Problem??

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Problem??

#1 Příspěvek od Hunter » 18 kvě 2007 08:56

Zase bych ce potreboval na neco zeptat a nevim, jak to spravne srozumitelne popsat :oops:

1) Pri jizde, zarazena rychlost, tak kdyz rychle pustim plyn ci ho naopak seslapnu (staci jenom jemne) tak se ozve z podvozku takove jako "lupnuti" ci skubnuti, mozna je to normalni kvuli tomu, ze tam jsou kardany mozna ne. Neni to ne´jak moc velke, kdo sedi vedle a neridi, mozna to ani nepostrehne.

2) Po vymene oleje v IRD ve Vrchlabi zacalo (alespon si myslim, ze to pred tim nedelalo) pri jizde vice ci mene neco jakoby hucet ci spise "kvilet". zase, nekdy to neni ani slysel, takze to zvuk jako sirena, podobny zvuk znam ze ziguliku, kde takto hucely prevodovky. Muj dotaz, je mozne, ze to je spravny jev po te, co se v IRD ocitl poradny olej?

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem??

#2 Příspěvek od Admin » 18 kvě 2007 09:10

Hunter píše:1) Pri jizde, zarazena rychlost, tak kdyz rychle pustim plyn ci ho naopak seslapnu (staci jenom jemne) tak se ozve z podvozku takove jako "lupnuti" ci skubnuti, mozna je to normalni kvuli tomu, ze tam jsou kardany mozna ne. Neni to ne´jak moc velke, kdo sedi vedle a neridi, mozna to ani nepostrehne.
Tak jak to popisuješ, viděl bych to na přední silentblok na diferenciálu.
Hunter píše:2) Po vymene oleje v IRD ve Vrchlabi zacalo (alespon si myslim, ze to pred tim nedelalo) pri jizde vice ci mene neco jakoby hucet ci spise "kvilet". zase, nekdy to neni ani slysel, takze to zvuk jako sirena, podobny zvuk znam ze ziguliku, kde takto hucely prevodovky. Muj dotaz, je mozne, ze to je spravny jev po te, co se v IRD ocitl poradny olej?
Tam se používá speciální olej, kterej jinde neseženeš. Ten se vždy objednával originál LR :wink:

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem??

#3 Příspěvek od Hunter » 18 kvě 2007 09:15

Admin píše:1) Tak jak to popisuješ, viděl bych to na přední silentblok na diferenciálu.
2) Tam se používá speciální olej, kterej jinde neseženeš. Ten se vždy objednával originál LR :wink:
1) no vidis, ve Vrchlabi menili jenom jeden silentblok na zadnim difu, na prednim pry nic :? Ale samozrejme se to mohlo prihodit po tom, protoze mi prijde, ze to dela az poslednich par dni
2) No vsak jo, taky mi ho tam davali ve Vrchabi, takze special od LR :wink: Takze to je OK, ze to mirne "huci"?

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem??

#4 Příspěvek od Admin » 18 kvě 2007 09:35

Hunter píše:1) no vidis, ve Vrchlabi menili jenom jeden silentblok na zadnim difu, na prednim pry nic :? Ale samozrejme se to mohlo prihodit po tom, protoze mi prijde, ze to dela az poslednich par dni
Tak ti ho měnily. Na Freelanderu je jen jeden diferenciál a to na zadní nápravu. Ten je uložený na třech silentblokách. Dva boční se závažím, a jeden na začátku diferáku, proto jsem psal přední.
Hunter píše:2) No vsak jo, taky mi ho tam davali ve Vrchabi, takze special od LR :wink: Takze to je OK, ze to mirne "huci"?
Speciální = originální. To že hučí, nemusí mít olejem, dokonce ani ne IRD převodovkou.

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Hunter » 19 kvě 2007 21:03

Jeste se zeptam, nemuze to souviset treba se zavadou na kloubech? A jinak, pokud ne, da se nejak laicky poznat, zda jsou klouby v poradku?

Odpovědět