Discovery 3, prosím o radu

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Discovery 3, prosím o radu

#41 Příspěvek od NOTIX » 03 pro 2014 06:44

Ahoj ,

sice mám 2,7TDV6 ale najezdim taky za rok cca 6000 tis. Má to hlavně maželka a přesně jak píšeš ty výlety,dovča ,chalupa a sem tam terén. S potřebou Ti neporadim u mě je to 12,5l nafty. Jinak je potřeba si projít vlákno co Tě čeká. Je toho dost ! ale už bych neměnil. U 4,4 se určitě připrav na přední nápravu motor bude těžší a nevím jestli jsou díly jiné než TD. Já dělal všechny silentbloky,čepy,spojovačky,tyčky řízení.
Jízda v tomhle autě je neuvěřitelně jiná než cokoliv jiného. Přeju dobrou koupi :mrgreen:
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Uživatelský avatar
David Š
Příspěvky: 148
Registrován: 01 zář 2014 14:45
tel.: SE
auto: Disco 3 TDV6 SE
Bydliště: v Ústí dlabem

Re: Discovery 3, prosím o radu

#42 Příspěvek od David Š » 03 pro 2014 09:55

...tak já bych určitě Nešel do tý černý - má podle mě slepený zadek, nelakovaný zadní nárazník (proč) - když lakované má límce blatníků a přední nárazník ???, pokud vím, tak když jsem kupoval novou SE, tak lak byl komplet od HSE (jasně že v USA třeba jinak, ale proč by právě zadek nebyl, že?) co to má za poklop nad tažným - tam má být díra - když už tam je tažný nasazený...., příšerný nelícovaný usazení toho stříbrnýho spodku vzadu - nějaký nejty nebo co....to na diskošce orig vypadá mnohem líp - tohle prostě aušus!
...ta maska s chromem se dá koupit tady tak nějak za 7 tis Kč....nic extra, a ještě k tomu hnusná....je to design ala Myšivbuši :chuckle
...Diskotéka je výborné auto ale jináč nevím co čekáš za zázrak u 10 let starýho auta z USA s motorem V8? Jestli budeš jezdit silnice jako já, tak je to těžký auto, spotřeba vyšší, brzdy dobrý ale D4 má lepší, pérování jsou vzduchy - pořád to vyžaduje něco - sice maličkosti ale přeci. Cestování super, nevím jak V8 na dálku ale mám TDV6 - dálnice do 120 km/h = 10 L, při 130/160 km/h klidně 13 l nafty. Tak se tuž. :hi
U mě dobrý....

Uživatelský avatar
petr štrof
Příspěvky: 897
Registrován: 29 dub 2010 21:00
tel.: 603799382
auto: LR Disco 3 HSE 2006
Bydliště: NÁCHODSKO

Re: Discovery 3, prosím o radu

#43 Příspěvek od petr štrof » 03 pro 2014 14:10

nevím jakej máš rozpočet , ale já jsem zvědavej na ten novej motor 3.0 v benzínu
už se začínaj v DE prodávat předváděčky a spotřeba o proti naftě není nijak dramatická

odkaz na mobile:
http://www.mobile.de/cz/zna%C4%8Dka/lan ... 33407.html


Petr

Uživatelský avatar
desmosedici-rr
Příspěvky: 256
Registrován: 04 dub 2014 17:55
auto: free
Bydliště: Plzeň-Blatná

Re: Discovery 3, prosím o radu

#44 Příspěvek od desmosedici-rr » 03 pro 2014 16:55

hogi píše:http://www.sauto.cz/osobni/detail/land- ... oFrom=list
http://www.sauto.cz/osobni/detail/land- ... oFrom=list

