Discovery 3, prosím o radu

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery 3, prosím o radu

#61 Příspěvek od Hubert » 16 úno 2015 20:37

PEPO píše:...
Ešte mi nefungujú parkovacia senzory.Na diagnostike sme nezostili nič :roll: .Tak sa chystám zhodiť kryty náráznikov aby som sa dostal k senzorom :roll: .To je asi tiež dobrá robota že.Pozeral som že všade sú tie jednorázové plastové cuplíky :Ja blb:
U parkovacích senzorů ti nejde žádný nebo jenom některý? Jestli jdou tak to poznáš tak že když jsou aktivované jakoby tikají. je to slyšet tak 10 cm od senzoru.
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: Discovery 3, prosím o radu

#62 Příspěvek od PEPO » 17 úno 2015 06:03

Hubert píše:
PEPO píše:...
Ešte mi nefungujú parkovacia senzory.Na diagnostike sme nezostili nič :roll: .Tak sa chystám zhodiť kryty náráznikov aby som sa dostal k senzorom :roll: .To je asi tiež dobrá robota že.Pozeral som že všade sú tie jednorázové plastové cuplíky :Ja blb:
U parkovacích senzorů ti nejde žádný nebo jenom některý? Jestli jdou tak to poznáš tak že když jsou aktivované jakoby tikají. je to slyšet tak 10 cm od senzoru.
Nejde ani jeden.
Jak dám spiatočku-ozve sa ten dlhý ton čo oznamuje že senzory nie sú v činnosti a som vybavený :Ja blb: :Ja blb: .Nezostáva nič iné,len hladať takpovediac na slepo :? :? .Co má podla mna za následok aj nejaké tie polámané plasty atd :Ja blb: :Ja blb:
A manžetu,tak tú som tiež objednal radšej origo :wink: :wink:

Dawn
Příspěvky: 2
Registrován: 15 úno 2015 16:26

Re: Discovery 3, prosím o radu

#63 Příspěvek od Dawn » 27 úno 2015 20:31

Ahoj, tak ja každopádně stále sháním. Kdyby někdo vědel o hezké Discovery III nebo RR rok 2006 a víc, prověřené a ideálně v naftě, případně si nechám poradit, ale jezdím 80% Praha, tak prosím dejte vědět. Mám strach něco koupit, protože se v tom moc nevyznám. Finančně 250 - 300Kč. Ke to vůbec reálné sehat slušné auto? Díky moc za návrhy Lukáš :Sorry:

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: Discovery 3, prosím o radu

#64 Příspěvek od PEPO » 03 dub 2015 19:57

Dnes som pátral po príčine prečo mi predné xenony nefungujú tak ako majú. :? :? :?
Pri akumulátory som našiel rozpojený tento konektor.
Nevie náhodou niekto na čo to slúži? A či to má byť vlastne zapojené alebo nie? Chyba v predných svetlách pretrváva aj nadalej a ked som ten konektor spojil,zatial som nezaregistroval zmenu.Len nerád by som tým niečo poškodil :roll: :roll:
Přílohy
20150403_194333.jpg
20150403_194406.jpg

hubajs
Příspěvky: 30
Registrován: 28 úno 2016 13:32

Re: Discovery 3, prosím o radu

#65 Příspěvek od hubajs » 28 úno 2016 14:09

ahoj, přečetl jsem tu toho dost ale hledat D3 raději s AUTOMATEM nebo MANUALEM ?? když se něco pokazí co vyjde obecně levněji opravit (převodovka,spojka, .... ) ?

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Discovery 3, prosím o radu

#66 Příspěvek od NOTIX » 28 úno 2016 17:33

hubajs píše:ahoj, přečetl jsem tu toho dost ale hledat D3 raději s AUTOMATEM nebo MANUALEM ?? když se něco pokazí co vyjde obecně levněji opravit (převodovka,spojka, .... ) ?
někde to tu na foru je, vautomatu je většinou hotovej měnič výměna i sprací cca 25,
manual jen material na spojku,setrvak je 35 bez prace. tot řeč čísel :mrgreen:

za mě jedině AUT, tohle auto je na to dělaný :Pohoda:
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Discovery 3, prosím o radu

