Prosim o radu - kolečko kaput

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
panRichard
Příspěvky: 94
Registrován: 20 říj 2018 11:41
auto: Discovery 1
Bydliště: Zbiroh

Re: Prosim o radu - kolečko kaput

#21 Příspěvek od panRichard » 10 kvě 2019 19:15

mr-tomas píše: 10 kvě 2019 19:03 Někde tu je dílenský manuál, ale pokud si musíš pujčovat i klíče, tak bys to měl možná dát k někomu kdo tomu rozumí.
kdyz to dam k nekomu kdo tomu rozumi, tak ja nikdy nebudu ten, kdo by se to naucil...

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Prosim o radu - kolečko kaput

#22 Příspěvek od mr-tomas » 10 kvě 2019 19:42

To zase nemusí bejt pravda. Já když jsem si něco nechával dělat na autě, tam jsem se vždy domluvil, že na to budu koukat jak to dělaj. Naštěstí jsem si vybral servis se šikovnymi a ochotnými lidmi kterým to nevadilo. :grin:
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
panRichard
Příspěvky: 94
Registrován: 20 říj 2018 11:41
auto: Discovery 1
Bydliště: Zbiroh

Re: Prosim o radu - kolečko kaput

#23 Příspěvek od panRichard » 10 kvě 2019 19:50

mr-tomas píše: 10 kvě 2019 19:42 To zase nemusí bejt pravda. Já když jsem si něco nechával dělat na autě, tam jsem se vždy domluvil, že na to budu koukat jak to dělaj. Naštěstí jsem si vybral servis se šikovnymi a ochotnými lidmi kterým to nevadilo. :grin:
ale tak to vis, ze bych klidne nekde delal celedina i zadarmo, protoze me to zajima.. ale zamlada jsem se k autum nedostal a ted mam LR pro zabavu a rikal jsem si, ze to proste budu zkouset sam, co to pujde..
tady v okoli Zbiroha je to bohuzel tak, ze vsichni maji evidentne prace az nad hlavu, takze dostat nekam auto do dilny je skoro nemozny, natoz abych tam nekomu stal za zady :)

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Prosim o radu - kolečko kaput

#24 Příspěvek od mr-tomas » 10 kvě 2019 19:54

Hele, myslel jsem tu radu dobře. Jde o to, že když něčemu nerozumim, tak se v tom nevrtám, i když tady akorát hrozí, že někde jen zůstaneš a nebude to životu nebezpečné. :grin:
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
panRichard
Příspěvky: 94
Registrován: 20 říj 2018 11:41
auto: Discovery 1
Bydliště: Zbiroh

Re: Prosim o radu - kolečko kaput

#25 Příspěvek od panRichard » 10 kvě 2019 19:57

mr-tomas píše: 10 kvě 2019 19:54 Hele, myslel jsem tu radu dobře. Jde o to, že když něčemu nerozumim, tak se v tom nevrtám, i když tady akorát hrozí, že někde jen zůstaneš a nebude to životu nebezpečné. :grin:
vsak v poradku, ja to ani zle nebral a chapu te, ja to taky myslim dobre a jsem rad za kazdou radu... :yes

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Prosim o radu - kolečko kaput

#26 Příspěvek od mr-tomas » 10 kvě 2019 20:11

No tak pokud si to chceš teda udělat sám, tak začni tím že sundáš tu kladku a zjistíš proč se ta matka protáčí. Jestli se protáčí na tom dlouhým šteftu, nebo se protáčí ten šteft v tom hliníku. Pokud je to v tom hliníku, tak ho vytoč a zjisti jestli je v tom hliníku tou stranou s delším závitem a jestli je ještě vůbec do čeho to zašroubovat. Pokud je ten závit v hliníku strženej, tak jedině převložkovat závit. Pokud tam byl ten šteft danej tou stranou s kratším závitem, je šance že by mohl tou delší ještě držet, ale určitě bych to pojistil lepidlem na závity. A hlavně ho tam dotáhnout předepsanym momentem aby se zase nestrhnul.
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
panRichard
Příspěvky: 94
Registrován: 20 říj 2018 11:41
auto: Discovery 1
Bydliště: Zbiroh