Ahoj ,
jsem tu sice novy, ale to se casem snad zmeni, bo chci koupit Discosku 3 a shodou okolnosti presne tu na obrazku. Prosim poradte zdali je to dobra volba?? Ma to byt druhe auto do rodiny, prevazne na dovolene a vylety....tzn. silnicni provoz a za rok najezd cca 5000-8000km. Proto benzin, nafta by se mi asi nevyplatila ( nebo ??) . Da se s timto motorem (4, 4 , 220kW) vubec jezdit pod 16l ? Co ostatni veci, auto je nabyte elektrikou a ruznymi bezpečnostními prvky, , vzduchovym podvozkem....proste spooooousta potencionalnich problemu. Trochu mne i udivuje fakt, ze ho jeste nikdo nekoupil, preci jen koukam , ze prispevek (foto z bazaru) je tu uz od července. Nebo znate toto auto nekdo osobne???Je to pro mne na druhem konci republiky, tak nez vyjedu, zkousim na Vas neco vyzvedet :-)
Blize ke mne je to stribrne. Ale vzhledove se mi vice libi to s tim paketem (v Nove Pace)....omlouvám se za odkazy na zacatku meho dotazu, ale pisu z mobilu a ten mi odkazy hazi vzdy na zacatek

Poradte please :-). .....at se stanu jednim ze "spokojenych" uzivateli Discosky
diky moc vsem!!
ahoj spotřeba u sporta 4.2 je kolem 18l aby ses dostal níž tak na 16l musel bys jezdit do 90km/h a žádný divočení :wink: prostě hodně předpisově, ale na co pak V8

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1991
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Discovery 3, prosím o radu

#45 Příspěvek od libovka » 04 pro 2014 08:28

Já bych do tý černý nešel už jen proto z jakýho je bazaru. :Ale fuuj: :Ale fuuj: :Ale fuuj:

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Discovery 3, prosím o radu

#46 Příspěvek od RudaK » 04 pro 2014 19:44

petr štrof píše: já jsem zvědavej na ten novej motor 3.0 v benzínu a spotřeba o proti naftě není nijak dramatická Petr
Tak to je zajímavé..... ani jsem o tom nevědel :Sorry:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

hogi
Příspěvky: 2
Registrován: 02 pro 2014 22:16

Re: Discovery 3, prosím o radu

#47 Příspěvek od hogi » 04 pro 2014 21:49

Diky vsem moc za rady!!!! Z te cerne jste mi vylecili :-(.....vubec bych si nevsiml zbastleneho narazniku, jeste , ze jsem tam nevyjel.....co se bazaru tyce, nevim co je s nim? Ale taky dalsi duvod.....

No a co se ostatniho tyce, tak jste mne zkazily i nadseni z 4, 4 V8 :-)......takze jsem tam, kde jsem byl ( v pi.e)
Na novou Discovery fakt nemam! Kdyz koukam na auta za 4kila. Asi budu dal setrit a koupim za 2roky 4rku :-)....
Nebo 2, 7 td ted a doufat, ze se nepotka jako memu kamosovi. No je to na mne....
Jeste jednou diky moc vsem, obzvlaste clenovi Notix :yes ..!! DIKY

Dawn
Příspěvky: 2
Registrován: 15 úno 2015 16:26

Re: Discovery 3, prosím o radu

#48 Příspěvek od Dawn » 15 úno 2015 16:33

Ahoj,

uvažuji koupit toto auto: http://www.rajaut.cz/101366. Land Rover už moc dlouho chci. Měl jsem MB ML, potom nějaké 4x4 v osobních autech, ale Land Rover sem tak nějak pořád přemýšlel. Teď je možnost a rád bych se poradil. To co čtu o LR různě po internetu není moc pozitivní, (ale to psali o ML také), tak se zeptám raději přímo u zdroje. Autem budu jezdit každý den po převážně po Praze. Občas nějaké dálnice, ale nejezdím rychle... Moje otázka zní. Koupili by jste si výše zmíněné auto? 265tis. Km není málo, ale rozhodně lepší než 140 a dalších 200 stočených a důležitý je určitě stav. Auto vypadá docela dobře, ale... pořád tak nějak přemýšlím, jestli to je rozumné. Vy jste tady toho najezdili s LR strašně moc, takže prosím poraďte. Není to moc najeto?, motor se mi zdá dostačující i výkonem, ale nějaké příběhy o vylágrovaných motorech tady na fóru mě trochu děsí