#67 Příspěvek od xxx » 28 úno 2016 18:28

NOTIX píše:
hubajs píše:ahoj, přečetl jsem tu toho dost ale hledat D3 raději s AUTOMATEM nebo MANUALEM ?? když se něco pokazí co vyjde obecně levněji opravit (převodovka,spojka, .... ) ?
někde to tu na foru je, vautomatu je většinou hotovej měnič výměna i sprací cca 25,
manual jen material na spojku,setrvak je 35 bez prace. tot řeč čísel :mrgreen:

za mě jedině AUT, tohle auto je na to dělaný :Pohoda:
tak tak, svatá pravda :angel

Uživatelský avatar
kodl80
Příspěvky: 956
Registrován: 15 črc 2013 22:15
tel.: 722948212
auto: Def a RR L322 4,4 V8
Bydliště: Liberecky kraj

Re: Discovery 3, prosím o radu

#68 Příspěvek od kodl80 » 04 bře 2016 09:44

Trochu jinak. Ja jsem D3 TDV6 r.v.2005 v HSE mel take. Musim rict, ze max spokojenost, ale touha po Defikovi byla tak velka, ze jsem udelal zmenu. Mam ted 110ku r.v.1996 motor 300 Tdi. No vybava .... radio a webasto pro ohrev motoru :grin: Ale jede proste furt. Zadne cidla, diagnostika a proste takove ty kurvitka :grin: Vim ze se ty auta nedaji porovnavat, ale kdybych dnes sel do D3 tak bych volil co mozno nejmene vybavy a klidne i bez vzduchu, ale zase manual, mam rad kdy si kvalt volim sam. Myslim si, ze plno veci je proste navic....vsechny ty nastaveni sedacky, zrcatek atd...stejne to nastavim jednou a pak uz ne. Ale kazdy je jiny. Ja radeji preferuji jednoduche reseni.

Kazdopadne preji dobry vyber.

Karel
Doma je: LR Defender 110 300tdi / RR L322 4.4 V8
Ex. auta: Free1 / Free2 / D3 / RRS / RRC

Uživatelský avatar
petr štrof
Příspěvky: 897
Registrován: 29 dub 2010 21:00
tel.: 603799382
auto: LR Disco 3 HSE 2006
Bydliště: NÁCHODSKO

Re: Discovery 3, prosím o radu

#69 Příspěvek od petr štrof » 04 bře 2016 10:43

já mám manuál 2006 HSE najeto 255 tis jezdím s károu a spojka drží
do města je lepší automat , ale já cukám s vozíkem u dílny a pro mě je rozhodně lepší manuál
spotřeba u manuálu je o trochu lepší , jenom pokud se jede jenom dálnice viz dovolená , tak spotřeba je velmi podobná
stejně to jede většinou na 6

Uživatelský avatar
kodl80
Příspěvky: 956
Registrován: 15 črc 2013 22:15
tel.: 722948212
auto: Def a RR L322 4,4 V8
Bydliště: Liberecky kraj

Re: Discovery 3, prosím o radu

#70 Příspěvek od kodl80 » 04 bře 2016 12:00

Spotrebu jsem mel cca 9,5 a cestou na dovcu jsem se dostal na 7,3 :grin: ale zadnej zavod to nebyl. Na auto ale vzpominam jen v dobrem. Je to opravdu vydarene auto. Moc vydarene.
Doma je: LR Defender 110 300tdi / RR L322 4.4 V8
Ex. auta: Free1 / Free2 / D3 / RRS / RRC

Tommek
Příspěvky: 1
Registrován: 20 dub 2016 05:54

Re: Discovery 3, prosím o radu

#71 Příspěvek od Tommek » 20 dub 2016 06:14

Ahoj!Jsem tady nový. Uvažuji o koupi LR D3 r.v.2005 SE.Mě se D3 líbí už dlouho a teď se v mém okolí objevila jedna, na kterou bych se chtěl podívat. Našel by se někdo v blízkosti Přerova, kdo by se se mnou na auto zajel mrknout? Nerad bych udělal nějakou botu. Díky.)