Re: Prosim o radu - kolečko kaput

#27 Příspěvek od panRichard » 10 kvě 2019 21:01

mr-tomas píše: 10 kvě 2019 20:11 No tak pokud si to chceš teda udělat sám, tak začni tím že sundáš tu kladku a zjistíš proč se ta matka protáčí. Jestli se protáčí na tom dlouhým šteftu, nebo se protáčí ten šteft v tom hliníku. Pokud je to v tom hliníku, tak ho vytoč a zjisti jestli je v tom hliníku tou stranou s delším závitem a jestli je ještě vůbec do čeho to zašroubovat. Pokud je ten závit v hliníku strženej, tak jedině převložkovat závit. Pokud tam byl ten šteft danej tou stranou s kratším závitem, je šance že by mohl tou delší ještě držet, ale určitě bych to pojistil lepidlem na závity. A hlavně ho tam dotáhnout předepsanym momentem aby se zase nestrhnul.
oukej, ja to zitra rozeberu... ja jak jsem to vyndal, tak jsem to zandal...(protoze mi ta matka na tom steftu pri demontazi zustala a ja to vysrouboval z toho bloku cele,
takze jsem to ja otocit nemohl) ale je mozne, ze to tam dal predemnou nekdo uz obracene. takze zkusim jakym zavitem to tam je a uvidime.
A lepidlo na zavity - nemam s tim zkusenost, to pak pripadne vysroubuji, kdyz to nekdy v budoucnu bude potreba zase vyndat? diky

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Prosim o radu - kolečko kaput

#28 Příspěvek od mr-tomas » 10 kvě 2019 21:10

Jestli jsi to utahoval jako šroub s nasazenou matkou, tak si to nejspíše strhnul ty. Ten šteft se utahuje dle manuálu jen 14Nm a matka 45Nm.
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
panRichard
Příspěvky: 94
Registrován: 20 říj 2018 11:41
auto: Discovery 1
Bydliště: Zbiroh

Re: Prosim o radu - kolečko kaput

#29 Příspěvek od panRichard » 10 kvě 2019 23:39

mr-tomas píše: 10 kvě 2019 21:10 Jestli jsi to utahoval jako šroub s nasazenou matkou, tak si to nejspíše strhnul ty. Ten šteft se utahuje dle manuálu jen 14Nm a matka 45Nm.
jojo, presne tak, tak to jsem to strhnul tim padem ja :(

Uživatelský avatar
panRichard
Příspěvky: 94
Registrován: 20 říj 2018 11:41
auto: Discovery 1
Bydliště: Zbiroh

Re: Prosim o radu - kolečko kaput

#30 Příspěvek od panRichard » 14 kvě 2019 14:23

mr-tomas píše: 10 kvě 2019 20:11 No tak pokud si to chceš teda udělat sám, tak začni tím že sundáš tu kladku a zjistíš proč se ta matka protáčí. Jestli se protáčí na tom dlouhým šteftu, nebo se protáčí ten šteft v tom hliníku. Pokud je to v tom hliníku, tak ho vytoč a zjisti jestli je v tom hliníku tou stranou s delším závitem a jestli je ještě vůbec do čeho to zašroubovat. Pokud je ten závit v hliníku strženej, tak jedině převložkovat závit. Pokud tam byl ten šteft danej tou stranou s kratším závitem, je šance že by mohl tou delší ještě držet, ale určitě bych to pojistil lepidlem na závity. A hlavně ho tam dotáhnout předepsanym momentem aby se zase nestrhnul.
ještě tu dlužím zprávu a poděkování za radu.. čili udělal jsem to podle tvého návodu, otočil jsem ten svorník - v tom hliníku to bylo stržené jen kousek na začátku
a dál byl závit ok... dotáhnul jsem to jen s citem (ono disko zase nejede, respektive nebrzdí) a pak to dotáhnu momenťákem a bude to.
A díky i za napsání těch momentů!

h.

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Prosim o radu - kolečko kaput

#31 Příspěvek od mr-tomas » 14 kvě 2019 14:33

Ještě doporučím ten svorník částí co jde do hliníku podmáznout slabým Locktitem (i když mi tu budou asi místní mistři oponovat, že je to blbost) aby se nepovoloval. Mě se to mělo tendenci stále povolovat a kladka pak pěkně mlátila.
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
panRichard
Příspěvky: 94
Registrován: 20 říj 2018 11:41
auto: Discovery 1
Bydliště: Zbiroh

Re: Prosim o radu - kolečko kaput

#32 Příspěvek od panRichard » 14 kvě 2019 15:00

mr-tomas píše: 14 kvě 2019 14:33 Ještě doporučím ten svorník částí co jde do hliníku podmáznout slabým Locktitem (i když mi tu budou asi místní mistři oponovat, že je to blbost) aby se nepovoloval. Mě se to mělo tendenci stále povolovat a kladka pak pěkně mlátila.
jestli najdu odvahu to ještě vyndat, tak to zakápnout můžu :-)

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Prosim o radu - kolečko kaput

#33 Příspěvek od MadTom » 14 kvě 2019 15:03

Zalepit určitě, zvlášť pokud už ten závit není úplně 100%. Příště, až se ti to povolí, tak to stejně budeš měnit i s držákem.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět