DISCO na co si dat pozor!

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
motohanz

DISCO na co si dat pozor!

#1 Příspěvek od motohanz » 26 úno 2007 10:49

Lidi chci si ted koupit Discovery 96 2.5 tdi v automatu a potreboval bych vedet na co sidat pozor, primo u Discovery. Diky. Je to nutne.

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: DISCO na co si dat pozor!

#2 Příspěvek od Admin » 26 úno 2007 12:44

motohanz píše:Lidi chci si ted koupit Discovery 96 2.5 tdi v automatu a potreboval bych vedet na co sidat pozor, primo u Discovery. Diky. Je to nutne.
Automatická převodovka - řazení, tempomat, ... atd.
Rozsah koroze - spodní hrany dveří, spoj karoserie a podběhu u zadních bočních dveří, případné opravy laku v těchto místech.
Úniky oleje - tlakové hadice k chladiči oleje, víko ventilů, redučka, diferenciály.
Funkce brzd a spojky.
Celkový vzhled, poškození vnějších dílů, licování dílů, barevný odstíny jednotlivých dílů.

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník » 26 úno 2007 15:00

mel by mit najeto neco pres 110 tis. km, serviska a prvni majitel nehavarovano, mel by by byt taky bez koroze...pojedu se na nej podivat tak uvidim, v autech jsem se uz hrabal specielne jsem se venoval bmw takze neco vim ale Disco neznam a kupuju prvni tak me zajimalo jestli je neco specifickyho na co si mel dat u Landaku pozor...Diky moc admine za radu... :wink:

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník » 26 úno 2007 15:04

jo a jedina vada ze nejdou otvirat pp dvere...pry je to jen tahlo, je to mozny?

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Admin » 26 úno 2007 20:07

Anonymous píše:jo a jedina vada ze nejdou otvirat pp dvere...pry je to jen tahlo, je to mozny?
Možný to je, jsou tam takový plastový očka do kterých je táhlo zacvaknuté. Mohlo prasknout. Občas se to stane.
Jestli je to co píšeš, tak by to měla být krasavice. Ale stejně si to všechno dobře omrkni :wink:
Držím palce.

Uživatelský avatar
keso
Příspěvky: 299
Registrován: 29 led 2007 09:40
tel.: 0908706600
Bydliště: STUPAVA

#6 Příspěvek od keso » 27 úno 2007 07:31

Ja som majitelom LR D2 asi tyzden a tvoj problem som riesil tiez. Vrele odporucam zobrat so sebou cloveka ktory s Discovery jazdil a s nim prejst to auto, previezt sa na nom a nech porovna co je na kupovanom aute ine ako je zvyknuty.

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník » 27 úno 2007 09:32

Admin píše:
Anonymous píše:jo a jedina vada ze nejdou otvirat pp dvere...pry je to jen tahlo, je to mozny?
Možný to je, jsou tam takový plastový očka do kterých je táhlo zacvaknuté. Mohlo prasknout. Občas se to stane.
Jestli je to co píšeš, tak by to měla být krasavice. Ale stejně si to všechno dobře omrkni :wink:
Držím palce.
ok diky moc, prolezu cely auto a az koupim tak se hned registnu jako clen.... :wink: este jednou diky....

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od discover » 27 úno 2007 12:49

Pomohlo Kesovi, snad pomuze tobe, "najme ked Keso cituje":
Ahoj, těžká rada, ale nejlepším řešením, myslím, bude, když s sebou vezmeš nějakého majitele Disco, který aspoň pár dnů jezdí. Popros někoho , koho máš nejblíže. Ten ti předpokládám, nezaujatě řekne co je dobrý, co asi ne, co je jinak než u něho apod. Nakonec i s cizím se seznámíš a budete ještě přátelé. A to je OK Ahoj Standa

Návštěvník

#9 Příspěvek od Návštěvník » 27 úno 2007 13:23

dobre no..zkusim diky...je to po prvnim majiteli a to bzl duchodce rocnik 36 takze to nepoznalo ani teren a nikdy to nic netahalo....tak uvidim....

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od discover » 27 úno 2007 13:43

Ty dvere nebudou problem, leda by byly zavarene. V manualu nastudujes schema a sytem otvirani a pak nejakym pripravkem otevres. Maximalne koupis novy zamek. Spis dej pozor, jesli nebyla sizena vymena oleju apod. Ono prave to, ze to byl starsi pan, moc nepojezdil, ale zase do toho nic nedal. Urcite bych vymenil vsechny naplne. Je to par stovek navic, ale nic nepokazis. Tak at z ni mas radost a at ti jezdi.
discover

Uživatelský avatar
Miloš II
Příspěvky: 1945
Registrován: 01 lis 2006 09:24
tel.: سوني اريكسون
auto: لاند روفر ديسكفري 2
Kontaktovat uživatele:

Dveře

#11 Příspěvek od Miloš II » 27 úno 2007 13:56

Anonymous píše:jo a jedina vada ze nejdou otvirat pp dvere...pry je to jen tahlo, je to mozny?
Něco podobného jsem řešil,jde to i s kabiny.Sudnáš ochraný rámeček táhla dveří a šroubováky opatrně začneš tapicirung páčit od dveří. Po celém obvodě dveří jsou plastové "hřeby". Je lepší to dělat v teple pak je plast poddajnější. Pokud se nějaký zlomí jde to dokoupit není to žádnej ranec. Dílu zdar Miloš II
Kgalagadi Transfrontier Park,Central Kalahari Game Reserve,Hurungwe Safari Area,Charara Safari Area,Mana Pools National Park,Chizarira National Park,Namib-Naukluft National Park,Lower Zambezi National Park

