Freelander vybijeni baterie

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
moni

Freelander vybijeni baterie

#1 Příspěvek od moni » 07 kvě 2007 12:39

Ahoj kluci,

mam dotaz, ten muj novy mazlik me zlobi s baterii, jednou nas junior nechal rozsvicene zadni vnitrni osvetleni 5 hodin a baterka se uplne vybila a dnes jsem zaparkovala v praci do garaze a uz se nerozjel. Auto ma najeto necelych 40 tis. Mate s tim nejakou zkusenost? Ted necham akumulator zmerit, dobit a jestli na tom je spatne posleze vymenit v zaruce. Nicmene budu rada za Vase zkusenosti. Z Budejovic zdravi Monika

Uživatelský avatar
Kolda.o
Příspěvky: 209
Registrován: 25 bře 2007 17:40
Bydliště: Praha, Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Freelander vybijeni baterie

#2 Příspěvek od Kolda.o » 07 kvě 2007 20:06

moni píše:Ahoj kluci,

mam dotaz, ten muj novy mazlik me zlobi s baterii, jednou nas junior nechal rozsvicene zadni vnitrni osvetleni 5 hodin a baterka se uplne vybila a dnes jsem zaparkovala v praci do garaze a uz se nerozjel. Auto ma najeto necelych 40 tis. Mate s tim nejakou zkusenost? Ted necham akumulator zmerit, dobit a jestli na tom je spatne posleze vymenit v zaruce. Nicmene budu rada za Vase zkusenosti. Z Budejovic zdravi Monika
no vida - zazil jsem neco podobneho - kdyz jsem prijel kolem pulnoci na moravu neprobehl jsem kolem auta a nevsiml si ze porad bezi klimatiace. Lepe receno bylo utavene rele kompresoru klimatizace - tzn ze ta se nevypla a kraasne vymlatila baterku

tudiz moje rada - nabit baterii a kontrolovat jestli nekde nezustalo neco bezet. Muze to byt klidne i spatne zapojene nove koupene autoradio ;-)

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Freelander vybijeni baterie

#3 Příspěvek od Admin » 08 kvě 2007 13:04

moni píše:Ahoj kluci,

mam dotaz, ten muj novy mazlik me zlobi s baterii, jednou nas junior nechal rozsvicene zadni vnitrni osvetleni 5 hodin a baterka se uplne vybila a dnes jsem zaparkovala v praci do garaze a uz se nerozjel. Auto ma najeto necelych 40 tis. Mate s tim nejakou zkusenost? Ted necham akumulator zmerit, dobit a jestli na tom je spatne posleze vymenit v zaruce. Nicmene budu rada za Vase zkusenosti. Z Budejovic zdravi Monika
Dát nabít, a pokud se to bude opakovat, tak nechat proměřit v LR servisu. Na baterii se záruka také vztahuje, takže potom nechat vyměnit za novou.

moni

vesele hratky s Frree :-)

#4 Příspěvek od moni » 08 kvě 2007 17:48

Ahoj kluci,

diky za rady. Toz dojela jsem do servisu, baterka je ok, jen pry potrebuje pres noc nabit. To jsme udelali, ale predstavte si, ze ten chytrolin si na to konto sam stahnul (asi tim sokem s baterkou?) to zadni okno u kufru! Priznavam ze to uz jsem byla mirne na odvoz, kdyz totiz ma Free N1, ma nejak zablokovane stahovani zadniho okna a co ja tady na Jihu s dirou do kufru, jediny nejblizsi servis cca 100 km v Rakousku? No nakonec muj kamarad Vlada, co ma Discovery vykoumal, ze prachjednoduse to jde nahoru za pouziti klicku!!! (to kdyby se Vam to taky nekdy stalo). Takze baterka zatim ok, uvidime jak se bude citit za par dnu. Mejte se vsichni pekne, moni

PS myslim ze me heslo dne je - Freelander JE zalezitost srdce, ale pevne nervy se dost hodi :-)

Sam

Re: vesele hratky s Frree :-)

#5 Příspěvek od Sam » 08 kvě 2007 20:26

Moni, čéče bez "hacku a carek" se to čte o poznání déle. To je postižení lingvistů co komunikují ve zmrzačených jazycích......:lol:

Uživatelský avatar
Kolda.o
Příspěvky: 209
Registrován: 25 bře 2007 17:40
Bydliště: Praha, Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: vesele hratky s Frree :-)

