HDC

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
hlava22
Příspěvky: 56
Registrován: 25 kvě 2007 18:10
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HDC

#1 Příspěvek od hlava22 » 27 kvě 2007 01:12

Zdravim vsechny LR na tomto super serveru,
predstavte si co se mi povedlo.
Mam 2 dny svuj prvni LR frelender 1,8i (1998).V bazaru mi rekl ze ta zluta packa na radicce je na zapinani pohonu 4x4 :P .no nevedel jsem to tak jsem to odzkousel,ale co se nestalo.od te doby mi to nejde zapnout aby svitilo zelene auto z kopce ale sviti mi cervene s vykricnikem.A ted i to nejde zapnout vubec.porad jenom sviti cevene auticko s vykricnikem.ted jiz vim ze je to na jizdu z kopce na zarazeny 1 rychlostni stupen a ze si to udrzuje rychlost max 8 km za hodinu nebo zpatecku tuim 7 km za hodinu.
Prosim o radu jak odstranit tuto chybu aby se vse vratilo do normalu a ja mohl pri jizde v terenu z kopce pouzivat DHC a aby se mi vypnula cervena kontrolka s vykricnikem.Budu muset opravdu na diagnostiku? nebo je i jine reseni.
dekuji za odpovedi , je to muj prvni LR a jinak jsem s nim velice spokojeny.Da se s touto chybou jezdit? nerad bych neco podcenil a zpusobil nejake skody.
preji vsem spousty dalsich kilometru bez nehody. Jirka

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od De Lite » 27 kvě 2007 07:27

Už jsem o tom tady někde psal. Při správné funkci HDC ( hill descent control ) a zapnutí Ti má svítit na displeji " autíčko z kopce " zeleně. Pokud něco nefunguje, tak to svítí žlutě/červeně. Závada je na 99% na brzdovém systému. Zkontroluj stav brzdových destiček, zkontroluj čidla ABS, zkontroluj i stav brzdové kapaliny v nádobce. Pokud nic neobjevíš, tak Tě asi diagnostika nemine. Pokud jsi to navíc koupil z bazaru, kde o tom neměli ( třeba úmyslně ) ani páru, tak bych investoval těch pár korun na kontrolu správnosti všech funkcí. I když to může být nějaká maličkost, tak přeci jenom je to spojené s brzdovým systémem, tak bych to moc nepodceňoval.
Z mé vlastní zkušenosti vím, že když dlouho a intenzívně používám HDC, tak se mi po určité době zahřejí brzdy a v ten moment mi přestane fungovat HDC a signalizuje se to právě žlutým rozsvícením " autíčka z kopce ". Po chvíli, kdy brzdy vychladnou to funguje normálně dál.
Freelandering - stav duše

Libor

Re: HDC

#3 Příspěvek od Libor » 27 kvě 2007 08:42

hlava22 píše:Zdravim vsechny LR na tomto super serveru,
predstavte si co se mi povedlo.
Mam 2 dny svuj prvni LR frelender 1,8i (1998).V bazaru mi rekl ze ta zluta packa na radicce je na zapinani pohonu 4x4 :P .no nevedel jsem to tak jsem to odzkousel,ale co se nestalo.od te doby mi to nejde zapnout aby svitilo zelene auto z kopce ale sviti mi cervene s vykricnikem.A ted i to nejde zapnout vubec.porad jenom sviti cevene auticko s vykricnikem.ted jiz vim ze je to na jizdu z kopce na zarazeny 1 rychlostni stupen a ze si to udrzuje rychlost max 8 km za hodinu nebo zpatecku tuim 7 km za hodinu.
Prosim o radu jak odstranit tuto chybu aby se vse vratilo do normalu a ja mohl pri jizde v terenu z kopce pouzivat DHC a aby se mi vypnula cervena kontrolka s vykricnikem.Budu muset opravdu na diagnostiku? nebo je i jine reseni.
dekuji za odpovedi , je to muj prvni LR a jinak jsem s nim velice spokojeny.Da se s touto chybou jezdit? nerad bych neco podcenil a zpusobil nejake skody.
preji vsem spousty dalsich kilometru bez nehody. Jirka
SUNDEJ MANZETU KOLEM RADICI PAKY A NAJDES TAM DVA DRATKY KTERE VEDOU DO SPINACE POD HLAVOU RAD.PAKY.JE TO DOST CASTA ZAVADA ZE NEKTERY SNICH BUDE UKYVAN.DALE TE MUZU UBESPECIT ZE NEFUNKCNOST HDC NEMA VLIV NA TO ZE BY TI FREE. PRESTAL BRZDIT :idea:

hlava22
Příspěvky: 56
Registrován: 25 kvě 2007 18:10
Bydliště: Ústí nad Orlicí

hdc

#4 Příspěvek od hlava22 » 27 kvě 2007 09:27

diky moc vse projdu a dam vedet

hlava22
Příspěvky: 56
Registrován: 25 kvě 2007 18:10
Bydliště: Ústí nad Orlicí

hdc

#5 Příspěvek od hlava22 » 27 kvě 2007 11:40

tak jsem vsechno prosel a nic jsem neobevil.zajedu s tim na dignostiku a uvidime.ono to kdyz jsem to koupil funkcni bylo to se po zapnuti normalne rozsvitilo zelene auticko ale asi jsem to nejak dojebal protoze me pak jeste dobu svitilo ABS a zhaslo asi po hodine kdyz to vychladlo ale ta cervena kontrolka s autickem sviti porad no uvidime po mereni.diky vsem a preji spoustu dalsich kilometru bez nehody. Jirka

romanino
Příspěvky: 3
Registrován: 12 kvě 2018 18:53
auto: Freelander

Re: hdc

#6 Příspěvek od romanino » 18 říj 2018 03:09

hlava22 píše: 27 kvě 2007 11:40 tak jsem vsechno prosel a nic jsem neobevil.zajedu s tim na dignostiku a uvidime.ono to kdyz jsem to koupil funkcni bylo to se po zapnuti normalne rozsvitilo zelene auticko ale asi jsem to nejak dojebal protoze me pak jeste dobu svitilo ABS a zhaslo asi po hodine kdyz to vychladlo ale ta cervena kontrolka s autickem sviti porad no uvidime po mereni.diky vsem a preji spoustu dalsich kilometru bez nehody. Jirka
Ahoj ako si pochodil stym HDC ? Uz si to opravil ? Mam totiz ten isty problem. Zistili ti nieco na diagnostike?

Uživatelský avatar
bata
Příspěvky: 420
Registrován: 26 dub 2011 19:37
tel.: 607 168 746
auto: Freelander I + II
Bydliště: Kolín

Re: HDC

#7 Příspěvek od bata » 18 říj 2018 12:04

Romanino, reaguješ na téma staré 11let a jak jsem koukal, tak uzivatel hlava22 tady byl naposledy v roce 2012 :(
Land Rover Freelander 1.8 / 99, Freelander 2 HSE i6 3.2 / 2007

Odpovědět