Discovery 3, prosím o radu

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mahatma
Příspěvky: 283
Registrován: 13 pro 2007 19:23
tel.: jedině Xperia Z1c
auto: Disco 3
Bydliště: Ostrava

Re: Discovery 3, prosím o radu

#101 Příspěvek od Mahatma » 28 čer 2016 13:10

Co já vím, tak SE nemá adaptivní světla jen obyč. Xenony, horší rádio bez měniče CD a ovládání telefonu, nemá info displej nad rádiem a navigaci, nemá tempomat. To alespoň ta moje SE. Ono se to dost liší, většinou jsou ke každé výbavě ještě různé příplatkové vybavení. Lepší je nekoukat na označení, ale projít si to, co tam je.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Discovery 3, prosím o radu

#102 Příspěvek od marwak » 28 čer 2016 13:18

Mahatma píše:Co já vím, tak SE nemá adaptivní světla jen obyč. Xenony, horší rádio bez měniče CD a ovládání telefonu, nemá info displej nad rádiem a navigaci, nemá tempomat. To alespoň ta moje SE. Ono se to dost liší, většinou jsou ke každé výbavě ještě různé příplatkové vybavení. Lepší je nekoukat na označení, ale projít si to, co tam je.
Souhlas, nedávno jsem to taky řešil. Mám SE, r.v. 2007 a to co píšeš odpovídá až na tempomat, který mám (ovládání rádia z volantu tam nebylo, ale dodělal jsem jen výměnou panelu za cca 1500,-). Když jsem to hledal obecně, narazil jsem na toto:

http://www.zakruta.cz/automobil/landrov ... tdv6/se-a/

Ale jsou tam spíš obecné parametry a výpis, co všechno ve výbavě může být, není to rozlišené podle verzí.
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
Mahatma
Příspěvky: 283
Registrován: 13 pro 2007 19:23
tel.: jedině Xperia Z1c
auto: Disco 3
Bydliště: Ostrava

Re: Discovery 3, prosím o radu

#103 Příspěvek od Mahatma » 28 čer 2016 13:27

marwak píše: Souhlas, nedávno jsem to taky řešil. Mám SE, r.v. 2007 a to co píšeš odpovídá až na tempomat, který mám (ovládání rádia z volantu tam nebylo, ale dodělal jsem jen výměnou panelu za cca 1500,-). Když jsem to hledal obecně, narazil jsem na toto:

http://www.zakruta.cz/automobil/landrov ... tdv6/se-a/

Ale jsou tam spíš obecné parametry a výpis, co všechno ve výbavě může být, není to rozlišené podle verzí.
Já tam ovládání na volantu pro změnu měl.
Ještě moje SE nemá parkovací senzory vepředu (jen vzadu) a nemá aux vstup pro 2. řadu sedadel (vlastně celý audio/video panel).

Uživatelský avatar
dzordzi
Příspěvky: 370
Registrován: 03 bře 2010 14:24
auto: LR3
Bydliště: Malé Karpaty

Re: Discovery 3, prosím o radu

#104 Příspěvek od dzordzi » 28 čer 2016 14:54

Toto SE na volante nemá uplne nič, cúvacie iba v zadu, tempomat asi nemá..
A ešče k tomu je to manual.... noo...

Poprípade mi dajte radu jak vyskúšam-zistím ako je na tom podvozok? či sú neni mechy kaput-alebo kompresor?
Discovery3 2,7 TDV6 HSE, automat,

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Discovery 3, prosím o radu

#105 Příspěvek od marwak » 28 čer 2016 15:28

Mahatma píše:
marwak píše: Souhlas, nedávno jsem to taky řešil. Mám SE, r.v. 2007 a to co píšeš odpovídá až na tempomat, který mám (ovládání rádia z volantu tam nebylo, ale dodělal jsem jen výměnou panelu za cca 1500,-). Když jsem to hledal obecně, narazil jsem na toto:

http://www.zakruta.cz/automobil/landrov ... tdv6/se-a/

Ale jsou tam spíš obecné parametry a výpis, co všechno ve výbavě může být, není to rozlišené podle verzí.
Já tam ovládání na volantu pro změnu měl.
Ještě moje SE nemá parkovací senzory vepředu (jen vzadu) a nemá aux vstup pro 2. řadu sedadel (vlastně celý audio/video panel).
Tak pokud jde o senzory, tak to jsme na tom stejně (taky jen vzadu), aux taktéž.