Před díky moc za rady a možná se k vám i přidám :Sorry:

Díky

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Discovery 3, prosím o radu

#49 Příspěvek od RudaK » 15 úno 2015 17:06

Dawn píše:Ahoj, nějaké příběhy o vylágrovaných motorech tady na fóru mě trochu děsí Před díky moc za rady a možná se k vám i přidám :Sorry:
Díky
Motory padají od r.v 2007 kvůli špatnému update olejového čerpadla . Já mám 2006 a žádné vetší závady sem zatím neměl :Sorry: dokonce mám původní kompresor podvozku , což je prý taky s podivem po 9 letech denního používání . Denně jezdím taky krátké cesty cca do 20 km . Zastávka na chvíli a zas to podobný. Většinou do 60km celkově za den.
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
petr štrof
Příspěvky: 897
Registrován: 29 dub 2010 21:00
tel.: 603799382
auto: LR Disco 3 HSE 2006
Bydliště: NÁCHODSKO

Re: Discovery 3, prosím o radu

#50 Příspěvek od petr štrof » 15 úno 2015 18:48

taky mám 2006 manuál koupeno v 2010 s 85 tis a momentálně 223 tis kompresor ,olej. čerpadlo , vstřiky, žhaviče a zatím vše v cajku a doufám že vše dál bude :yes
pro mě je D3 dělník který mě prostě baví :D

Uživatelský avatar
Mahatma
Příspěvky: 283
Registrován: 13 pro 2007 19:23
tel.: jedině Xperia Z1c
auto: Disco 3
Bydliště: Ostrava

Re: Discovery 3, prosím o radu

#51 Příspěvek od Mahatma » 16 úno 2015 06:42

Ročník 2006 automat, 240 000 km: Motor a převodovka zatím bez problémů. Na podvozku pořád něco, teď mě čekají komplet silenbloky, ale to je asi normální. Jinak servo, samovolně vysypaný šíbr, občas nějaké čidlo. Prostě zlatíčko.

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: Discovery 3, prosím o radu

#52 Příspěvek od PEPO » 16 úno 2015 09:12

Táto gumenná hadica mi dnes vysela z nápravy :roll: :roll:
Chcem sa len spýtať či tá hadica niekde bola použitá účelne-nejaký ovzdušnenie zadného difu alebo odniekadial bola zvedená voda na cestu.
Alebo že by sa mi to tam ocitlo len nejakou náhodou ked som po tom prešiel na ceste??
A ešte jedna prosba o radu 8) 8) .
Predné manžety sú normálne v predaji??Lebo včera som zistil že mám tam malú dierku a pomaly mi vyhadzuje vazelinu.Tak som len tak narýchlo snoril po nete a že by tie manžety boli volne v predaji sa nedá povedať :? :? .Alebo stačí odmerať predný-a zadný priemer a kúpiť v najbližšej motechne??
Tu je tá čudná hadička...


Asi by som s mal tomu autu menej venovať a viac sa na nom voziť-lebo jak ho mám mesiac,tak som nepravil asi ani 200km a večne som pod ním v kanáli odstranujem drobné závady :Ja blb: :Ja blb: .
Ešte mi nefungujú parkovacia senzory.Na diagnostike sme nezostili nič :roll: .Tak sa chystám zhodiť kryty náráznikov aby som sa dostal k senzorom :roll: .To je asi tiež dobrá robota že.Pozeral som že všade sú tie jednorázové plastové cuplíky :Ja blb:
Přílohy
20150215_132336.jpg

Uživatelský avatar
Mahatma
Příspěvky: 283
Registrován: 13 pro 2007 19:23
tel.: jedině Xperia Z1c
auto: Disco 3
Bydliště: Ostrava

Re: Discovery 3, prosím o radu

#53 Příspěvek od Mahatma » 16 úno 2015 09:19

PEPO píše:Ešte mi nefungujú parkovacia senzory.Na diagnostike sme nezostili nič :roll: .Tak sa chystám zhodiť kryty náráznikov aby som sa dostal k senzorom :roll: .To je asi tiež dobrá robota že.Pozeral som že všade sú tie jednorázové plastové cuplíky :Ja blb:
U mne to byla klasika, uhnilé dráty. Takže ručkovat...

