Oprava stahování zadních oken u D1

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Land Jirka
Příspěvky: 3470
Registrován: 29 lis 2006 18:40
tel.: +420731913431
auto: Land Rover
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Oprava stahování zadních oken u D1

#1 Příspěvek od Land Jirka » 06 čer 2009 06:54

Protože se množí dotazy, jak opravit stahování zadních oken u D1, dám sem návod
Pokavaď jsou v pořádku motorky, pojistky, a přední okna fungují,
tak většinou bývá zakopaný pes v řídící krabičce za schránkou před spolujezdcem.
Naposledy upravil(a) Land Jirka dne 06 čer 2009 07:01, celkem upraveno 1 x.
Land Rover 4x4 SERVIS, PRODEJ DÍLŮ LAND ROVER, DIAGNOSTIKA, OPRAVY A ÚPRAVY LAND ROVER, RENOVACE VETERÁNŮ
Tel: 731913431

Uživatelský avatar
Land Jirka
Příspěvky: 3470
Registrován: 29 lis 2006 18:40
tel.: +420731913431
auto: Land Rover
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#2 Příspěvek od Land Jirka » 06 čer 2009 07:00

Většinou stačí přepájet vadné spoje a je to.
Osobně jsem několikrát provedl, teda můj elektrikář. :Pohoda:
Objednat celou krabičku není problém.
Zdroj fotek- discoweb
Land Rover 4x4 SERVIS, PRODEJ DÍLŮ LAND ROVER, DIAGNOSTIKA, OPRAVY A ÚPRAVY LAND ROVER, RENOVACE VETERÁNŮ
Tel: 731913431

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#3 Příspěvek od RudaK » 06 čer 2009 18:43

Ještě že je D1 bez té zatrolené elektroniky.U D III ( samá elektronika ) sem podobný problém řešit nemusel..... :D
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#4 Příspěvek od Maxsel » 06 čer 2009 22:55

Platí to i pro D1 se starším typem palubovky? Jedno zadní okno mě občas zlobí.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
Land Jirka
Příspěvky: 3470
Registrován: 29 lis 2006 18:40
tel.: +420731913431
auto: Land Rover
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#5 Příspěvek od Land Jirka » 07 čer 2009 06:30

Celá ta pi...a je tam hlavně proto, aby se stáhla celá okna jen na krátké zmáčknutí.
Okna jdou to zapojit i bez toho. Nová krabička stojí kolem 3000Kč

Až bude mít tvoje D3 15 let, tak to Rudo opravdu řešit nebudeš, protože už nebude jezdit. :mrgreen:
Maxsel píše:Platí to i pro D1 se starším typem palubovky? Jedno zadní okno mě občas zlobí.

Nevím, u 200ky jsem to neřešil.
Land Rover 4x4 SERVIS, PRODEJ DÍLŮ LAND ROVER, DIAGNOSTIKA, OPRAVY A ÚPRAVY LAND ROVER, RENOVACE VETERÁNŮ
Tel: 731913431

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#6 Příspěvek od RudaK » 07 čer 2009 11:05

Jirko,když tomu věříš,tak ti to nebudu vyvracet. :P
Jenom,že dřív taky věřili,že rychlost větší než vyvine kůň je smrtelná,asi tak :wink:
Jinak výměně vozu se nebráním,budou lepší to je tutovka.... :ty jeden...: zatím mě nebudeš stačit :P to je pokrok :shock:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Land Jirka
Příspěvky: 3470
Registrován: 29 lis 2006 18:40
tel.: +420731913431
auto: Land Rover
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#7 Příspěvek od Land Jirka » 07 čer 2009 14:52

RudaK píše:Jirko,když tomu věříš,tak ti to nebudu vyvracet. :P :
Trochu jo
RudaK píše:Jenom,že dřív taky věřili,že rychlost větší než vyvine kůň je smrtelná,asi tak :wink:
Já tomu věřím dodnes, podívej se někdy večer a zprávy o nehodách :mrgreen:
RudaK píše: zatím mě nebudeš stačit :P to je pokrok :shock:
V těžším terénu stačit budu a na silnici zvažuju "Neklanovu RRC cestu"
Já jsem staromilec a veteránista, takže mám ty hodnoty trošku posunutý jinam :oops: :Pohoda:
Land Rover 4x4 SERVIS, PRODEJ DÍLŮ LAND ROVER, DIAGNOSTIKA, OPRAVY A ÚPRAVY LAND ROVER, RENOVACE VETERÁNŮ
Tel: 731913431

Uživatelský avatar
jen
Příspěvky: 92
Registrován: 28 led 2008 15:35

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#8 Příspěvek od jen » 09 čer 2009 01:38