dzordzi:
Do manuálu bych nešel, automat je jedna z věcí, kterou mám na tomhle autě nejradši. Funkci vzduchového podvozku asi lze při prohlídce vyzkoušet jen tím, že auto pomocí ovladače mezi sedadly zvedneš do horní polohy a pak spustíš do spodní. Ale v jakém stavu kompresor a další součásti jsou tím nepoznáš. Pozor, funguje jen při zavřených dveřích (ale když sedíš vevnitř, tak to rozhodně poznáš, zda se auto zvedá nebo spouští).
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Discovery 3, prosím o radu

#106 Příspěvek od RudaK » 29 čer 2016 05:35

marwak píše: Pozor, funguje jen při zavřených dveřích (ale když sedíš vevnitř, tak to rozhodně poznáš, zda se auto zvedá nebo spouští).
Ono se to začne zvedat nebo klesat až dveře zavřeš . Tak můžeš být i venku . :)
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Hýta
Příspěvky: 98
Registrován: 29 bře 2012 21:17
auto: Free, D3
Bydliště: okolí Pardubic

Re: Discovery 3, prosím o radu

#107 Příspěvek od Hýta » 02 črc 2016 08:43

Ahoj chlapi, využiju tohle vlákno pro svůj dotaz k D3. Jak se dá elegantně vypustit (vycucnout) nádrž D3, v případě, že se povedlo natankovat benzín místo nafty? :Ja blb: Zkoušeli jsme to vycucnout hadičkou, ale asi se nám nepovedlo dostat hadičku až do nádrže, takže nasávala pouze vzduch. Je někde na nádrži přístupný vypouštěcí šroub?
Díky.

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2462
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery 3, prosím o radu

#108 Příspěvek od Hubert » 02 črc 2016 09:37

Nikdy jsem to nedělal. Ale asi bych pod autem odpojil naftový filtr a spustil čerpadlo v nádrži. To by mělo celý systém vysát. To relé je v motorovém prostoru R103. Je to rada bez záruky, ale myslím že to bude fungovat.
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
Hýta
Příspěvky: 98
Registrován: 29 bře 2012 21:17
auto: Free, D3
Bydliště: okolí Pardubic

Re: Discovery 3, prosím o radu

#109 Příspěvek od Hýta » 02 črc 2016 12:29

Vzhledem k tomu, že v nadrži je misto nafty benzin, tak čerpadlo raději pouštět nebudu...

EDIT:
Hubert, má pravdu. Vyčerpání nádrže plné benzínu se dá bez problémů udělat pomocí čerpadla v nádrži. Moje obava, že benzín poškodí čerpadlo je naprosto zcestná.
Náš mechanik rozpojil palivové trubky těsně u railu a odtud vyčerpal celou nádrž pomocí čerpadla v nádrži. Potom samozřejmě výměna palivového filtru. Motor D3 v podstatě vůbec nepoznal, že byla nádrž plná benzínu :) Takže konec dobrý :Pohoda:

Jumpik
Příspěvky: 1
Registrován: 26 črc 2016 20:31

Re: Discovery 3, prosím o radu

#110 Příspěvek od Jumpik » 26 črc 2016 20:49

Ahoj vsichni,
tak to tady pročítám asi tři dny a jsem z toho trochu rozpačitý. Měli jsme s manželkou volvo xc90, ale potřebujeme spíš teréní auto a ne osobní vysoký auto :-).
Tak jsme se rozhodli pro Toyotu Land cruiser 120. Jenomže jsme se sešli na kafi s kamarádama a ty nám řekli, proč si nekoupíte disco 3 ? To je parádní svezení.
Tak jsem začal hledat a prohledávat internet- co jinýho a už jsme se byli i na dvou podívat. Musím uznat, co se týká výbavy a jízdy tak opravdu Disco se mi zdá o hodně lepší.
Cenová kategorie je do 400.000,- a v pátek bychom se měli podívat tady v Praze na adepta ke koupi.
Díky vašemu foru jsem si stáhl i návod, Tak jsem si i něco pročetl.
No a proč píšu. Tady dost často píšete, co jste měli rozbitý, že na podvozku je pořád něco, a když jsem viděl v návodu těch chybových hlášek co to umí psát, tak mám trochu strach, jestli tyhle auta nemají jaksi trochu potíže. Jen se opatrně ptám. My u toho volva prakticky nic neřešili a bylo 10 let starý. Disco se nám moc líbí. Jen nevíme, aby to nebyla drahá volba. Vím, že písšu na LR forum a že od Vás třeba dostanu čočku, ale možná mě bude stačit trochu postrčit. Já jsem i hledal tento typ ve spolehlivosti TUV, ale nenašel jsem.
Díky moc za jakékoliv reakce. Jinak na auto se jdeme podívat v pátek okolo 19 hodiny. Je z roku 2006, nafta, automat najeto 159.000 km. Kdybych někoho z vás přemluvil že by na to mrknul odbornym okem, byl bych moc rád. Samozřejmě bych zaplatil. Mělo by to být na Praze 5.
Díky