Uživatelský avatar
MarekGSA
Příspěvky: 116
Registrován: 22 bře 2016 15:40
tel.: 731174318
auto: LR Discovery 3

Re: Discovery 3, prosím o radu

#72 Příspěvek od MarekGSA » 26 dub 2016 11:16

Využijí stávající vlákno jako nový majitel D3 a požádám o radu. Je tu někdo z okolí Hořic nebo Jičína s D3, na kus řečí a ještě lépe s diagnostikou ? Zatím mě na D3 "trápí" automatické zapnutí ruční brzdy při každém vytažení klíče ze spínačky. Rád bych to "vypnul" a volil sám , kdy "zatáhnu ručku".

Případně kam jezdí "Dé trojkaři" do osvědčeného servisu (zdaleka tím nemyslím značkové výměnné stanice s odpovědi to nevím to jsem ještě nedělal) nebo k jakému šikovnému servisákovi ? Servisů je celá řada, ale bohužel znalosti ne všude odpovídají mým představám :grin: .

A ještě jedna otázka: chci ještě jeden klíč komplet i s dálkou, předpokládám, že ideální je si ho objednat přímo u nějakého prodejce nebo je tu někdo kdo už i tohle dělá. Zkoušel jsem kouzelné "HLEDAT" a našel odpovědi na mých asi 1000 začátečnických dotazů, ale na tyto ještě ne. Pokud jsem to přehlédl, tak se omlouvám a mějte se začátečníkem trpělivost ..... :grin:
Po dohodě diagnostika a servis BMW motocyklů.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Discovery 3, prosím o radu

#73 Příspěvek od RudaK » 26 dub 2016 16:12

MarekGSA píše: Případně kam jezdí "Dé trojkaři" do osvědčeného servisu (zdaleka tím nemyslím značkové výměnné stanice s odpovědi to nevím to jsem ještě nedělal) nebo k jakému šikovnému servisákovi ?
A ještě jedna otázka: chci ještě jeden klíč komplet i s dálkou,
1. Servisuji na Moravě,což je pro tebe kousek z ruky :Sorry:
2. Objednat klíč přes prodejce ND nebo servis - je potřeba k tomu techničák kvůli VINku a plnou moc .Dodávka z Anglie ... měj se Ruda
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
MarekGSA
Příspěvky: 116
Registrován: 22 bře 2016 15:40
tel.: 731174318
auto: LR Discovery 3

Re: Discovery 3, prosím o radu

#74 Příspěvek od MarekGSA » 26 dub 2016 21:33

RudaK--> to ano, Morava je pro mne opravdu kousek z ruky. Díky za odpověď ohledně klíče.
Po dohodě diagnostika a servis BMW motocyklů.

Uživatelský avatar
jareku
Příspěvky: 1727
Registrován: 09 zář 2012 23:25
tel.: 737 347 753
auto: RR L322+DEF+SIII
Bydliště: Blansko

Re: Discovery 3, prosím o radu

#75 Příspěvek od jareku » 26 dub 2016 22:08

MarekGSA píše:RudaK--> to ano, Morava je pro mne opravdu kousek z ruky. Díky za odpověď ohledně klíče.
Pokud jsi od Hořic z východních Čech, zkus kontaktovat Auto Jase z Nové Paky. Tam by Ti měli pomoci.
Live long and prosper.

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Discovery 3, prosím o radu

#76 Příspěvek od NOTIX » 27 dub 2016 06:15

MarekGSA píše:Využijí stávající vlákno jako nový majitel D3 a požádám o radu. Je tu někdo z okolí Hořic nebo Jičína s D3, na kus řečí a ještě lépe s diagnostikou ? Zatím mě na D3 "trápí" automatické zapnutí ruční brzdy při každém vytažení klíče ze spínačky. Rád bych to "vypnul" a volil sám , kdy "zatáhnu ručku".

Případně kam jezdí "Dé trojkaři" do osvědčeného servisu (zdaleka tím nemyslím značkové výměnné stanice s odpovědi to nevím to jsem ještě nedělal) nebo k jakému šikovnému servisákovi ? Servisů je celá řada, ale bohužel znalosti ne všude odpovídají mým představám :grin: .

