D3 - Diagnostika (kontrolka motoru)

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
kliste
Příspěvky: 21
Registrován: 30 čer 2014 16:08
auto: D3, FreeLander I
Bydliště: Zbraslav
Kontaktovat uživatele:

D3 - Diagnostika (kontrolka motoru)

#1 Příspěvek od kliste » 03 lis 2019 15:37

Ahoj/Dobry den,
nemate nekdo v blizkosti Praha-Zbraslav diagnostiku a zaroven byste byli ochotni mi pomoc, napojit a vycist z me D3 chyby a stanovit problem?

Jde o to, ze se mi v patek rozsvitila oranzova kontrolka motoru, dle manualu to nezni tak strasne jak to vypada, ale z toho co ctu ruzne na foru, tak to muze znamenat cokoli a neda se z toho hlavne urcit zavaznost, zda se s tim da jete v pohode jezdit treba 14 dni, nez bude prostor v autoservisu, nebo zda mam auto odstavit a vubec s nim nejezdit, dokud nepujde do servisu.

Dekuji

kliste
Příspěvky: 21
Registrován: 30 čer 2014 16:08
auto: D3, FreeLander I
Bydliště: Zbraslav
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 - Diagnostika (kontrolka motoru)

#2 Příspěvek od kliste » 29 lis 2019 09:42

Tak jsem byl na diagnostice. Muzete se mi prosim nekdo podivat na vystup zkusenym okem a potvrdit, pripadne vyvratit, nebo doplnit zavery, ktere mi byly sdeleny: https://drive.google.com/open?id=1vBXfR ... Ft1SdpJdaD
Bylo mi receno, ze je: Chybny levy EGR (potreba ho vymenit), s tim by zaroven i vymenili pravy, protoze ze skusenosti odchazi v podobnou dobu. Hlucna pumpa servorizeni, oblite hadicky atp. - vymena pumpy, nadobky a hadicek. Chyba kompresoru - vymena kompresoru za AMK.
Z celeho jsem si zatim odnesl, ze je nutne vymenit levy EGR, ktery ja vadny a hazi chybu. Zbytek neni akutni, ale nacaty takze vymena/oprava je spise preventivni.
DEKUJI

Uživatelský avatar
Honza_offroad
Příspěvky: 613
Registrován: 15 zář 2008 12:16
tel.: 724 007 163
auto: D2,D3,Def portal
Bydliště: Pragl
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 - Diagnostika (kontrolka motoru)

#3 Příspěvek od Honza_offroad » 29 lis 2019 10:15

podarilo se tu zavadu vymazat a chvili to jezdilo, pokud ano, tak bych ty EGRka je SW zavrel a uz to tak nechal, pokud je to Euro 3, tak zaslepit a odpojit...
Prodej doplňků pro 4x4, profi Diagnostika LR, individuální úpravy výkonu, immo, omezovačů, EGR a pod...
www.toomich.cz www.adventure-land.cz

kliste
Příspěvky: 21
Registrován: 30 čer 2014 16:08
auto: D3, FreeLander I
Bydliště: Zbraslav
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 - Diagnostika (kontrolka motoru)

#4 Příspěvek od kliste » 29 lis 2019 10:23

Honza_offroad píše: 29 lis 2019 10:15 podarilo se tu zavadu vymazat a chvili to jezdilo, pokud ano, tak bych ty EGRka je SW zavrel a uz to tak nechal, pokud je to Euro 3, tak zaslepit a odpojit...
Je to EURO 4...
Vcera to smazali, takze uvidim jak dlouho to bude jezdit bez chyby.
Kdyz se EGR zavrou pres diagnostiku, neni pak nejaky problem na technicke pri mereni emisi? Zaroven ma to nejaky vliv na motor (narazim na jiz panickou hruzu ze zdechne, jak se tu vsude zminuje).

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2462
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 - Diagnostika (kontrolka motoru)

#5 Příspěvek od Hubert » 29 lis 2019 11:00

kliste píše: 29 lis 2019 09:42 Tak jsem byl na diagnostice. Muzete se mi prosim nekdo podivat na vystup zkusenym okem a potvrdit, pripadne vyvratit, nebo doplnit zavery, ktere mi byly sdeleny: https://drive.google.com/open?id=1vBXfR ... Ft1SdpJdaD
Bylo mi receno, ze je: Chybny levy EGR (potreba ho vymenit), s tim by zaroven i vymenili pravy, protoze ze skusenosti odchazi v podobnou dobu. Hlucna pumpa servorizeni, oblite hadicky atp. - vymena pumpy, nadobky a hadicek. Chyba kompresoru - vymena kompresoru za AMK.
Z celeho jsem si zatim odnesl, ze je nutne vymenit levy EGR, ktery ja vadny a hazi chybu. Zbytek neni akutni, ale nacaty takze vymena/oprava je spise preventivni.
DEKUJI
Podle výpisu chodí Egr Bank1 skokově a né plynule. Ještě není úplně mrtvý. věřím že pokud nebudou v háji ložiska tak by šel vyčisti a rozchodit. Ale je to není zrovna čistá procedura a životnost takovéhoto úkonu nebude taková jako výměna za nový ventil. Ale pokud by to bylo moje tak a bude to možné tak ho vyčistím. SW zavření Egru na ME nyní nepoznají, pokud je udělané dobře. Ale do budoucna to třeba poznají.Ale není to úplně legitimní. Je to něco jako odstranění DPF. Zavřené EGRy mají pro životnost motoru spíše pozitivní funkci. Pro emise nikoliv.
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4447
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 - Diagnostika (kontrolka motoru)

#6 Příspěvek od Kokesek » 29 lis 2019 12:04

Podle me zasadne pro zivotbost motoru prave egr neprispiva ba naopak. Dochlazovani pistu zanedbatelne. Spotreba vetsi. A NOx /NO2 je asi skodlivejsi pro tvorstvo vice nez pro motor. Na funkci dpf a regenerace nema zavreny egr tadny vliv.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2462
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 - Diagnostika (kontrolka motoru)

#7 Příspěvek od Hubert » 29 lis 2019 19:00

Zavřene egri maji pozitvni vliv na DPF protože vzniká menší množství sazí.

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk

Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Odpovědět