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Discovery 3, prosím o radu

#111 Příspěvek od xxx » 27 črc 2016 08:11

Jumpik píše:Ahoj vsichni,
tak to tady pročítám asi tři dny a jsem z toho trochu rozpačitý. Měli jsme s manželkou volvo xc90, ale potřebujeme spíš teréní auto a ne osobní vysoký auto :-).
Tak jsme se rozhodli pro Toyotu Land cruiser 120. Jenomže jsme se sešli na kafi s kamarádama a ty nám řekli, proč si nekoupíte disco 3 ? To je parádní svezení.
Tak jsem začal hledat a prohledávat internet- co jinýho a už jsme se byli i na dvou podívat. Musím uznat, co se týká výbavy a jízdy tak opravdu Disco se mi zdá o hodně lepší.
Cenová kategorie je do 400.000,- a v pátek bychom se měli podívat tady v Praze na adepta ke koupi.
Díky vašemu foru jsem si stáhl i návod, Tak jsem si i něco pročetl.
No a proč píšu. Tady dost často píšete, co jste měli rozbitý, že na podvozku je pořád něco, a když jsem viděl v návodu těch chybových hlášek co to umí psát, tak mám trochu strach, jestli tyhle auta nemají jaksi trochu potíže. Jen se opatrně ptám. My u toho volva prakticky nic neřešili a bylo 10 let starý. Disco se nám moc líbí. Jen nevíme, aby to nebyla drahá volba. Vím, že písšu na LR forum a že od Vás třeba dostanu čočku, ale možná mě bude stačit trochu postrčit. Já jsem i hledal tento typ ve spolehlivosti TUV, ale nenašel jsem.
Díky moc za jakékoliv reakce. Jinak na auto se jdeme podívat v pátek okolo 19 hodiny. Je z roku 2006, nafta, automat najeto 159.000 km. Kdybych někoho z vás přemluvil že by na to mrknul odbornym okem, byl bych moc rád. Samozřejmě bych zaplatil. Mělo by to být na Praze 5.
Díky
na fóru se řeší jen vzniklé problémy a když si to tu přečteš, tak si myslíš, že ty auta stojí jen na servisu a nejezdí. Nikdo tady nepíše, jak mu to krásně jezdí, řadí a vše funguje na 1*. :mrk
Pokazí se každé auto. Některé dříve, jiné později. Důležitý je stav a pravidelný servis, který tomu předchozí majitel věnoval. Ideálně, když to můžeš napíchnout na diagnostiku. S tím nájezdem (159tis) je to těsně po/před rozvody a olejovým čerpadlem, po výměně oleje v automatu,měnič vydrží ještě klidně 60tiskm, jinak by tam nemělo byt nic zásadního, když se k autu chovali normálně.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Discovery 3, prosím o radu

#112 Příspěvek od RudaK » 30 črc 2016 09:45

xxx píše: Nikdo tady nepíše, jak mu to krásně jezdí, řadí a vše funguje na 1*. :mrk
Tak já budu první :) mám ji deset let a nedám na ni dopustit,všechno funguje jak je psané ........ pravda něco se za ty roky muselo opravit - ale to je u každého auta . Jediná výhrada je ke spotřebě - mohla by žrát míň ( někomu i žere :coze: ) , ale to bude asi tou mojí nohou ..... :Sorry:
p.s. ale že jsme spolu za těch 10 let něco zažili :yes zážitky ničím nenahradíš :Pohoda:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
dzordzi
Příspěvky: 370
Registrován: 03 bře 2010 14:24
auto: LR3
Bydliště: Malé Karpaty

Re: Discovery 3, prosím o radu

#113 Příspěvek od dzordzi » 10 srp 2016 12:57

Potrebujem vymenit manžetu na lavej poloosy. Ked ju vytáhnem z čeho mi vlastne vyteče olej? :?:
Discovery3 2,7 TDV6 HSE, automat,

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Discovery 3, prosím o radu

#114 Příspěvek od xxx » 10 srp 2016 15:17

dzordzi píše:Potrebujem vymenit manžetu na lavej poloosy. Ked ju vytáhnem z čeho mi vlastne vyteče olej? :?:
olej ti nevyteče z ničeho. V kloubu žádný není a celou ji vytahovat nebudeš (nemusíš).

