Vymena spojky na TD5

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
witoldo
Příspěvky: 116
Registrován: 04 pro 2008 22:49
Bydliště: Tesin

Re: Vymena spojky na TD5

#21 Příspěvek od witoldo » 06 lis 2011 21:09

Ahoj,
jak a podle ceho posoudit dvouhmotnostni setrvacnik, jestli je jeste OK, nebo je na vymenu ??
kde jsou kriticke mista? (kolik casu zabere vymena spojky v garazi, bez zadnych prekvapeni :) )
DII TD5 novy gzycht; manual
-----------------------------
..radost zacina tam, kde jini konci..

Uživatelský avatar
WOYTA
Příspěvky: 185
Registrován: 16 led 2010 10:58
tel.: +420 606 854 519
auto: Discovery ll td5
Bydliště: Tuchoměřice Praha-západ

Re: Vymena spojky na TD5

#22 Příspěvek od WOYTA » 07 lis 2011 09:09

Tak mě mimo jiné neduhy na 230 000 km, čeká taky výměna spojky a setrvačníku. Kdo jste měnil? Dávali jste Valeo, nebo originál? Cena je skoro stejná nebude v tý LR krabici to samý?
Woyta

muriatko
Příspěvky: 111
Registrován: 18 zář 2009 08:46
tel.: +421903513257
auto: D2 td5
Bydliště: Žilina

Re: Vymena spojky na TD5

#23 Příspěvek od muriatko » 10 lis 2011 10:24

daval som valeo a uz na nej jazdim 2 roky a v pohode, ale urcite objenaj aj puzdro ( origo asi 10,-e ). pretoze pri
vyberni prevodovky sa zapotia aj styria chlapi a to ti v servise urcite zarataju.

happycrown
Příspěvky: 16
Registrován: 10 bře 2014 11:00

Re: Vymena spojky na TD5

#24 Příspěvek od happycrown » 10 bře 2014 19:58

witoldo píše:Ahoj,
jak a podle ceho posoudit dvouhmotnostni setrvacnik, jestli je jeste OK, nebo je na vymenu ??
kde jsou kriticke mista? (kolik casu zabere vymena spojky v garazi, bez zadnych prekvapeni :) )
Ahoj všem, jsem tady nově, ale fórum sleduji co máme auto. Ráda bych znala odpověď na první otázku, dnes mi volali ze servisu a ptali se MĚ jakou má mít vůli setrvačník, máme tam ten originál, vůle je dle mechanika 3 mm.
Ale k závadě. S autem jsem jela normálně do práce, kromě toho, že nám relativně dlouhou dobu "křičí" spojka po ránu (vyšlápnutá u studeného auta) auto nemělo žádné mouchy. Odpoledne jsem zaparkovala u obchodu, hupla jsem do auta a kvalty u manuálu se daly řadit dosti ztuha, ale spojka, myslím pedál vystavoval jako vždy. Kvalty jsem zařadila všechny a zdárně dojela domů. Doma na dvoře jsme auto normálně vypnuli a jel s ním přítel na zkušební jízdu, tedy chtěl jet. U auta už nešla zařadit ani jednička, potom tedy šla ale jen v případě redukce. Auto jsme následující den přesunuli do servisu, jeli jsme celou cestu na trojku a normální rychlost, v servisu už zase ten samý problém a pedál byl gumový.
Další den ze servisu volali, že nám někde kape olej a že z toho je zadělané celé auto, že to umyjí, najdou kudy olej teče, ale to jsme nespojili s vadou auta. Další den spojku odvzdušnili, pedál byl tuhý, nikde nic neucházelo, problém by stejný, nedalo se zařadit. Další den auto rozebrali s tím, že dáme novou sadu se spojkou a dnes mi volali, že to vypadá, že spojka je měněná a že setrvačník má vůli 2-3 mm, ptám se tedy...měnit sadu i se setrvačníkem a řešit tím problém, nebo koupím sadu a setrvačník za pálku a problém nevyřešíme? V servisu tohle auto vidí poprvé, poslala jsem jim kompletní manuál, který jim překládám z angličtiny, ale ničeho se nemůžeme chytit.
K oleji. Když vyhodili převodovku, tak mechanikovi huply na hlavu dva šrouby, prý odněkud z motoru, příčina zadělání auta od oleje.
Pokud někdo poradí budu ráda, ráda koupím na auto co mám, ale mám trochu obavu, že uzratím 15 tisíc za díly a problém pojízdnosti a řazení kvaltů tím nevyřeším. Jedná se o disco II, najeto 139 tis km, je to facelift.