#6 Příspěvek od Kolda.o » 08 kvě 2007 20:30

Sam píše:Moni, čéče bez "hacku a carek" se to čte o poznání déle. To je postižení lingvistů co komunikují ve zmrzačených jazycích......:lol:
nechte ji zit :-)
je tu vic lidi kterym horni rada klavesnice nic nerika :-P

Sam

Re: vesele hratky s Frree :-)

#7 Příspěvek od Sam » 08 kvě 2007 20:53

Sakra snad se tady nepopereme kvůli tomu, že tu máme jednu květinku :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Kolda.o
Příspěvky: 209
Registrován: 25 bře 2007 17:40
Bydliště: Praha, Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: vesele hratky s Frree :-)

#8 Příspěvek od Kolda.o » 08 kvě 2007 20:58

Sam píše:Sakra snad se tady nepopereme kvůli tomu, že tu máme jednu květinku :lol: :lol: :lol:
verim ze prat se nebudem :-)

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od De Lite » 08 kvě 2007 21:10

Co se týče neopakovatelných zážitků se stahováním zadních oken, tak se už tu někde o nich diskutovalo. Pokusím se to tedy znovu shrnout: - zadní okno samovolně sjíždí nejen po odpojení baterie, ale hlavně v případě, že mu cokoliv vadí v cestě. Tj. pokud se ho něco dotýká, pokud něco na okno, nebo na dveře tlačí a pak asi v dalších x nevysvětlitelných případech. Obzvlášť libová situace nastane v zimním období, kdy okno přimrzne k tomu těsnění, co je kolem dokola. To nejdříve nejdou zadní dveře vůbec otevřít, pak okno sjede do útrob zadních dveří a nahoru se nevrátí, jelikož v pohybu mu brání ta námraza, co je na něm.... Zadní okno je prostě taková technická lahůdka, škoda jen, že majitelé nových Freelanderů II jsou toho ušetřeni. Jinak zadní okno se má standardně ovládat následovně: - pohyb dolů zajistí kolébkový spínač na středovém panelu v kabině, nebo zmáčknutí na cca 3-5 sec. tlačítka otevírání na dálkovém ovladači, pohyb nahoru zajistí opět kolébkový spínač na středovém panelu v kabině, nebo alternativně strčení klíče do zámku zadních dveří a pootočením doprava. Klíč však musí být otočen doprava až do úplného vyjetí zadního okna, jinak zadní okno sjede opět dolů.
Freelandering - stav duše

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: vesele hratky s Frree :-)

#10 Příspěvek od Hunter » 08 kvě 2007 21:58

Kolda.o píše:
Sam píše:Moni, čéče bez "hacku a carek" se to čte o poznání déle. To je postižení lingvistů co komunikují ve zmrzačených jazycích......:lol:
nechte ji zit :-)
je tu vic lidi kterym horni rada klavesnice nic nerika :-P
Tak se hlasim k tem postizenym, a to dobrovolne, doufam, ze na to bude prihlizeno :oops:
Jinak na ty zazitky se zadim oknem v zime jsem docela zvedav, doufam, ze to nebude tak hrozny. Ono nechat nekde auto s oknem dole v nasich koncinach, uf, to si radeji ani nepredstavuji :evil:

Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 96
Registrován: 22 bře 2007 17:44
Bydliště: Praha

Re: vesele hratky s Frree :-)

#11 Příspěvek od Petr » 09 kvě 2007 11:43

Hunter píše:
Kolda.o píše: nechte ji zit :-)
je tu vic lidi kterym horni rada klavesnice nic nerika :-P
Tak se hlasim k tem postizenym, a to dobrovolne, doufam, ze na to bude prihlizeno :oops:
Jinak na ty zazitky se zadim oknem v zime jsem docela zvedav, doufam, ze to nebude tak hrozny. Ono nechat nekde auto s oknem dole v nasich koncinach, uf, to si radeji ani nepredstavuji :evil:
Tak nevím jestli sem netahám nějakou historičnost, ale už v době Škoda Octavia 1957 bylo moudré před zimou namazat všechna gumová těsnění kolem oken a dveří glycerinem. Snad to neublíží i Landymu... Petr
Landy je pro fandy !!!

moni

#12 Příspěvek od moni » 09 kvě 2007 11:51

a to je dobry napad, akorat nevim cim ho namazat v lete, aby se mu to nestalo stejne :-), je to tedy divoch, ten muj Free. Jsem zvedava, co bude dal, nicmene samozrejme ocekavam jen to nejlepsi :-) Kazdopadne kabely radeji jsem zakoupila a vozim je pro jistotu stale sebou. No clovek nikdy nevi ze? Mejte se krasne, moni