A ještě jedna otázka: chci ještě jeden klíč komplet i s dálkou, předpokládám, že ideální je si ho objednat přímo u nějakého prodejce nebo je tu někdo kdo už i tohle dělá. Zkoušel jsem kouzelné "HLEDAT" a našel odpovědi na mých asi 1000 začátečnických dotazů, ale na tyto ještě ne. Pokud jsem to přehlédl, tak se omlouvám a mějte se začátečníkem trpělivost ..... :grin:
Ahoj,

jsem z Náchoda, předpokládám že máš manuál, automatika ručky jde vypnout když při vytahování klíčku stlačíš a podržíš ručku dolů. Pak už budeš ovládat ručku jak potřebuješ. Na nový klíč je potřeba diagnostika a to jedině v LR.
Komplet klíč cca 6000,- , jinak tady z fora máme servisáka u č kostelce. Měl taky D3 a auto zná dokonale a servisuje jich min 5 ks. a nějaké RR.
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Uživatelský avatar
MarekGSA
Příspěvky: 116
Registrován: 22 bře 2016 15:40
tel.: 731174318
auto: LR Discovery 3

Re: Discovery 3, prosím o radu

#77 Příspěvek od MarekGSA » 27 dub 2016 10:32

NOTIX píše:
MarekGSA píše:Využijí stávající vlákno jako nový majitel D3 a požádám o radu. Je tu někdo z okolí Hořic nebo Jičína s D3, na kus řečí a ještě lépe s diagnostikou ? Zatím mě na D3 "trápí" automatické zapnutí ruční brzdy při každém vytažení klíče ze spínačky. Rád bych to "vypnul" a volil sám , kdy "zatáhnu ručku".

Případně kam jezdí "Dé trojkaři" do osvědčeného servisu (zdaleka tím nemyslím značkové výměnné stanice s odpovědi to nevím to jsem ještě nedělal) nebo k jakému šikovnému servisákovi ? Servisů je celá řada, ale bohužel znalosti ne všude odpovídají mým představám :grin: .

A ještě jedna otázka: chci ještě jeden klíč komplet i s dálkou, předpokládám, že ideální je si ho objednat přímo u nějakého prodejce nebo je tu někdo kdo už i tohle dělá. Zkoušel jsem kouzelné "HLEDAT" a našel odpovědi na mých asi 1000 začátečnických dotazů, ale na tyto ještě ne. Pokud jsem to přehlédl, tak se omlouvám a mějte se začátečníkem trpělivost ..... :grin:
Ahoj,

jsem z Náchoda, předpokládám že máš manuál, automatika ručky jde vypnout když při vytahování klíčku stlačíš a podržíš ručku dolů. Pak už budeš ovládat ručku jak potřebuješ. Na nový klíč je potřeba diagnostika a to jedině v LR.
Komplet klíč cca 6000,- , jinak tady z fora máme servisáka u č kostelce. Měl taky D3 a auto zná dokonale a servisuje jich min 5 ks. a nějaké RR.
Ahoj, ano manuál a v příručce jsem tenhle způsob vyčetl a použil to, ale nenapadlo mě to vyzkoušet jestli to je "trvale" bez toho abych po každém vypnutí klíčku musel držet "ručku" :Ja blb: .... byla to snad jediná věc co mi vyloženě vadila.
Servis zatím nepotřebuji, ale chci mít přehled než pak v nouzi rychle někoho hledat.
Díky za odpovědi i za tipy na oba servisy :yes

Zatím od každého slyším co jsem to koupil, že je to nejporuchovější auto co znají, tak čekám, kdy to přijde :D .....
Po dohodě diagnostika a servis BMW motocyklů.

Uživatelský avatar
MarekGSA
Příspěvky: 116
Registrován: 22 bře 2016 15:40
tel.: 731174318
auto: LR Discovery 3

Re: Discovery 3, prosím o radu

#78 Příspěvek od MarekGSA » 27 dub 2016 19:37

NOTIX píše:
MarekGSA píše:Využijí stávající vlákno jako nový majitel D3 a požádám o radu. Je tu někdo z okolí Hořic nebo Jičína s D3, na kus řečí a ještě lépe s diagnostikou ? Zatím mě na D3 "trápí" automatické zapnutí ruční brzdy při každém vytažení klíče ze spínačky. Rád bych to "vypnul" a volil sám , kdy "zatáhnu ručku".

