Brzdy

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Brzdy

#1 Příspěvek od Hunter » 29 kvě 2007 21:02

Vcera jsem si hral a zkousel funkci ABS na trave. Test se zdaril, kdyz jsem to zaslapl, tak zacalo ABS vrnet a pkne to zabrzdilo. Ale... Pro ceste zpatky (domu) se mi zdalo, jakoby to nejak zle jelo a kdyz jsem dorazil domu, zjistil jsem, ze byly uplne rozpalene disky a gumy, tedy jenom predni. Tz. ze to asi pekne celou cestu pribrzdovalo. :?: :?: :?: Co to je? Jednak jsem zjistil, ze mi ve Vrchlabi dali uplne plnou nadobku brzdovky, a tim myslim uplne, tedy az k vicku. Tak jsem to trochu odsal, aby to bylo k te rysce MAX. No jinak kdyz jsem dnes jezdil (bez prudkeho brzdeni a ABS :lol: ) tak to bylo OK, kola studena jako moje ruce v zime :) Tak nevim, je mozne, ze to bylo tim, ze tam bylo moc te kapaliny?

Uživatelský avatar
Peddy
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2007 10:03
Bydliště:

#2 Příspěvek od Peddy » 30 kvě 2007 07:42

No, teoreticky by to mohlo být tím množstvím kapaliny - když se pořádně zahřála, tak se zvětšil objem a jestli neměla kam zdrhnout, tak ti tlačila na válečky a přibržďovalo to; proto bývá ve víčku nádobky ventilek nebo dírka, ale nevím, jestli to je i na Free;
jak říkám, je to teorie a já nejsem odborník :oops:
free with Free

Uživatelský avatar
Colombo
Příspěvky: 91
Registrován: 12 kvě 2007 00:48
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Colombo » 30 kvě 2007 12:26

kdyz jsme u tech brzd -

v posledni dobe mi obcas brzdy docela piskaji - ne pri brzdeni, ale po pusteni brzdy - a zvuk jde spis ze zadu.

Mate nekdo stejny problem, vite cim to je ... a jak to odstranit?

Nerad bych zase menil nejake dily, abych zjistil, ze to nebylo potreba (jako posledne u vibraci, diky kterym jsem vymenil celou spojku, abych zjistil, ze slo o vycvaknutou trubku v motoru) ...
Freelandy 1.8i 3-door, hard top, 1998

Uživatelský avatar
Peddy
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2007 10:03
Bydliště:

#4 Příspěvek od Peddy » 30 kvě 2007 18:13

taky mi to delalo - me pomohlo sundat buben, vyčistit ho (prodavaji na to spreje) a smirkem trochu sbrousit oblozeni a bylo po problemu;

kdyby to vydavalo nejake zvuky pri brzdeni, mohl bys mit prasklou gumicku nebo manzetu v prasatku, brzdovka by "nenapadne" tekla a nacucla se do smesi v oblozeni, ale jak rikam, to by spis byly zvuky pri brzdeni

good luck :wink:
free with Free

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Hunter » 30 kvě 2007 18:24

Ale me se hrejou predni, a tam jsou kotouce. Bubny byly cisteny, tak by to snad melo byt na tom zadko ok :?

Uživatelský avatar
Peddy
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2007 10:03
Bydliště:

#6 Příspěvek od Peddy » 30 kvě 2007 18:35

Hunter píše:Ale me se hrejou predni, a tam jsou kotouce. Bubny byly cisteny, tak by to snad melo byt na tom zadko ok :?

ok ok, tak ne valecky, ale trmeny - princip zustava stejny (pokud je to tou rozpinavosti kapaliny), nema-li kam zdrhnout, tlaci

uvidis, jestli to bude delat i po odsati
free with Free

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hunter » 30 kvě 2007 19:57

Tak po odsati to bylo dnes zase trochu ohraty. Otazka je, zda to nakonec neni tim, kdyz sjizdim delsi prudsi kopec a porad pribrzduju? Pokud ne, tak jedine ty valecky :?

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od motohanz » 30 kvě 2007 20:36

rozebrat vycistit, pridreny valecky....

Odpovědět