Reznutí Freelandera

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Martas74
Příspěvky: 122
Registrován: 16 čer 2016 19:20
tel.: 728203498
auto: LR Freelander TD4
Bydliště: Dobroměřice

Re: Reznutí Freelandera

#21 Příspěvek od Martas74 » 18 srp 2016 12:05

macejky1 píše:
Martas74 píše:Ahoj,
Chci se zeptat jestli si pamatuješ postup na výměnu držáku nádrže. Koukal jsem na spodek a jednoduše to nevypadá. Zvládnu to i doma na dvoře? Dík za odpověd Martin můžeš i na mail m_pokorny@seznam.cz
Doma na dvoře to klidně zvládneš.

Nejdříve povolit a úplně vyšroubovat 4 velké šrouby které drží zadní pomocný rám ke kastli. Celý ten pomocný rám s diferákem atd. nechat poklesnout ( tyče zavěšení to nenechají spadnout celé na zem, jen to celé poklesne asi o 10-15 centimetrů ). No a potom už ten držák jednoduše vyšroubuješ, 4 šrouba na každém konci jeden. Trochu s ním škubneš aby odlehla nádrž přilepená stoletým bordelem a voala držák je venku. Jo a pokud si tu nádrž nějak vhodně nepodložíš tak to půjde dolů i s nádrží. Což není problém ale v tom případě ji raději nejdřív odpoj od hadic ať některou nepoškodíš. Těžké to bude podle toho kolik tam budeš mít zrovna paliva :-)

Good luck
Dík za info až se na to vrhnu a budu mít hotovo písnu svou zkušenost :-) . Ještě čekám až mi dorazí náhradní držák.
Freelander r.v.2005 TD4

Uživatelský avatar
Martas74
Příspěvky: 122
Registrován: 16 čer 2016 19:20
tel.: 728203498
auto: LR Freelander TD4
Bydliště: Dobroměřice

Re: Reznutí Freelandera

#22 Příspěvek od Martas74 » 28 srp 2016 19:35

macejky1 píše:
Martas74 píše:Ahoj,
Chci se zeptat jestli si pamatuješ postup na výměnu držáku nádrže. Koukal jsem na spodek a jednoduše to nevypadá. Zvládnu to i doma na dvoře? Dík za odpověd Martin můžeš i na mail m_pokorny@seznam.cz
Doma na dvoře to klidně zvládneš.

Nejdříve povolit a úplně vyšroubovat 4 velké šrouby které drží zadní pomocný rám ke kastli. Celý ten pomocný rám s diferákem atd. nechat poklesnout ( tyče zavěšení to nenechají spadnout celé na zem, jen to celé poklesne asi o 10-15 centimetrů ). No a potom už ten držák jednoduše vyšroubuješ, 4 šrouba na každém konci jeden. Trochu s ním škubneš aby odlehla nádrž přilepená stoletým bordelem a voala držák je venku. Jo a pokud si tu nádrž nějak vhodně nepodložíš tak to půjde dolů i s nádrží. Což není problém ale v tom případě ji raději nejdřív odpoj od hadic ať některou nepoškodíš. Těžké to bude podle toho kolik tam budeš mít zrovna paliva :-)

Good luck

Ahoj
tak jsem dnes měnil držák nádrže. Tak jak jsi popsal akorát jsem nemohl dostat ven ten držák tak jsem ještě uvolnil celou kardan abych získal víc místa. Pak už to šlo a nový zpět taky :-)
Ten starý držel už silou vůle. přihodil jsem i foto omlouvám se za špatnou kvalitu.
Přílohy
20160828_14514.jpg
20160828_131256.jpg
Freelander r.v.2005 TD4

Odpovědět