Případně kam jezdí "Dé trojkaři" do osvědčeného servisu (zdaleka tím nemyslím značkové výměnné stanice s odpovědi to nevím to jsem ještě nedělal) nebo k jakému šikovnému servisákovi ? Servisů je celá řada, ale bohužel znalosti ne všude odpovídají mým představám :grin: .

A ještě jedna otázka: chci ještě jeden klíč komplet i s dálkou, předpokládám, že ideální je si ho objednat přímo u nějakého prodejce nebo je tu někdo kdo už i tohle dělá. Zkoušel jsem kouzelné "HLEDAT" a našel odpovědi na mých asi 1000 začátečnických dotazů, ale na tyto ještě ne. Pokud jsem to přehlédl, tak se omlouvám a mějte se začátečníkem trpělivost ..... :grin:
Ahoj,

jsem z Náchoda, předpokládám že máš manuál, automatika ručky jde vypnout když při vytahování klíčku stlačíš a podržíš ručku dolů. Pak už budeš ovládat ručku jak potřebuješ. Na nový klíč je potřeba diagnostika a to jedině v LR.
Komplet klíč cca 6000,- , jinak tady z fora máme servisáka u č kostelce. Měl taky D3 a auto zná dokonale a servisuje jich min 5 ks. a nějaké RR.
Tak i když podržím "ručku" při vyndání klíčku dole, tak to funguje jen dokud opět nevyndám klíč a opět se sama aktivuje. Tak aspoň to jde při vyjmutí klíčku a raději , když na to zapomenu, tak ať se aktivuje z bezpečnostních důvodů, přeci jen je to těžká krabice :grin:
Volal jsme ohledně klíče a zároveň se ptal na tuto fci ručky. Ještě to nedělali a nevědí zda to jde diagnostikou odpojit a bych si ji zapínal dle potřeby sám. Až mi budou aktivovat klíč , tak se na to podívají. Potom dám vědět.
Po dohodě diagnostika a servis BMW motocyklů.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Discovery 3, prosím o radu

#79 Příspěvek od RudaK » 27 dub 2016 20:39

MarekGSA píše: Zatím od každého slyším co jsem to koupil, že je to nejporuchovější auto co znají, tak čekám, kdy to přijde :D .....
To říkají ti co ho nemají .Buď v klidu,dnes se spravujou všechny elektronický auta ... a ti druzí o tom nemluví a jezdí do servisu taky. Mě to pozlobilo za 10 let jen jednou a muselo se počkat na p. Kučeru z Prahy ( nekomunikoval Terain response a motor spadl do nouzáku - co tomu bylo sem se nedověděl a taky mě to nic nestálo,akorát 14 dní čekání až se dostal do Brna ) Rychle to opravit znamenalo vyměnit řídící jednotku motoru,jak psal manuál a nakonec mám řídící jednotku původní :mrgreen: a auto jezdí :yes
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
MarekGSA
Příspěvky: 116
Registrován: 22 bře 2016 15:40
tel.: 731174318
auto: LR Discovery 3

Re: Discovery 3, prosím o radu

#80 Příspěvek od MarekGSA » 27 dub 2016 20:57

RudaK píše:
MarekGSA píše: Zatím od každého slyším co jsem to koupil, že je to nejporuchovější auto co znají, tak čekám, kdy to přijde :D .....
To říkají ti co ho nemají .Buď v klidu,dnes se spravujou všechny elektronický auta ... a ti druzí o tom nemluví a jezdí do servisu taky. Mě to pozlobilo za 10 let jen jednou a muselo se počkat na p. Kučeru z Prahy ( nekomunikoval Terain response a motor spadl do nouzáku - co tomu bylo sem se nedověděl a taky mě to nic nestálo,akorát 14 dní čekání až se dostal do Brna ) Rychle to opravit znamenalo vyměnit řídící jednotku motoru,jak psal manuál a nakonec mám řídící jednotku původní :mrgreen: a auto jezdí :yes
Mám stejný názor, že dnes už si člověk moc nevybere. Auta jsou spotřebáky, prošpikované technikou a těch věcí, které se mohou podělat je čím dál víc.
Tohle má aspoň normální motor, kočárek se tam vejde bez problémů, a nemusím se z toho soukat ven jako ze stanu :D .
Po dohodě diagnostika a servis BMW motocyklů.

Odpovědět