Zámky na DII nejdou odemknout

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Bazant7
Příspěvky: 18
Registrován: 16 úno 2020 09:23
auto: discovery

Zámky na DII nejdou odemknout

#1 Příspěvek od Bazant7 » 16 úno 2020 14:32

Dorý den,
může mi někdo poradit se zámky na DII? Na dálkáč jde zaknout, ale odemknout nejdou kromě levých předních dveří klíčem. Dálkáčem vypnu alarm a auto normálně nastartuje. Ale ať dělám co jsem si zde přečetl dveře se neodeknou. Přečetl jsem dost vláken o otvírání zámků, ale nic se nepodařilo. Pochybuji že 4 zámky se najednou rozbili.Může mi teda někdo dát nějakou radu.

Josef
Příspěvky: 254
Registrován: 30 kvě 2007 09:31
tel.: 605235192
auto: L322, Def110,Disco 2
Bydliště: Krakonošovo... Stred
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky na DII nejdou odemknout

#2 Příspěvek od Josef » 16 úno 2020 15:03

kdysi se mi to stalo. vymenil jsem Bcu jednotku a slapalo to

Odesláno z mého SM-G398FN pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
tomashan
Příspěvky: 568
Registrován: 29 led 2011 08:25
tel.: 0948777096
auto: RR p38, D2
Bydliště: Rajec, Žilinský kraj

Re: Zámky na DII nejdou odemknout

#3 Příspěvek od tomashan » 16 úno 2020 15:12

Ahoj, majú aspoň snahu sa odomknúť, myslím ci sa trosku pohne podľa cudlika co trčí hore. Mne neodomyka spolujazdca a dal som už aj druhý pouzity zámok ale odomknúť centrálnom stále nejde.

Bazant7
Příspěvky: 18
Registrován: 16 úno 2020 09:23
auto: discovery

Re: Zámky na DII nejdou odemknout

#4 Příspěvek od Bazant7 » 17 úno 2020 10:12

Díky za odpovědi, taky si myslí že to je BCU. Čudlíky se ani nehnou. Ještě jsem se chtěl zeptat jestli někdo nezkoušel otevřít zámky přímo na svorkovnici přivedení proudu na dané piny. Díky

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Zámky na DII nejdou odemknout

#5 Příspěvek od MadTom » 17 úno 2020 10:34

Shodou okolností jsem tohle řešil po telefonu o víkendu - BCU je jenom jedna část, vlastní výkonová relé jsou součástí IDM (pojistkovka pod volantem). Chce to vzít schémata z RAVE a podle nich jít po drátech - jsou růžové a barevným pruhem a jsou celkem 4. Vhodnou kombinací připojování 12V a kostry by se měly motorky dát přinutit k tomu, aby jedna uvolnili superlock a následně odemčeli dveře. Pokud ale bude někde tvrdý zkrat, tak to nemusí jít, potom jedině odpojit příslušné poškozené dveře - v jejich blízkosti uvnitř auta je vždy konektor který připojuje svazek ze dveří ke svazku auta. To se dá dobře udělat, když jsou dveře otevřené a velmi špatně, když jsou uzamčené a zavřené. A potom už hledat.
Jinak IDM stejně jako BCU trpí na zatékání vody, takže u obou bych začal jejich demontáží a kontrolou, zda nejsou shnilé uvnitř.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Bazant7
Příspěvky: 18
Registrován: 16 úno 2020 09:23
auto: discovery

Re: Zámky na DII nejdou odemknout

#6 Příspěvek od Bazant7 » 26 úno 2020 13:53

Děkuji za rady. Do RAVE jsem koukal, dokonce jsem našel i konektory. MadTom má pravdu v barvě a je také pravda, že pojistková skříň přes IDM ovládá zámky přes relé.
Jediný co jsem neojevil byla svorkovnice která je mezi pojistkovou skříní a motory zámků. No, ale ať jsem do motorků přiváděl + a - střídavě na ty tři vodiče jak jsem chtěl tam zámky se nehly. Pak jsem použil trochu násilý a otevřel jsem je mechanicky. Zadní výplně jdou demontovat i když jsou dveře zamčený. Tak už mám auto odemčený. Prolém ale je pořád. Rozebrál jsem jak BCU tak i pojistkovou skříň. BCU je vizuelně netknuté a pojistková skříň tam byly menší koroze na dvou konektorech, kterou jsem odstranil, ale hlavně nebylo to na konektorech ovládání dveří. Nic se však nezměnilo. Tak jsem si ojednal BCU a pokusí se ho vyměnit. Zjistil jsem také divnou záměnu. Když teď chci pustit zadní stěrač tak se zamknou zadní dveře a když odemykám tak se spustí stěrač. Obě věci jsou ovládané z BCU.

Bazant7
Příspěvky: 18
Registrován: 16 úno 2020 09:23
auto: discovery

Re: Zámky na DII nejdou odemknout

#7 Příspěvek od Bazant7 » 09 bře 2020 08:06

Dobrý den,
abych ukončil toto téma, tak to bylo BCU. Přeprogramování BCU bylo trochu problematické, ale teď to už je funkční. (BCU prý mělo poškozená hradla)
Ještě jednou děkuji za rady a názory.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Zámky na DII nejdou odemknout

#8 Příspěvek od MadTom » 09 bře 2020 08:10

Poškozená hradla? Jestli tím jsou myšleny výkonové obvody okolo hlavního procesoru, tak to by mělo být opravitelné, jestli výstupy samotného procesoru, tak to opravitelné není. Druhá věc je, jestli se to vůbec vyplatí opravovat, vzhledem k cenám použitých BCU jednotek.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět