Zadni dif - jak vypustit olej

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Zadni dif - jak vypustit olej

#1 Příspěvek od Hunter » 01 čer 2007 13:48

Koukal jsem, ze na zadim difu neni vypustny sroub, tak se zbavit stareho oleje :?:
Jinak zatim to u "doctora" vyresili odsavackou, a pry tam bylo plno "zlateho" prachu. Kazdopadne po vymene oleje to uz v plnem rejdu nejde tak ztuha.

Uživatelský avatar
Colombo
Příspěvky: 91
Registrován: 12 kvě 2007 00:48
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Colombo » 02 čer 2007 21:44

zajimave .... ze bych vymenil olej v diffu? ... posledne mi rekli, ze pri vymene spojky vymenili olej v diffu .. ale mam za to, ze spis mysleli IRD rozvodovku ... proc by stourali vzadu v diffu, kdyz menili spojku .... ze? ... mozna by to k uvolneni pomohlo taky ...
Freelandy 1.8i 3-door, hard top, 1998

Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 96
Registrován: 22 bře 2007 17:44
Bydliště: Praha

Re: Zadni dif - jak vypustit olej

#3 Příspěvek od Petr » 03 čer 2007 21:17

Hunter píše:Koukal jsem, ze na zadim difu neni vypustny sroub, tak se zbavit stareho oleje :?:
Jinak zatim to u "doctora" vyresili odsavackou, a pry tam bylo plno "zlateho" prachu. Kazdopadne po vymene oleje to uz v plnem rejdu nejde tak ztuha.
to Hunter : Můj dvorní mechanik se mi v difu taky "šťoural" pouze injekční stříkačkou. Tak nezbývá než citovat jeho názor : 1) Olej v difu by měl výrobce stanovit takový, že po dobu předpokládané životnosti vozu jej neníá nutné měnit. 2) Pokud by z provozních důvodů bylo nutné dif měnit, bude se měnit celý a náplň bude zase origo " na doživotí - jak u soudu ". 3) Mně se tam šťoural na mé výslovné přání a z důvodu výměny cca 5ml oleje za hydriocarbonatoxid čili cosi na bázi obohaceného úhlíku k nasycení pohyblivých kovových částí difu.

Zdraví Petr :roll: :roll: :roll:
Landy je pro fandy !!!

Libor

#4 Příspěvek od Libor » 03 čer 2007 21:32

Colombo píše:zajimave .... ze bych vymenil olej v diffu? ... posledne mi rekli, ze pri vymene spojky vymenili olej v diffu .. ale mam za to, ze spis mysleli IRD rozvodovku ... proc by stourali vzadu v diffu, kdyz menili spojku .... ze? ... mozna by to k uvolneni pomohlo taky ...
POKUD CHCES MENIT OLEJ V ZAD. DIF MUSIS HO ODDEKLOVAT.NAPLN JE 0.8L.JINAK NA CELOZIVOTNI NAPLN ZAPOMEN!!!V ZADNEM PRIPADE NEVYSKRABAVEJ TEN PRACH CO JE USAZEN NA STENACH JE TAM ZA UCELEM ZTISENI A VYMEZENI VULI. :idea:

Odpovědět