Návštěvník

#12 Příspěvek od Návštěvník » 27 úno 2007 14:24

discover píše:Ty dvere nebudou problem, leda by byly zavarene. V manualu nastudujes schema a sytem otvirani a pak nejakym pripravkem otevres. Maximalne koupis novy zamek. Spis dej pozor, jesli nebyla sizena vymena oleju apod. Ono prave to, ze to byl starsi pan, moc nepojezdil, ale zase do toho nic nedal. Urcite bych vymenil vsechny naplne. Je to par stovek navic, ale nic nepokazis. Tak at z ni mas radost a at ti jezdi.
discover
jojo vsechny naplne hned novy to delam automaticky, nikdy nevis co a jak dlouho to tam je....no kdyz to mas servisku 3 t. km. pred tim co je na tachaci tak snad nikdo ten servis nefusoval ale uvidim v jakym celkove bude stavu....jojo ty dvere me tak netrapej slo mi jen o to jestli na to sezenu nekde dily.....okouknu Disco a uvidim ty dvere si kdyztak rozeberu to neni problem...Diky zatim vsem....

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Stavros » 27 úno 2007 14:27

a odkud ses, treba by s tebou nekdo jel, se na to podivat.

Návštěvník

#14 Příspěvek od Návštěvník » 28 úno 2007 09:58

No ja jsem z Prahy ale auto je nekde u Hradce Kralove

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ALF » 02 bře 2007 23:05

Anonymous píše:No ja jsem z Prahy ale auto je nekde u Hradce Kralove
ČaOFF,když kupuješ auto z druhé ruky často některé věci nechápeš. Já třeba koupil v Německu od 1.majitelky DiscoLover 2.5TDi r.97 s orig.serviskou a najeto 75tis.km Auto jak ze škatulky,ale postupně při ohledání a provozu jsem přišel na nefunkční pravé zadní okno. Místo pohonu okna,bylo okno podložené špalkem dřeva, volant jako nový odpovídal ujetým km,ale guma pedálu spojky vydřená v rohu až na kov.To musela jezdit v horolezeckých mačkách.Centrál,to byla kapitola sama pro sebe.Nešly zadní dveře,sehnal jsem takové pérko co zvedá čudlík.Po týdnu to samé u dveší spolujezdce-Pérko zvlášť nekoupíš a zámek za 4 litry to potěší.Tak jsem nechal udělat 20 pérek za 150kč a vozil je v autě.Od té už žádné neodešlo. Ale jinak super. V zimě začaly špatné starty,žhavící svíčky byly KO,přesto na 3-žhavení chytl.Po výměně opět excelentní start. No a pak věř jestli km sedí? Podle některých indicií ano,podle gumy na pedálu tak +100 tis. Prostě jistota je jen u nového auta nebo od někoho který je má od novoty a znáš ho. Jinak je to vždy loterie. Teď mám Freesvětoběžníka a je dobrý,ale jdu opět do Discovery.Je to jiný kanón. ALF

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ALF » 02 bře 2007 23:29

Admine and Co.,protože jak jsem výše uvedl skončím opět v Discotéce,koukal jsem na nabídky a mám dotazy. Jaký je rozdíl mezi TDi s 113 a 122 koníky? Pak mám voňavku z r 2001 TD5,najeto jen 59 tis.km,nehavar. Jen mne zarazilo,že má přístrojovku podobnou té, jakou jsem měl u TDi a nemá klimu!! To existovalo TD5 bez klimy? Dík,ALF

Návštěvník

#17 Příspěvek od Návštěvník » 03 bře 2007 23:29

jojo taky uz jsem jedno disco videl bez klimy rok 2000

Uživatelský avatar
karel
Příspěvky: 1806
Registrován: 16 říj 2006 10:55
Bydliště: kousek od Přerova

#18 Příspěvek od karel » 04 bře 2007 09:16

ALF píše:Admine and Co.,protože jak jsem výše uvedl skončím opět v Discotéce,koukal jsem na nabídky a mám dotazy. Jaký je rozdíl mezi TDi s 113 a 122 koníky? Pak mám voňavku z r 2001 TD5,najeto jen 59 tis.km,nehavar. Jen mne zarazilo,že má přístrojovku podobnou té, jakou jsem měl u TDi a nemá klimu!! To existovalo TD5 bez klimy? Dík,ALF
Tak to Ti schvaluji Alfe a přeji štastnou ruku při výběru a podle mě raději 300 TDi než TD5
Už tu nejsem, tak mě s fórem neotravujte!

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ALF » 05 bře 2007 12:49

karel píše:Tak to Ti schvaluji Alfe a přeji štastnou ruku při výběru a podle mě raději 300 TDi než TD5
ČaOFF,taky spíš šáhnu po TDi,protože elektronikou nabušená TD5 to mám strach a TDi mám vyzkozušenou.Kdyby někdo prodával,nebo měl tip,tak díky.Nejraději koupenou novou v ČR a nehavar. s klimou a 2 airbagy. ALF

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ALF » 06 bře 2007 17:26

ALF píše:Admine and Co.,protože jak jsem výše uvedl skončím opět v Discotéce,koukal jsem na nabídky a mám dotazy. Jaký je rozdíl mezi TDi s 113 a 122 koníky? Pak mám voňavku z r 2001 TD5,najeto jen 59 tis.km,nehavar. Jen mne zarazilo,že má přístrojovku podobnou té, jakou jsem měl u TDi a nemá klimu!! To existovalo TD5 bez klimy? Dík,ALF
ADMINE,ADMINE asi jsi přehlédl tento můj dotaz. Dík za odpověď. ALF

Odpovědět