Tak tak..., souhlas. Disco max. 98. Diky za navod. Jestli to bude jen o tech letovanych spojich tak hura! V zime s rodinou a stazenymi zadnimi okny... nic moc :) Jak se daji okna zapojit bez tehle... jak pises "p...viny"? Rad se zbavim posledniho pocitace v aute...
((())-----____
/_/__l__,\___\,___
l_--- l___l---[]===[]
(o)_)-o- (o)_)--o-)_)

bitovod
Příspěvky: 12
Registrován: 06 kvě 2009 22:22
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#9 Příspěvek od bitovod » 04 říj 2009 01:24

Tohle mne také čeká - u Discovery 300Tdi mi nejdou (většinou) stahovat zadní okna a ještě to mám vylepšené o to, že se tu a tam samo stáhne okno u řidiče nebo u spolujezdce (nebo obě - moc fajn na dálnici za jízdy) a pak nejde tlačítkem vyrolovat nahoru, jako by ho něco drželo dole, resp. ta řídící jednotka odnekud dostane signál, že něco drží pořád to tlačítko stisknuté (do té doby, než vymetu nějakou díru v silnici a auto si drncne, pak to většinou jde, stejně tak po vypnutí a novém zapnutí zapalování).

Než rozvrtám půl auta - je pro přední i zadní stejná řídící jednotka a může se to takhle projevovat?

Díky.

Uživatelský avatar
KRANG
Příspěvky: 1491
Registrován: 16 črc 2007 19:49
Bydliště: Praha

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#10 Příspěvek od KRANG » 04 říj 2009 01:42

..zlatý švihadla v defíkovi :Pohoda:
Defender 90 200Tdi "ZEBRA" / Range Rover L322 V8 4.4 / Series III 109" 2.25l exMOD "VOJÁK" + Sankey Trailer Narrow Track
servisuje http://www.OWR.cz

bitovod
Příspěvky: 12
Registrován: 06 kvě 2009 22:22
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#11 Příspěvek od bitovod » 04 říj 2009 01:58

KRANG píše:..zlatý švihadla v defíkovi :Pohoda:
Souhlasím, ale já na zadních sedadlech vozím malý dítě - švihadla nevypnu. To byl hlavní a v podstatě jedinej podstatnej důvod, proč jsem chtěl elektriku do oken, takhle mám celkem pod kontrolou, jestli mi něco nevyhodí z okna, stejně, jestli si za jízdy bude hrát s kličkou atd.

Uživatelský avatar
Truck Rover
Příspěvky: 321
Registrován: 23 pro 2007 15:30
tel.: +421940860490
auto: LR 90
Bydliště: Hôrka nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#12 Příspěvek od Truck Rover » 04 říj 2009 10:06

Já mám zas problém s predným oknom od spolujazdca. Niekedy ide dolu ale inak nikdy iba relátko cuká ale pritom prúd ide do motorčeka
LR 90

Uživatelský avatar
jen
Příspěvky: 92
Registrován: 28 led 2008 15:35

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#13 Příspěvek od jen » 04 říj 2009 20:25

bitovod píše:Tohle mne také čeká - u Discovery 300Tdi mi nejdou (většinou) stahovat zadní okna a ještě to mám vylepšené o to, že se tu a tam samo stáhne okno u řidiče nebo u spolujezdce (nebo obě - moc fajn na dálnici za jízdy) a pak nejde tlačítkem vyrolovat nahoru, jako by ho něco drželo dole, resp. ta řídící jednotka odnekud dostane signál, že něco drží pořád to tlačítko stisknuté (do té doby, než vymetu nějakou díru v silnici a auto si drncne, pak to většinou jde, stejně tak po vypnutí a novém zapnutí zapalování).
Než rozvrtám půl auta - je pro přední i zadní stejná řídící jednotka a může se to takhle projevovat?
Nechtene stazeni oken neznam. To asi bude ta jednotka. Je jedina, pro predni i zadni okna. To, ze pomuze vypnuti a zapnuti zapalovani, tak to znam : ). Plosnak jednotky jsem prosel, podezrele spoje preletoval a nic. Obcas zlobi (a to v zime a desti), obcas ne. Jinak ... hure se mi vracely okna ze spodni polohy taky kvuli rozbitemu plastovemu pouzdru v liste mechaniky stahovani. Krehnou a praskaji. Nejak se sprajcnou v krajni poloze pri zmene smeru posunu. Jedno jsem musel vymenit (nechal jsem neco podobneho vysoustruzit ze silonu). Zkus na ne kouknout, pootocit, promazat.... Totiz... jak se po drcnuti zase rozjedou ... muze to myslim byt tim pouzdrem. Idealni by bylo okna zapojit bez jednotky, jak naznacil Land Jirka vyse.
((())-----____
/_/__l__,\___\,___
l_--- l___l---[]===[]
(o)_)-o- (o)_)--o-)_)

bitovod
Příspěvky: 12
Registrován: 06 kvě 2009 22:22
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#14 Příspěvek od bitovod » 04 říj 2009 20:34