Uživatelský avatar
Robo H
Příspěvky: 131
Registrován: 25 zář 2009 09:56
tel.: 0904 528 713
auto: LR Disco2 Td5
Bydliště: Bratislava

Re: Vymena spojky na TD5

#25 Příspěvek od Robo H » 11 bře 2014 08:15

Ahoj. Ja som mal nedavno podobny problem. Bola vypadnuta radiaca paka v kulise. Ta paka bola uplne volna a tiez mi neskor nesla zaradit ziadna rychlost. Treba to zhora otvorit tam ako je paka a znova ju usadit. Vsetko odvtedy ide ako ma.
LR Disco 2 , 1999 Td5 ; Gaz 69M 1965

happycrown
Příspěvky: 16
Registrován: 10 bře 2014 11:00

Re: Vymena spojky na TD5

#26 Příspěvek od happycrown » 11 bře 2014 11:42

Tento problém to nebude. Ve chvíli kdy auto stojí a má vypnutý motor, jdou zařadit všechny kvalty bez problému, jakmile se nastartuje, nejde řadit nic. Vidlička to tedy nebude. Nějaký jiný tip?

Uživatelský avatar
Piskot
Příspěvky: 452
Registrován: 16 črc 2007 11:30
tel.: +420602648622
auto: LR Discovery 2,5 Tdi
Bydliště: u Prahy

Re: Vymena spojky na TD5

#27 Příspěvek od Piskot » 11 bře 2014 15:13

happycrown píše:Tento problém to nebude. Ve chvíli kdy auto stojí a má vypnutý motor, jdou zařadit všechny kvalty bez problému, jakmile se nastartuje, nejde řadit nic. Vidlička to tedy nebude. Nějaký jiný tip?
..já si myslím, že je to stejný problém jako je popsaný v tématu "Kvíčala obecná" zde: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 5&start=40
Prostě je zadřené středové ložisko v setrváku (klikovce) a ačkoliv je vyšlápnutá spojka, tak se hřídel převodovky unáší a nejde řadit (nebo jde, ale "přes zuby")
Land Rover Discovery I, 2,5Tdi, KONI Heavy Truck, Cooper Discoverer M+S, jinak standard :-)

Uživatelský avatar
hrabe
Příspěvky: 612
Registrován: 10 říj 2009 18:35
tel.: 00421903849869
auto: LR Discovery Td5
Bydliště: Púchov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena spojky na TD5

#28 Příspěvek od hrabe » 12 bře 2014 17:50

happycrown píše:
witoldo píše:Ahoj,
jak a podle ceho posoudit dvouhmotnostni setrvacnik, jestli je jeste OK, nebo je na vymenu ??
kde jsou kriticke mista? (kolik casu zabere vymena spojky v garazi, bez zadnych prekvapeni :) )
Ahoj všem, jsem tady nově, ale fórum sleduji co máme auto. Ráda bych znala odpověď na první otázku, dnes mi volali ze servisu a ptali se MĚ jakou má mít vůli setrvačník, máme tam ten originál, vůle je dle mechanika 3 mm.
Ale k závadě. S autem jsem jela normálně do práce, kromě toho, že nám relativně dlouhou dobu "křičí" spojka po ránu (vyšlápnutá u studeného auta) auto nemělo žádné mouchy. Odpoledne jsem zaparkovala u obchodu, hupla jsem do auta a kvalty u manuálu se daly řadit dosti ztuha, ale spojka, myslím pedál vystavoval jako vždy. Kvalty jsem zařadila všechny a zdárně dojela domů. Doma na dvoře jsme auto normálně vypnuli a jel s ním přítel na zkušební jízdu, tedy chtěl jet. U auta už nešla zařadit ani jednička, potom tedy šla ale jen v případě redukce. Auto jsme následující den přesunuli do servisu, jeli jsme celou cestu na trojku a normální rychlost, v servisu už zase ten samý problém a pedál byl gumový.
Další den ze servisu volali, že nám někde kape olej a že z toho je zadělané celé auto, že to umyjí, najdou kudy olej teče, ale to jsme nespojili s vadou auta. Další den spojku odvzdušnili, pedál byl tuhý, nikde nic neucházelo, problém by stejný, nedalo se zařadit. Další den auto rozebrali s tím, že dáme novou sadu se spojkou a dnes mi volali, že to vypadá, že spojka je měněná a že setrvačník má vůli 2-3 mm, ptám se tedy...měnit sadu i se setrvačníkem a řešit tím problém, nebo koupím sadu a setrvačník za pálku a problém nevyřešíme? V servisu tohle auto vidí poprvé, poslala jsem jim kompletní manuál, který jim překládám z angličtiny, ale ničeho se nemůžeme chytit.
K oleji. Když vyhodili převodovku, tak mechanikovi huply na hlavu dva šrouby, prý odněkud z motoru, příčina zadělání auta od oleje.
Pokud někdo poradí budu ráda, ráda koupím na auto co mám, ale mám trochu obavu, že uzratím 15 tisíc za díly a problém pojízdnosti a řazení kvaltů tím nevyřeším. Jedná se o disco II, najeto 139 tis km, je to facelift.
No problém jsem měl stejný,najeto 200 tis. ,měnila se dvojhmota,lamela,přítlačák,futro a řešil jsem to k naprosté spokojenosti za jedena půl dne u Jardy Pešla ve Valachách. Ono je dobré to raději zavést 200 - 300 kiláků do servisu který to umí po slepu než to dělat u někoho kdo to nikdy neviděl.
Těch odborníků je po Čechách několik, namátkou Eliot,Mešky,Pešlík,LandJirka,Cyril takže stojí to za to,dělat to u profesionálů / nikdy ne ve značkovém servise/.

