Unik chladiace kvapaliny

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Majer Miroslav

Stara rana zacina svrbet

#1 Příspěvek od Majer Miroslav » 31 led 2007 12:17

Ahojte ozval sa moj stary problem z chladiacou kvapalinou .Asi pred rokom v zime mi z vyfuku zacalo vypustat na volnobeh bielu paru az som zamoril celu krizovatku ,system netlakoval len sa tratila voda a z vyfuku sladka para.Vtedy som tam nasypal nieco na utesnenie netesnosti a prestalo to uplne az som menil nemrzku spolu s vodnou pumpou a je to tu zas .poradte co asi mohlo prdnut ??? Nerad by som tam nasypal ten prasok znova DIK

Uživatelský avatar
Miloš II
Příspěvky: 1945
Registrován: 01 lis 2006 09:24
tel.: سوني اريكسون
auto: لاند روفر ديسكفري 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Stara rana zacina svrbet

#2 Příspěvek od Miloš II » 31 led 2007 13:26

Majer Miroslav píše:Ahojte ozval sa moj stary problem z chladiacou kvapalinou .Asi pred rokom v zime mi z vyfuku zacalo vypustat na volnobeh bielu paru az som zamoril celu krizovatku ,system netlakoval len sa tratila voda a z vyfuku sladka para.Vtedy som tam nasypal nieco na utesnenie netesnosti a prestalo to uplne az som menil nemrzku spolu s vodnou pumpou a je to tu zas .poradte co asi mohlo prdnut ??? Nerad by som tam nasypal ten prasok znova DIK
Jo tak to je pěkný svinstvo ten prášek a můžeš být rád že jsi měnil jenom pumpu. Tam toho může být víc od prasklého těsnění až po prasklou hlavu. Duď servis nebo sehnat si "servis kit" tj. celá sada těsnění s UK a podle stavu případné praskliny nechat zavařit demontovat sám sehnat hlavu s nějaké bouračky a nebo Mihalíčka. Ještě se kukni na olej jestli se voda neukázala i tam!!! Miloš II
Kgalagadi Transfrontier Park,Central Kalahari Game Reserve,Hurungwe Safari Area,Charara Safari Area,Mana Pools National Park,Chizarira National Park,Namib-Naukluft National Park,Lower Zambezi National Park

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od discover » 31 led 2007 16:11

Tak to vypadá na pr... Miloš má pravdu, nepráškovat a asi bych dojel maximálně do servisu nebo k odborníkovi. Ať se ti to nezhorší a ahoj
Standa

Majer Miroslav

#4 Příspěvek od Majer Miroslav » 01 úno 2007 07:57

do servisu nechodim radsej si to potestujem a opravim sam Asi poznas porekadlo co si nespravis sam tak to stoji za ho.... A obzvlast pri tejto znacke vozu na slovesku Ked sa dari tak sa dari Vcera som v dielni badal v oleji voda nieje ale v odparovacke na veku ventylov co pokracuje na sanie turba tak tam boli sladke kvapky nemrzky .Podla toho by mala byt emulzia v olei len nerozumiem ked sa vytrati tolko vody kde je ked nie v oleji ?aked nie v oleji preco je ten odparovac od nemrzky

discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od discover » 01 úno 2007 08:29

Hodně inspirativní je www.dieselpower.cz . Oprubuj, neolituješ. Stejné problémy. Hi Standa

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Admin » 02 úno 2007 10:02

Tohle vypadá na těsnění pod hlavou.

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5095
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

#7 Příspěvek od DanoDEF » 02 úno 2007 15:57

aspon si v profile napis odkial si aby sa pripadne dalo poradit kam s tym ist.
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Majer Miroslav

#8 Příspěvek od Majer Miroslav » 12 úno 2007 07:47

cau DanoDEF servis som ja sam len sa k tomu dostat lebo obuvnik chodi bosi
inac som b.bystrica

Majer Miroslav

#9 Příspěvek od Majer Miroslav » 23 úno 2007 18:29

Caute landaci tesnenie pod hlavou som si uz vymenil .nebola sranda ho zohnat ale prislo celkom na cas .stare nebolo dako podfuknute len na nom boli hrdzave mapky kde by sa voda ani nemela dostat .zopar motorov som uz spravil ale dotahovacie momenty na hlavu tak to klobuk dolu "taha sa to jak na kamione" Uz vrcim a skusam, zatial je klud a hlavne sladka para z vyfuku je uz dufam minulost :wink:

Uživatelský avatar
Admin
Admin fóra
Příspěvky: 1216
Registrován: 10 čer 2006 16:13
tel.: +420 777 883 488
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Admin » 26 úno 2007 13:12

Gratuluju. Jo dotahovací momenty jsou dost šílený :shock: na ty šroubky.

Majer Miroslav

#11 Příspěvek od Majer Miroslav » 03 bře 2007 15:52

Tak som sa dlho netesil para ma znovu navstivila a vodicka sa mi tratila tiez .jedno rano som chcel natocit a starter nepretocil ani motorom vybral som zhavice a bac v prvom valci voda motor som rozhodil za hodku a v sacom kanale som nasiel co som nechcel najst 3.5 cm prasklinu vidno ju dokonca aj z druHej strany od prirubky teplot.cidla .takze podla vsetkeho sa do horuceho motora nalijala studena voda cez prirubku cidla od chladica natiekla rovno na saci kanal a prask .hlava je uz v madarsku dufam ze ju spravia takze zatial tolko a pozor na sTudenu vodu !!! :idea:

Odpovědět