jen píše:
bitovod píše:Tohle mne také čeká - u Discovery 300Tdi mi nejdou (většinou) stahovat zadní okna a ještě to mám vylepšené o to, že se tu a tam samo stáhne okno u řidiče nebo u spolujezdce (nebo obě - moc fajn na dálnici za jízdy) a pak nejde tlačítkem vyrolovat nahoru, jako by ho něco drželo dole, resp. ta řídící jednotka odnekud dostane signál, že něco drží pořád to tlačítko stisknuté (do té doby, než vymetu nějakou díru v silnici a auto si drncne, pak to většinou jde, stejně tak po vypnutí a novém zapnutí zapalování).
Než rozvrtám půl auta - je pro přední i zadní stejná řídící jednotka a může se to takhle projevovat?
Nechtene stazeni oken neznam. To asi bude ta jednotka. Je jedina, pro predni i zadni okna. To, ze pomuze vypnuti a zapnuti zapalovani, tak to znam : ). Plosnak jednotky jsem prosel, podezrele spoje preletoval a nic. Obcas zlobi (a to v zime a desti), obcas ne. Jinak ... hure se mi vracely okna ze spodni polohy taky kvuli rozbitemu plastovemu pouzdru v liste mechaniky stahovani. Krehnou a praskaji. Nejak se sprajcnou v krajni poloze pri zmene smeru posunu. Jedno jsem musel vymenit (nechal jsem neco podobneho vysoustruzit ze silonu). Zkus na ne kouknout, pootocit, promazat.... Totiz... jak se po drcnuti zase rozjedou ... muze to myslim byt tim pouzdrem. Idealni by bylo okna zapojit bez jednotky, jak naznacil Land Jirka vyse.
Fakt to vidím na elektriku - to sklo nemá ani snahu se hnout, ba naopak, když se někdy podaří a okno se nechá zavírat a já v průběhu zavírání třeba drncnu, tak motor v klidu zareverzuje a zase mi to pod rukou nechá naplno otevřít. Navíc jsem zjistil, že je to závislé na vlhkosti - když je sucho, zlobí to, když prší nebo je po dešti, je to v pohodě (rozhodně je to lepší stav, než jezdit s otevřenýma oknama za deště :) )

Uživatelský avatar
jen
Příspěvky: 92
Registrován: 28 led 2008 15:35

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#15 Příspěvek od jen » 04 říj 2009 20:39

Hmmm... u mne naopak, kdyz prsi tak otevrene : ) Vidim to na vyrazeni jednotky, alespon jako rychle zalozni reseni v nouzi. Nejake spojovaci kabely, nevim ale jak.
((())-----____
/_/__l__,\___\,___
l_--- l___l---[]===[]
(o)_)-o- (o)_)--o-)_)

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#16 Příspěvek od MOPADŽI » 09 říj 2009 10:46

bitovod píše:
KRANG píše:..zlatý švihadla v defíkovi :Pohoda:
Souhlasím, ale já na zadních sedadlech vozím malý dítě - švihadla nevypnu. To byl hlavní a v podstatě jedinej podstatnej důvod, proč jsem chtěl elektriku do oken, takhle mám celkem pod kontrolou, jestli mi něco nevyhodí z okna, stejně, jestli si za jízdy bude hrát s kličkou atd.
Demontuj kličky od švihadel :ty jeden...:
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

JSK
Příspěvky: 350
Registrován: 01 srp 2012 16:05
tel.: 734214238
auto: RRS TDV8
Bydliště: ČB

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#17 Příspěvek od JSK » 10 zář 2012 22:11

Taky jsem pořídil třístovku s mrtvými zadními okny (ale je to M1, takže fungovat by měly bez úprav). K autu bylo dost dílů, vč. ECU stahování oken, ale z třídvířka. Neví někdo, zda je ta ECU shodná na třídvířku i pětidvířku?

JSK

JSK
Příspěvky: 350
Registrován: 01 srp 2012 16:05
tel.: 734214238
auto: RRS TDV8
Bydliště: ČB

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#18 Příspěvek od JSK » 22 zář 2012 00:16

Tak asi nikdo nevěděl. Ale teď už víme, že ECU z třídvířka je stejná s pětidvířkem,takže je možno je zaměnit.

Uživatelský avatar
Forsttimber
Příspěvky: 1128
Registrován: 16 pro 2008 12:47
tel.: 0903147342
auto: Def 90 a ex D1 ,110
Bydliště: Mošovce okr. TR

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#19 Příspěvek od Forsttimber » 30 bře 2014 07:32

nazdar chlapi ktora to je jednotka nemate niekto foto?

zadne okna sa mi daju stiahnut az po niekolko minutach jazdy
Real Land Rover is built, not bought

Uživatelský avatar
jen
Příspěvky: 92
Registrován: 28 led 2008 15:35

Re: Oprava stahování zadních oken u D1

#20 Příspěvek od jen » 30 bře 2014 18:56

((())-----____
/_/__l__,\___\,___
l_--- l___l---[]===[]
(o)_)-o- (o)_)--o-)_)

Odpovědět