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Vymena spojky na TD5

#29 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 13 bře 2014 14:27

My měnili před výletem do ázije spojku na autě 220tkm a ted má necelých 300 tkm a menila se jen spojka, setrvak je asi uplne puvodni stale a bez problemu, ale ja jsem zas desne jemnej ridic, pečlivost sama. Nebo vic štesti než rozumu - hm, to celkem určitě.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Vymena spojky na TD5

#30 Příspěvek od MadTom » 13 bře 2014 15:14

Nevím kolik to mělo najeto km, ale kamarád mechanik mi volal, jestli je to normální, že v TD5ce je dvouhmotovej setrvačník na to podstatně lépe než zbytek spojky. Zvyklý s osobních aut, kde dvouhmota odchází jako první byl velmi překvapenej.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

happycrown
Příspěvky: 16
Registrován: 10 bře 2014 11:00

Re: Vymena spojky na TD5

#31 Příspěvek od happycrown » 17 bře 2014 18:02

Kvíčala obecná :grin: to je asi téma které se nás týká, stav více méně odpovídá tomu jak se auto chovalo a jak posléze dojelo. Nicméně - dostala jsem od mechanika fotky toho setrvačníku, jen pro ucelení, zda-li ho ve 138 tisících měnit nebo ne, stále totiž tvrdí, že spojka včetně lamely měněná byla a je pěkná. Řešíme vůli v setrvačníku, ale nikoliv do stran ale vzájemně mezi koly, je patrno na fotkách, myslím setrvačník sám a setrvačník po přitlačení prstem. Je tam něco co by se Vám nezdálo a bylo by důvodem k jeho výměně? Jinak se odebereme do stavu kvíčala obecná a půjdeme řešit věc ložisko atd. které je uloženo na jiné diskuzi. Auto mám stále 14 dní "vejpůl", rádi bychom zase tím fešákem jezdili.
Přílohy
CIMG3689.JPG
CIMG3690.JPG

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Vymena spojky na TD5

#32 Příspěvek od MadTom » 17 bře 2014 18:43

Jediná rozumná možnost jak posoudit stav dvouhmotového setrvačníku je porovnat ho s novým od slušného výrobce - a jo jak výkyv, tak možnost vzájemného pootočení. Takže podle mě zkusit někoho ze slušných dodavatelů dílů na LR oslovit, zda by to nebyl ochotný změřit. Mohl by, s vidinou, že potom díly dodá, když bude potřeba.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

happycrown
Příspěvky: 16
Registrován: 10 bře 2014 11:00

Re: Vymena spojky na TD5

#33 Příspěvek od happycrown » 17 bře 2014 19:47

MadTom píše:Jediná rozumná možnost jak posoudit stav dvouhmotového setrvačníku je porovnat ho s novým od slušného výrobce - a jo jak výkyv, tak možnost vzájemného pootočení. Takže podle mě zkusit někoho ze slušných dodavatelů dílů na LR oslovit, zda by to nebyl ochotný změřit. Mohl by, s vidinou, že potom díly dodá, když bude potřeba.
Děkuji zkusím to, nicméně jsem narazila na universální radu, když máte převodovku venku vyměňte to...což se mi nelíbí, pánové mi případně tu převodovku z auta vyhodí ven znova, ráda bych tedy hledala spíš problém, proč auto dojelo. Proto jsem slíbila, že fota tedy dám ještě sem a pokud bude odpověď neměnit, protože spojka je OK, tak jdeme hledat jinde, bojím se totiž, že koupím díl + sadu za drahé peníze, oni to zkompletují a potom to bude ...ložisko :? Myslíte tedy poptat u dodavatele dílů, teď nedávno jsem objednávala různé hadice originály, takže bych mohla oslovit toho u kterého jsem objednávala. Jinak jdeme nejdřív po ložisku a guferech, to se vymění, auto zkompletujeme a buď a nebo znova ven převodovku :-(

