Provoz Td4

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Provoz Td4

#1 Příspěvek od Hunter » 09 kvě 2007 21:41

Jako novopeceny majitel Free s Td4 a jako novacek v nafte bych se rad poradil, jake jsou optimalni provozni otacky pri rozjezdu, pri delsi jizde, jake jsou nejmensi mozne otacky abych nenicil motor a naopak, jake nejvyssi. Mel jsem v nafte jedine Nivu, kde byl motor z Peugeota, ale to se neda vubec srovnavat :!:

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hunter » 12 kvě 2007 09:23

Poradte mi nekdo pls jak s tim mam jezdit, abych to nepodtacel ci naopak nepretacel :oops: Mozna proto se s Free i spatne rozjizdim (viz http://www.mejznar.cz/forum/viewtopic.php?t=1080 ) protoze proste nezvladem ten spravny rezim motoru.

Potapěč

#3 Příspěvek od Potapěč » 12 kvě 2007 09:48

F kolika votáčkách má Td4 největší výkon a f kolika krouťák? :idea:

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hunter » 12 kvě 2007 10:45

82kW / 4000 - 260Nm / 1750 takze asi tak, toz jak se rika, hloupemu napovez.... :lol:

Libor

Re: Provoz Td4

#5 Příspěvek od Libor » 12 kvě 2007 22:05

Hunter píše:Jako novopeceny majitel Free s Td4 a jako novacek v nafte bych se rad poradil, jake jsou optimalni provozni otacky pri rozjezdu, pri delsi jizde, jake jsou nejmensi mozne otacky abych nenicil motor a naopak, jake nejvyssi. Mel jsem v nafte jedine Nivu, kde byl motor z Peugeota, ale to se neda vubec srovnavat :!:
NECHCI TE JAK- KOLIV URAZIT ALE TVA OTAZKA JE VELICE ZVLASTNI A TEZKO TI TU NEKDO UDELA HARMONOGRAM RAZENI A REZIM OTACEK MOTORU PRI URCITE ZARAZENE RYCHLOSTI.VSE JE VELICE IDIVIDUELNI.CHCE TO SLUCH,CIT COZ JE NAM VE VETSINE DANE.JESTE JEDNOU OPAKUJI NEBER TO JAKO SCHAZOVANI NEBO ZESMESNOVANI ALE OPRAVDU TI TEZKO NEKDO SERIOZNE PORADI.

Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 96
Registrován: 22 bře 2007 17:44
Bydliště: Praha

Re: Provoz Td4

#6 Příspěvek od Petr » 12 kvě 2007 22:43

Libor píše:
Hunter píše:Jako novopeceny majitel Free s Td4 a jako novacek v nafte bych se rad poradil, jake jsou optimalni provozni otacky pri rozjezdu, pri delsi jizde, jake jsou nejmensi mozne otacky abych nenicil motor a naopak, jake nejvyssi. Mel jsem v nafte jedine Nivu, kde byl motor z Peugeota, ale to se neda vubec srovnavat :!:
NECHCI TE JAK- KOLIV URAZIT ALE TVA OTAZKA JE VELICE ZVLASTNI A TEZKO TI TU NEKDO UDELA HARMONOGRAM RAZENI A REZIM OTACEK MOTORU PRI URCITE ZARAZENE RYCHLOSTI.VSE JE VELICE IDIVIDUELNI.CHCE TO SLUCH,CIT COZ JE NAM VE VETSINE DANE.JESTE JEDNOU OPAKUJI NEBER TO JAKO SCHAZOVANI NEBO ZESMESNOVANI ALE OPRAVDU TI TEZKO NEKDO SERIOZNE PORADI.
Libor má pravdu. Snad ale obecně Tdéčko chce kratší řazení bez zbytečného vytí motoru. Já mám osobně zkušenost že klidný provoz třeba ve městě řeším řazením tak max. do 2,5 tis. ot. , Dálnice kolem 140 km/hod. kolem 3,5 tis.ot. Fakt je že Landy je pašák co si sám často řekne co by momentálně nejradši. No a nakonec : máš Landyho a ne nějakou stíhačku. Jak už tady bylo někde řečeno, na chvátající šílence s kouřem od gum a řvoucím hifi - kterých jsou mimo jiné plné hřbitovy - se Lanďák dívá s jistým despektem. Čau Petr
Landy je pro fandy !!!

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hunter » 13 kvě 2007 13:04

2 Libor: neurazim se a chapu 8) Je mi jasne, ze mi nikdo neda sepsanou tabulku otacky / razeni rychlosti, slo mi jen o to, jak s motorem zachazet, neb jsem naftu nikdy nemel, toz tak.
2 Petr: diky! To razeni do 2,5t. po meste uz teka praktukuji, pri o dost nizsich mi to pak dela neplechu, jak jsem psal tady http://www.mejznar.cz/forum/viewtopic.php?t=1080 . Jinak ja se taky nikam nezenu a ty "sportovce" co Te predjizdeji v kazde zatacce taky nesnasim, proto se mi prave Free libi, ze tam clovek jede a je v klidu 8) Koneckoncu, me tento styl jizdy vyhovuje, jezdim tak pomalu, az mi to obcas nektery spojujezdec vytyka :lol:
No holt, budu se muset ucit, ale nakonec zvitezim :)

moni

#8 Příspěvek od moni » 18 kvě 2007 11:51

tedy Hunter, ja jsem otacky nepocitala, ale myslim ze az budes se svym Landikem jezdit delsi dobu, poznas to podle zvuku, on si opravdu rekne sam a taky to nakonec poznas na spotrebe, nizsi. Holcici doporuceni - prestan pocitat cisla a dej na svou intuici :-) a usi. Srdecne zdravi monas z Jihu

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hunter » 18 kvě 2007 12:52

Moni, snazim se a snazim se :) Ty to mas o hodne jednodussi, kdyz za Tebe radi automat :lol: Jinak vcera jsem koukal, kolik jsem zatim ujel na nadrz, kde ale jste dost litru je, a vychazela mi predbezna spotreba na cca 7l, coz je nadhera. Uvidim, az budu plnit.

Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 96
Registrován: 22 bře 2007 17:44
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Petr » 18 kvě 2007 16:34

Hunter píše:Moni, snazim se a snazim se :) Ty to mas o hodne jednodussi, kdyz za Tebe radi automat :lol: Jinak vcera jsem koukal, kolik jsem zatim ujel na nadrz, kde ale jste dost litru je, a vychazela mi predbezna spotreba na cca 7l, coz je nadhera. Uvidim, az budu plnit.
S Td4 to jde jezdit tak kolem 7,5 litrů když ji nebudeš štvát jak divou zvěř. Jen nebuď zklamaný, když pojedeš déle proti větru. Landy je jak plachetnice a podle toho to vypadá i se spotřebou. Taky bacha na boční vítr, hlavně když třeba na dálnici předjíždíš kamion a je mokro nebo sníh a k tomu ten boční vítr, můžeš se zdravě vyděsit. Čau Petr :roll:
Landy je pro fandy !!!

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Hunter » 18 kvě 2007 22:08

Jo tak je to tak, tak mi spotreba vychazi na 7,5l, to je nadhera, na to, ze ma Free 2T a 1,9 motor 8)

Odpovědět