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: Discovery 3, prosím o radu

#54 Příspěvek od PEPO » 16 úno 2015 09:44

Mahatma píše:
PEPO píše:Ešte mi nefungujú parkovacia senzory.Na diagnostike sme nezostili nič :roll: .Tak sa chystám zhodiť kryty náráznikov aby som sa dostal k senzorom :roll: .To je asi tiež dobrá robota že.Pozeral som že všade sú tie jednorázové plastové cuplíky :Ja blb:
U mne to byla klasika, uhnilé dráty. Takže ručkovat...
V predu alebo v zadu??
Mne na diagnostike vypisovalo že sa nevie spojiť s modulom a vždy eln vyhodilo chybu :? .Naivne som si myslel že to ukáže ktorý senzor je zlý :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Discovery 3, prosím o radu

#55 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 16 úno 2015 10:16

PEPO píše:Táto gumenná hadica mi dnes vysela z nápravy :roll: :roll:
To by mě taky zajímalo, co to je. Já jsem ji našel u D3 v zadním nárazníku když byl sundanej kvůli konzervaci spodku. Byla ještě zabalená a zatavená v originál Land Rove pytlíku.... Evidentně se ji nechtělo dělníkovi montovat, tak ji jen hodil do nárazníku....

Tom

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Discovery 3, prosím o radu

#56 Příspěvek od NOTIX » 16 úno 2015 10:37

tomu říkám oprava :mrgreen:
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Discovery 3, prosím o radu

#57 Příspěvek od xxx » 16 úno 2015 10:48

PEPO píše:...
A ešte jedna prosba o radu 8) 8) .
Predné manžety sú normálne v predaji??Lebo včera som zistil že mám tam malú dierku a pomaly mi vyhadzuje vazelinu.Tak som len tak narýchlo snoril po nete a že by tie manžety boli volne v predaji sa nedá povedať :? :? .Alebo stačí odmerať predný-a zadný priemer a kúpiť v najbližšej motechne??

manžety jsou běžně ke koupi
http://www.litep4x4.cz/kategorie/discov ... y-a-klouby

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Discovery 3, prosím o radu

#58 Příspěvek od RudaK » 16 úno 2015 14:21

xxx píše:
PEPO píše:...
A ešte jedna prosba o radu 8) 8) . Predné manžety sú normálne v predaji??Lebo včera som zistil že mám tam malú dierku a pomaly mi vyhadzuje vazelinu.
manžety jsou běžně ke koupi
http://www.litep4x4.cz/kategorie/discov ... y-a-klouby
Manžetu vyměň co nejdřív ať se ti nevysype homokineťák :ty jeden...:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: Discovery 3, prosím o radu

#59 Příspěvek od PEPO » 16 úno 2015 17:37

Už ju mám objednanú-zajtra bude. :wink:
Už jednou cestou vymením aj olej v diferáku.Verím to zvládnem aj sám :grin:
Na kožené sedačky máte nejaké špecialne čistiace prostriedky??Alebo len niečo bežné čo sa používa v domácnosti na koženú sedačku v obývačke?

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Discovery 3, prosím o radu

#60 Příspěvek od RudaK » 16 úno 2015 19:22

PEPO píše:Už ju mám objednanú-zajtra bude. :wink:
Ještě jsem zapoměl :Sorry: já nakonec dal orig bo ta druhovýroba se mě zdála moc tvrdá .
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Odpovědět