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Vymena spojky na TD5

#34 Příspěvek od MadTom » 17 bře 2014 19:53

Ještě bych to doplnil - nechat to spravovat někomu, kdo už toto auto dělal. Vzdělávání pracovníků je sice hezké, ale proč bych ho měl platit já, jako zákazník. :hmm:
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

alberth
Příspěvky: 318
Registrován: 17 bře 2013 09:11

Re: Vymena spojky na TD5

#35 Příspěvek od alberth » 17 bře 2014 20:42

happycrown píše:Tento problém to nebude. Ve chvíli kdy auto stojí a má vypnutý motor, jdou zařadit všechny kvalty bez problému, jakmile se nastartuje, nejde řadit nic. Vidlička to tedy nebude. Nějaký jiný tip?
koukni na http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =1&t=23286
problém který popisuješ byl shodný, ve výsledku jen povolena matice u hlav.spojk.válce - je tam i fotka
a to už jsem to vezl na výměnu spojky, vč.setrváku

happycrown
Příspěvky: 16
Registrován: 10 bře 2014 11:00

Re: Vymena spojky na TD5

#36 Příspěvek od happycrown » 17 bře 2014 20:52

MadTom píše:Ještě bych to doplnil - nechat to spravovat někomu, kdo už toto auto dělal. Vzdělávání pracovníků je sice hezké, ale proč bych ho měl platit já, jako zákazník. :hmm:
No..já to neplatím, platím jen díly, které koupím, my zemědělci a "voziči" koní máme trochu jiné vztahy, proto to řeším zároveň s nimi, kluci dělají profi normálně v servisu, doma dělají auta všechna možná, ale udělají i traktor, sice občas chvíli hledáme, ale nikdy se mi nestalo, že bychom ve finále opravili něco jiného :-)

Uživatelský avatar
Mor-pheus
Příspěvky: 4
Registrován: 27 led 2014 21:35
auto: Discovery II
Bydliště: Lhota, Mladošovice

Re: Vymena spojky na TD5

#37 Příspěvek od Mor-pheus » 27 srp 2014 17:27

Ahoj chlapáci,

mohu vdědět jaké pouzdro myslíte při výměně spojky ??? nikde jsem žádné nanašel na e-shopech...

Díky za radu.....

Uživatelský avatar
SJ410
Příspěvky: 637
Registrován: 12 lis 2010 07:13
tel.: 602130723
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Vymena spojky na TD5

#38 Příspěvek od SJ410 » 27 srp 2014 17:36

Mor-pheus píše:Ahoj chlapáci,

mohu vdědět jaké pouzdro myslíte při výměně spojky ??? nikde jsem žádné nanašel na e-shopech...

Díky za radu.....

Jde o pouzdro co je nalisovaný v klice do kterého jde "mrkrev"
Přílohy
e292615a6e6488377316ec02e5d7f2a8.jpg
e292615a6e6488377316ec02e5d7f2a8.jpg (5.39 KiB) Zobrazeno 11902 x
Už radši na nic...

Uživatelský avatar
Mor-pheus
Příspěvky: 4
Registrován: 27 led 2014 21:35
auto: Discovery II
Bydliště: Lhota, Mladošovice

Re: Vymena spojky na TD5

#39 Příspěvek od Mor-pheus » 27 srp 2014 18:54

SJ410 píše:
Mor-pheus píše:Ahoj chlapáci,

mohu vdědět jaké pouzdro myslíte při výměně spojky ??? nikde jsem žádné nanašel na e-shopech...

Díky za radu.....

Jde o pouzdro co je nalisovaný v klice do kterého jde "mrkrev"

A kde se dá koupit či sehnat ??? Spojku, dvouhmotu a válce jsem našel....ale pouzdro ne .....

Uživatelský avatar
Mor-pheus
Příspěvky: 4
Registrován: 27 led 2014 21:35
auto: Discovery II
Bydliště: Lhota, Mladošovice

Re: Vymena spojky na TD5

#40 Příspěvek od Mor-pheus » 03 zář 2014 21:09

Chlapáci mám dotaz ohledně spojky a spojkového válce.... Existuje nějaká opravná sada na válec ??? a jakého výrobce pro spojku.... ??? Díky

Odpovědět