasty píše:Tak to funguje. Odpoledne jsem to nastartoval na cvrnknuti (po 3 nazhaveni). Ani to uz nepipa pri otevreni dveri, takze to opravdu vypada, ze jsem cele ty 4 roky mel vybitou baterku v dalkaci :-) :-) a donutilo me ji vymenit az to, kdy se odlomil ten plisek, ktery drzi tu baterku...jakoze nim prochazi stava do dalkace.

Ale behem jizdy se mi stalo (a stalo se mi to uz drive taky), ze auto 4x za sebou rychle a celkem hlasite pipne (jinej ton, nez pri otevreni dveri) nekde z mist pod palubkou spolujezdce...vychazi to jako z prave strany. Taky uz to dela roky...tak 5x do roka.
Tak to se mi ještě nestalo.
Já pozoruju jen to, že auto jde otevřít/zavřít z různého směru na různou dálku. Když jdu zepředu, tak je to celkem daleko, když jdu zezadu zboku, tak je vzdálenost tak poloviční.
Houkne(klakson) ve chvíli, když se snažím zamknout a mám špatně zavřené dveře, nebo otevřené okno pátých dveří - to je fajn, ale když necháš otevřené okýnko spolujezdce, tak neupozorní na nic :D
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Odpovědět