Žádost o pomoc

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Vítek Prchal

Žádost o pomoc

#1 Příspěvek od Vítek Prchal » 25 dub 2007 13:18

Ahoj všem a předem děkuji za ochotu. Zvažuji koupi staršího Freelandera. Přiznávám, že jsem předem nezkoumal jeho technické vlastnosti, ale něčím mě upoutal a oslovil. Někdy zkrátka nepotřebujete mít racionální vysvětlení pro svoje jednání - jen to cítíte. Nicméně, teď se musím chovat prakticky a tak prosím o rady - na co si mám dát při koupi pozor, kde lze najít spolehlivého prodejce (chtěl bych se obrátit na autosalony Cartec Brno a Hos Jihlava - máte reference?), který rok výroby je rizikový (uvažuji o 03-04), jak je to s pohodlím při cestování (jsme větší rodina 2+3) a vůbec všechno, co mi ke koupi můžete říct.
v.

Uživatelský avatar
De Lite
Příspěvky: 209
Registrován: 09 srp 2006 08:27
Bydliště: Jizerky
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od De Lite » 28 dub 2007 21:19

Mé rady a zkušenosti:
- při koupi kontrolovat standardní věci, hlavně pravidelnou a doložitelnou servisní historii
- šel bych do Freelandera od roku výroby 12/2003 - to je ten po faceliftu, vybral bych motor TD4
- pohodlí při cestování perfektní, je však nutné uvědomit si, že to není žádný rychlostní sportovec
- možná zklamu, ale pro rodinu 2+3 se mi zdá malý. Já sám jsem 2+1+spoustu bagáže+kola, apod. a sotva to do něj nacpu a na něj navěsím.

Přeju šťastnou ruku při výběru a pohodové užívání Freelandera.
Freelandering - stav duše

vítek prchal

žádost o pomoc

#3 Příspěvek od vítek prchal » 02 kvě 2007 15:39

Dík za rady. Někdy je u koupi auta těžký najít kompromis. U nás obzvlášť - 5 osob + bagáž a ještě k tomu třeba nějaký kolo, tak to je na mikrobus. Jenže pak je tady ještě souznění s autem a Free má prostě charisma. Tak uvidíme, jak to dopadne...
v.

Odpovědět