Zimný problém s DIII

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
MiroS
Příspěvky: 5
Registrován: 18 lis 2008 19:17
Bydliště: Bratislava

Zimný problém s DIII

#1 Příspěvek od MiroS » 18 lis 2008 19:40

Zdravím
Prosím poradte!!!Teraz v zime ked ráno nastartujem auto a prejdem cca 1km(vačšinou v zápche), rosvietia sa kontrolky, auto vyfúkne a prejde do núdzového režimu. Vypnem motor naštartujem znovu a auto ide jak malina celý deň. Robi mi to vzdy len v zime ked je ráno pod 5-stupnou(neviem ci to má súvislosť) ,ale keď je ráno teplejšie je vsetko OK. Stretol sa niekto stým??? Dík Miro
Disco III 2,7Td HSE

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

#2 Příspěvek od RudaK » 18 lis 2008 20:35

Díky bohu mě to kvůli zimě nikdy neudělalo,ale jednou mi odešlo čidlo u kola a mi to spustilo podvozek a s tím jak víš se jet nedá.Napadá mě jen jedna rada = zajet na diagnostiku ! ( BOHU ŽEL :cry: ) S tímto je to podle mě jediné řešení.Přeju,aby to byla nějaká prkotina,bo jinak je to super auto.Ahoj Ruda
p.s. ten nouzovéj režim musí být vopruz a kor po tolikati najetéch km,co je vidět na tacho
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
petrs
Příspěvky: 105
Registrován: 13 bře 2007 14:54
auto: D4
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od petrs » 19 lis 2008 00:35

Naprosto stejný problém mám od nového auta,závada se projevovala naprosto nahodile,většinou při ochlazení,později i při vyšších teplotách a po delší cestě, V serisu nic nezjistili,protože po restartu vždy chyby zmizely. Po několikerém přehrání softwaru se situace zásadně nezlepšila. Pokud pojedeš do servisu, zkus si zjistit, zda není špatně nastaven (zkalibrován)motorek uzávěrky,pokud ji máš. :)

Uživatelský avatar
vizos
Příspěvky: 569
Registrován: 18 led 2007 09:13
tel.: 739266781
auto: D3 ala G4 a S1
Bydliště: Předmostí

#4 Příspěvek od vizos » 19 lis 2008 08:10

me se tohle stava do ted tak jednou dvakrat do mesice ale jen kdyz stojim v kolone a dlouho popojizdim tak reseni taky neznam ale asi by to mohlo resit to preharni jednotek jak rika petrs
Jedna Series one 1950 nápravy na špalkách a rám na dvoře ale nic nebliká ani nemlátí.

MiroS
Příspěvky: 5
Registrován: 18 lis 2008 19:17
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od MiroS » 19 lis 2008 12:24

No vidím že viacerí tu zdielame tento problem. Neviem prečo ,ale mám dojem že to súvisí s webastom ,ktoré sa automaticky spustí keď je teplota pod 5-stupnou a v noci mrzne. Mne to vyslovene robí vždy iba v zime a vždy keď stojím v zápche ,alebo na semafore, po prejdení cca 1km od domu. Vypnem motor, znovu naštartujem a celý deň jazdím úplne v pohode. Vybehnem na tú diagnostiku ( už sa na ňu chystám 2-zimy,ale vždy sa oteplí a potom kašlem na to),uvidím čo tam nájdu,ale podľa mna,prehrajú softvér, pojdem domov a keď bude ráno zima tak budem tŕpnuť či to zas niekde neprdne. Vo firme máme tri diskošky z toho jedna je uplne bez tohto problému, na druhej to odstránili prehratím softvéru, tak uvidím ako si poradia s tou mojou.

PS: Tak jak spomínal RudaK, inak je to super auto :D
Disco III 2,7Td HSE

MiroS
Příspěvky: 5
Registrován: 18 lis 2008 19:17
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od MiroS » 08 pro 2008 19:22

Asi mal Petrs pravdu, závada je odstránená :D ( bol som AMT Brno)stým, že problem bol v komunikácii motorčeka uzávierky s riadaciou jednotkou. Prehrali soft a zatial vsetko v pohode....uvidíme dokedy :shock:
Disco III 2,7Td HSE

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

#7 Příspěvek od RudaK » 08 pro 2008 22:26

Tak perfekt.A už to zas bude OK. :roll:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

2rek

Právě na tohle jsem chtěl taky psát dotaz...

#8 Příspěvek od 2rek » 13 pro 2008 14:40

Právě na tohle jsem chtěl taky psát dotaz. Začalo mi to častěji dělat letos po aktualizaci SW. Teď mám najeto skoro 90tis. km. Dělalo to u úplně novýho auta, po pár aktualizacích SW to přestalo a teď znovu. Tak snad bude další verze bez problému. Nemáme někdo přehled jaká je teď aktuální verze SW a co jednotlivé verze řeší?

Odpovědět