Uživatelský avatar
Robí
Příspěvky: 125
Registrován: 24 pro 2014 11:27
tel.: 775300195
auto: Discovery 3
Bydliště: Pardubice, Ústí nad Labem

Re: Discovery 3, prosím o radu

#115 Příspěvek od Robí » 12 říj 2016 15:55

K té výbavě tak u každého S, SE to bylo jinak - docela často dělal Land Rover dárky jakoby zdarma. Že udělali akci na vánoce že do S dali uzávěrku, tempomat, výhřev sedaček vepředu i vzadu, výhřev předního okna a další. Vím že jsem to několikrát studoval a není S jako S a SE a SE. Některé S jsou jako SE což je zvláštní.

Jinak abych taky přidal názor k D3 tak za mě super auto sice má nějaké mouchy, ale které auto je nemá ? :-)

Jinak za mě strašná výhoda je že člověk nemusí řešit kde se s autem otočí, jaký příkop přejede :-) Po jízdní stránce mi příjde strašně pohodlná a prostorná. ¨

D3 jsme kupovali jako novou v listopadu 2007 máme 2,7 TDV6, Spotřeba se pohybuje mezi 8,4 - 10l. Samozřejmě že v terénu jsme na vyšších číslech :-)
Jediné co nás pozlobilo byly EGR ventily a na začátku čerpadlo nafty. Jinak musim zaťukat (ťuk ťuk) vše dle intervalu.

Takže jestli se někdo rozhodujete tak určitě Land Rover :-)

Uživatelský avatar
maniac
Příspěvky: 349
Registrován: 01 kvě 2012 12:20
tel.: 725054218
auto: D III OFF, D III
Bydliště: v autě
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery 3, prosím o radu

#116 Příspěvek od maniac » 17 říj 2016 16:16

Vlastním D3 rok 2005 TDV6 SE

a co se týče výbavy tak spíš řeknu co nemám :D

nemám kůži, automat, prosklenou střechu

vše ostatní mám :Pohoda:
LR Discovery 3, TDV6 SE, Xlifter, Wrangler Duratrac 2 5/55/19, Garmin navi 2595, CB INTEK M-799 plus, Šnorchel, Zahrada, Svetělna rampa 440w,

Uživatelský avatar
george_
Příspěvky: 103
Registrován: 03 bře 2014 21:11
tel.: 775080714
auto: D3
Bydliště: Dolní Benešov

Re: Discovery 3, prosím o radu

#117 Příspěvek od george_ » 24 říj 2016 19:24

Využijí tohle téma i pro sebe. Nastal mi problém po výměně kol a to ten že mi v zadním pravém kole začalo jakoby cvakat. Nevíte někdo co by to mohlo být? :hmm:
D3 bez úprav a tak i nejspíš zůstane (leštěnka na výlety)
ex FREELANDER 2.0Di - lift 2", zátěž. pruž., 29" AT, polybush, webasto, zahrada, HELLA, šnorchl,
Seat Leon 1.4 sport limited

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: Discovery 3, prosím o radu

#118 Příspěvek od PEPO » 07 pro 2016 14:07

Pri výmene rozvodov ,čo ešte odporúčate pri ich výmene ešte vymeniť?
Mám v pláne zatial olejové čerpadlo..Co ešte??

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Discovery 3, prosím o radu

#119 Příspěvek od xxx » 07 pro 2016 14:22

PEPO píše:Pri výmene rozvodov ,čo ešte odporúčate pri ich výmene ešte vymeniť?
Mám v pláne zatial olejové čerpadlo..Co ešte??
a čerpadlo si dej originál (FOMOCO). s náhradou nejsou dobré zkušenosti.

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: Discovery 3, prosím o radu

#120 Příspěvek od PEPO » 07 pro 2016 14:34

xxx píše:
PEPO píše:Pri výmene rozvodov ,čo ešte odporúčate pri ich výmene ešte vymeniť?
Mám v pláne zatial olejové čerpadlo..Co ešte??
a čerpadlo si dej originál (FOMOCO). s náhradou nejsou dobré zkušenosti.
Ved originál je na makču pikaču, nie??
Preto to idem dať preventívne vymeniť pri 115000 km.. Ja síce dalších 115 000 km najazdím tak za 15 rokov...Takže aj dalie výmena bude nie po určitých ubehnutých kilometroch,ale kôli tomu že to tam bolo už dlho :grin: :grin:

Odpovědět