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Hunter » 09 kvě 2007 13:52

Ja jeste pridam k tomu glycerinu silikonovy olej :wink: Takze Monico, kdyz to budes tak aplikovat i v lete, to by v tom byl cert, aby to okenko po te gume pekne nejezdilo :)

moni

#14 Příspěvek od moni » 09 kvě 2007 14:28

no toz dobra, dam na tvou radu a beda jak to nebude fungovat! Takze - ja toho sveho Freee omastim od hlavy k pate a cekam, ze uz nebude mit vubec zadnou poruchu jo? :-) moni

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Hunter » 09 kvě 2007 15:38

No to jsem tomu tedy dal :!: ted abych se nekam zdekoval, az Ti nepojede auto :lol:

Sam

#16 Příspěvek od Sam » 09 kvě 2007 17:23

:idea: Kdo maže ten jede :wink: Glycerin na gumové těsnění je základ.

Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 96
Registrován: 22 bře 2007 17:44
Bydliště: Praha

#17 Příspěvek od Petr » 09 kvě 2007 20:34

Sam píše::idea: Kdo maže ten jede :wink: Glycerin na gumové těsnění je základ.
To jsem tomu jak tak koukám asi dal.... Já to myslel s glycerínem dobře !!! ( Doufám, že se ještě pořád diskutuje o autech ???!!! :oops: :oops: :oops: Petr
Landy je pro fandy !!!

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od De Lite » 09 kvě 2007 21:33

Ani glycerin, ani silikon nepomůže. Možná jsem to ne zcela přesně popsal. Když sněží, tak sníh krásně napadá do prostoru mezi zadní rezervu a zadní sklo, přičemž za vydatné pomoci zadního stěrače tam zůstane. Ten sníh pak přes noc pěkně umrzne, škrabkou ho jen tak neodstraníš ( u mne stačí zapomenutá umrzlá kapka na skle ) a hned nastane výše popsaný problém. K tomu stěrači se váže i možný další problém, když přimrzne, tak pokud se spustí, tak se ulomí. Přestože jsem si na toto dával pozor, tak se mne to stalo v momentě, když jsem jel ve sněhu, měl jsem puštěné stěrače, pak jsem zařadil zpátečku a automaticky se spustil/ulomil zadní stěrač. V servisu jsem se pak potkal s vícero podobně postiženými. Takže k té zimě: před jízdou vše pečlivě nechat odmrznout, stěrače odtrhnout a zadní sklo dokonale vyčistit - procedura tak na 5 minut.
Freelandering - stav duše

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Hunter » 09 kvě 2007 22:28

Tak z toho vyplyva pouceni, v zime parkovat jedine v garazi a kdyz snezi, nevyjizdet :lol: Jo a jeste neco, zadni sterac na zimu odmontovat :wink:

Sam

#20 Příspěvek od Sam » 10 kvě 2007 10:09

Petr píše: .....To jsem tomu jak tak koukám asi dal.... Já to myslel s glycerínem dobře !!! ( Doufám, že se ještě pořád diskutuje o autech ???!!! :oops: :oops: :oops: Petr
Já to myslel také vážně, i když to tak nevyznělo. :wink:

Když si mažeš glycerinem gumové těsnění, tak udržuješ gumu ve vláčném stavu :idea: a v zimě Ti nepřimrznou dveře a snadno se dostaneš v zimě nejen do auta, ale i z něj. Když je guma suchá, časem zpuchří, ztvrdne a působením vhka a mrazu se v zimě vytvoří ledové krystalky které spojí dveře s karoserií a pak, když máš dost síly, těsnění rozrhneš.

Glycerol (chemicky je to trojsytný alkohol) používá se zejména jako přísada v hydratačních krémech a mýdlech, léčivech, žvýkačkách, pastách, barvivech a výbušninách, též při výrobě bezvodého ethanolu pro odstranění příměsi vody. Je součástí nemrznoucích směsí, většinou v kombinaci s ethylenglykolem. V potravinářském průmyslu se užívá jako přísada pro úpravu nápojů a méně kvalitních vín. Jako součást potravin má označení E 422. V lékařství se užívá při zácpách ke změkčení stolice ve formě glycerinových čípků nebo jako součást klystýrů.

Koupit se dá třeba zde:
http://www.tipa.eu/DetailPage.asp?dpg=53057&print

Ještě poznámka k oblíbeným olejům typu WD40 - jejich čistící složky jsou agresivní vůči gumě a plastům (způsobují jejich zpuchření, ztvrdnutí nebo zkřehnutí) :!:

Odpovědět